5 shenjat e para te shtatzanise

 

Keto jane 5 shenjat e para te pergjithshme te shtatzanise. Cdo njeri eshte ndryshe… disa femra i kane te gjitha keto, disa kane disa dhe ka nga ato qe skane shenja fare ne muajin e pare…

1. Mungesa e periodave ne muajin e pare. Kjo eshte shenja e pare qe grate shohin. Ka nga ato femra qe nuk i kane te rregullta dhe faktore te ndryshem kontribuojne ne crregullimin e periodave.

2. Vajtje te shpeshta ne banje. Edhe para se te shfaqet mungesa e periodave ne muajin e pare.. shume gra shtatezane kane thene qe shkojne shume shpesh ne banje, madje dhe cohen naten. Kjo ndodh mbasi embrioni eshte implantuar ne miter dhe fillon te prodhoje hormonin e quajtur HCG ( Human Chorionic Gonadotropin.) Ky hormon shkakton urinim te shpeshte.

3. Lodhje. Rraskapitje, lodhjet jane shenje e hereshme e shtatzanise. Kjo lodhje shkaktohet nga nivelet e larta te hormonit Progesterone.

4. Ndjenja e perzierjes, vjellje ne mengjes ( dreke dhe madje darke!) Kjo ndjenje per disa gra nuk eshte vetem ne mengjes. Shume gra shtatzane ndihen kshu gjate gjith dites dhe mandje ne darke, afersisht gjysma e grave shtatzane kane vjellje.

5. Gjoksi i lenduar dhe i zmadhuar. Nqs je shtatzane, gjoksi do zmadhohet, dhe do te jete i lenduar, njesoj sic eshte perpara periodave. Kur trupi mesohet me rritjen e nivelit te hormoneve, atehere dhimbja iken.

 1. 339 Pergjigje per “5 shenjat e para te shtatzanise”

 2. ma merr menja se nuk mjaftojnn kto sene qe ikini shkruu ka edhe simpotme tjera te shumta me respekt lejla

  Nga lejla16 Jul, 2008

 3. qe dy muaj nuk kam mestracione te rregullta ikom pas vetem nga nje dit,kam qen te mjeku dhe më ka thën që nuk jam shtatzën,por une i kom të gjitha shenjat qe jam shtatzën jam shumë e lodhur,më merr shumë gjumi,jam pak në humor jo te mirë,më vjen të urinoj shpesh,kam temperatur kështu që kisha dasht me tregu se qka po mendoni ju për këtë? ju lutëm më ndihmoni…….

  Nga antigona18 Jul, 2008

 4. harrova të them qe kam dhimbje të gjoksit dhe barkut dhe fryrje te tyre.

  Nga antigona18 Jul, 2008

 5. Antigona, me sa po shof nga postimi jot,ti ke menstruacione te c’rregullta. Por ajo fjala “kam temperature” sme pelqen, sepse nuk eshte nje shenje e mire. Kur ke temperature? Sa kohe te zgjat kur je me temperature? Keto shenja i ke vetem kur je me menstruacionet apo gjithmone? Qe kur te kane filluar kto shenja?
  Nuk besoj se je shtatzane… por mendoj se ke ndonje crregullim hormonesh dhe duhet te vizitohesh tek gjinekologu por jo per arsyen qe mund te jesh me barre, por pikerisht per temperature, dhe menstruacionet qe jane kryesoret.
  Une sjam doktoreshe, studioj per mjekesi dhe te sugjeroj te kontrrollohesh sa me shpejt dhe mos e lesh pas dore.

  Nga bling18 Jul, 2008

 6. ju pershendes, desha te me sqaroni diqka ju lutem, heren e fundit menstruacionet me kan ardhur me 2 shkurt, kam dhembje gjoksi, jam teper e lodhur me flihet gjat gjith kohes,ne banjo shkoj shpesh, shum shpesh me vje per urinim , gjate gjith kohes kam ndjenje te turbulluar sikur te isha ne udhetim, me merr uria shum kurr sme shuhet urija jam ne gjendje qfar te gjej te ha, para disa diteve e bera testin doli negativ,

  desha te dij a mund te jem shtattzan apo jo

  Nga marenglena20 Mar, 2009

 7. kur behet testi i shtatezanise?mbas sa ditesh?per te ditur nese je apo ji shtatezane

  Nga dorina27 Mar, 2009

 8. jam ne hall.kam 2 jave vonese te periodave.dhe kam temperatur 37.2 vija.gjoksin e kam pak te forte dhe me dhemb.kam frike shume nese kam mbet shtatzan.ju lutem me ndimoni sa me shpejt pasi po cmendem

  Nga anja11 Apr, 2009

 9. do te doja te mbetesha shtezane , jam 38 vjec, ma rekomandoni te marr acid folik, dhe sa mund ta marr . Ju lutem me ktheni pergjigje

  Nga majlinda3 Jun, 2009

 10. dua te mebtem shtatzen por i kam edhe disa shenja mestracionet te C;rregullta gjoksi me dhemb me esht rritur kam marrje mendesh kam urin te shpesht bile dhe naten me merr gjumi si dhe pas sa kohe duhet te shkoj te mjeku qe ta vertetoj ju lutem me kthe pergjejgje

  Nga tringa8 Jun, 2009

 11. jam tash 10 muaj e martuar nuk kam mbet shtatzene asnjeher dhe pse kam kerkuar kam infeksion,bakterien candida dhe nuk e di ket muaj po ndihem cuditshem a mund te mbes shtatzene me kete infeksion

  Nga valentina3 Jul, 2009

 12. jam e martuar ekam 1 vajz po po dua te mbes shtaten cikli mujor muk me vin me rregul kamqe 2 dit qe me lajmrohen cikli mujoj po vetem pak e nijam parakohe e sedi ajam shtatzen o ate shkoj te mjeku kam qe 4 muaj qe mundohem te mbes shtatzen ju lutem me tregoni sa me shpejt ju falminderit

  Nga vali15 Jul, 2009

 13. dua te di a ngel shtatzan nje femer kur kryen mardhenje diten e fundit te tyre?

  Nga mira31 Jul, 2009

 14. a eshte normal qe ke pak dhembje barku gjat javeve te para shtatzanis? ju lutem me tregoni

  Nga Adela16 Aug, 2009

 15. e kam nje pyetjee???
  deri n cilen jav te shtatzanis lejohet aborti ???
  dhe me tregoni diqka ne lidhje me abortin ju lutem…

  Nga sygjelberta22 Aug, 2009

 16. esht hera e par qe e vizitoj ket faqe interneti,urime po beni ni pun shum te mir.po shfrytzoj rastin te pys edhe une diqka.ka 1 muaj e nje jav qe jam martu.pasi qe burri im ka qendru ne ks.vetm 2 vaj pas marteses gjat gjith asaj kohe ne jemi munduar qe te kemi ni femi.po mendoj nuk jemi ruajtur qe te mos mbes me barr po qe te dy e kemi deshiruar.po fatkeqsisht mu prap me ka ardh cikli menstrual.dua ta di mund te jem shtatzan edhe pse kam pas gjakderdhje te njejt si me par edhe gjat kti cikli menstrual.ju faliminderit gjithashtu kerkoj falje nese ju kam penguar.dit te kendshme.

  Nga marigona28 Aug, 2009

 17. kam pasur vetem 2dit menstracione, shenjat i kom sikur te shtatzanis .deshiroj te di a eshte e mundur te jem shtatzen.edhe pasi kam pasur 2 dite menstarcione .me heret i kam pasur te rregullta.7dit

  Nga fina8 Sep, 2009

 18. eshte hera e par si vizitoj ket faqe ,pershendetje te shumta ,kisha dashur te di me shum per inferilitetin tek femrat dhe tek meshkujt /gje per te cilen edhe vuajm dhe si te sherohet ,ju pershendes

  Nga mera9 Sep, 2009

 19. kom deshir te mendohmoni nese ka mundesi kom deshir te mbes shtatzen i kom pas dy aborte shtatzani jasht mitrene anen e djath dhe e kom te hjekun tuben e djath e te mjten e kom por me ka than mjeku si esht pak e mbyllur si mund ta sheroj e te ngelem shtatzen ju lutem me ndihmoni pason shperblimi

  Nga elena23 Sep, 2009

 20. deshiroj te mbes shtat zen jam 38 kam nje vajz 13 qe 10 vite nuk mbes qfar me rekomandoni pres perxhexhe

  Nga xheni6 Oct, 2009

 21. a ka mundesi qe gjat humbjes te virgjinitetit te mbetesh shtatzen?

  Nga Blerina25 Oct, 2009

 22. ju lutem motra te nderuara gjithqka do te bije ne vend te vet,mos u merakosni aq shum.prej merakosjes se madhe per nje shtazani ndikon shum ajo bene nje psiqike ne kok dhe kakton te gjith per shtazanin.ju lutem largoni te gjitha nga koka per te pas nje shtazani te lehte.ehde uen kam qen ne kete depresion 4 vite skisha femi tash i kam 3femije,2 djem binjake dhe nje vajze.po mjeket me kan thene qe jam mire,por deshira e madhe ma shkaktojke deshiren qe kisha.poe kur kam mbet shtazan me binjaket ekam hetu veten menjehere dhe jam taku me mjekun pas 5 jave ne javen e 7 me tregoi qe kam e dy bebe.
  JU PERSHENDET LINDA SHUM NGA ZEMRA AUSTRI:QKA JU DHESHIRONI TE PYETNI RRETH KESAJ PUNE URDHERONI

  Nga linda29 Oct, 2009

 23. edhe une ne te dy shtazanit e kam verejtur veten se diqka u bo.Se mestracionet ima me regull ne qdo muaj dhe prej javes se 5 ndjej ligshtim ,tensioni i ulet,dherdhja e ujit shum shpesh dhe tugu me mundonte,po ashtu edhe gerditjet nga heja.pershendetje nga linda shummmmmmmmmm ju deshiroj fat te gjithave.

  JU NDIHMOFT ZOTI TE GJITHAVE NENAVE SE NJE ZOT QE EKEMI ESHTE PER QDO KENDE

  Nga linda29 Oct, 2009

 24. pershendetje dashta me ju treguar diqka pa shkru zoti sen nuk bahet un qe tri vjet jam martu e mbeta shtatzan edhe pse qe 2 vite nuk jam rujt prap pa shku as te mjeku as askund mbeta shatazan mos mendoni shum veq du me met pse nuk jes sen zoti kur thot ju pershenses tolja

  Nga fitorja8 Nov, 2009

 25. pershendetje nga un jeni shum te mir..un jam e martuar se 7 muj nuk kemi provuar te mbetem shtazan,amo nuk di edhe mir..a mund te me tregoni se a muj me vrejt a jam shtazane para se teme kalon data e merstacjon…se gjoksi me ka ndryshu dhimje barkut shpines kam..data e merstacjon e kam me 16..

  Nga flora10 Nov, 2009

 26. ckemi desh be nje py nje femer eshte e then qe te ngel shtatzan Vetem me shku ne shtrat… Ju lutem kthen 1 pergjigje…

  Nga ana15 Nov, 2009

 27. ckemi desh be nje py?Jam nje vajze Desha me dite qe nje femer eshte e then qe te ngel shtatzan Vetem me shku ne shtrat… ngel.. Ju lutem kthen 1 pergjigje… uroj gjith te mirat

  Nga linda15 Nov, 2009

 28. dua te mbes shtatzene,jam vizituar dhe nuk kam asnje lloj infeksjoni nuk pi duhan nuk stresohem nuk vuaj nga shendeti kam 3 muj qe nuk ruhem dhe akoma asgje,me ndimoni nese me ndimon ndonje ilac per te ngelur shtatzene

  Nga dreri24 Nov, 2009

 29. si duhet te mbesesh shtatzane a ban ni pergjigje ju faliminderit

  Nga sara-7928 Nov, 2009

 30. kom promblem me infekcion te brendshem vaginale pas po me ndodh kjo jom bo carski tash nuk po di qa me bo tash ju lutem me ndihmoni mua ju ju faliminderit

  Nga lela2 Dec, 2009

 31. jom 24 vjeqare e kom nje fmi qe 3 muj po mas lindjes vetem niher me kan ardh mensriacinet nuk po muj me dit mos jom prap shtatzan a mundet dikush me mtregu

  Nga florentina6 Dec, 2009

 32. dua ta boi nje pytjee a esht e mundur qe nje femer edhe pa bo mardhenie seksuale me nje mashkull mundet me mbett shtatzenn dhe ne qfar menyre me tregoni ju lutemm

  Nga njomza6 Dec, 2009

 33. pershendetje.jam shum ne merak se prej dy vitesh mundohem te bie shtatezane po akoma asgje.jam vizituar.e kanalet i kam te hapura.bashorti im ishte larguar per 3 muaj dhe u kthye ne daten 14-11 dhe mua nje dit para me kishin ikur mestruacionet.po mbas nje jave kishe pak emoragji per 5 dit e me ndaloj.ndihem shum e lodhur dhe kam shum uri.ndjej qe naten me vjen per te vjell.a mund te kem mbetur shtatezane.

  Nga ida8 Dec, 2009

 34. peshendetje nita menstracionet e fundit i kam pasur me 3nentor edhe tasht mu kan vonu qe 10dit e kam pruvu nje test para 1jave por me doli negativ a mos ka qen heret me provu testin apo testi nuk eshte i sigurt e pres pergjigjjen tuaj

  Nga nita14 Dec, 2009

 35. mroma quhem ela dua te mbetem 7-zan aka mundsi kam pas maredhenje me burr te nesermen me kan ardhen mestracionet tash e kam kohen a mund te mbetem 7-zan me kthe pergjigjje…

  Nga Noela14 Dec, 2009

 36. jam 18 vjeqare, para 2 muajve ciklin menstrual ekam pas me daten 20,nersa muajin e kaluar mkan ardh me daten 10,mirepo ket muaj u be data 15 e ende sum kan ardh,Ende jam e virgjer,mirepo para 2 jave me te dashurin tim kena flejt bashk veq nuk ekam prish virgjinitetin,veq kemi pasur prekje te organeve gjenitale(dmth prekje te vagjines me penis), a mund te me tregoj ndokush a mund te mbes shtatzen ne kete menyr?ende jam e virgjer,dhe po kam frik mos jam shtatzen se me jan vonu qe 5 dit.

  Nga lena15 Dec, 2009

 37. jam 18 vjeqare, para 2 muajve ciklin menstrual ekam pas me daten 20,nersa muajin e kaluar mkan ardh me daten 10,mirepo ket muaj u be data 15 e ende sum kan ardh,Ende jam e virgjer,mirepo para 2 jave me te dashurin tim kena flejt bashk veq nuk ekam prish virgjinitetin,veq kemi pasur prekje te organeve gjenitale,por nuk eka fut brenda por veq ngat eka prek,dhe nuk ka pas derdhje a mund te me tregoj ndokush a mund te mbes shtatzen ne kete menyr?ende jam e virgjer,dhe po kam frik mos jam shtatzen se me jan vonu qe 5 dit

  Nga lena16 Dec, 2009

 38. Pershendetje quhem Elona 19 vjeq kam nje pyetje per ju jam shtatzen ne muajin e dyte jam shum e lodhur urinoj shpesh dhe me vjen te vjell gjate ter kohes dhe nje dite kam pasur gjakderdhje nga poshte jam bere merak frikohem se do humbas beben pres pergjigje nga ju faleminderit

  Nga elona17 Dec, 2009

 39. Pershendetje.Jam ne hall,kam pase mardhenie ne diten e 11 te ciklit,ju lutem me tregoni a ka gjasa te mbese 7zene.D.m.th,tash kur po ju shkruaj eshte dita 9 nga dita kur kisha mardhenie,a mund ta verej tash a jam apo nuk jam.Testin kam frike ta beje :S.Ju lutem me tregoni sa me shpejt te mundeni.Ju falemnderit…

  Nga zana18 Dec, 2009

 40. Pershendetje

  me 22 korik 2009 kam pas abortin e pare po ka qene cdo gje me sukses dicka problem skam pas pas asaj provoj te mbes shtazan por kote mestracionet i kam pas me 17 nentor me kan ardh me 14 nje dite pastaj me 17 me kan vazhdu dhe me zgjasin 5 dite,kam ndegjuar qe acidi folik edhe disa barna jan te mira per te mbetur shtazan ka kush te me ndihmoj cilat jan ato banrna me respekt per ju

  Nga Lauresha22 Dec, 2009

 41. po kjo esht e vertet se keto shenja jan gjat shtatzenis se fillimit me respekt moza

  Nga moza24 Dec, 2009

 42. ju pershendes,dhe ju lutem kthemani pergjigjjen,qe 4 dit me eshte vonuar cikli,sot e kam ber testin.me kan dal 2 vija,a jam shtatezen apo jo,klm tung

  Nga flora29 Dec, 2009

 43. pershedetje jen shum te mrekullushum per keto pergjigje kisha deshir te pys mjekun kam 3 vite martes dhe provoj te ngeli shtatzan po nuk mundem te ja arriti qelimin tim kisha pas deshir ta di pper qfar arsyje smundem te ngelem shtazan ju kisha lutur nese mundemi te mendihmoni pershendetje klm tung

  Nga nita5 Jan, 2010

 44. oj sara duke bere seks mbetesh shtatzene edhe ate seks te fort pa me e leshue burrin te marr fryme kape per pile ferkoe

  Nga anonim6 Jan, 2010

 45. pershendetje!
  doja tju pyesja,nese mund te mbetem shtatzene menjehere? Pasi kam 9 vjet me te fejuarin qe kryejme marrdheniedhe qe ruhemi

  Nga ami11 Jan, 2010

 46. pershendetje

  kush mundet te me ndihmoj lidhje me shtazani ka kohe qe provoj te mbes shtazane smundem kam ndegjuar qe ka barna per me mbet shtazane a mujt te di cilat jan ato lu lutem kush di le te me ndihmoj

  Nga lauresha13 Jan, 2010

 47. pershendetje,dhe ne menyre te veqant ju falenderoj qe po ju pergjigjeni pytejve te pacientave deshta te ju pys se ne muajin e kaluar kam pasur qrregullime me ciklin mujore, i kam pas 17 dite pas nje jave po kam mundim, lodhje e trupit,thimbeje te barkut, dhimbje koke,po nganje here edhe me vjen per te vjellur po nuk mundem ,therrje te gjoksi ne pergjithsi, keshtu qe mbrenda mundesi kisha patur deshire te ju pergjigjeni pytjes time.

