Dieta 3 Ditore

Cfare eshte?

Kjo diete ka qene ne qarkullim qe prej vitit 1985 ne internet dhe  kopje te saj jane bere popullore sepse premton humbje peshte ne menyre te shpejte, pastrim te brendshem te trupit, ulje te Kolesterolit dhe rritje te energjise se trupit. Sidoqofte nuk egziston asnje burim shkencor qe te vertetoje kete “reaksion special te metabolizmit” qe vjen duke hyre ne kete diete.

Shpesh here eshte quajtur “Dieta e Klinikes se Klivelandit”, dieta 3 ditore eshte nje plan te ngreni i cili duhet ndjekur rreptesisht per 3 dite dhe me past ndiqet nga 4-5 dite se ngreni ushqime normale, para se te fillosh regjimin 3 ditor serisht.

Optimisteve te Dietes 3 Ditore u premtohen 3kg humbje ne peshe ne 3 dite, megjithese realisht humbja e kesaj peshe mund te jete thjesht humbje lengjesh dhe jo humbja e dhjamit te trupit i cili eshte pikesynimi i cdo diete. Kjo diete nuk permend ushtrime fizike per shoqerimin e saj.

Cfare mund te hash?

Dieta 3 Ditore ka nje plan ushqimi i cili duhet ndjekur ne menyre precize. Racionet duhen ngrene ne menyre te sakte sipas specifikimit dhe praktikuesit e kesaj diete paralajmerohen qe te mos hane me shume sec duhet sepse ne kete menyre dieta mund te deshtoje ne humbjen e 3kg-ve te premtuar. Gjithashtu praktikuesit e saj nuk duhet te lene pa ngrene racionet e caktuara edhe ne qofte se skane uri.

Plani ushqimor i Dietes 3 ditore:

Dita e pare

Mengjesi

 • nje filxhan kafe ose caj (pa qumesht) jo me sheqer por me embelsues (sweet n low, equal etj.)
 • 1/2 grapefruit ose lengun e saj
 • 1 cope buke te thekur me 1 luge gjalpe kikirikesh siper

Dreke

 • 1/2 filxhan me tuna
 • 1 cope buke te thekur
 • nje filxhan kafe ose caj (pa qumesht) jo me sheqer por me embelsues (sweet n low, equal etj.)

Darke

 • 85g pule ose ndonje mish tjeter pa dhjame
 • 1 filxhan me mashurka
 • 1 filxhan me karrota
 • 1 molle
 • 1 filxhan me akullore vanilje

Dita e dyte

Mengjesi

 • nje filxhan kafe ose caj (pa qumesht) jo me sheqer por me embelsues (sweet n low, equal etj.)
 • 1 veze
 • gjysem banane
 • 1 cope buke te thekur

Dreka

 • 1 filxhan gjize ose ton
 • 8 biskota te kripura (saltine crackers)

Darka

 • 2 salcice prej mish lope
 • 1 filxhan brokoli ose laker
 • 1/2 filxhani karrota
 • 1/2 banane
 • 1/2 filxhane me akullore vanilje

Dita e trete

Mengjesi

 • nje filxhan kafe ose caj (pa qumesht) jo me sheqer por me embelsues (sweet n low, equal etj.)
 • 5 biskota te kripura
 • 30gr djath te verdhe
 • 1 molle

Dreka

 • nje filxhan kafe ose caj (pa qumesht) jo me sheqer por me embelsues (sweet n low, equal etj.)
 • 1 veze te ziere
 • 1 cope  buke te thekur

Darka

 • 1 filxhan tuna
 • 1 filxhan me karrota
 • 1 filxhan lulelaker
 • 1filxhan pjeper
 • 1/2 filxhani me akullore vanilje

Pervec ushqimeve te mesiperme personi qe i ka hyre kesaqj diete strikte, pi dhe 4 gota une ne dite ose pije tjeter qe nuk ka asnje kalori.

Si funsionon kjo diete?

Nga nje “force magjike” e padeklaruar, kombinimi i ushqimeve te mesiperm krijon nje reaksion tek metabolizmi i trupit dhe shumefishon tretjen e dhjamit. Meqenese per kete diete nuk gjendet as liber as autor eshte pak veshtire te shpjegosh se si ndikon ne “pastrimit e brendshem te trupit” apo ne “shtimin e energjise” dhe “uljes se kolesterolit”.

Sic kuptohet dhe nga emri, Dieta 3 Ditore zgjat vetem 3 dite , e ndjekur nga 4-5 dite “ushqimi normal” dhe me pas perseri ne dieten 3 ditore deri sa te keni arritur pikesynimin tuaj te hubjes se peshes. Qellimi i kthimit tek ushqimi normal eshte qe te ndalosh ngadalesimin e  metabolizmit ose kthimin e tij ne gjendjen e ruajtjes se dhjamit apo vdekjes nga uria.

 1. 129 Pergjigje per “Dieta 3 Ditore”

 2. me pelqen kjo diete dhe do ta prvoj pas 3 ditesh do te jap rezultatin. me respekt arjana

  Nga arjana10 Sep, 2008

 3. me pelqen kjo diete por besoj se pas rezultateve do te jap nje pergjigje me te plote

  Nga kela29 Oct, 2008

 4. o ana te beri diqka kjo dieta

  Nga mimi2 Nov, 2008

 5. po une kam 3 jav qe ha vetem pem e perime rrall ndonje pjat makarona dhe kilogramet nuk levizin dot,po c”thua ore???