  Nga olta13 Jan, 2010

 48. nese ka mundesi nje pergjigje me te shpejte.

  Nga olta14 Jan, 2010

 49. kushe mundet mem tregue se aka ndikim te stresi i bashkshortes nga frika se nuk do te ngel shtatezan a munde thjeshte me ndikue edhe ajo shume edhe sa…!

  Nga pershendetje20 Jan, 2010

 50. pershendetje jam shume e shqetesuar se mos kam mbetur shtatezan. kam dhimbje te gjoksit heret e tjera nuk me ka ndodhur keshtu a ka mundesi qe te kem mbet shtatezan ju lutem me ktheni pergjigje

  Nga adela25 Jan, 2010

 51. ju lutem me ndihmoni dua te di ne mund te kem mbetur shtatezan radhen e para periodat me kan ardhur me date 4 me pas ne dat 31 por tani vajti data 27 edhe ende s me kan ardhur gjithashtu kam dhimbje te forta gjoksi ju lutem me thoni nqs mund te kem mbetur shtatezan pasi jam shume e shqetesuar

  Nga adela25 Jan, 2010

 52. Pershendetje ,ju lutme me ndihmoni heren e fundit menstruacionet me kan ardhur me 20 dhjetor 2009 , kam dhembje gjoksi, jam teper e lodhur me flihet gjat gjith kohes,ne banjo shkoj shpesh, shum shpesh me vje per urinim , gjate gjith kohes kam ndjenje te turbulluar sikur te isha ne udhetim, me merr uria shum kurr sme shuhet urija jam ne gjendje qfar te gjej te ha,gjokis me eshte fryr qrregulli te mostracioneve skam pasur me pare kam frike shume nese kam mbet shtatzan.ju lutem me ndimoni sa me shpejt pasi po cmendem

  Nga arja27 Jan, 2010

 53. edhe diqka harrova te ju them se me dhem shum barku me dhem ana kurrizore e mjedist sikur te ish me mustracione gjithash me dhamebin kambet shum ne ket gjende jam qe qe 1 jave a eshte normale kjo edhe nese kam mbetur shtatezen ju lutem pergjjen tuja me respekt e pres me padurim se po frikesohem shum se qfar kam ,mirmbetshi

  Nga arja27 Jan, 2010

 54. jam qe 5vite e 5 muj e martune
  por po jam shum e merkosne se nuk po muna me met shtazn por te mjekt kam kan po ata po me thojn mir po pak e ftofne po kam perdor barna inkcion po nuk kam met po kam deshir te me tregon ose te me kishlloni se qka te boj se shum po merakosna po qka te boj po ju lutem ma ktheni pergjijen po edhe bermjet me them shum ju falenderoj shum klm

  Nga hysnije azemi30 Jan, 2010

 55. PERSHENDETJE!JAM NJE NUSE 22VJECE PO BEJME GATI 1 VITE TANI NE SHKURT QE SPO BIE ME BAR.ANALIZAT I KEMI BER SI UN DHE BASHKESHORTI IM,TE GJITHA SI TE GJAKUT REZUSET TE GJITHA QE KAN TE BEJNE ME KTO DHE NA KAN DAL SHUM MIRE.PO JAM MERAKOSUR NGA VONESA E MOSRENIES SHTATZANE. JU LUTEM MUND TE ME KESHILLONI O TE ME JEPNI ND1 INFORMACION ME SHUM.ME RESPEKT NGA FLORIDA

  Nga FLORIDA6 Feb, 2010

 56. Pershendetje jam lea deshta tju bej pytje jam shum e stresuar, menstruacjonet me jan vonuar qe 3 dit kam dhimbje te lehta te barkut dhe te shpines edhe gjoksin e kam si zakonish te fryer,ciklin e kam 31 dit muajn e kaluar me kan ardhur me 32 dit ndersa sot po behen 33 dit qe kur nuk me kan ardh ju lutem ma ktheni sa me shpejt nje pergjigje faleminderit

  Nga lea25 Feb, 2010

 57. Pershendetja.jam ke 50 vjet.menstruacionet me jan vonua qe 1 jav.ju lutem ma ktheni sa ma shpet pergjigjjen.ju faleminderit

  Nga zvicer9 Mar, 2010

 58. pershendetje.jam nje grua ne mosh tash ne gusht i mbush 50 vjet, kta 2,3 muajt e fundit me venohen nga tre kater dit menstruacionet ,kurse kesaj radhe po i kalova 8 dite akoma nuk me kan ardhur,jam trembur shum mos kem mbetur shtatzan, qe te bej test nuk mundem se ndodhem jasht vendlindjes, shenja nuk ndiej asgje.jam merzitur shum.ju lutem sa ma shpet pergjegjje.

  Nga prej gjermanie9 Mar, 2010

 59. une kam dy pytje a asht normale mestracionet ne qdo 22 dit edhe asht normale para mestracionev te ket nervoz

  Nga lirim beluli12 Mar, 2010

 60. edhe gjat mestracionev te ket ter trupi dhimje lodhje kam dy femi nuk jam shtatzan

  Nga lirim beluli12 Mar, 2010

 61. Pershendetje, doja te dija ne muain janar i kisha pejodat te rregullta me dat 15, ne muain shkurt me erdhen me dat 8, sot esht data 17mars dhe nuk kam shenj te perjodave vetem fryrje gjoksi dhimbje, dhe urinim te shpeshte. esht nje cregullim apo jam shtatzane

  Nga enida17 Mar, 2010

 62. Crregullimi i periodave nuk do te thote me domosdo qe je shtatzane. Stresi apo ndonje problem mjekesor mund te shkaktoje nje gje te tille. Testimi per shtatezani mund ti jape pergjigje te sakte pergjigjes tuaj.

  Nga Shendeti Online23 Mar, 2010

 63. mirembrama ju lutem me tegoni a mundem te jem 7-zan heren e kalume me 23 kam pas menstruacionet radha tjt,me 18 tash me 20,me kan ardhe´n a mund te jem 7-zan kam dhembje gjoksi temp,dhe ethet ,flm ne mirekuptim

  Nga linda23 Mar, 2010

 64. jam e martuar edhe e kam nje pyetje qe 1 vit tentoj me mbet 7zan po akoma nuk kam mbetur e ciklin e fundit e kam pas me3 mars 2010 po qe ja 2 dit kam dhimbje te lehta te barkut edhe te shpines sikut te jesh me mistracione athua vrehet ni shtatzani apo asht heret akoma ju lutem nje pergjigjeje sa ma shpejt se me pa durip pres me u ba edhe une nan e nje femiju

  Nga flora25 Mar, 2010

 65. un jam 35 vjeqe kam nje vajz 9 vjeq qe7 vite mundohem te mbes 7 zan por spo kam sukses. jam bere operacon kam bere laparaskopin ne pr qe nje vit por pa sukses kam bere kontrolla te tjjera me thon mir analizat i kemi bere edhe un edhe bashkeshorti atij i kan dal mir ndersa mua me than te bej laparaskopin e bera por pa sukses skam pas femij ne fillim 5 vjet e gjysm
  nuk po di qka te bej
  periodat e fundit i kam kry me 10 shkurt mu kan vonuar deri me 28 mars sot me kan ardh jam emerzitur shum a kam mundur te kem qen shtatezane testi me dilke negativ ju lutem me ndimoni dua qe vajza ime te mos mbetet vetem te kem edhe nje femij me respekt nga shyretja

  Nga shyrete27 Mar, 2010

 66. Pershendetje pik s epari deshta tjy pys qe me 26 shkurt kisha menstracionet e fundit sot me 29 jemi kam vetem fryerje gjoksi mund te mbetem shtatezan apo vetem qergullim?

  Nga erjondina29 Mar, 2010

 67. pershndetje jam 19 vjec dhe provoj q t ngelem shtatzane po para kti muaji kisha dhimbje t barkut dhe m vinte goksim shum kisha gjijt e frira .por pastaj m erdhen menstruacionet pak si n kaft2 dit bra testin mdul negativ. dheshti ndjej veq lodhje qetr nuk ndjej.ju lutem me m tregu shka me rekomandu

  Nga sara7 Apr, 2010

 68. ju peshndes shum t gjithve

  Nga vjollca7 Apr, 2010

 69. ku muj me mar pergjigjen ju lutem m tregoni

  Nga vjollca8 Apr, 2010

 70. ju deshiroj suksese te gjitha atyre femrave qe jan kaq te zota per veten dhe me kaq dashuri deshirojn te jen nena per femij qe i presin me padurim . une jam vetem e fejuar po me vjen shum mir per ju qe deshironi te mbani femije pran vetes i pergezoj shum vajzat qe filluan nga mosha 18 e deri tek ajo kulminatnte qe pa hezitim bejen ate qe duhet per te qen nen … suksuse ishalla secila beheni nana te mira e te zotat qe femija te rritet nen frymen dhe dashurin amnore … me respekt venera …JU PERGEZOJ NGA ZEMRA SUKSESE SUKSESE … GJDO TMIR …

  Nga venera8 Apr, 2010

 71. ju lutem a mund te me tregoni pse kam vones te ciklit menstrual 2 muaj .por kur fillojn qe tme vijne gjdo muaj me rregull kam shum dhimbje te forta njekosisht edhe gjakderdhje shum .a mund te me tregoni pse jam keshtu …dhe ju lutem me tregoni pse ndonjeher kur nuk jam me mestracione kam dhimbje te madhe ne vagjin sa nuk mund ta duroj ajo dhimbje shperndahet dhe ne prapanic ku me fryhet prapanica shum posht edhe vagjina do me plas nga dhimbja dhe me nxihet shum… ju lutem sa me shpejt ta kem pergjigjjen nga ju me duhet patjeter.ju faleminderit per mirkuptim … mirmbetshi me respekt venera…

  Nga aVENERA8 Apr, 2010

 72. jam sara ku muj me mar pergjigje ju lutem m tregoni sa mashpejt.

  Nga sara12 Apr, 2010

 73. pershendetje nga un flora un jam kan e martume 1 muj ne xhermoni e jom da pej burri qe 1 vit e sex ma nuk kam ba me kerkon pej si jom da e tash po thojn si o shum shtir me mbet shtatzan masi te martohesh prap kush munet mem ndihmu flm shum kalo mir

  Nga flora16 Apr, 2010

 74. . Komm nevoojj peer ni pergjigjje :$.
  Jom e Martuar qee 8 Viite poor endee nukk Kam mbet shtatzenn :$ qee 8 Vitee Po mbaj shpresS qe te jemm Nënë edhe unn :$ Edhe unn njee them Paa kon kysmett sbohet senn :$. Amoo Qe 5 Javv Nuk kam shenjaa te Mestraucioneve …
  DisSa ngaa ketoo shenjaa i Kom :$ Poor jo te g jithha :$.. Kam Vajtje te shpeshtaa,Dhimbje te BarkuuT, Lodhje :$:$.Shpressojj qee dikush tme kuptoii dhee tma kthen Nje Pergjigjjee :$..
  Falemnideritt shummm :$<3

  Nga auLooNa16 Apr, 2010

 75. Edhe diqka nime komm nii qe kuur tvlojnn zorrtt .. nukk je 7zann a esht e vertett :$??
  “Ju Lutemm Te me tregonii :$”

  Nga auLooNa16 Apr, 2010

 76. Përshëndetje ! Jam e martuar qe 4muaj dhe deshiroj te mbetem shtatëzn por nuk po ndoll kjo fenomen. Ciklin mestrual e kam te regullt .2muajt e par te marteses i kisha qedo 24 dite ndersa nga muaj i kaluar i pata ne diten e 29. Dua te ju pys qfar d.m.th.ka kjo a kam shanca te mbetem shtazane . Dhe nder koh jam duke i pire disa vitamina elevit me kan then se jan te mira per me mbet shtatzëne. Ju faliminderit per mirkuptim!

  Nga Albina17 Apr, 2010

 77. pershendetje,jam brikena 19 vjeqe,deshta nje pyetje:-A esht e mundur me mbet shtatzene me seks oral?ju lutem me ndihmoni.

  Nga brikena21 Apr, 2010

 78. brikena, pergjigja eshte e thjeshte: JO.

  Nga Shendeti Online21 Apr, 2010

 79. kam nji pytje.. ju lutem per pergjigjje..
  a eshte e mundur qe te jem shtatzen.. me 21 prill e kisha ciklin menstrual per 3 dite por mbas ciklit kam te vjellaa e turbullime.. qka dmth kjo?
  a ka munsi te jem shtatzen edhe pse e kisha cilkin e rregullt.. pres pergjigj’je.. ju falenderoj.. ju lutem mos e publikoni emailn.

  Nga Valentina25 Apr, 2010

 80. qka d.m.th. nese e ke ciklin menstrual ne rregull por ndjen lodhje, vjellje, dhe mundime..
  jeni te mrekullueshem.

  Nga adea25 Apr, 2010

 81. pershendetje du ta di a kam mbetu shtatzan pasi qe me ja vonuar mestracionet 6 dit e kam ber testin e shtatzanis dhe me doli negati por para dy dite kam pasur disa pika gjaku qe kan zgjatur per 3 dit kam lodhje dhimbje barku te shumta falimderit per mirkuptim te lutem me kthe pergjigjjen

  Nga eliza26 Apr, 2010

 82. pershendetje jam vlora po me intereson te di per nje gje qe me preokupon,i kam pas mentruacionet ne kohen qe zakonisht i kam,kan zgjatur 4 dit,u ndalen vetem ngapak si ngjyr kafe me sekretojke edhe pas 2 dite prap njejt ashtu nganjeher edhe gjak,qe 10 dit jam njejt tash nuk po di pse ky qrregullim a mos jam 7 zane,fundi i barkut po me dhemb shum te lutem mu pergjigjni.