  Nga dafe1 Dec, 2008

 6. po ishte terapija shum e mirë ne fillim nuk besova qe munde me mi zvoglu kilashen ju faliminderit

  Nga agon miftari6 Dec, 2008

 7. Duket sikur ka nje keqkuptim ne temen e mesiperme. Kjo Diete eshte vendosur me teper si kuriozitet sesa si nje sugjerim per te humbur peshe. Po e perseris se nuk ka asnje burim shkencor qe kjo diete ne vecanti te shkaktoje nje shpejtim te metabolizmit.

  Nga admin10 Dec, 2008

 8. e kam provu po nuk ka dhene efekt ne dobesim po kam pas edhe efekte anesore

  Nga orian22 Dec, 2008

 9. me duket shume kot,dhe besoj se s’ka efekte

  Nga dori10 Jan, 2009

 10. nuk me besohet per ket…………sbesoj se eshte e vertete

  Nga ina30 Jan, 2009

 11. Une kam provuar nja 10 dieta te ndryshme.Do ta provoj edhe kete por nuk kam ku te gjej akullore tani ne dimer. Dhe nuk e di kujt i thone”tuna” Lili 21 Shkurt 2009. Me thoni ndonje djete jo kaq te komplikuar.

  Nga Lili21 Feb, 2009

 12. ateher me pelqen kjo diet e kam provuar po jo tre por nje jave dhe kam humbur 7 kilogram fantastike eshte e vertete qe funksionon!

  Nga lila31 Mar, 2009

 13. une te tham te drejten nuk kam edhe aq shum kilogram jam 17vjeqare kam 55kille po me duket per mua mjaft shum po po ta provoj kete me siguri edhe ju faliminderit shum ju psh shum

  Nga hazbije6 May, 2009

 14. pershndetje gjthve une e kam bajt djeten tre dit sipas te dhenave te juaj po une i kam hubur vetm nje kilogra por i kam tash 67 i kam pas 68 po apet e mir kjo det mir esht me bajt

  Nga rita7 May, 2009

 15. pershendetje doja te beja nje pyetje kjo djete qe une mund te praktikoj a ka efekte anesore ju lutem me ktheni pergjigje

  Nga lori18 May, 2009

 16. nuk ma merr mendja qe kjo diete te funksionoje?

  Nga ramadan31 May, 2009

 17. ej a asht e vertet kjoo

  Nga albi6 Jun, 2009

 18. e mundur mund te funkcionoj. esht teper reduktive
  dhe dhe mungon grupa e qumshtit me produktet – kuptohet me sasi minimale
  suksese per ata qe duan ta provojn

  Nga besa22 Jun, 2009

 19. me pelqen kio diet shpresoj te ket ndonje efekt

  Nga tina29 Jun, 2009

 20. une se besoj kurr qe mund te funksonoj kjo dijet

  Nga letja__linda@live6 Jul, 2009

 21. une kam 16 vjet dhe kam nje pesh e cila per moshen qe kam sme pelqen dhe deshiroj qe te humas pesh edhe barku me fryhet kur ha buk ose ndonje gje tjerer tung ju pershendes.

  Nga lora23 Jul, 2009

 22. besoj qe do te kete efekt por me se shumti shpresoj

  Nga arjeta11 Aug, 2009

 23. Ç’fare eshte TUNA

  Nga geti24 Aug, 2009

 24. ju lutem me tregoni aosht e vertet kjo diet se jam shum e intersume per je lloj diete poju lutem shum sende nuk po ikuptojm se qka jan ato pershembull me kafe pa sheqerr aosht me perdor shiqer dietal apo qka osht at qe ekni shkru ju aty ok nje pergjigjje nese bon

  Nga merita5 Sep, 2009

 25. e kam provuar dhe kam humbur 3 kg per 3 dit.

  Nga anonim6 Sep, 2009

 26. me pelqen kjo dijet do ta mbaj qysh neser dhe do
  e shoh nese do funksonoj

  Nga xhani27 Sep, 2009

 27. un e provova kete djete dhe serjozisht eshte e papare imagjino perfundova ne spital pasi u bera anaroksike,….po vdes u njerez peshoj thjesht 13 kilogram nga 130 qe isha .shpresoj qe ju qe keni krijuar kete diete te vini e te me shihni ne spital,dhe te paguani faturat.

  Nga eda29 Sep, 2009

 28. ju lutem te me sqaroni me thjesht disa artikuj te lart permendur perarsye se jam kosovare e nuk i kuptpoi si p,sh:ton,tun,mashurka si dhe djath te verdh , ne mendjen time i kam disi te turbullta prandaj kerkoi me sakt emra te ketyre artikujve ,faliminderit per mirkuptim.

  Nga dafina8 Nov, 2009

 29. nuk me pelqen fare se nuk ka efekt

  Nga sara11 Nov, 2009

 30. o zot qthua ore un jam tu majt diet po mu ba trupi skandal e pra jam 1 80 e gjat te gjith me thon ke trup te bukur po mua me duket vetja shum e shendosh se di pse me jepni nje keshill ju lutem me rrespekt beta….

  Nga beta11 Dec, 2009

 31. me pelqen shum kjo diet do ta provoj dhe do te ju jap rezultatet

  Nga rina21 Dec, 2009

 32. une kam moshhe te re po nuk jam e kenaqur me peshen cka e kam kam mbajtur dijeta u dobsova shum po prap nuk jam e kenaqur do ta provoj edhe ket dhe do tju tregoj a ka efekt a jo

  Nga ela30 Dec, 2009

 33. Dijet e lehte mirepo nuk me duket qe mund te jete e sukseshme,por qdo here varet nga metabolizmi i njeriut. Nga Leta

  Nga myrvete13 Jan, 2010

 34. sma mer menja pa buk o njeri me qka me majt kit tro shpirti pa buk a ei dieta ma e mira osht hani mos u nalni e veq punoni e ngani qarkulloni n qoft se doni me pas peshen normal se mos ha 3 dit e mas 3 dite ha si ma par puno qarkullo per shendet ma te mir haaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Nga mentorja21 Jan, 2010

 35. mendoj se duhet te bej ndonje efek une jam nje moshe teper te re po besoj se do te me zajftoj ISHALLA se po kom qef mu zajftuu se jom ba e trash kukukuku

  Nga lila6 Feb, 2010

 36. un them qe kjo dieta ste ben asgje,kjo sikur eshte per tu shendoshur jo per tu dobesuar,..hhahhahah mos e beni se do semureni,me besoni,do keni efeke anesore.per mua me mire shkoni tek mjeku dietolog dhe tju jap ai keshilla sesa merni dieta qe do tju hapin probleme..njs klm tgjithve
  p.s:bukuria e vertet ndodhet brenda dhe jo jashte..mendoj un!!!!

  Nga ela7 Feb, 2010

 37. ju lutem te me spjegoni me saktesisht ne gjuhen kosovarqe emrat e disa arikujve si p.sh.ton tuna mashurka brokoli djath i verdh etj se po kam deshire te filloj sa me shpejt kete diet.ju faleminderit per mirkuptim

  Nga aida19 Feb, 2010

 38. Po e sqaroj kete kosovaren per fjalet; psh ton eshte konserve me peshk ton. Tuna eshte perseri peshk por tuna. Mashurka jane bishtajat. brokli eshte nje jeshil-llek si lulelakra por jeshile.ndersa djathin e verdhe nuk e kuptoj a eshte per kaçkavallin a per ndonje djath te veçante. Ndersa per akullore ka nje pakete ne supermarket qe perzihet me ate qe rreh vezet 3 min dhe futet ne ngrirje. Eshte akullore shume e mire. Djete te mbare.

  Nga Lili20 Feb, 2010

 39. Une jam duke ndjekur ate djeten qe ha 3 molle para 3 vakteve.Deri tani nuk po ve re renie ne peshe por po pati rrezultat do t’ju them sinqerisht se sa kam rene ne peshe.

  Nga Lili20 Feb, 2010

 40. hajde rren hajde per tri dit po humb pesh a shum njerz qe di une mbajn dijet me muaj e nuk humbin pesh ashtu qysh thua ti ncncncncnc na knaqt rrena i mjeri aj qe eshte iftjaq per juve

  Nga une23 Feb, 2010

 41. jam shume e shendoshur si t’ja bej qe te dobesohem banoj ne kavaje lagja nr 3 afer policise qe ishte

  Nga kledina kano27 Feb, 2010

 42. Me ate djeten qe ha para 3 vakteve nga nje molle une bera qejf boll jo vetem nuk rash ne peshe por shtova nje kg. Te pakten per mua nuk ishte rezultative.

  Nga Lili2 Mar, 2010

 43. do te deshiroja qe kjo diete te funksiononte,kam provuar disa dieta te tjera por pa rezultat ,kam deshire ta provoj edhe kete .nese me jep rezultat do tju kthej pergjigje.ju pershendes.

  Nga leda20 Mar, 2010

 44. ivv po kjo asht diet e vjedhmee bree kqyrii shqiptart qaa bajnn…lypne qitt diet me emrin scarsdale diet-e gjenii identike vetem se shqiptart e kan ba copyy…

  Nga dionnaa21 Mar, 2010

 45. Perseri duket si ka nje keqkuptim me kete artikull. Eshte dhene si shembull i masa ekstreme qe disa njerez perdorin per te humbur peshe. Kjo Diete nuk rekomandohet sepse jo vetem qe nuk ka efekt por eshte e rrezikshme per shendetin. Per humbje ne peshe rekomandohet vetem ngrenia pak dhe shume here gjate dites e shoqeruar me aktivitet fizik.