  Nga vlora30 Apr, 2010

 83. peshendetje kan nje vajz 7vjet edhe pas vajzen nuk kam ngel shtatzen asnjeher kam qen te mjeki mir me kan than por nuk kam mbet ende edhe menstracionet nuk me vin me rregull qe 2muj nuk i kam pas kam provu nje test para nje muaji me ka dal negetiv por menstracionet ende nuk me kan ardh qka mendon a ka mundesi te jem shtatzen jam shum e lodhur kam thimbje barku shum edhe nuk po mundem me fjet naten e pres pergjigjjen tuaj tung klm

  Nga bena1 May, 2010

 84. psh desha te pyes kur jan ditet me te mira per te ngelur shtatzane.ciklin e kam 30-31 ditor.ju psh dhe uruj gjith te mirat

  Nga stela5 May, 2010

 85. ka gjasht dite qe me jan vonuar nga koha kur prisa te me vinin para kam perdor disa hapa per mitren a ndikon kjo ne vones apo mund te mbes shtatezene pres pergjifje

  Nga ana5 May, 2010

 86. ju pershendes
  e kom nje pytje ne muajin prill nuk jom ruajt me burrin e te nesrmen me kan ardh menstracionetn normal si gjithhere e i kum kry tani ne muajin maj um kan ardh shum pak domethan mos jom shtatzane a qka diqka si e lodhne po shkoj ashtu pom merren mendet kom kok dhembje jom shum nerzovore veq deshta te di a muj me kon shtatzane a jo ju pr pres pegjegje sa ma shpejt ju lutem se jom ne siklet hjamedet

  Nga nora10 May, 2010

 87. pershendetje..desha tju pyes a eshte e vertet se mund te mbetesh shtatzene pa prishjen e virgjinitetit..nje shoqe e imja me tha se mundet desha te mar nje pergjigje nga ju…

  Nga tina21 May, 2010

 88. mirdita une jom gresa: ne ket muj e kam pas daten e ardhjes se mistracioneve me 18:05:2010 ama sod esht data i 22 dhe hale nuk me jan paraqit a munet me kan naj qregullim. edhe kam pas mardhanje me burr temin kum pas probleme edhe ne muain shkurt ne fund te mujit me kan ardhur ne prill skum pas as nje problem e tashti ne maj sm kan ardhur ne kohen e caktume jom duke menu qe jom shtatzen edhe pse se kom as nje shej tejeter vetem vonimi i mistracioneve edhe pergjigjen nese bon ma shpejt se deka krejt

  Nga gresa22 May, 2010

 89. peshendetje qe 7vite e kam nje vajz edhe nuk kam ngel shtatzen me kurr kam qen neper mjek por kot nuk kam pas sukses qe 3muj nuk me kan ardh menstracionet kam provu 2teste por me kan dal negtiv kam thembje barku shum dhe dhimbje ne vagin edhe djekesim nuk e di qka te bej qka mendon a ka mundesi te jem shtatzen kurr kesi dhimbje nuk kam pas ma heret e pres pergjigjjen tuaj me pa durim

  Nga bena22 May, 2010

 90. a ka mundsi me ma dhan nje pergjigje per pyetjene qe e kam be…?

  Nga tina23 May, 2010

 91. pershendetje
  jam e martuar qe 2 vite por nuk ndes shtatezen per nje muj kam pas 2 here mestacionet 10 he 26 spo di qe te bej ju lutem me ndimioni

  Nga ardiana27 May, 2010

 92. jam nja nen 23 vjeqe qe 6 vite kammartes kam pas dy obortepas saj kam nje vajzpas 4 vitev mbeta shtatzene prat abortpo tash qe 6 muaj ka abortu sjam ru shum per te mos mbet shtatzen 1 muaj po nuk mund me met te gjitha analizat me kan dal mir qka te bej per me mbet shtatzenme kan then se duhet te rri shtrir dersa te ndij levizjen e par se e kam mitren si me brinje din diqka me ndihmo te lutem

  Nga vlora2 Jun, 2010

 93. jam 23vjeqare perher te par jam shtatzan qe 3 muaj e dy jav po jam shum shum e lodhur nuk e di pse vjellj kam nen sto nuk e di pse d eri kur mundet mem zgjat kjo amunet dikush mem tregue

  Nga dea6 Jun, 2010

 94. amund te vrejet me heret shtatzania amund me vrejt qe je shtatzane ma heret..amunesh me pas kto shenja ende pa ardh mestracionet dhe deri sa mundet me heret testi met tegu shenjen pozitiv ju lutem me jepni pergjigje

  Nga arbnore11 Jun, 2010

 95. prshendetje.jam 23vjeqare 2vjet qe dy vite mundohem te mbes shtatzane por skam aryt.kam ber nje vizit te gjinekologu me ka then se kam cista prej 2cm por si ruza te vogla nje tuf cistash ne kortex.me ka preferu te filloj me diane 35.mirpo un nje muaj para se te filoj me diane 35kam ber mardhenie intenzive per me mbet shtatzane,dhe mestracionet me erdhen para kohe nese thuhet mestracione pasi kam pas veq dy dit edhe ate nga di pika gjak.pastaj ne muajn e radhes fillova me diane,mirpo kam shenja shtatzanije kete muaj.edhe perseri ne koh te mestracioneve ne muajn e par ikam pasur me 26 ndersa ket here me 31 perseri e njejta gje di pika.por kesaj here mjeku me propozoj me ber nje test shtatzanie.e bera me ka dal pozitiv.tash sa ti besoj keti testi.nese jam shtatzane atehere ibjen me qen ne javen 8 te shtatzanis.mardhenien e fundit para se me fillu me kontraceptiv ekam pasur me 14 prill 2010.besoj se me falni se e zgjata shum por shpresoj se has ne mirkuptim.sinqerisht linda….

  Nga linda12 Jun, 2010

 96. Ne muajin prill kom pas abortin e pare ka qe 3 vite qe jom e martuar,mjeku me tha se nuk kom pas hormone te mjaftueshme per ta mbajt shtatzanine nuk kom pas intervenime gjate abortit cdo gje eshte kreyer natural.tash dua te mbetem shtatzane I kam do shenja por kam shim frike!ju lutem nje keshille e juaja do me jepte shprese flm shume

  Nga Fati15 Jun, 2010

 97. pershendetje deshiroj tju bej nje pyetje a ka mundesi nese tre muj dit te vijn menstracionet ka dy tri dit ne muj me kan vanu qe te mbetem shatzan ju lutem me tregoni se grat me thojn qe edhe pse te vin menstracionet mund te mbetim shtatzan

  Nga emi16 Jun, 2010

 98. hallo un jam ne gjermoni jam e martur qe 3vjet kam met 1her shtazan por kam abertu as nuk kam pas lodhe as tug as gje veq sa disponi nje jet jasht e zakoshme e mir po mjeki qedo kutroll me thojke se ti e ki femin e madh ma shum se qe duhet sa her 1muj ma shum edhe kshtu abertova po kurr ne jet nuk e harroj tasht du perseri te jes shtazan po nuk po jes tung gjitha tmirat per te gjith

  Nga tina18 Jun, 2010

 99. JU LUT NJE KESHILL PER JU FEMNA QE NUK JETNI SHTAZAN KUR TE QON DASHURI ME BURRIN E JUAJ DUNI TE NENI RAT NE SHTRAT 3OSE 4ORE MOS U QON NE KAMB MENJEHER PRADAJ ASHT MUNDESI E MIR PER TE METUR SHTAZAN EDHE SHTAZAN MUN TE JETNI VETM NE JAVEN E MESME TE KRYRES SE MOSTRACIONEVE AS NE JAVET E PAR AS TE FUNDIT PO ASHTU JU KISH PREFERU TE PERDORNI HAPA FEMBION 400 JAN SHUM TMIRA JU PREGADIT PER SHTAZAN JU DIMON SHUM PRADJ MUNI ME MET SHTAZA PER SA TI MERRNI TE GJITHA KET JAN 30COPA NUK ASHT REKLAM BESON PO ASHT SHUM E MIR SE VET E KAM PERDOR QAO

  Nga ELI21 Jun, 2010

 100. Ju pershendes shum
  Jam lorena dhe e kam nje pyetje? Burrin nuk e kam ktu dhe po kam shum deshir qe te mbetem shtazan!! Menstruacionet i kam pas me 5 qerrshor, burri im ka ardh me 9 qerrshor dhe ka shku me 20 gjat gjith kohes kemi pasur marrdhenje, por me duket eshte ende heret. Ne cilen dit mundem me ba nje test te shtazanis per me dit saksisht a jam shtazen a jo? Nese kishi mujtem mem ndihmu ju kisha falenderuar shum.

  Nga lorena23 Jun, 2010

 101. mirdita ju lutem ma kthene ket pergjigje sa ma shpejt pytja keshtu a esht mundur me mbet femra shtatezan pa humb vergjerin

  Nga tina24 Jun, 2010

 102. pershendetje jam nita jam 19 vjeqare,jam e fejuar,desha te di a mund te jetesh shtazen,nese te jan vonura mestracjonet un i kam ber 5 jav qe me jan vonura po nuk kam asnje shenje te shtazanis,po nuk esht hera e pa qe me jan vonuar kam qrregullime qe moti po tani jam pber marak,ju lutem dua nje pergjigje

  Nga nita24 Jun, 2010

 103. JUNGJATJETA-JUVE DR—–UN E KAM DY PYTJE E PARA DERI SA ESHTE OSE –KA FAT NJE GRUA TE JET SHTATEZAN– UN JAM E LINDUR ME 64 vti—POR S;KAM PAS FAT: POR ENDE I KAM ME RREGULL PERIDODET —EDHE PSE EDHE BURRI U BE OP NGA HERKUCELE?? -EDHE PSE MEJKU I KA PREMTU QE KA SUKSES –POR PER FAT SPATUM DERI TANI—–E DI QE ESHTE VON POR JETA JETOHET ME SHPRES::::FALIMINDERIT SHUM SUSESE

  Nga BUQE25 Jun, 2010

 104. jam martuar qe ni vjet dhe nuk po mes shtatzan ikam me rregull

  Nga ada3 Jul, 2010

 105. ndegjoni jam 18 vjet i boj ne gusht 19 dhee kisha dashur te dii qka po ndodh me mu ne gjyks qee kam nje leng te bardh si qumeshtt qe kur i preku del ate desha ta di a mos jam 7zan apo qkaa po ndodh juu lutem me tregoni

  Nga dona4 Jul, 2010

 106. Kam nje pyetje??Kur mund te behet testi i shtatzanise,amud me bo me heret para se te vijne mestracionet,sepse para se tme vijne ikam keto shenja te gjitha prej tyre dhe pastaj me vijene,mestracionet ikam 26-27-29 dit,kam pasur nje femije me ka vdekur pas lindjes 1muaj ka jetuar,ka lindur me te meta ne zemer,kam lindur ne mars beben,me prerje cezare,menjehere pas lindjes ne qershor kam ngel shtatzene,por nuk u zhvillua foshnja mire dhe me eshte dashur te abortoj,ne shtator kam abortu,mjeket mre kan thane qde te dy jemi mire kemi bo analiza te gjitha jane mire,njehere kam qene ne pauz per shkak abortit tash e 3 muaj nuk po ruhemi,un ikam pas mestracionet gjdo 27 dite,qat pauzes,etash e 3 muaj qe nuk po ruhem i kam 27-29 me vonohen shum shpesh,aka munsi qe te mbes shtatzenemmjeket me kan thane qe jemi mire mbaz te analizav…qfar thoni ju ju lutem me pergjigjeni ne emailin tim,kam 2 vite martes dhe brenda 2 viteve dy here shtatzene dmth u n kam qasa te mbes shtatzen???dhe qfar demethen kjo vonese e mestracioneve…ju lutem shum shum te jepni pergjigje te lumtur per mua…dhe para mestraconeve qe kam vonese jam nervoz,kam urimshkoj ne banje shpesh te gjitha shenjat ikam edhe vjell shum…nuk po di kur eshte dita qe te kem mardhenje me burrin qe ka qasa per te metur shtatzene..ju lutem me pergjigjeni…ndoshta ekam tepruar por jam shum e shqtesuar..me fal per penges ju lutem kerkoj pergjigje sa ma shpejt..ja ku eshte edhe e-mail im…Ju Faliminderit per mire kuptim…Ju pershendes nga Mitrovica

  Nga Arbnore7 Jul, 2010

 107. 29.o6.2010 i kom kryjt mestracijonet a mund te di per sa muj me mar vesh a jo met shtatzane tung

  Nga dona7 Jul, 2010

 108. po lexoj shum komente kty nese kkishi pas mundesi te ma spjegoni pak ju lutem ne email timin periudhen e shtatzanis para se te vin mostracionet ose sa dit masi te kalojn mostracionet dhe a asht e mjaftushme nese njer her kie mardhanje me gruan dhe liron spermen brenda apo dohet dy a tri her ju faleminderit je pershendes shum

  Nga albani8 Jul, 2010

 109. pershndetje desha te bej ni pytje si perdoret testi ovlcjonit met 5kan ardh mestcjonet me qfar date duhet me perdor testin.pres pergjigjen me pa durim

  Nga rita10 Jul, 2010

 110. jam 13 vjeqare edhe nuk me kan ardh mostracjonet 3 muj pas 3 mujve me kan ardh ne te njejtin muj 2 her njeher ne fillim te mujit dhe njeher ne fund te mujit edhe kam kokdhimbje shum te madhe a muj me dit qka kam

  Nga nga elidona10 Jul, 2010

 111. Mirmbrema,un ne daten 7 bej nje muaj te me vijne menstruacionet,por me jan vonuar 3 dit dhe po mbas 3 dite un kam ndier dhimbjet dhe shtrengimet e midisit te barkut,dhe e ndieva se menstruacionet po me vinin si qdo njeri qe njeh dhimbjet e veta trupore,pastaj menjeher kam pirenje hap kafetin menstruale dhe me janndal dhimbjet dhe menstruacionet nuk me kan ardhur,po at nat un kam krijuar marredhenje sexuale dhe vaginen e ndieja disi shum te ngopur me ajer,edhe ma nuk um erdhen akoma…me jan vonu 5 dit krejt,un kam dhimbje ne gjoks ama jo dhe aq,uronoj shpesh po jo dhe aq,por nuk ndihem e semuar…vetem ne rastet kur i frigohem shtatzanise…por barku me dhemb…

  Nga Rena12 Jul, 2010

 112. mirdita une jam 23 vjeqare jam martuar qe 11 muaj dhe ende nuk po mundem te mbes shtatzen kam qen te mjeku me ka then se je mir
  po ciklin nuk e kam ne rregull nganjher me vin 10 dit me heret edhe per ket kam qen te mjeku ka then se ka mundesi nga lodhje nuk ka vrejt asgje te une as me ultraze e as me kontroll gjinokologjike a ka mundesi mem tregu pse ndodhin keto rregullim flm ju pershendes

  Nga tina16 Jul, 2010

 113. ju lutem me tregoni a muj meniher mas mestracijoneve me met shtatzane tung e pres pergjigjjen

  Nga dona16 Jul, 2010

 114. pershendetje!ju lutem a mund te me thoni dicka?para 1 jave shkova ne wc dhe pashe qe me kishte dalur pak gjak,dhe kjo gje vazhdoi per 3-4 dite,por shume pak.periodat sme kan ardhur .a mund te me thoni cfare eshte,se jam shum e preukupuar..flm

  Nga rosse25 Jul, 2010

 115. sa dit pas sexit behet testi dhe sa i sigurt eshte une e kam ber 15dit pas sexity dhe me doli negativ a eshte i sigurt qe nuk jam shtatzan se perjodat me jan vonuar.

  Nga paola29 Jul, 2010

 116. pershendetje…kam perdorur 1 test shtatzanie vetem 3 dite vonese te ciklit dhe testi me ka rezultuar negative.mos valle testi eshte i parakohshem?nese po,kur eshte koha e pershtatshme?ju faleminderit

  Nga dorina30 Jul, 2010

 117. ju lutem,une i kam pas menstruacionet e rregullta shpesh ne te njejten date ose 5 dite me heret.i kam pas per here te fundit me 25 qershor dhe prej 1 korrik deri me 10 kam ba derisa sa e kam humb virgjerin ku kam pas gjakderrje saher qe kam pas marredhenje diku mbrenda 10 dite 4 here.tash eshte data 10 gusht dhe nuk i kam mestruacionet ama gati qdo i kam shenjat e tyne,me tregoni qka mundet me kane.

  Nga ardita2 Aug, 2010

 118. a mundet te jet i satk testi qe behet menjher javen e par pasi qe mos te vin mestracionet
  12 dit mu kan vonuar edhe kam ber 2 teste mbrenda nje jave por ka dalur negativ

  Nga berida4 Aug, 2010

 119. eeeeeeeeeee se mos vetem ju e keni ket pun moj gra po ne burrat qe duhet te behemi synet……….hahaha

  Nga gersi15 Aug, 2010

 120. jamm ne hall nese mundet mem ndihmu dikushh kom bo sexx me te dashuren time dhe qe 2 muj nuk i kan ardh mujoret e ka bo testin shtepiak dhe ka dal pozitiv po 8 jav jon bo as nuk vjell marramendje pak gjoksi pak po po friksohna se qka mundd te jet a mund te jet shtatzann ju lutem me ndihmoni

  Nga lorik16 Aug, 2010

 121. jam ne muajin e pare te shtatzanise dhe kto dit kam pasur disa pika te vogla kafe ne mbathje por skam pasur fare shqetsime.pra fare dhimbje apo dicka tjeter.
  a kam ndonje problem ???