  Nga Shendeti Online23 Mar, 2010

 46. tuna eshte nje kengetare nga maqedonia eshet shummmmm e shishme

  Nga peshkaqeni7 Apr, 2010

 47. une shpresoj qe kjo diete te funksionoje

  Nga erika13 Apr, 2010

 48. Nuk e kuptoj pse diskutoni apo shprehni mosbesim… Kjo eshte me deshire,don e mban kete djete 3-ditore,ne te kundert vazhdoni vazhdoni me menyren tuaj te t’ushqyerit.
  Sa per sqarim: MASHURKA ne dialektin kosovar mendoj qe quhet MAHUNA,ndersa TON eshte si PASHTET por eshte e perbere vec prej PESHKUT.
  Shpresoj te kem dhene sqarimin e duhur.
  Dhe nje here flm per kete sygjerim qe n’a i kan dhene.

  Nga lela15 Apr, 2010

 49. une e kam provuar dhe nuk ka funksiomuar :(

  Nga blerta17 Apr, 2010

 50. kjo nuk eshte diet ne humbjen e dhjamit,thjesht humb lengjet..

  Nga xheni26 Apr, 2010

 51. me pelqen kjo diet ekom pravuar dhe ka funksjonuar tek une kam humbur kila qe si kom paramendu flm per ket diet qe ekieni poblikuar ne net ju faliminderit shum tung nga dona berisha klin

  Nga edona berisha29 Apr, 2010

 52. me pelqen kjo diet dhe dota provoj shpersoj te funksionoj edhe pse nuk jom fort e plot por barku po me fryhet sa her qe ha ushqim kshtu qe dota provoj ket diet 3 ditore me knaqesi tung nag Mila

  Nga Mila23 May, 2010

 53. me pelqen ta provoj por kam disa gjera te paqarta si psh cfare kuptohet me filxhan kafeje apo çaji ose peshk ton kam degjuar por tuna jo, embelsuesi cili eshte. Nese ka ndonjeri dijeni te na sqaroj.

  Nga irena24 May, 2010

 54. jam 25 vjetqare ka 72kg jam tu majt diet qe 5dit vetem 2her ne dit ha sallata jeshille edhe ve te ziera,kafe pa sheqer,supa edhe uje pi shum sepese me kan than nje gjinekologe pa ra n pesh nuk mundem me ngel shtatzen qka mendoni ju a nikon pesha e tepruar ne mos mbetjen shtatzen

  Nga bena29 May, 2010

 55. pershendetje..tuna do te thote konserve peshku..dhe besoj se me masen filxhan e kane fjalen per ndo1 filxhan caji..do e provoj neser e do u them per rezultatet…

  Nga gresa29 May, 2010

 56. kjo diet ka funksionuar vertet ne mua ju faliminderit

  Nga El0na2 Jun, 2010

 57. mezi pres ta filloje kete diete

  Nga xhek4 Jun, 2010

 58. Do Te Kisha Dashur Te Pyes Diqka Po Nuk E Di Se A Ma Ktheni Pergjigjen…..

  Nga nesa21 Jun, 2010

 59. si te heqi mbipeshen shum jam merakosur ju lutem me tregoni kam perdorur gjithqka

  Nga bardha 22 juni22 Jun, 2010

 60. kjo diet per mua esht kot o ju njerz mos u mundoni te mbani keshu lloj ditash po vetem sport ajo esht dieta me e mir dhe per shendetin ska diet me te mir ne jet
  se sporti. faleminderit per mirkuptimin.

  Nga strugani30 Jun, 2010

 61. A thua esht e vertete kjo?
  ju lutem kush e ka provuar le te tregoje sinqerisht.

  Nga bleranda24 Jul, 2010

 62. sa kg bie me kete lloj diete?

  Nga saide29 Jul, 2010

 63. ju lutem te gjitheve qe te me komentoni mua te me ndihmoni se si te heq kg ju lutem te me pergjigjeni mehmjehet

  Nga albesa1 Aug, 2010

 64. jam albesa dhe dua te di se si duhet te humbim pesh se ne te vertet jam shum keq.me komentoni mua sa me shpejt.

  Nga albesa1 Aug, 2010

 65. Dua te vendos te dopsohem por me nje kusht nese me ndihmoni ju.

  Nga albesa1 Aug, 2010

 66. Kete diete nuk e kam provuar,por besoj se do ta bej. Sekreti i saj mendoj se qendron te buka e thekur dhe frutat qe konsumohen. Jam shume dakord me te.
  Edhe sporti eshte diete e mire po duhet shoqeruar me perzgjedhje te ushqimit. Nuk mund te hidhni poshte dietat qe kane te bejne me kujdesin ne te ngrene.
  Flm per mirekuptimin!

  Nga Bianka9 Aug, 2010

 67. kjo dieta eshte shume e mire dhe shume efikase Per te gjithe ata qe e perdorin pacin trup sa me te bukur

  Nga ana lusia22 Aug, 2010

 68. ju dua gjithvee mos hupni shpresa se do beht mir .me ket diett si kam humbur as 1kgg qaoo

  Nga sidorela14 Sep, 2010

 69. auuu bre o njerz jam shum e re i kam 17 dhe peshoj 60 kg sdi qa me ba me tregoni nje diet sa me te drejt jo me rrejt se sduu qeshtu me njet ju kuteeem shum

  Nga teuta15 Sep, 2010

 70. un kom 13 vjeq dhe kam nje pesh te madhe per kete mosh qe kom i mom vithet shum te fryera dhe kembet do ta provoj ket diet dhe do jua tregoj rezultatin

  Nga flora26 Sep, 2010

 71. valla krejt rrena jon kto

  Nga lena26 Sep, 2010

 72. oh jam lodh bre burri so ka um donn hiq se kishe shum e trash qe 3muj ska flejt me mu e tybe sjom ka di qa me ba 55kg ikam po hiq hiq spom don qfar dijete me propozoni ju lutem……

  Nga bleranda19 Oct, 2010

 73. a doni te bini ne peshe vertet???????
  6 kile per 9 dit….
  DITA 1,2, 3. 3 dite oriz te zier vetem me pak vegeta(asgje tjeter)kafee ose caj pa sheqer sa her te doni…dhe mund te hani sa her ju hahet por vetem oriz me veget
  DITA 4,5,6: 3dite patate te ziera me djathe dhie pa yndyr sa here te doni ..dhe kafe ose caj pa sheqer gjate dites…
  DITA E 7,8,9: 3 dite vetem molle sa te doni..po ashtu edhe kafe pa sheqer ose caj gjate dites!!! kete dieten 3 ditore e kam ber edhe un dhe kam rene vetem 1 kg……….

  Nga vali19 Oct, 2010

 74. un i kam pasur 1 15 kg me tash i kam 1 50 e pa mundur

  Nga rajmonda isufi20 Oct, 2010

 75. off mooo kush te tha ty?un e provova dhe s me dha efekt….jan krejt rrena keto dieta……

  Nga sidorela20 Oct, 2010

 76. ju lutem na keshilloni ndonjelloje diete pak me te gjate dhe me te efekshme … jemi ne pritje…

  Nga albana1 Nov, 2010

 77. ej nese nuk mujsh me hanger tuna a ban diqka tjeter se une nuk e du hiqq peshkun
  ???????

  Nga bardha1 Nov, 2010

 78. jam pa gjaksi a guxoj ta provoj ket diet ju lutem me tregoni

  Nga fitorja1 Nov, 2010

 79. o badihavaa e keni edhe nese man diet i hup 4-5 KG ./ nese ja nis apet me hanger si perparaa weq qa ki me shtu 2 fisha qata qe e ke hup ./ mos hani sene qe kan indyr tmadhee / shqer./ brum ./ edhee merrnu me fitnes osee nai sprt aktik (Futboll-basket-voleibol-kik boks etj./ no many no bady ./FLM./

  Nga graniti10 Nov, 2010

 80. kjo diet eshte shume e mir por nuk mendoj se do te jap nje rezultat ju keshilloj se dieta me e mir eshte sporti dhe dicka tjua them atyre qe kan pesh te madhe sup dhe uje ska rendesi sa hani keto do tju hupin shume kg sepse e kam provu per 2 jave bie 7 ose 8 kg tung ju uroj sukses

  Nga dorela14 Nov, 2010

 81. djeta eshte shume e rrezikshme per renien e flokeve 100 perqind kujdes sa me pak djeta

  Nga dorela14 Nov, 2010

 82. djeta eshte shume e rrezikshme per renien e flokeve

  Nga dorela14 Nov, 2010

 83. kjo diet eshte fantastike sepse e kam brajtur per nji jave uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Nga lorena14 Nov, 2010

 84. me pelqen dieta edhe shum e mir do ta provoj ket diet dhe to te jap rezultatet me von
  un e kam tepruar pak me peshen tani kam 79 kg besoj se kjo diet do tme ndihmoj te humb peshen e padeshiruar ju pershendes

  Nga DonuShka25 Nov, 2010

 85. a eshte e vertete kjo diet se dua ta beje de une

  Nga keta1 Dec, 2010

 86. se besoj qe ka efekt edhe shum bre e komplikunee a ska najkush naj diet mat thjesht a se jam e gjat 1.74 edhe i kam 65 kg po du mi hup 10 kg maximumi pleacee kallxomni najsenn

  Nga premzz17 Dec, 2010

 87. kjo diete funskionon

  Nga sidorela21 Dec, 2010

 88. une e mbajta kete diet dhe vetem 1 kg kam hequr ora ju them mos ta mbani kjo eshte nje genjeshter
  e madheee

  Nga kaltrina12 Feb, 2011

 89. un nuk merem me 3 dit mashtrim :(

  Nga klaus15 Feb, 2011

 90. un mendoj se edhe uje te voket me pi ni got ne mengjes mbas buke edhe gjat dites edhe ne mbremje para se me hy me ra normal ,edhe mu ru ne ushqim beagi si mir .edhe mu marr me ushtrime fizike ose ecje ….pershndetje nga saki

  Nga saki21 Feb, 2011

 91. Pershendetje! Pike se pari do tu uroja te gjithe individeve me mbipeshe qe kjo diete tua ule kilogramet. Cdo gje me mbi peshen eshte genetike, psikologjike dhe fizike. Dieta me e mire per kedo nga ne do te ishte nje regjim i regullt i te ushqyerit qe do te thote ngrenia ne kohe e vakteve dhe mos tejkalimi i tyre, ku cdo vakt te shoqerohet me fruta mbas mbarimit te tij.Gjithashtu aktiviteti fizik perben nje nga dietat me rezultat dhenese,ketu futet dhe ecja me kembe.