  Nga nertila22 Aug, 2010

 122. ju lutem a osht e vertet qito hapa fembion 400 qe te ndimojn me mbet shtatzan e a mundesh me i marr pa te than mjeku se edhe une e kam kit problem qe 9 vite nuk kam femi kam qen te mjeku po mir me ka than a shtatzan nuk km mbet te lutm eli a osht e vertet kjo se une nuk i kam perdor kto hapa ju lutem te me ndimoni

  Nga lona27 Aug, 2010

 123. une kam pas marrdhenje qe 48ore po po frigohem mos kam mbet shtatzen se mund ta kuptoi me shpejt ju lutem mas sa kohe qe ke ber marrdhenje mund te hetosh qe je shtatzen shkon koh e gjat per ti par shnejat e shtatzanis a po duhet te mjeku me u lajmru ju lutem me tregoni qfar te bej qe ta kuptoi a jom shtatzene a jo ju lutem me tregoni qka duhet te bej jom nhall

  Nga rina28 Aug, 2010

 124. Pershendetje jam nje nane e kam vajzen tasht mi ban 3 vjet edhe dua qe te mbes shtatzan po nuk po jes edhe qrregullime te mestruacioneve kam pas gjoksi me dhem shum testin e shtatzanis e kam ba me ka dal negativ ju lutem me jepni nje keshill faleminderit per mirkuptim

  Nga MEDINA1 Sep, 2010

 125. mu mu kan vanuar mestracijonet 10 dit amo kam pak sheja te shtatzanis gjoksat mu kan aj edhe urinen sun pe maj hiq i kom bo 4 teste dej sod edhe me ka dal negativ jam ka perdori tasht bana per rrelullimin e mestracijoneve rigevidon qofse munedesh me ma dhan i pi pergjegje

  Nga jeta17 Sep, 2010

 126. hej!jam shumë kurreshtare ta di një gjë?Sa kohë mund të vonohet cikli monstual dhe akoma të mos shtatëzën?ndryshon ne gjenerata?ose?ku qendron problemi nëse cikli monstual ne një muja ndryshon edhepse gjatë muajve më parë ka qëne i rregullt? A mund të jetë mundesia edhe të një shtatzani kur testi tregon negativ?

  Nga biondina2120 Sep, 2010

 127. hej!
  do të doja të ju pyesja cilat janë pasojat e abortimit më qellim?

  Nga biondina2120 Sep, 2010

 128. pershendetje jam nje vajze nga tirana..jam e fejuar.periodat i kam te rregullta dhe me jane vonuar 5 dite..kam bere testin e shtatezanise dhe me rezulton pozitiv…por kam frike sepse kam dhmbje dhe therje barku 5 dite te vazhdueshme por qe qetesohem me mbas..kjo gje me ka ndodhur keto 5 dite…u vizitova dhe me dhan progesteron te pi sepse mund te me rreshkasi me thane…ju lutem ju si mendoni…une e deshiroj shume kete femi..pres pergjigjen tuaj

  Nga elena21 Sep, 2010

 129. pershendetje…jam nje vajze nga tirana…kam bere testin e shtatezanise pas 5 ditesh te mestruacioneve dhe me ka dale pozitiv…ju lutem kisha dhimbje te fundit te barkut dhe te mesit dhe mjeku me dha progesteron…atni dhimbjet e barkut nuk i kam me..por dhimbjet e mesit me kapin ndonjeher dhe nuk rri dot en kembe dhe e ndjej mesin si te lodhur….ju lutem me thoni rrezikoj te me rreshkasi embrioni…me thoni ju lutem

  Nga elena22 Sep, 2010

 130. peshendetje do doja tju pyesja se si duhet te veproj pas,sa ditesh mund te bej testen e shtatzanise qe ne kete menyre te me vertetoj jam shtatzane apo jo?ju lutem me jepni nje keshille.faleminderit

  Nga adelina23 Sep, 2010

 131. spitalime imir tani per tani eshte spsitali http://www.spitalibahceci.com ne prishtin ne te cilin jam duke mjekur se un jam duke u mjekurar dhe i shof se shum suksese kan pacientat ne ket spital edhe per qifte qe deshirojn prind te behen

  Nga drita27 Sep, 2010

 132. ju lutem nese kish pas mundesi te me jpeni nje pergjigje jam e fejuar dhe mujoret mu kan vonuar ka 5 dit po kam frik mos jam shtatzan shenja e vetme eshte se ne tualet shkoj shum shpesh koht e fundit nese kish pas mundesi nje pergjigje

  Nga lola27 Sep, 2010

 133. pershnedetje druaj se kam mbetur shtatezane se mestruacionet mu kan vonuar dhe kam dhimbje gjoksi,urinim te shpeshte dhe dhimbje te fundit te barkut,kam bere njeher textin me ka dalne negativ.ju lutem me tregoni se mbas sa diteve tregon texti shtatzanine qe te zbuloj me kohe?

  Nga aferdita27 Sep, 2010

 134. JU PERGEZOJ PER KETE FAQE TE NEVOJSHME

  desha nje pyetje qe nje kohe tentoj per shtatzani dhe para disa vite kish nje abort spontan dhe tash kam cikel te qrregullt deri ne 3 muaj,dhe tash me jan stabilizuar sado pak dhe se kontrollat qe i kam ber me thon se kisha pak munges te qelizav,dhe mitra ne vend ne ane te kundert e rrotulluar dhe disa me thon se jo seshte ai problem,bashkeshorti ka bere analiza kto dit dhe jan normale,por nuk di ku ndikon problemi ,sepse un kam aparat per matjen e ovulimit.dhe se nuk e di kam munges vitamine apo ndikon edhe stresi lodhja .
  flm per pergjigjen.

  Nga ardita30 Sep, 2010

 135. nese keni cikel te rregullt,nese bashkeshorti ka bere analiza dhe ju nuk mbeteni shtatzen ju keshilloj qe ti kontrolloni gjoksat nese majt rrjedhin qumesht gjat shtrydhjes ,sepse ajo ndikon shum nese keni qumesht aty nuk ju lejon shtatzanin dhe per nje shtatzani ndikon pesha nese e keni humbeni ose nese nuk e keni shtoni,pra ndrroni pak peshen,edhe relaksohuni ne natyr me ecje per 1 shtatzani sepse mua me ka ndodhur e njeta gje 3 vite tenitim shtatzanie, ndoshta ju kam ndihmuar sado pak . ARJA

  Nga arja30 Sep, 2010

 136. une prej korrikut nuk i kam mestruacionet nuk kam temperatur as lodhje ass vjllje asnje prej ketyre 5 po po frikohem mos jam shtatezen mund te me ndihmoni

  Nga florentina1 Oct, 2010

 137. kam nje pyetje…
  nese kalon muaji qe nuk te vjen cikli dmth un i kisha me dat 28 muajin qe kaloi dhe tani jemi me me dat 3 ato sme kan ardhur akoma a mund te jem shtatzen?

  Nga barbie rose2 Oct, 2010

 138. Pershendetje…Jam nje grua 21 vjece 3 vjet e martuar e mbas ketyre 3 vjeteve po mbaroj qe te mbetem shtatzene kam 2 muaj qe po provoj dhe nuk e di a po ja arrij po te 2 kta 2 muaj me kane ardhur ata por kam pasur shum shqetesime si lodhje pak marrje mendesh e pak si te vjedha jam vizituar dhe testi me ka dalur negativ.Te lutem me jep nje keshille.Shum faleminderit per mirekuptimin

  Nga olga3 Oct, 2010

 139. Pershendetje.
  Jam 82 vjece e kam 6 muaj martuar.kemi deshire te kemi nej femije jam vizituar tek mjeku e me ka then cdo gje ne rregull por duhet te pres deri ne 1 vit per te bere kontrolle te hollesishme.Ajo qe desha te pyes eshte periodat i kam te rreugllta 28 dite por kohezagjatja e tyre eshte vetem 3 dite a ndikon kjo gje ne mosmtebjen shtatezen.Ju Faleminderit pres pergjigjen tuaj.

  Nga edarda14 Oct, 2010

 140. ME FALNI JAM 28 VJECE E JO 82 SE KAM PROBLEME ME INTEENRTIN.

  Nga edarda14 Oct, 2010

 141. pershendetje te nderuar desha te ju baj nje pytje me daten 3 shtator kam pas ciklin kan pas mem ardh me 30 shtator prej asaj dite asgje une kam dyshu se jam shtazan pasi kam dicka sheja ,urinoj shpesh ,ckado qe te ha gojen e kam si te ha hekur ,me del gjumi naten te ha dicka gje qe kete se kam pas perpara dhe majet e gjksave i kam me te fort dhe me dhamin shume,por disa her e kam ba testin dhe me ka dal negativ kjo eshte dita e 15 mundet te ndodh cregullim

  Nga lauresha15 Oct, 2010

 142. si mundem me ba djal

  Nga eli20 Oct, 2010

 143. pershendetje te nderuar desha te ju baj nje pytje me daten 15 shtator e kam pas ciklin menstrual dhe nuk me ka ardh d.m.th eshte dita 1o qe me kan kaluar ,me dhemb shpina kembet edhe fundi i barkut…pres pergjigjien tuaj flm mirkuptim.

  Nga albana23 Oct, 2010

 144. me jan vonuar mestracionet qe 2 dit kam perzirje gjyksat me dhamin po urinoj shpesh kur mund me bo testin me dit a jam shtatzane

  Nga saranda26 Oct, 2010

 145. me jan vonuar mestracionet qe 2 dit kam perzirje gjyksat me dhamin po urinoj shpesh kur mund me bo testin me dit a jam shtatzane

  Nga saranda26 Oct, 2010

 146. desha te pyes vetem rreth menstracioneve… nese ke dhimbje te fort dhe ne te shumten e rasteve bie per 5 ose 10 minuta pa ndjenja qe do te thot ke nxet dhe lagesh ne djers e mandej her ke edhe her ke nxet po pa u ndaluar dhimbja vetem me an te tabletave ngadalsoet dhimbja e stomakut. deshta ni keshill per kete faze te menstracioneve?
  Dhe sa i perket shtatzanis deshta te pyes nese femra edhte duhan pirese kur eshte casti i duhur per tu shkeputur na duhani para se te jet shtatzane apo kur e dikton veten se eshte shtatzane nese eshte para se te jet shtatzane sa dit para duet ti largoet duhanit??
  ju lutem pres pergjigjen e duhur per te dy rastete

  Nga anonime27 Oct, 2010

 147. pershendetje jam nje vajz 24 vjece kam pas nje dite mardhenie me te dashurin por shum pak kishim vetem 5 minuta ndoshta dhe ai gjat aktit perdorte edhe mbrojtes (kondom) dhe ejakulimin e realizonte jasht organit tim,por un kam nje frig tani,menstruacionet per her te fundit i kam pas me date 01.10.2010 ndersa sot eshte 31.10.2010 dhe jam shum e friguar mos jam shtatzane , ju lutem me keshilloni per dicka, perndryshe nuk kam asnje nga shenjar e larteshenuara te shtatzanis dhe asnje nga shenjar e menstruacione se ndoshta me vin cka ndodh me mua

  Nga vjollca30 Oct, 2010

 148. se pari ju pershendes deshta tjau bej nje pyetje jam nje vajzz 28 vjeqare deshira ime eshte qe te mbes shtatzene por un jam martura16 muaj
  te gjitha kontrolla i kam ber ne shkup po shum mir me kan dal eshe bashkshorti imi gjithashtu mir i kan dal por kum perdor kllomifen 5 dit ka dy her ne tit por asgje nuk ka te tre qa pom preferoni ju

  Nga yllka3 Nov, 2010

 149. pershendetje deshta nje pytje te kem pergjigje ju lutem kam dyy muaj qe nuk kam monstruacione normal kam qrregullime po ketoo dy muaj ndjehem disi e lodhur ne qdoo koh kam perzierje me se shumti ne mbremje a mundem te jem shtatzen jam konstaktu edhe me gjinokologun kam pir medikamente per mem ardh monstruacionet e nuk me kan ardh prap

  Nga desa3 Nov, 2010

 150. pershendetje i nderuar deshta me ta ban ni pytje jam martu qe 3 muj kur jam kan qik i kam pass mestracjonet me rregull kur u martova ne mujt e par em kan lu em visin me tretin dy mujt em kan ardh me 3 e nashti i kam prit dje si pom vin po sem erdhen dal shpesh ne banjo me vjen me vjell po nuk mundem kisha pas qef te ma jepesh ni kshill kalofsh mir

  Nga mirjeta4 Nov, 2010

 151. prsh jam nje vajz 27 vjeqare nqofse ka mundesi te me tregoni a jam shtatzan apo jo ngase kam disa shenja afer 1 muj gjoksin e kam te fruer me vjen te vjell me shkon ne mende disa haje, shum me flihet ka 12 or gjum bej dhe shpesh shkoj ne wc. flm per ndihmen e juaj

  yllza

  Nga yllza4 Nov, 2010

 152. nj ashtu kam edhe dhimbje fudi barkut

  Nga yllza4 Nov, 2010

 153. jam zamira jam 26 vjece kam nje vajze 3 vjece kam 6 muaj qe provoj me ngel shtatzane por spo ngel me vajzen kam ngelur per tre jave.behem merak se burri ka kaluar nje infeksjon ne tekstikuj nuk e di ndikon kjo ne demtimin e spermes sh faleminderit

  Nga zamira9 Nov, 2010

 154. jam 19 vjeqare,me jan vonuar qe 3 jav Ende jam e virgjer,mirepo para 2 muajve me te dashurin tim kena flejt bashk veq nuk ekam prish virgjinitetin,veq kemi pasur prekje te organeve gjenitale,por nuk eka fut brenda por veq ngat eka prek,dhe nuk ka pas derdhje a mund te me tregoj ndokush a mund te mbes shtatzen ne kete menyr?ende jam e virgjer,dhe po kam frik mos jam shtatzen se me jan vonu qe 3 jav ju lutem dergomani pergjigjen ose ku mund ta marr jam shum e shqetesuar.JU LUTEM

  Nga doresa11 Nov, 2010

 155. Pershendetje Dr. Desha Te bej nje pytje, jam 31 vjec e martuar provoj Te mbetem 7zan por nuk edi se a do Te mbes kur burri njeren(vezë)e ka te lenduar deshta ta di se nuk prodhohen spermatozoide apo Jo? Nje sqarim tlutem ne lidhje me kete flm.

  Nga Jeta nga prizreni12 Nov, 2010

 156. pershendejte te ngrohta kom nje pytje ? mbas abortit 4 muaj skom pas menstracione,kom dhimbje barku ,sdi skom bo as kontroll.me ndihmoni jom 20 vjeqe

  Nga tinaa15 Nov, 2010

 157. pershendetje nese ben seksi shume her pa mrojtjen e kondomite a mundeshe te mbeteshe shtatze por e kemi ber me kujdes edhe qka mendoni per qrregullimin e menstracioneve qe vin para kohe FALEMINDERITE SHUME

  Nga megi15 Nov, 2010

 158. pershendetje nese ben seksi shume her pa mrojtjen e kondomite a mundeshe te mbeteshe shtatze por e kemi ber me kujdes edhe qka mendoni per qrregullimin e menstracioneve qe vin para kohe nese ke mudesi per nje pergjigjeje FALEMINDERIT

  Nga gjide15 Nov, 2010

 159. a ka mundesi me ju pergjigje kesaj pytjes qe e parashtroj kjo vajza

  Nga lina15 Nov, 2010

 160. e kisha nje pytje per juve?heren e fundit menstruacionet me kan ardhur me 29.09.te ketij viti po dmth diten e dyte kam pase mardhenje me partnerin,me 27 28 29 kisha gjakderdhe shume pak e dhe ate vetem 3 dite flas per mujn e 10.ju lutem me tregoni a mundet te jem shtatzen skam qen as te mjeku se frigohem shume nga rezulltati aman skam asnjhe shenje nga keto qe i permendet qe mundem te jem…ju lutem me shkruni sa me shpejt.te flm shume

  Nga suada16 Nov, 2010

 161. mfal se noshta po tè marr koh po e kam nje pytje un kurr se kum shkru daten e mistracjoneve e tash para 1muaji u lodhsha teper e mu mirrshin ment e masi dhe gjinjet me zmadhuan e me lendojshin dhe barki me esht fryer e masi qe nuk jam e shnosh nuk e kam vrejt menoja ta ble nje test testi par nuk funkcionoj nder sa para 5 ditesh doli testi positiv e tash dhe 4 dit e kam nje termin te mjekja grave a thua jam shtatzane me te vertet ? te faliminderona qe morre koh te me ndimosh gjdo te mir. mir u degjofshim .

  Nga Miranda 20 vjeqare .. CH19 Nov, 2010

 162. te gjitha keto 4 shneja ikam pas perveq se Ndjenja e perzierjes, vjellje ne mengjes ( dreke dhe madje darke!)sekam pas se gjith kto dhe qe jam shume mire edhe po kaloej jam ne fillim te mujait te 2

  Nga antigona23 Nov, 2010

 163. hej nuk edi a jam shtatzan ama testin ekam ba meka dal si duket pozitiv njana vi e mir e testit ndersa tjetra ma e dobt e nuk jam shku hala mu kontrullu edhe kam pas gjakderdhje mastracjoneve fill mas 10 dive e nuk e di se qka osht kja ju lutem nje pergjigje nga arta ju pershendes

  Nga arta29 Nov, 2010

 164. pershendetje dr.une kam problem memestruaconet i kam te crregullta.kam infeksjon dhe kam shum kiste.a mund te me ktheni nje pergjigje ju lutem.a mund te mbetem shtatzan me te gjitha keto probleme..jam ne merak ju lutem mu pergjigjni..faleminderit..

  Nga klea7 Dec, 2010

 165. pershendetje doja te bej nje pytje tabletat mbrojtese nga shtatzania a mund ti perdorish per het te par pa mos be kontroll te gjinekologu nese po cilat tableta mundet

  Nga ana9 Dec, 2010

 166. pershendetje. para tre muajsh bera nje obort se femija nuk mu zhvillua. tani dua te ngelem shtatezane dhe dua te di si te veproj dhe cfare mjekimi me rekomandoni nqs eshte i nevojshem. pres pergjigjjen tuaj.. faleminderit

  Nga lorita11 Dec, 2010

 167. Pershendetje ,

  Jam 25 vjec,kame vonese mestracionesh qe 6 dit .E kame bere testin me ka dal negativ.KAm fryerje barku dhe gerce.nuk e dij a jame shtatezne apo jo.

  Nga nita17 Dec, 2010

 168. kam pas mardhenje me te dashurin me daten 14 keti muaj mujoret i pres me te 22 po te keti muajdje me kan ardhe vetem nja dy pika atri gjak deshta me dite mos kan mbet shtatzane

  Nga lora19 Dec, 2010

 169. ju lutem me tregoni ka dy muaj qe jam operu kam hap kanalet se nuk kam ngel qe nje vit shtatzane pastaj bera operacionin eka dy muaj qe nuk kam mbet ende sa mjundet me shku pas kti operacioni ete mbes ju lutem ma ktheni sa me shpejt pergjigjjen tung flm shum zoti ju shperbleft

  Nga bardha22 Dec, 2010

 170. pershendetje nga ana ime qe 4 dit mu kan vonu mestracjonet e kom bo testin em kadal pozitiv a ka munsi se te genjen testi a jo ju lutem tregomni tung

  Nga hona24 Dec, 2010

 171. deshta me ju pyt pse nuk po jes shtazan nuk jam tu u ru qe 4muj 4 vjet jam ru ne shtazanin e qikes kum met shum shpejte tash kam dhimje te barkut si me pas vall edehe gjit me dhamin per funi

  Nga arta26 Dec, 2010

 172. deshta me ju pyt qe 4 muj nuk jam tu u rujt po nuk po mes shtatzan ne qet muj kum pas dhimje te barkut sikur varr me pas edhe gjit po me dhamin jo normal si me kan dhimt perpara po perfuni gjive nese keni mundesi tregomni se si asht

  Nga arta26 Dec, 2010

 173. kur muni me kethy pergjigjen

  Nga arta28 Dec, 2010

 174. me ndihmoni.kam lindur nje bebe prej 2 vjetesh po qe u humba gjate lindjes.tani dua te bej nje tjeter po spo mund ka 7-8 muaj.tani ka 5 dit qe kam vonese te ciklit po skam asnji shenje te shtatzanise.cme keshillonise jam shum e lenduar mezi po e mar veten nga ajo qe me ka ndodhur.respekte

  Nga linda29 Dec, 2010

 175. mund te tregoj nje test nese je shtatzen para kohes se periodeve..?

  Nga vlora3 Jan, 2011

 176. kam nje pyetje…
  nese kalon muaji qe nuk te vjen cikli dmth un i kisha me dat 28 muajin qe kaloi dhe tani jemi me me dat 3 ato sme kan ardhur akoma a mund te jem shtatzen?
  nuk kam asnje nga shenjat e mesiperme pervec mujoret.ju lutem me ndihmoni sepse jemi bere shum merak

  Nga Valerja3 Jan, 2011

 177. tung kam nevoj me shum se kurr per ndimen e juve i dashuri im me thot qe ti je ende e virgjet kam kaluar me te un mendoj qe jam e virgjt po sperma ti ka depertu ne mua edhe pse jam e virgjt a mund te jes shtatezen kam dhembje shpine qoksi me esht shtergu kam dhembje perjodat me jan vonuar jam e ludhur nuk mund te ngritem ne kem

  Nga nessa7 Jan, 2011

 178. o nessa nqs
  ti ke kryer mardhenie nuk je me e virgjer.bej 1 test shtatzanie e ai te tregon.esht shm isigurt.mgjth nuk besoj te jesh shtatzane.thjesht nje vonese e ciklit kur fillon kryerjen e mardhenieve per here te pare.

  Nga linda16 Jan, 2011

 179. un jam nje grua 33 vjeqare. jam e martuar qe 18 vite jam martuar 16 vjeqare por nuk mundem te mbetem shtatzane e kam provu me shum lloje te medikamenteve po as nje her nuk kam pasur sukses edhe e kam provuar me ber fiv. po as me te nuk kam betur shtatzane.por mjeket e frances me thojn qe je shum mir po un asnje her nuk mbeta shtazane. femit i du shum edhe un po edhe burri maheret nuk jemi merzit per ket pun se thojshmi qe jemi te ri po tasht shum jemi duke u merzitur se po na mungojn femia. jemi dashuruar shum heret ne bankat shkollore e asniher nuk kena mendu qe femiu ishte shpresa e jetes. kam deshir me marr pergjigjjen e juaj ju lutem shum

  Nga zejnepi nga franca19 Jan, 2011

 180. me falni se kam harruar te ju tregoj qe mestracionet i kam shum normal si gjdo grua kshtu qe kurr nuk kam probleme me bark as un po as burri se edhe burri i ka ber kontrollat faleminderit per pergjigjjen e juaj

  Nga zejnepi nga franca19 Jan, 2011

 181. prej ciles dit mbas kalimit te menstruacionev mund ta besh testin e shtatzanis.mbas sa dite mund ta besh testin qe ta dish a je shtatzan ajo ju lutem me tregoni

  Nga tina23 Jan, 2011

 182. pershendetje nga zejnepi. jam nje grua 33 vjeqare jam martuar shum e re ka 18 vite qe jam martuar por per femi nuk kam deshta te ju pys nese ka mundesi,pse nuk po mes shtazane kam ber kontrolla te llojllojshme menefund edhe fiv apo fekondimin por as ashtu nuk kam mbetur. kam deshir me dit qfar problemi kam se edhe mjeket me thojn qe jam shum mir edhe ciklin e kam shum mir ashtu edhe burri i ka ber analizat i kan dal shum mir. e un si gjithher nuk po mbetem shtazane kam filluar me humbur edhe durimin se tasht e kemi kuptuar qe fmia esht fryti i jetes.ju kisha lut veq me dit a ka shanca me bet shtazana ni dit. ju faleminderit

  Nga zejnepi nga franca25 Jan, 2011

 183. se pari ju pershndes dhe ju pergzoj jeni faqe shum e mir shfaqni materile sum te mira une se paku njeher ne dit e vizitoj a ka ndonje te re ne faqen tuaj kam kurajo .. por desha te pyes jam 21 vite jam e martuar dhe ne kete muj kisha vones te ciklit gai 10 dit dhe bera nje test me doli negativ te shtatzenis pas 10 dite vonese cikli erdhi qa do te thot kjo kur une qe nga mosha e heret qe kam cikel nuk me ka ndodh nje gje e till asnjeher ju lutem me ndihmoni me nje nga keshillat tuaja ju lutem ju pershndes

  Nga Dhurata7 Feb, 2011

 184. Pershendetje redaksi e nderuar dashta te di diq me teper rreth shenjave te para ts shtatezanis qysh ne ditet dhe javet e para te fillimit te shtatezanis Cilat jan sintomet e para dhe reagimet e shtatezanis dhe ne baze sa ditesh keto gjerat munden te verehen.
  Me resp Linda Shkup

  Nga Linda8 Feb, 2011

 185. ju kerkoj ndihm jam e martuar qe tri vite nuk kam femij du te me jepni pergjigje kom kaluar dy dit afat per mem ardh cikli po. kom dhimmbje kokes,goksim edhe me dhem barku me jepni pergjigje

  Nga vora gjil14 Feb, 2011

 186. aa eshte e mundur te mbetesh shtatzan pa pas mardhanje me ni mashkull ? ju lutem pergjigjje

  Nga Djellza16 Feb, 2011

 187. pershendetje jam greta deshta te ju pys une qe nje jav kam pas abort spontal ndersa gjinekologu me ka kshillu qe mbas terapis 15 ditshe te provoj prap per shtatzani ju lutem nese dikush prej jush e ka rastin te njejt si timin ose nese ka ndonje kshill let me tregoj se po kam shum frik me provu prap Ju faleminderit greta

  Nga greta18 Feb, 2011

 188. kam 15 muaj qe mundohem te mbes shtatzen dhe asgje mua gjithmon me vin zakonet 1 jav para ksaj rradhe jo kan kaluar dy dit nga data e tyre bera nje test dhe me doli me dy vija por vija e dyt nuk edhet aq e dukshme sa e para nuk e kuptoj kam dhimbje gjoksit sikur heret e tjera perpara zakoneve me dhemb fundi i barkut dhe mesi na thua jam shtatzen pres pergj flm

  Nga monda21 Feb, 2011

 189. O folni ajeni onlain kam nje pyetje per tju bere se jam shtatzane ju lutem keni mirkuptim. Bleona

  Nga Esma22 Feb, 2011

 190. pershendetje!doja te dija se pas sa ditesh pasi nuk vijne menstruacionet behet testi?me jane vonuar 3 dite por diten e trete kam shum pak sekrecione roze.do me vijne periodat?kohet e fundit kammarre shume mjekim per bakterie.faleminderit.deni 24 vjec.

  Nga deni22 Feb, 2011

 191. pershendetje kam nje pyetje cfar ilaqe duhet te pi per fitimin e menstruacioneve.ose ne realitet per regullimin e tyre pasiqe nje muaj kam normal menstr. nje muaj kam veten ngjyr kafe qe nuk ju ngjajn menstr.ka gati 2 muaj qe nuk kam ju lutem qe te me tregoni per nje regulllim te mensr. flm

  Nga amra23 Feb, 2011

 192. a mund te ndodh ndonje problem nese mvetesh shtatzane duke qen me mestruac si ngjyr kafeflm

  Nga xxxxxxxxx23 Feb, 2011

 193. si duet ta perdorim testin e shtatzanis qfar nenkuptojm ato 2 shejat T dhe C a mundeni tmi tregoni si ka mundsi ??

  Nga arta27 Feb, 2011

 194. pershendetje si po kaloni a jeni mir un kam nje vajz 7 muaj qe 11 dit cikli me osht vonuar ne qfar shenja muna me dit qe jom shtatzan

  Nga kaltrina28 Feb, 2011

 195. kam 2 jav qe mu kan vonu mestracionet kam ber 4 teste shtepiake me kan dal negativ mirpo mestracionet ende nuk me kan ardhe a ka munsi te me ndimoni me ndonje kshill

  Nga era2 Mar, 2011

 196. Pershendetje…
  Kam nje pyetje.Per here te par kam fillu ne fund te ciklit menstrual ti marr kontraceptivet oral,nuk kam perdor ndonjehere me perpara,por kam harru dy here ti marr,diten e 8 dhe diten e 11 pas menstracioneve.Tani me jane vonuar menstracionet qe 6 dite.Para tre ditesh kam pas vetem ca shenja,ishin sikur sekrecion me ngjyre te erret dhe ndaluan.Simptomet i kam sikur te isha shtatzane,kam marramendje,dhimbje kurrizi,dhimbje barku te kohe pas koheshme dhe dhimbje koke.A ka mundesi te kem ngel shtatzane?

  Nga Ela2 Mar, 2011

 197. pershendetje jom 22vjet desha te di amundesh me qen shtatzan dh eme pas mestracionet normal une une qe 2y her kam mestracione normal po po e shoh se po me ritet barku dhe me dhemb fundi barkut kaniher me vjen me vjell jom e lodht me miren ment ndi erna po mestracionet ikom ne regull a jom shtatzane ajo

  Nga dija3 Mar, 2011

 198. ohh ju lutem shum aa eshte e mundur te mbetem 7zan nese nuk kam pas asnje mardhenje me partnerin perveq puthjes ?? :(:(

  Nga Djellza3 Mar, 2011

 199. pershendetje desha tju pys kshtu?para 7 mujve kam ber nje abort dhe prej ateher menstr.i kam pas nje muaj kam pasur shum nje muaj shum pak dmth.(material)tash per momentin kam ber 2 muj qe kasm pasur menst.normal kurse 1 muj ka qe kasm menstr. te dobet bera test me doli negativ,isha ne mjek ne exo edhe atje isht negativ dhe mjeku me preferoj qe te mar primolut nor sipas juve cka mendoni te pi primolutin apo te mar lutestrol amp.dhe ne qofse jam shtatzan cili mund ta demton shtatzanin dhe cili bar e deshton ju flm me falni shummm ………..

  Nga amra4 Mar, 2011

 200. Prsh jam liridona desha te pys lidhje me nje Inqezim te trurit me sa e di une quhet eezhe por nuk po mund te di diqka me shum ju lutem me tregoni ndonje gje nese mundesh…flm per mirkuptim qaoo klm

  Nga Liridona6 Mar, 2011

 201. pershendetje, do hy ne muajin e trete ende nuk ma kane ardh menstruacionet, e kam bere testin por me ka dal negativ. A mundet dikush me me tregu se cka po ndosh me mua. ju faleminderit

  Nga eda6 Mar, 2011

 202. Pershendetje ciklin e mramt e kom pas ne nentor vitin e kalum edhe kom dhimbje koke shum nganjeher kom mundime por jo me vjell barku me esht rrit po dokna si me qen shtatzan ju lutem tregomni diqka se shum jom ba merak.

  Nga linnda...10 Mar, 2011

 203. mirembrema! ka 9 dite qe me jane vonuar menstuacionet,kam dhembje te gjoksit,oreks me ka ikur pak,te vjella dhe marrje mendsh nuk kam fare,as lodhje. para dy ditesh bera nje test shtatezanie dhe mu shfaqen dy vija,njera vije ishte shume e theksuar dhe vija tjeter qe tregon shtatezani eshte shume e zbehte, te nesermen e perserita serish testin dhe vija e zbehet sikur kishte me shume ngjyre por prap e zbehte,te njejten gje veprova edhe diten e trete provova testin dhe vije e zbehte kishte marre edhe me shume ngjyre ne te kuqe por ama e zbehte jo e ndezur. desha te di ju lutem,a jam shtatezene ? dhe kur mund te bej nje kontroll te mjeku gjinekolog? gjithashtu kam edhe nje koll shume te forte por nuk mundem te pi asgje sepse mund te jem shtatezene dhe mund ta demtoj beben,cfare me rekomandoni te pi per kollen? pres me padurim pergjigjen tuaj,faleminderit

  Nga desdemona13 Mar, 2011

 204. une jam 26 vjeqare jam e martuar qe nje muaj.kam nje pytje une i kam pasur mestracionet e rregullta gjith por me jan vonuar mestracionet qe nje jav por nuk kam shenje tjera te shtatezenis. e deshta me dit a a esht e mundur me mbet shtetzan. me tregoni ju lutem

  Nga vjollca22 Mar, 2011

 205. dasht nje pyetje ka 10 dit se sme kan ardh mesteacionet dhe i kam ba 3 teste qdo 3dit me kan dal negativ dhe qka mendoni ju a ka naj qrregullim a po qka mund te jet se jam shum ne dilem te mjeku ska shku pasi ne 3teste me dulen negativ.ju lutem te ma jepni nje pergigjje.