  Nga Valbona24 Feb, 2011

 92. jaam tuj e mbajt 1 diet ne menyr kejt tjeter mdoket si po funksionon..
  1 got uj si te zgjohesh nga gjumi
  mengjes 1 vez te zier kafe apo qaj pa sheqer

  1 got uj para dreke..
  dreka 2 vez te ziera kafe apo qaj pa sheqer.

  1 got uj para darke..
  Mish lope pa yndyr dhe pa erza.

  para se te flini 1 got uj. Suksese.

  Nga mile8 Mar, 2011

 93. KAM DESHIR QE DHE UNE TA PROVOJ KETE DJETEN,SE KAM PROVUAR SHUM TE TJERA, DHE NUK KAM PASUR REZULTATE POR DICKA NUKE KUPTOVA NDAJ TE DHENAVE QE SHKRUHET PSH, NJE FILXHAN MASHURKA DHE NJE FILXHAN ME KAROTA, KETO DUHEN TE ZJERA APO TE NJOMA SIC JAN DHE PER KETO TE TJERAT DUA TE ME SJAROSH,PSH KETUTHOT NJE FILXHAN BROKOLI OSE LAKER,DHE KJO TJETRA, KETE NUK E KUPTOJ CFAR ESHTE TUNA DHE CFAR DJATHI ESHTE KJO QE ESHTE I VERDH, PRES PERGJIGJEN TUAJ SA ME SHPEJT JU LUTEM,FLM PER MIRKUPTIMIN

  Nga edlira fejzullari17 Mar, 2011

 94. po do ta shofim per 3 dit sa do biem ta provoim nje her qe neser do ta filloi

  Nga amra19 Mar, 2011

 95. Dieta dy javore nga instituti gjerman i ushqimit
  Nëqoftëse kjo dietë do të ndiqet në mënyrë rigoroze për 14 dite, ju do të humbisni 9 kg. Kjo dietë ndikon në metabolizmin tuaj dhe si pasojë ju nuk do t’a merrni përsëri peshën e humbur për tre vitet e ardhshme. Nqs në dietë janë disa ushqime që nuk I hani, ju kërkojmë ndjesë, por duhet ti hani sepse nuk lejohet ti shmangesh asnjë produkti të mëposhtëm. Ju mund të pini sa te doni kafe të zeze pa sheqer, uje. Mbani mend se `sallata jeshile` nënkupton edhe perimet që klasifikohen jeshile.
  DITA E PARE:
  MENGJESI: Kafe e zezë pa sheqer, ose qumësht.
  DREKA: Dy veze te ziera dhe spinaq pa kripë.
  DARKA: Nje biftek I madh zgare, ose 3 te vegjël, sallatë jeshile dhe cdo lloj fruti.
  DITA E DYTE:
  MENGJESI: Kafe e zezë pa sheqer, ose qumësht dhe një fetë të hollë buke të thekur.
  DREKA: Një biftek mesatar zgare, sallatë dhe cdo lloj fruti.
  DARKA: Mish të bardhë (pule) ne sasi të kufizuar.
  DITA E TRETE:
  MENGJESI: Kafe e zezë pa sheqer, ose qumësht dhe një fetë të hollë buke të thekur.
  DREKA: Dy veze te ziera, sallatë dhe domate të freskta
  DARKA: Mish I bardh dhe sallatë.
  DITA E KATERT:
  MENGJESI: Kafe e zezë pa sheqer, ose qumësht dhe një fetë të hollë buke të thekur.
  DREKA: Një veze e zierë, karrota, djath I njomë.
  DARKA: Fruta të freskta dhe kos natyral
  DITA E PESTE:
  MENGJESI: Karrota të grira me limon dhe kafe e zezë.
  DREKA: Peshk me avull dhe domate të freskta
  DARKA: Njëe biftek I madh zgare dhe sallatë jeshile
  DITA E GJASHTE:
  MENGJESI: Kafe e zeze pa sheqer, ose qumësht dhe një fetë të hollë buke të thekur.
  DREKA: Gjysëm pule të pjekur në zgarë
  DARKA: Dy vezë te ziera dhe karrota të grira
  DITA E SHTATE:
  MENGJESI: Caj me limon pa sheqer, ose qumësht
  DREKA: Një biftek zgare dhe fruta të freskta
  DARKA: Cfare të doni

  shpresoj te ju ndihmoje…uroj me gjithe zemer…suksese…

  Nga dajana29 Mar, 2011

 96. Prsh. njerez jam nga Kosova dhe jam 15 vjeqare. Para dietes kam pasur 53 kg kurse tani kam humbur 7 kg per 2 jav vetem duker ngrene nga 3 molla ne dite,duke ber pak ushtrime dhe duke pire 6-8 gota uje ne dite…nese vertet doni te humbisni pesh veproni si une :D :D ju duaaa