  Nga valja...a24 Mar, 2011

 206. Psh.Mu vonuan 10 dite periodat nga zakonisht. kam dhimbje mesi,me vjen per te vjell po nukvjell gje.Nuk kam shum uri edhe pse stomaku me grryen shum per te ngren.Gjoksi me eshte zmadhuar pak dhe eshte forcuar shum. nderrko qe me vijne dhe periodat. A mund te jem shtatzane? Ju lutem pres pgj tuaj sa me shpejt. ju luteeemmmmmm

  Nga ILDA27 Mar, 2011

 207. Hrrova te shkruaj se urinoj shum shum shpesh. flm

  Nga ILDA27 Mar, 2011

 208. pershendetje desha tju pyes?un jetoj ne ch dhe jam e fejur normal ciklin kam pasur me dat13 por isha ne ks me daten5 dhe pata mardhanje dhe ciklin merdh me 8,tash qe nje muajme esht vonuar cikli,lodhje skam vjellje jo gjumi sme merr skam temperatur,vetem urinoj shpesh.ju lutem shum me ndihmoni ta di?

  Nga lnga linda me 28 mars 201128 Mar, 2011

 209. mirmbrema..kam nje shqetesim jam 20 vjeq dhe jam ne lidhje serioze , akoma nuk jam as e fejuar , doja te pyes ne lidhje me gjendjen time me jane vonuar mestruacionet qe 2 muaj, para 25 diteve kam pas gjakderdhe 2 -3 dit mir por gjaku ka qene si ne ngjyr te kuqe-kaaft ,kam frig mos ndoshta jam shtatzane … cfar do me kishit sygjeruar te bej ?

  Nga argjira29 Mar, 2011

 210. iomm 13 viieq nukkk me vim mistracionet em rregull psh i kom kry me 17 2 dit apo pa u ba mujii em vin

  Nga fatime30 Mar, 2011

 211. me jane vonuar menstruacionet rreth 3 muaj.a kam mundesi qe te jem shtatzene.ju lutem me ktheni pergjigje.faleminderit.

  Nga armela5 Apr, 2011

 212. PErshendetje!Kam kryer marredhenie me date 3 mars por me date 5 mars me erdhen menstruacionet edhe pse diten e kisha per me date 13 pra 8 dite para.Tani kane kaluar 33 dite dhe akoma spo me vijne a ka mundesi te jem shtatzene?Pas dy javesh bera testin por ,me doli negativ.Ju lutem te me pergjigjeni, jam shume ne ankth.

  Nga dori7 Apr, 2011

 213. a mundem me met shtatazan 1dit mas shtatzanis?

  Nga babaroka9 Apr, 2011

 214. pershendetje deshta te bej nje pytje nese muni te me pergjigjeni kam pas mestacionin e fundi me 11 mars dhe qe 2 dit nuk me erdhi kam dhimje te gjoksit a mun te ndodh qe jom shtatzane edhe dhimje shpine barki e kom provu nje test me doli negativ mos asht hala heret me dit ju lutem me tregoni.

  Nga lumja nga prishtina12 Apr, 2011

 215. qe 8 muj jam martuar po skam mujt me mbet shtatzan mestracijonet qe dy muj po mu vanohen po mendoj qe jam shtatzan po jo sedi pse me tregoni cila eshte menyra ma e mir me mbet shtatzan po kam shum qao albina

  Nga albina15 Apr, 2011

 216. si mund te mbesish shtatezane me sqaroni pak

  Nga lushjaa15 Apr, 2011

 217. me falni une per here te par kam prish vergjinitetin mirpo vec se e kam prish virgjinitetin asgje tjeter skam beree edhe pas 2 ditve me mer gjumi shum edhe me dhemb barku si mendoni jam shtatzane apo joo ju lutem me mirkuptim pres pergjigjee,
  .

  Nga lolaa16 Apr, 2011

 218. prsh. a mund te jem shtatezane edhe pse kam pasur perioda?? ju lutem pergjigje sa me shpejt

  Nga kejt17 Apr, 2011

 219. pershendetje.Desha tju pyes se kohen e periodave e kam patur ket muaj dmth me 21 prill por me jan vonuar paksa. kam patur mardhenje me te fejuarin para 1 jave dhe tani me jane vonuar por shenja te shtatzanis nuk kam ende nuk kam marrje mendesh vjedhje nuk jam e lodhur jam ne humor te mire por testin nuk e kam bere ende. por kam edhe dhimbje barku dhe dhimbje shpine gjoksin e kam te fryre mestracione te bardha kam te ujshme por kjo cdoher keto dhimbje i kam para se te me vin periodat? ka ndonje gjase per kete ne mbetem shtatezene?

  Nga sani23 Apr, 2011

 220. persh.eshte hera e pare per mua qe e vizitoj kete faqe.me duket se kam ngelur shtatzane se kam lodhje te trupit dhe gjoksi me dhemb pak para se te me vine ato ju lutem a mund te me thoni kam ngelur apo jo se jam shume e tensionur.faleminderit

  Nga ejona23 Apr, 2011

 221. ju lutem a mund te me tregoni qfar te bej jam e martuar qe tri vite vetem nje vit jom ru ma jo por nuk kam mbet mustracjonet i kam 1 her tre muajt kosov kam ber vizita te mjeku um ka then hurmonet si ke mir tash jom jash edhe kha ja kom nis me shku te mjeku
  u ka then mjeku thmi ki analizat gjitha i kam ber pop tes tash e ka lyp spermen e burit ju lutum me tregoni edhe nese i kom hormonet keq a munde mu sheru

  Nga mire25 Apr, 2011

 222. ju lutem a mun te me tregoni a jom shtatzen me 23 i kam pas mustracjonit tash nuk um kan ardhe hala urina pom pshton shpesh ni kam um myti mundim nuk pom vjen as gjyksat nuk lam dhimt nermal ju lutem mos jom mbet shtatzan

  Nga dona25 Apr, 2011

 223. pershendetje deshta me ba ni pytje mukan vanuar qe 2 muaj a mundesh dishka me tregua kam dhimbje bartu edhe shpine a munem mukan shtatzan

  Nga emiglenda26 Apr, 2011

 224. mase sa ditve muna me dite me test masi qi me kalojne mistracinet ,falimderite per mire kuptime

  Nga shkurta30 Apr, 2011

 225. pershendetje deshta te bej nje pyetje,kam pas mestruacionion e fundit me 9 mars ,,do methen gjith i kam mestruacionet 27 dit tasht me kan kaluar koha e tyre,dhe ndimehm e lodhur,gjoksi me esht zmadhuar dhe kam dhimje, tjera sheja nuk kam me heret kam pasur dhimje ne fund te barkut por tasht nuk kam me mos jam mbet shtatzen apo jo,ju lutem me teregoni flm per mirkuptim ju pershendes,

  Nga adelina8 May, 2011

 226. pse pytni ksi pytje kurse jan testet mi bo se a je shtatzan apo jo :)

  Nga linda8 May, 2011

 227. ju lutem tregomni kur bohet tresi i shtatzanis a mengjes me urinen e par a nuk ka promblem kur faliminderit

  Nga nita9 May, 2011

 228. pershendetje jam nje vajz 20 vjeqare jam e martuar qe 1 vjet dua te di a mund te jem shtatzene kam dhimje dhemesh.stomaku dhe gjinje kam dhimbje muajin e fundit kam pas mestracijone ama nuk i kam pas si gjdo her i kam pasur pak dit ama me ngjyr te qelur jo bash emstracijone a mund te jem shtatzen barkun e kam te fryer nuk mundem te bej kontrolla se jam ne vizit ne danimark e nuk kam drejt per kontrolla po e dua nga ju nje pergjighje ne ket pyetje i nderuar apo inderuar

  Nga colita12 May, 2011

 229. me falni dhe deshta te di cila esht menyra qe te mbetem shtatzen qaooo

  Nga colita12 May, 2011

 230. pershendetje per her te par kam dy djem e ni vajz mir po vajza me ka lind diqka me pasoja po tash prap kam mbet shtatzan pa deshir por kam vendos me majt e me lind po potutna mos po kam apet naj problem si ne vajzen edhe jam ne shtres te madh ju lutem si muni me nimu pres pergjigjjen ju pershendes te gjithve

  Nga drita nga skenederaj16 May, 2011

 231. pershendetje te gjithve,kam nje pytje per te gjith,para nje muj e gjys burri ishte ne pushim,kemi be marrdhenje 4 dit para mestacioneve nderkoh edhe tri dit me mestacione,por tani mbas ksaj koh me kan ardh mestacionet vetem dy dit me regull tani me jan ndalur,a mundem te jem shtatzan ju lutem per nje pergjigje apo me rerkomandoni me u kontrollu te mjeku…kaloni mir

  Nga kosovare17 May, 2011

 232. motra te nderuara mos u merakosni qe nuk dote mbeteni shtatzan une qe 2 vite kam provu edhe kam qen shum ne stres shum te madh pse nuk po mbes jam lutur shum te mbes shtatzan dhe ja deshira ime mu plotsu tash jam shtatzan dhe para se te mbes as nuk kam shku te mjeku as nuk kom perdor kurgjo kshtu qe pas seksit mos u qoni meniher prej shtratit rrini shtrit 5 deri ne 10 min dhe keni me vrejte qe shum ka me pas sukses ju pershendes e ishalla te gjitha beheni nena

  Nga anita20 May, 2011

 233. i kam perjodat me vones nuk me vin asnje her ne datn e sakt i kam shenjat e shtatzanis po testi nuk me tregon gje ju lutem me ktheni nje pergjigje

  Nga suada20 May, 2011

 234. jam rona mfalni nese mundeni mem ndihmu,kam vones te menstruacioneve 5 dit testi me ka dal pozitiv mirpo nuk jam e sigurt sepse kam ndegju qe nuk tregon testi drejt.E deshta me ju pyt a esht e mundur qe pas kryerjes se mardhenieve me bo testin nuk tregon drejt,e duhet me bo pas 72 oreve?? pres pergjigje ju falimderit per mirkuptim

  Nga ronna22 May, 2011

 235. po cila eshte menyra ma e mir me mbet shtatzan kur kam marrdhanje kam dhimbje po mendoj mos ekam mitren e ngusht

  Nga albina26 May, 2011

 236. ka mundesi qe te mos jesh shtatzene dhe nga gjoksi te pikoj qumesht?nk e di a kam mbetur shtatzene po kam nje muaj qe periodat nk me kan ardhur dhe sot vura re qe gjoksi nxirrte qumesht.pres pgj ju lutem sa me shpejt,urime per faqen.

  Nga eri3 Jun, 2011

 237. mimbrèma jam njè vajz 20 vjece para njè viti ngela shtatzane ishte era par dhe venzosha me dèshtu por tani jam shum e mèrzitur se du me ngel dhe nuk ngel dot cfar mund tè bèj mè nimoni ju lutem faliminderit

  Nga lumturisa88@live.it13 Jun, 2011

 238. jam mina e kam nje pytje pe ju un kam dhimbje ne shpin me frymarrje kam problem Periodat me jan vonuarqe 11 dit 3 teste i kam bor me kan däl negativ ju lutem ma jepni nje kshill faliminder per mundsin

  Nga emine emini16 Jun, 2011

 239. kur muj me marr pergjigjjen ju lutem

  Nga emine emini16 Jun, 2011

 240. Pershendetje,jom 39 vjeqe jom e martuar e 10 vite por nuk kam femi,e kam ba ivf 3 her por nuk kam pas sukses,mjeku pom thot qe nuk po te zhvillohen qelizat,por mundsia e vetme dhe e fundit osht mi transferu gjelizat prej dikujt,a ka mundsi apo veq fjal jon,pres pergjigjeje nga ju,flm

  Nga ada16 Jun, 2011

 241. Pershendetje UN kan qen shtatzan 3jav dhe kam obertuar dhe tash a ka gjasa pas abortit te bmetem shtatzan sha mas sa koh shkon mas shumti per te mbetur shatzan pas abortit flm shum

  Nga shpresa22 Jun, 2011

 242. jam 22 vjeqare qe 2 vite emartuar skam mujt me ngel shtatzan hala mestruacjonet ikam te rregullta per gjdo muj me 21 maj mkan ardh edhe tash jemi 25 qeshor aka mudesi me mbet shtatzan po kom dhimbje gjoks shum ju lutna ma kthe pergjigjjen sa me shpejt ju per shendes

  Nga nora25 Jun, 2011

 243. prshendetje un jam martuar qe 8 muaj e deri me tani nuk mu kan vonu po tasht qe 32 dit nuk um kan ardh po nuk kom kurfar shenjash te shdadzanis testin e kam ba um ka dal pozitiv a munt ta di a kam mbet shatzan

  Nga fikrije25 Jun, 2011

 244. s mund te mbetesh shtatzen me virgjiinitet ne qfardo lloj mnyre a ,mbetesh ajo ?

  Nga artiola25 Jun, 2011

 245. a mundd te mbeteesh se epaskan shkru gabim.. a muundd me mbett shtatzan me virgjinitett ne qfardo lloj mnyre ??

  Nga artiola25 Jun, 2011

 246. pershendetje: deshta te pyes jam e pa martuar e ndjeki ciklin mestacioneve varsisht 2 dite em vijne me heret kesaj rradhe me jan vonuar per 4 dite ka frike se jame shtatzene deshta te di sa dite mundet me zgjat qrregullim i menstrave….faliminderit pres pergjigjien

  Nga elvira26 Jun, 2011

 247. Pershendetje desha te ju pyes qe kater muaj mundohem te mbes shtatzane por pa Sukses ju lutem me keshilloni diqka

  Nga Linda3 Jul, 2011

 248. mbas sa ditve tregon testi pozitive,se un kam ber nje test por me del negativ .kam 5 jav mbas 5 jave ekam ber testin ,nese mundet pergjigje ju pres klm .

  Nga lora imeri5 Jul, 2011

 249. pershendetje jam dona dhe kan nje pytje per juve nese ka mundesi me tregu.jame e fejum qe 1vit e qysme, dhe boje seks me burrin dhe runa dhe aje a ka nje rrizik ne te ardhe per mose me mujt me met shtacan se ende nuk jam e martume per me met shtace ju lutem tregom

  Nga dona6 Jul, 2011

 250. pershendetje jam 19 vjeqare kam nje pyetje per ju?
  kam vones te menstracioneve normalisht me vijn me 13 po tash eshte i 18 me jan vonuar kam dhimbje te barkut barku me dhem sikur kur te vin menstra,,, dhe me merr gjumi shumm ndihem e lodhur,po ashtu me dhemb edhe mjedisi ,gjyksi me eshte fryer pak jo edhe qaq shum ,kaniher eme mirren mendet,a eshte emundur te jem shtatzan edhe a mundem tash me bo testin ju lutem t ema ktheni pergjigjen menjehere me respekt adriana

  Nga adriana18 Jul, 2011

 251. kam tnjejtat shenja sikur ti adriana kerkoj pergjigjen

  Nga fatime23 Jul, 2011

 252. pershendetje
  jam 23 vjece e martuar kam nje jave qe po tentoj te mbes shtatzen,
  kam disa nga shenajt qe permendni ju, si: gjoks i zmadhuar, lodhje dhe vajtie te shpeshta ne banjo. por kame dhe pak dhimbje barku. a mund te keme ngelur shtatzen dhe pse testi me doli negativ
  faleminderit

  Nga sonja29 Jul, 2011

 253. pershendetje kam nje pytje qe deshiroj te me pergjigjeni sa me shpejt ju lutem.nje her kam bgelur shtatezene dhe e kam abortuar.a ekziston mundesia qe te ngelem prap shtatzene.faleminderit

  Nga arta20 Aug, 2011

 254. ju lutem me ndihmoni kam abortuar nje here 6 javeshe,kane kaluar 3 muaj e tani dua te provoj te mbes shtatzene a eshte pak diference kohe te lutem se jam nehall nuk dua qe dhe femijet e tjere te kene te njejtin fat me ndihmoni ju lutem naten e mire flm

  Nga marta24 Aug, 2011

 255. jam lejla deshta te pyes me kan kaluar 5 te menstruacioneve,testine kam bo me ka dal pozitiv,ama asnje ndryshim nuk e kam,a mundet me dal testi gabim,apo asht saktesisht i bindshem

  Nga lejla26 Aug, 2011

 256. mirmbrema doja te bej nje pyetje se jam pake si ne ankthe se kam ja 3 dit qe me bien si ngjy roze e kisha per tme ardhur periodat ne daten 21 gushte bera teste ne daten 25 dhe em doli q enuk jam shtatzane tani me rane vetm pake roze kto dy dit cfare munde te jet kjo shenje? un kam 3 muaje qe po mundohem t engel shtatzane por nuk ja kam arritur se periodat i kam pas gjithmone te crregullta falminderit

  Nga tilda2 Sep, 2011

 257. unekam ni djal 9 vjeq dhe kurr skam perdorur pile kunder shtatzanis e provoj qe 6 vite te mbes shtatzan por pa fat.kontrollat te mjeku i baj rregullisht me thojn skam as nje penges tash heren e fundit para2 jav mestracionet mekan ardhur 1 jav para dhe vetem 3 dit ikam pas kam dhimbje barku dhe te shpines.te lutem me thuaj nje pergjigje qdo te thot ardhja mestracioneve 1 jav para .falimenderit per mirkuptim pershendetje

  Nga meranda7 Sep, 2011

 258. Aosht emundshme ti krysh mestracjonet dhe te je shtatzan ?

  Nga Lule8 Sep, 2011

 259. pershendetje un i kam keto shenja te gjitha qe u ceken ma lart po koha e ciklit menstruacioneve e kam me 18 te keti muaji e un me heret po i vrej keto ndryshe e kam qasa se kam mbet shtatzen falimenderit

  Nga linda9 Sep, 2011

 260. pershendetje kam 2 muaj e martuar dhe nuk ruhem pasi imshoq deshiron te jem shtatzene por problemi eshte se kem qumesht ne te dy gjokset jo shume por kur e shtrrydh del qumesht ju lutem me ndihmoni kam bere analizen e oksitacines por per 3 dite marr pergjigje …do doja tme ndihmoni duke pasur nje pergjigje paraprake qe mos jem kto dit ne stres dhe me jepni ndonje kehillle per tu mbetur shtatzene faleminderit per mirkuptimin.