  Nga Ditta Drew8 Apr, 2011

 97. do zoti te humbim peshen me kete flm per keshillat tung ju dua

  Nga ariana29 Apr, 2011

 98. une jam nje mieke….dhe ju keshilloj nje diete shum shum e efektshme per nje jave….un per nje jave kam humbur 5 kile me kete diete….eshte nje diete e rekomanduar nga mjeket…:
  Dita e par
  gjysme kile molle asgje tjeter
  Dita e dyte:
  200 gr molle ne mengjes
  ne dreke:supe me nje fete buke dhe perime te ziera
  darka :200 gr molle
  Dita e trete:200 gr molle
  Dreka:gjell pa yndyr domate trangull..nje fet buk
  Darka 200 gr molle
  E keshtu me rradhe deri ne diten e 7…
  (duhet te pini sa me shum uje,kafe,ose caj (pa sheqer..) ;)…vali…!

  dita e trete

  Nga vali2 May, 2011

 99. kjo djete eshte kote fare per keto tre dite kame humbure vetem gjysem kile

  Nga mina5 May, 2011

 100. kot jane te gjitha keto,ulni vetem sasine e ushqimit dhe do humbisni kg cdo jave por nqs humbet disa kg brenda nje jave shkaterron organizmin dhe ska cte duhet dieta ….
  me respekt ledia

  Nga lediashehu15@yahoo.com7 May, 2011

 101. KETE DJETE E PROVOVA EDHE UNE ME NE FUND (DJETEN GJERMANE) por jo qe nuk u dobesobva po mu shtua oreksi dhe ha cdo gje me nje shije te papare qe nuk e kisha me pare . pse te besojme ne keto kombinime dhe jo tek ai ushqim bio qe hanim ne kohen e kaluar. ishte vetem bio……………. mos isistoni ne djeta por ne cilesi flm
  bardha .l

  Nga bardha17 May, 2011

 102. pershendetj daja desh te ju pys diq kam fillur dijet dy javor dhe sod jam ne diten e 5 3 ditet e par te dijet morr nje kg ndersa ne te 5 dit kam hubru kilograin qe mora por un biftekun dhe mishin e bardh poashtu dhe peshkun i kam skuqur vetem me pak vaj ullir dhe domatet nuk mund ti ha te tjerat i kam ngren te gjitha dijeten jam ka e vazhdoi po pasi qe fitova nje kil ne fillim te dijetes tash po kam frik se nuk do funksoni kjo dijet ne mu edh pse jam ka e vrej se pjesa e barkut ka nisur te me qfryhet pak nga pamja e barkut qe kisha para dijetes ne qoft qe do me kshilloni diq ju falenderoi nga zemr

  Nga mimi21 May, 2011

 103. sot do filloi djeten qe rekumandon instituti gjerman i ushqimit…..shpresoim te funksionoi un jam 60 kg dhe 1 e 65 e gjat me duhet te humbas afersisht 7 ose 8 kg

  Nga efti31 May, 2011

 104. O ju people :

  Mengjes: 1nes kafe me njah 2 molla
  Dreka: 1/2 pijata gjell e qfardoshme
  Darka: 3/4 pem/perime

  Nga s234 Jun, 2011

 105. o njerez ca jam keto dieta boni sa me shume ushtrime:vrap dhe hedhje ne litar per 2 jav do keni linja perfekte…..

  Nga ai23 Jun, 2011

 106. me duhet te hek 10 kille te tepruara por nuk jan kushtet per gjith kto sende mi ble qfar te bej

  Nga flora23 Jun, 2011

 107. dhe kam shum celulit kam 22 vjet

  Nga flora23 Jun, 2011

 108. me pelqen kjo diet do ta provoj

  Nga nora29 Jun, 2011

 109. kam me shume se dy muaj qe e provoj kete djete dhe nuk kam rene aspak maksimumi vetem tre kile..kam qene 70 dhe tani jam 66 kile.jam nje vajze 12 vjece ju lutem me ndihmoni te dobesohem e mos tredhoni keshtu ..

  me respekt sarah

  Nga sarah30 Jun, 2011

 110. Nuk eshte e mundur te ket efekt per 3 dite bile te pakten mir kish qen nese kishit then 15 ose 10 ama 3 dite shume shpejte kio,/ Une kam praovar nje diet nga vetja dhe ka pas sukese shume:
  10 Dite rreshta kam ushruar orbit treg gjdo 30 minuta ,gjdo mengjes kam pir uje te ftohet dhe nje kaffe te zez pa shqer qai lulesh pa shqer ,kam ngern sallata drek fare dhe kam arritur peshen qe kam dashiruar////

  Nga jona30 Jun, 2011

 111. oooooooo njerz hiqu dijets se kkto rrena jon krejt po ju nese doni te hunbi pesh merrnu me sport dhe han pak mos e teproni e kini per me u lig ju pershendes….;;

  Nga koni4 Jul, 2011

 112. nuk osht e keqe por ta prowojm së pari t’shohim rezultatet :!