  Nga anki10 Sep, 2011

 261. pershendetje mfalni a mund te jet ni femer shtazen nese ja qet spermen rrethit edhe nese osht virgjine kthenma pergjigjen nese mundi ma shpejt

  Nga xpersoni10 Sep, 2011

 262. perhshendetje jam aurela . para 1 muaji kam pasur mardhenje me te dashurin por edeh pas 3 ditesh tani kam pasur mardhenje .a mund te me thoni nese jam shtatzen sepse kam mundime ,vajtje te shpeshta ne banjo ,si dhe dhimbje te shpines ju lutem me ktheni pergjigjjee

  Nga aurela11 Sep, 2011

 263. ku mund te gjej nje farmaci ne tirane ku te blej nje test shtatzanie dhe sa kushton ju lutem sepse kam kerkuar e kam pare qe te nje farmaci qe shkova nuk kishte e pastaj me erdhi pak si rende te pyesja ne vende te tjera pasi jam ne moshe paksa jo te pershtatshme.dhe ju lutum nese mund te me thoni nese ka te tilla teste ne supermakete si psh euromax ose rossman & lala ose conad? lu lutem ktheni prgjigje sa me shpejt falemiderit

  Nga andia16 Sep, 2011

 264. pershendetje.
  jam 23 vjece.kam 1 vit qe tentoj te bie shtatzene por asgje deri tani.
  periodat zakonisht me mbajne 10 dit por kete dy muajt e fundit me kan mbajtur vetem 4 dit.
  shkoj shpesh her ne tualet dhe me mbahet fryma shum.mendoni se mund te jemi shtatzene?
  nuk kam ber test per arsye se kam qen me periodat.me kthen pgj sa me shpejt ju lutem.
  me respekt ILDA

  Nga ilda21 Sep, 2011

 265. oj Xpersoni eshte e pamundur me mbete shtatzan nese je virgjine pa marr parasysh ku e ka leshuar kshtu qe pa marak

  Nga dareana21 Sep, 2011

 266. kur mund te marr nje pgj ju lutem?

  Nga ilda22 Sep, 2011

 267. pershendetje per ekipin tuaj desha veq nje pytje amud te mbetem shtatzen edhe pse jam ka ruhna me tableta DIANE ajan te efektshme keto tableta apo jo se kam dhimbje barku e a mos kam mbet shtatzan ju lutem me tregoni se nuk dua nje here te kam femi faleminderit per mirekuptim suksese

  Nga imeri zelfije25 Sep, 2011

 268. mami ime eshtge shtatzan por asaj i kan then se mos te ngrej pesh te rend mes te punoj shum
  ohhhhhhhhhhh jjjjoooooooooooooo

  Nga sadna_13@live.com1 Oct, 2011

 269. jena t martume qe 4 muj edhe qitash po ndjejm lodhje t pergjumurta marramendje por cikli hala sna ka ardh

  Nga ftina5 Oct, 2011

 270. pershendetje shejat e shtatzanis a mundet me i vrejt para 5 javesh ne mengjes kom trrobullim her her edhe vjellje ne fund te barkut kom shtrengime ne banjo duhet te shkoj shpesh ju lutem te me ktheni pergjigjje gjdo te mir.

  Nga jeta13 Oct, 2011

 271. koheve te fundit smund te marr frym mir dhe kam dhimbje te stomakut fryrje te gjinjeve.a e esht shenj e shtatzenis kjo?

  Nga vesa14 Oct, 2011

 272. dhe qfar duhet te perdorin kunder shtatzenis ato qe jan 18 vjeqe

  Nga vesa14 Oct, 2011

 273. ju lutem kur mundeni te me ktheni pirgjigje

  Nga jeta15 Oct, 2011

 274. Pershendetje.Desha te juv pys jam martuar qe 3 muaj dhe kam deshir te mbes shtatzan qe dy muaj nuk ka mbet po ne ket muja mestracionet i kam me 30 ket muaj po kam dhimbje te barkut dhe shpines nga pak edhe dhimbje te gjoksit a nodh te jem shtatzan ju lutem te me ktheni pergjigje. Faleminderit

  Nga lumja17 Oct, 2011

 275. pershendetie!! un kam prevu te ngelem shtatzan diten e fundit te perjodave… kam 3 jav po nuk kam asnje lloi shenje shtatzanije! vetem se me vehet pak si shpesh ne banje.. dhe ndonje here me jep dhimbje ne funt te barkut..! a esht e mundur te jem shtatzan??? pres pergjigjen tuaj……… :)

  Nga enerita19 Oct, 2011

 276. dhe jam 20 vjece

  Nga enerita19 Oct, 2011

 277. pershendetje kam 2 vjet e gjism qe jam amrtuar dhe kam deshir te ngelem shtatzane jam kon te mjeku mkan then krejt ne regull je mestracionet i kam te regullta ka do dit qe urinen e boj shpesh edhe barku me dhemb si mem ardh mestracionet a ka gjasa se jam shtatzane ?

  Nga olsa25 Oct, 2011

 278. pas sa ditesh mbetesh shtatezan pasi ke kryer mardhenie ose me sakte pas sa ditesh mbas kryen mardhenie shfaqen keto simptoma

  Nga florjan_silvi@dallavere.com25 Oct, 2011

 279. une kam ni therje ne bark e nuk po me le raht as nuk mundem te ulem mir e mos asht edhe kjo shej e shtazanis se do po thojn qe po ju lutem kthmani pergjigjen

  Nga arjeta2 Nov, 2011

 280. jam nje vajz 17 vjeqare the kam kryer mardhenie seksuale me nje djal , the kam frik se kam mbetur shtatezan ne fakt kam frik keshtu qdo muaj, nejse deshiroj mendimin tuja per mu, efekte skom shum vetem lodhje kom ndihem e lodht , fryerje te gjinjve nuk kom jom pak koh larg kohes kur mvin mostracionet deshiroj ta di qfar menimi keni per mu per kto gjera qe i thash per veten time jam apo sjam shtatezan ?? ju lutem komentin qe e thoni per mu postone ktu jo ne imel adres

  Nga blinera6 Nov, 2011

 281. jam 24 vjeq dhe kam nje vajz 2 vjeqe po qe 4 muaj provoj te jes perseri shtatzan por nuk ndosh se kam probleme me mestracione nuk ikam me rregull 2 apo3 muaj ikam nje her kam vizitu mjekun po mekan than se qdo gja asht ne rregull te lutem tregom qka duhet te bej

  Nga nola8 Nov, 2011

 282. dha tash heren e fundit qe 2 muaj skam pas mestracionet kam ber testin dhe sjam shtatzene

  Nga nola8 Nov, 2011

 283. PERSHENDETJE!JAM NJE GRUA 26 JAM E MARTUAR PREJ NJE VIT E TRE MUAJ GJATE GJITH KESAJ KOHE JAM MUNDUAR TE NGELEM SHTATZANE PERJODAT I KAM TE RREGULLTA .KAM BERE DHE VIZIT DHE KAM DAL MIRE NGA CFAR ME KAN THEN MJEKET .A MUND TE KEM DICKA …………PO TESTI I SHTATZANISE A MUND TE BEHET PARA DATES SE PERIODAVE NESE SHE NDRYSHIME SI TE VJEN PER TE VJELL,URINO ME SHPESH …UNE E BERA TESTIN SOT ME DT 13.11,2011EDHE PSE PERIODAT ME VINE ME DT 21 11.2011 DHE ME DOLI NEGATIV .AMUND TE JEM SHTATANIN PRA MUND TE GABOJ TESTI .

  Nga halim kosova13 Nov, 2011

 284. pershendetje un nuk i kam me rregull mestracionet nuk mbetem shtatzan kam dhimbje ka funi barkut kam dhimbje nt`holl buka me hahet ka te sillem kam qef me hanger po me mundon shum pritoj te qohem.per te mbet shtatzan a duhet te kem mardhenje qdo dit a po qka duhet ber du nje pergjigje nga ju e dua nje femi bite nje pergjigje ok ju pershendes

  Nga anonimja16 Nov, 2011

 285. Pershendetje jam 20 Vjeqaree edhee para 1 mujee i kom pas mestracjonet me daten 20 tetor e tasht mu kan vanu e 4 dit oshtt sott amoo nuk kam kurfar sheje tShtatzaniss qe muni kthemani pergjigjen..

  Nga tringa24 Nov, 2011

 286. mua me erdhen periodat me vones 1 jave dhe kam 5 dite me to dhe jan ngjyr kafe , sot jam zgjuar duke vjell nga nje helmatisje qe pata, thua te jem shtatzene se ca nuk po degjoj !!!!

  Nga ada2 Dec, 2011

 287. ju lutem nje pergjigje sa me shpejt/para 6muajve rashe shtatezane/e deshtova afer dy muajshe,se kuptova arsyen!dokt me tha u shkeput femija!mbasi bera pastrimin,u ruajta per 3 muaj.tani kam tentuar.mirepo kam ja 4 DITE qe kam marje mendesh dhe keputje trupi por se di tani**ju lutem nje pergj

  Nga giselda myzeqari5 Dec, 2011

 288. pershendetje edhe une jam e martuar qe 2 vite edhe qe 1 vit kam deshir te gelem shtatzan e sjm hala te gjinokologi te gjitha i kam ba krejt rregull i kam edhe burri ashtu krejt rregull ama se di pse ka ni her kam problem me urin kam djeksim edhe mjeki mi ka ba te gjitha analizat skam infeksjon as sen edhe hormonet rregull ama deshta meju pyt a asht e vertet qe jan hapat klomife qe ndimojn me met shtatzan ose fembijon une jetoj gjermani jam 24 vjeqare klomifen ka edhe kosov e fembijon se di a ka tash e kam ni kontroll te mjeki ndoshta me shkrun diqka se deri qetashas ni sen skam mar veq normale kam provu me met.edhe i pava do qe kan shkru domethan kan provu edhe me me niksjon me met shtatzan skan arrit une qetu e kam ni shoqe gjermani 3 her ka provu me niksjon ska mbet tani u shku turqi e asht mbet me ni her shtatzan edhe ju pse spo shkoni sa so ba von se dikur smuni hiq ku ti bani do vjet ju pershendes te gjithve,,,

  Nga hatigje11 Dec, 2011

 289. mirdita desha te ju bej nje pyetje un kam pasur nje mardhenje para 2 muajsh dhe pasi kam kryer mardhenjen pas 2 javesh makn ardhur menstracionet por tash qe 1 muaj e gjysm sme kan ardhur aka mundesi te kem metur shtatzen ju lutem me tregoni ju lutem

  Nga anita15 Dec, 2011

 290. me falni per shqetesimin por kisha nje pyetje dhe ju lutem me ktheni nje pergjigje.Jam e martuar dhe po bej perpjekje per te qen shtatezane,menstruacionet per kete rradh me vijn me 22,me dat 10 me fillun dhimbjet e mesit dhe akoma sme kan pushuar,kam shenja lodhje dhe urinoj shpesh.Pyetja ime :A mund te pi ndonje qetesues per dhimbjet e mesit,se dyshoj te jem shtatzan?dhe kam frik me ben dem.Kur mund ta bej tesin?Ju lutem me ktheni nje pergj.Me respekt dhe falenderim-Fabjola

  Nga Fabjola15 Dec, 2011

 291. dhimbja ne pjesen e poshtme te barkut sikurse para se te vin mestruacionet. a eshte shenje e shtatzanis?

  Nga sara28 Dec, 2011

 292. pershendetje
  kisha nje pyetje per ju a ekziston mundesia qe pas dy dite vones te periodave me qenë shtatzane?si mund ta di sakt apo mundet me ndodh vetem vones e zakonshme
  ju pershendes

  Nga Elsa30 Dec, 2011

 293. desha tju pyes sepse me kan shtyr 5 dit perjodat.i kam pasur te crregullta po jo shum shpesh.po kam pas dy dit te perzira ndersa sot jo.kam ber nji test para nji jave dhe me doli negativ.a ka mundesi tjem ndaluar ne fund te muaji dhe nuk e qet testi.kam pak dhimje ne anet e gjoksit.ju lutem me ktheni pergjigje.

  Nga besjana3 Jan, 2012

 294. kam kryer mardhenie seksuale gjat diteve kur kam qen me menstruacione,por me prezervativ.
  heren e dyt kam kryer pa prezervativ,por skam qen me menstruacione.
  m`kan sugjeruar te bej testin.
  marramendje nuk kam,te vjella nuk kam,vetem bej gjum shum,jo per shkak se me merr gjumi,e as se jam elodhur,por vetem nga qejfi:$
  ju lutem me tregoni a mund te ndodh qe jam shtatzen,pas sa kohesh ta bej testin,dhe si behet testi?
  ju lutem ndihmomeni,me ktheni pergjigjen sa me shpejt:$

  Nga nita3 Jan, 2012

 295. pershendetje!!doja te dija se kam provuar per her te pare te ngelem shtatzan…proven e bera dy dite pas periodave…kam shanse te kem ngele shtatezane???ju lutem me ktheni pergjigje ….ju faleminderit..