  Nga Arianna16 Jul, 2011

 113. shum diet e mir koka veq si shum sene po lypshi bjeri shkurt e shqip ha s adush trashu sa dush mos ha ndeshe mu thollu veq perime edhe kafe ne dit nje cop te vogel buke edhe qekaq o dijeta :P

  Nga valmir17 Jul, 2011

 114. Une 3 dit nuk kan ngen hiq veq uj kam pi e kafe edhe as 100 gram smukan hek e meket diet po me heket rren osht kjo o shoket e mi ju pershendes te gjithve

  Nga mirushja12 Sep, 2011

 115. Dieta 3 ditore me ka ndimuar shume kam humbur 4 kg.Por ju duhet ta dini se nuk funksionon ne te gjithe njsoj.mvaret tek metabolizmi i personit.Une jam shume e kenaqur me kete diete.edhe ne Amerik eshte e njohur si nje dite me rezultat te mire.Ju pershendes te gjithve

  Nga Rania16 Sep, 2011

 116. besoj shum ne ket dijet amo 6 dit duhet ber kjo d iet

  Nga qendrimi1 Oct, 2011

 117. o njerz nese doni me u lishtuu jo qe duhet me majt dijet e me nejtt po duhet me dal me vrapu cdo dit nga 30 minuta pastaj ekstra ushtrime per barkun pastaj tek ushqimet shkoni hani ushqimet qe kan vitamine.edhe dieta me moll para cdo Racioni hani 1 moll me levore edhe poashtu perdorni leng molle cdo dit.siguroni qe ti pini 8 gota uj ndit.kalofshi mir :D

  Nga Anonim8 Oct, 2011

 118. kjo djet me pelqen shum edhe pse jam konviktore e realizova dhe pati rezultat jua keshilloj te gjithve klb

  Nga anxhela musaj18 Nov, 2011

 119. nuk ju besoj as pak ksej dijete se e kam provu dhe asgje nuk kam fitu me ket

  Nga shqipe brala4 Jan, 2012

 120. ooooo bre rrena se ska shans per 3 dit merni ne mengjes pini uj te vluar te ngroht shtrydhi limon ne uj pini dhe pastaj kur te hani mengjes nuk ki me pas problem vetem darken mos e hani drek pak nja dy feta buke dhe me shum peme e prime sidomos mollat ju ndihmojne shum dhe ushtrime pas buke do ju bej shum mir kini me pas efekt embelsirat rrepsisht mi largu te nga nje got qumesht ne dit ne qofse keni efekt tregoni

  Nga bina8 Jan, 2012

 121. kjo dieta nuk beri fare efekt 200gram rash hihihi

  Nga xhuli11 Jan, 2012

 122. po ne qoftese ti len nje element pa ngrene, a e efekton dieten?

  Nga Enxhi15 Jan, 2012

 123. une po bej nje djete qe se kam lexuar ne asnje liber ne asnje faqe interneti dhe me ka dhene rezultat per 1jave kam ulur 2kile nqs doni jua keshilloj dhe juve…

  Nga erika20 Jan, 2012

 124. ne mengjes kos frutash djete ose kafe e zeze me pak fare sheqer ne dreke sallate jeshile dhe buke te thekur gjat dites mund te hani sa te doni fruta pervec rrushit bananes fikut ne darke peshk ose pule ose nqs ju mund ta mbani shume mire djeten nuk eshte se e keni shume prob mund te hani ne darke vec nje kos frutash dhe fruta sa te doni fruti me i mire per djete eshte molla jeshile dhe portokalli me shege..provojeni dhe shikoni se per nje jave do ulni 2 kile…eshte pak e forte po une jam mesuar se kam gati 3 vjet me djete e pervec kesaj djete asnje djete tjeter nuk me ka dhene efekt…une kam qene 69 kile e tani jam 56..para ne jave kam qen 58…

  Nga erika20 Jan, 2012

 125. do ta provojme patjeter….po rrena me bisht duken

  Nga ani4 Mar, 2012

 126. A sben pa henger tun dhe gjiz a ? edhe nese bon me qka mundem mi zevendesu :( ?edhe sa kg i humb per 3 dite ?

  Nga arta10 Mar, 2012

 127. un neser do ta provoj

  Nga ervin8 Apr, 2012

 128. mos bejnii diet se kur te hani mbas dietes perseri normale do beheni prap te shendoshur.

  un e bej kshu: ne mengjes mundesh te hash buke sa te dush une per vete asnjeher nuk ha kur shkoj ne shkolle sepse jam shum perxhumshem haha ndonjeher ha vetem jogurt.
  ne dreke: ne dreke ha qka te du mund edhe pommes por bejni porcionet ma te vegjel edhe duhet me ju fry barku.
  ne aksham: nese me hahet buk ha nje moll ose jogurt ose asgje nuk eshte mora me hanger ndonje gje.

  mos harroni se nuk ju ndalon askush me honger embelsira por vetem me mas. edhe te pini 2l uj ne dit shum i mir eshte caj jeshil ndimon ne diet.

  un pa sport i kam hek 2 kg per 1 jave po tani do filloj me be sport se nese nuk ban sport te varret likura. provojne e kam me te vertet :)

  Nga ladylike17 Apr, 2012

 129. po e kisha provu po nashta mos osht rrennn bre, po do t aprovoj gjithsesi

  Nga anonimja17 Apr, 2012

 130. une per nje jav kam humbur 5 kg duke perdorur cdo mengjes nje gote te vaket uje nje limon i shtrydhur,dhe nje lug mijalt e piere ne tesell cdo dite

  Nga lulja22 Apr, 2012

Posto një koment