  Nga ada7 Jan, 2012

 296. pershendetje jam 27 vjeqare une i kam me vonese mestracionet per heren e pare i kam pasur 16 vjeqare kur me kane ardhur por gjith kam perdorur hapa per mem ardh se nuk me vishin pa perdore hapa po tash jam e martuar qe 4 vite e gjyse dhe nuk po mundem me met shtatzane dhe tash qe 6 muj e gjys nuk me kane ardh mestracion se nuk kam perdorur hapa e as nuk jam shku te mjeku se kam pritur mos po me vin vet mestracionet pa shku te mjeku pa pi kokra ju lutem te me ndihmoni a mundem me met shtatzane pa i pasur mestracionet me rregull

  Nga anonim7 Jan, 2012

 297. jam lumaj mu kan vonu qe dy dit ama jma kan tu uru se niher nuk po du fmij ekum ba testin um ka dal negativ qka me perdor per mem ardh qetashtse mukan vonu pak ju lutemi tregoni

  Nga lumja8 Jan, 2012

 298. jam e fejuar qe prej 2 vjetesh..kemi nje vite martuar..dhe kemi dy muaj qe duam te bejme nje femije…qe kur kemi tentuar te kemi nje bebe nuk e kam pasur shuem te rreg ciklin..me vijne 10 deri ne 6 dite para..nuk e di jam ne merak deshiroj te kem nje bebe..por e di dhe qe eshte shpejt..se me sa kam lexuar te ralle jan efemrat qe ngelin shpjet shtatezane..ciklin me pare e kam pasur shume ne rregull..vetem keto dy muaj e fundit me vijene shum para nga data e duhur..uroj te me ndihmoni…

  Nga elgisa11 Jan, 2012

 299. si dhe ato i kam me shuem dhimbje. .kur me vjen cikli diten e pare….dhe kam perdorur nje lloj ilaci..Buscofen..por keto dy muaj e fundit nuk e kam perdorur me..dhe a ndikon ky ne mos lijimin e nje shtatezanie sa me te shpejt…

  Nga elgisa11 Jan, 2012

 300. Pershendetje jam 19 vjece menstracionin e kam pasur cdo herne rregull ket te fundit e kam pasur me 21 nentor dhe ka zgjatur 1 jav dhe tash skam menstracion pata dhimbje barku kur u desh te m evin tani skam asgje..kam lodhje me vjen gjumi kot stres… cka mund te me thoni nese mund te me ndihmoni

  Nga Nesa15 Jan, 2012

 301. Pershendetje,jam 26 vjeqe
  kete muaj menstruacionet me jan vonuar 16 dite,disa nga shenjat(shumicen) qe keni cekur me lart i kam,urinoj shum shpesh,kam dhembje te lehta shpine,barku me eshte fryre,kam be tri here testin e shtatzanis edhe doli negativ,nese keni mundesi ju lutem me tregoni se cka duhet te bej,eshte normale vonesa e menstruacioneve 16 dit.

  Nga ana17 Jan, 2012

 302. pershendetje dua te pyes diqka dua te kem femij njeher kam pasur abort spontan 5 muajsh kam qen shtatzane pas abortit kam pushuar 1 vit tash qe 4 muaj po du te ngeli shtatzan spo mundem,jam duke marr injekcione 4 injekcione per 1 muaj tregomni a do te kem bebe ajo dua te me jepni shpresa sado pak.tung

  Nga teuta17 Jan, 2012

 303. e pres pergjigjen ju lutem

  Nga teuta17 Jan, 2012

 304. pse pergjigje skam marr

  Nga teuta20 Jan, 2012

 305. pershendetje : a mundem me dit cila osht menyra ma e shpejt per me parandaluu shtatzanin ose me dit qe o shtatzan ju lutem :$ ?

  Nga edona31 Jan, 2012

 306. pershndetje deshta te bej nje pytje mestracjonet kam 13 me vijen .10 esht normale kjo ok desht me kur mundem me pas kohen me mebet shtatezan se edh po se jam ba merak po kam shum ne diten dyt mestracjon edh tret aesht normale ju pershndes

  Nga lendita10 Feb, 2012

 307. Pershendetje jam nje vajze 25vjec dhe kam kryer marredheni e fundit ne dateb 5 shkurt dhe te daten 8 dhe 9 pata nje crregudhim te mestruacioneva d.m.th. me erdhen pak ne date 8 u nderpren dhe filluan pak ne daten 9. Kohet e fundit kam temperrature, dhimbje kurrizi, dal shpesh ne tualet dhe kam djegje nga posht kur bej urinen por nuk kame dhimbje gjoksi ose te vjella.
  Para 2 ditesh u vizitova tek mjeku dhe me tha qe ke infeksion urinar.Crregudhimi i mestruacionese me shqeteson dhe nuk kam pasur me pare crregudhime te tilla. Te lutem pres nje pergjigje nga ju, kam mundesi te mbes shtatezan. kalofshi sa me mire.

  Nga ela12 Feb, 2012

 308. pershendetje jam 23 vjeqare jam e martuar qe 1 vjet e gjysem doshta esht heret per femi por buri im i deshiron shum femijet por mua muajin janar mu vonuan 2 dit dhe me erdhen keshtu qe mua me vin qdo 28 dit e ket muaj dmth janar veq 2dit mu vonuam dhe me erdhen 30 dit ket muj ishalla nese don zoti te mbes por kto shenjat e shtatzanis a jan edhe para diteve te menstracioneve apo mbasi e kalon daten dhe nuk te vin fillojn shenjat une ne moment me dhemb gjoksi por kjo me ka ndodhur edhe muajve tjer tash spe di ju pres pergjijgjen e jua kalofshi mir

  Nga nergjivan15 Feb, 2012

 309. ju pres pergjigjen zonje dhe ku e dregoni pergjigjen time

  Nga nergjivan15 Feb, 2012

 310. pershendetje jam vjollca kam 18 vjec jam e martuar duam te kemi femi kemi mardhenje me bzri po sjam shtatzane ju lutem me ndimoni

  Nga vjollca16 Feb, 2012

 311. pershendetje jam nje nuse jam martuar qe 7 muaj por nuk po mund te mbes 7zen e kam qene te mjeku po mire me kan dal te gjitha analizat ka qe 2dit jam shum e lodhur shkoj shum shpesh ne banjo e dua ta di a ka gjasa te te jem 7zene ju jutem kthema pergj……

  Nga zemra21 Feb, 2012

 312. pershendetje a mund te me thoni ju lutem ku meret pergjigja e shume deshiruar?!! lexoj me lart shume raste por pergjigje shume pak! ju faleminderit (marsi)

  Nga MARSI21 Feb, 2012

 313. pershendetje quhem silda,jam 27 vjece dhe burri 39 qe te dy kemi shume deshir te kemi nje femi mir po kushtet nuk na mundesoj per arsye studimesh nga ana ime keshtu qe rastet ne mardhenie jan me te rralla …. 3 netet e fundit para se te me vinte cikli kam provuar me shpesh se heret e tjera pasi me kan thene qe faza me e mire esht para se te vijne ato!kam provuar edhe para pak oresh se te me vinte cikli pasi shenjat i kam 10 dit gati me dhembje gjoksi dhe shqetesojne ererat e ushqimit ose parfume po kjo me ka ndollur gjithmon para ciklit dhe nuk ka lidhje me shtatzanin,ajo qe me intereson shume te di esht nese duhet te shqetesohem nese mua me vijne njesoj apo cikli duhet te ndalet menjeher pas pllenimit qoft edhe me ore para mardhenieve, shpresoj dikush te me jap nje sqarim?! ju faleminderit!

  Nga silda21 Feb, 2012

 314. pershendetje … ju lutem mund tme pergjigjeni shpejt se jam ne stres tmadh … kam kryer mardhenie me te dashuren , isha i mbrojtur po ne dy raste nuk kisha prezervativ po ama nuk bera nje akt te plot sexual e dashura ime e kishte per her tpar … po i vonohen periodat … a ndodh te ngel shtatzan dhe pse un nuk jam derdhur brenda … dhe a duhet nje sasi e konsiderushme sperme per te ngel shtatzan.

  Nga eugen25 Feb, 2012

 315. jam kan shtatzan 5 muj dhe kam abortu kam bet shtatzan me ajvijef
  mas 10 vjete kam bet
  shtatzan edhe kam qen shum elumtur deshta pej juve nikshill amuj me provu mas 6jave te betem prap shtatzan vet ju pershedes

  Nga luljeta27 Feb, 2012

 316. jam martu qe 2 vjet mestaconet i kam pas me rregull nuk mu kan vanu kurr tash e kam ber muajin lodhem shum shkoj shpesh ne banjo dhe fundi barkur tash e 2 jave me dhemb ka ndonje arye dhe apetiti mu kashtu shum a ka munsi nje pergjigje apo ndonje keshill

  Nga idajete27 Feb, 2012

 317. Kam ber mardhenie per her te par me te dashuren dhe nuk e di se a ja kam prishur virgjinitetin ende pasi ajo kishte dhimbje teper te medha dhe gjak nuk shihej, heren e par qe kam provuar nuk kam qen i mbrojtur po pas pak minutash kam mar kondom por e dashura kishte ethe pas pak minutash dhe tani nuk ndihet aq mir. a ka mundesi te mbetesh shtatzene me shum pak sperm dhe nese je virgjine a ka mundesi te mbetesh shtatzene. Faleminderit shum pres nje pergjigjje sa me shpejt.

  Nga kosova29 Feb, 2012

 318. jam shtatezen dhe kam shum lodhje dhe teper jam nervoze sa kure behem nervoze me kaplojn dhimbjet e barkut shum te forta tani jam ne muaj te 7 ju lutem me jepni nje pergjigje

  Nga romanca4 Mar, 2012

 319. julutemi jame ne halle ikom 3 vajza qe 3 mujan ekon vajzen e trete kam pasur mase lindjese 6 jave mestracijone edhe dy her meka ardhur nga pak po qe qe 6 jave ma nuk kom po kom frike me ba testin mos jam shtzane po nese jam shtazane nesa mujaje mundem me hek femijun pres nuk kom der men ma me ba femi ju pershendes ju lutem, me krtheni pergjigjjen

  Nga kosova aaa6 Mar, 2012

 320. kamqen shtatzan 5 jav kam obortu tash 18 dit pas abortit kom hala gjakderdhje a osht normale

  Nga albana8 Mar, 2012

 321. prsh
  un kam pasur mardhenien e pare me te dashurin tim dhe a mund te kem cregullim menstrual…???

  Nga besa11 Mar, 2012

 322. pershendetje jam e martura qe 5 muaj tentoj te mebetem shtatzan ciklin e kam qdo 28 dit heren e fundit me jan vonura nje jav edhe nje jav ekam kohen per ciklin tjetr po para dy dite kam pas nje shenje gjaku dhe do njolla te kafta a asht kjo normal apo qka asht ne pytje pres pergjigje nga ju flm per mirkuptim

  Nga ela17 Mar, 2012

 323. pershendetje jam martu qe 1 vit e gjys kam bet shtatzan ni her po kam ubertu i kam pas 2 mujsh po as ni her ma nuk kam bet shtatzan po provoj qe te metem porseri shtatzan po kot nuk po mbes ju kisha lute qe ma jepni ni kshill qe te mbes shtatzan ma shpejt ju falndroj juve shummeee

  Nga lume18 Mar, 2012

 324. a me falni qe harrova te ju them se gjat obertimit mu nuk me kan pastru mjekt me kan than qe pastrohesh vet a eshte mire te pastrohem vet a po te me pastrojn mjekt a po mund te dodh qe kam mbet diqka keq ok ju lutem te ma ktheni pergjigjjen ok tuniii

  Nga lume18 Mar, 2012

 325. me falni ju lutem me ndimoni jam 18 vjeq dhe i kam pas me ardh metracionet me 28 shkurt ama nuk mkan ardh asnjo loj shenje nuk e kam qe jam shtazan qka duhet me bo ju lutem menndiomni

  Nga lina28 Mar, 2012

 326. pershendetje. kam kryer mardhenie me te dashurin pa mbrojtes dhe kam frik nese mund te jem shtatzene , ka 5 dite qe po me vonojne periodat dhe kam dhimbje barku sikur te isha me to luhatje humoi dhe dhimbje gjinjsh , kam pir nje kokerr mbasi kryeva mardhenie farmacistja na rekumandoj ta pia brenda shtatedhjet e dy oreve ashtu bera por me shqeteson fakti i periodave dhe gjith ktyre gjera t tjera a ka mundesi qe te jem shtatezen ? ju lutem me ktheni pergjigje pasi jam shum ne ankth pasi jam shum e e ne mosh dhe e pa martuar . faleminderit

  Nga delina2 Apr, 2012

 327. a mund te me tregoni se jam shum e shqetsum kam kry mardhenje me te dashurin e kam dhimbje te vagines dhe shkoj shpesh ne banjo po nuk nxjerr gja

  Nga mel3 Apr, 2012

 328. pershendetje ! desha tju bej disa pyetje kerkoj pak ndihm nga ju. kam problemin e mensturacioneve un kam pas me date 7 qe te me vijne tashi me jan vonuar enjtje te gjoksave nuk kam, urinoj 2 apo 3 her ne dite vjellje nuk kam, me hahet qdo gje qe shoh cfar mendoni ju lutem me ndihmonii jam vetem 16 vjecare :S ju pershendes

  Nga Shyrete8 Apr, 2012

 329. Pershendetje jam juliana …. Jam
  Vec 15 vjece por jam e virgjer nuk dua te di per shtazanin
  Por ka dy muaj qe sme kan ardh menstruacionet jam shum e shqetesuar
  Nuk po me vijn as shenjat e menstruacioneve se zakonisht dhembjet shoqerohen me dhembje te gjoksit dhe te barkut un jam e virgjer por ka munsi te kem ndonje bllokim apo ndonje gje te till… Heren e fundit me kan ardh me 5 prrill tani jemi me 15 sdi cfare te bej ju lutem me thoni

  Nga Juliana15 Apr, 2012

 330. Me falni doja te thoja me kan ardh me 5 mars dhe tani jemi me 15 prrill cfare te bej ju lutem me ndihmoni

  Nga Juliana15 Apr, 2012

 331. pershendetje kam nje problem kam lindur nje femij gati 4 muaj dhe nji her me erdhi cikli pas nje muaji por tani me jan vonua ce tre dit lu lutem me thoni a mund te kem mbetur shtatzene perseri me ktheni pergjigje ju lutem

  Nga ani20 Apr, 2012

 332. jam 24 vjeq kam ni vajz 4 vjeqare dhe ma nuk po muj me mmbet shtatzan ju lutem tregomni per qka ciklin e kam te rregullt mjeket po me thojn mire ju lutem tregomni diqka se jam ba marek me rrespeekt e pres ni pergjigje

  Nga saranda21 Apr, 2012

 333. jam 28vjeq jam martuar qe 8 muja kam deshir qe te mbetem shtazana po asnjeher nuk jam mbet mestracionet i kam te rregullta gjdo 28 dit ju lutem tregomni si t ja boj….flaminderit

  Nga linda22 Apr, 2012

 334. jam 28 vjeq jam e martuar qe 8 muaj deshira ime esht qe te mbes shtazana por asnjeher nuk jam met ju lutem tregomni diqka mestracjonet i kam te rregullta qdo 28 dit mjekun nuk e kam vizitu hale …..faliminderit prej juve per ket faqe

  Nga linda22 Apr, 2012

 335. pershendetje ikam 39 vjeq prejkur me kan ardh cikli nuk kam pas problem asnje her kam dy lindje lindje te mira pa problem po tashti qe nje muaj kam problem me period me kan ardhur perioda me dat qe kam pas gjith nje jav kam kry edh nje jav pa to tashti prap ikam mrena 3 jave a mundet me ndodh me bet prap shtatzane ju lutem me tregoni as kam dhimbje vetm lodhje e gjum

  Nga elsa qeriqi23 Apr, 2012

 336. me falni dua ta di dua te di a ngel shtatzan nje femer kur kryen mardhenje diten e fundit te tyre dmth 26 kan ardh mestracionet edhe met 30 ka ndodh edhe osht problemi qeh shum pak sperm ka deportu qetra ka dal jasht ?

  Nga albani27 Apr, 2012

 337. kam ber seks me te dashuren po e kam derdh jasht ajo me thet qe jam shtatzan a esht e mundshme te lutem me trego

  Nga luani29 Apr, 2012

 338. Pershendetije!
  Jam 22 vjece, dhe kam 1 vjaz 5 muajshe e gjysem.
  dhe dua te di a esht e mundur te mbetesh vetem 5 muaj mbas lindjes shtatzan me proven e pare me deshiren e te dyve??
  dhe a esht e vertet qe te nderpritet qumshti nga shtatzania?
  JU LUTEm ME JEPNI NJE PERGJIGJE???

  Nga Enerita Rita27 Jun, 2013

 339. pershendetje kam pasur ciklin qdo 21 dit ,sot eshte dita e 34 dhe ende sme ka ardhur,mirepo tash ka dy dite qe me vine vetem pak si ngjyr kafeje kam lodhje djersitje urinoj shpesh dhe jo ne hum,or te mire ju lutem me jepni nje pergjigje jam ne moshen 40 vjeqare ju faleminderit pres ndihmen tuaj me rrespekt harrova te cek se kam dy femije te rritur.

  Nga erita28 Sep, 2013

 340. kam nje vajze 9 vjece dhe kam deshire te mbetem shtatzane qe para 5 viteve por pa sukses, kam bere kontrolle tek gjinekologja me dha clomid por prap pa sukses te lutem me ndihmoni si te mbetem shtatzane dhe menstruacionet i kam te cregullta lu lutem me jepni nje pergjigje?

  Nga joni2 Mar, 2014

Posto një koment