Shtatzania-ditet Fertile

Ditet fertileDitet Me Fertile.
Shume Cifte Shpenzojne Kaq Shume Kohe Te Ruhen Nga Nje Shtatzani Te Pa Planifikuar Qe Mendojne Qe E Vetmja Gje Qe Duhet Te Bejne, kur Te Jene Gati Per Femije, eshte Te Ndalojne Birth Controll. Te Ngelesh Shtatzene Nuk Eshte Aq E Lehte, mund Te Marre Deri Nje Vit Dhe Me Shume Dhe Nuk Eshte Automatike.
Shume Cifte Planifikojne Marredhenie Rreth Diteve 11-14 te nje ciklit 28 ditor , rreth 14 -20 te ciklit 30 ditor. Nqs Gruaja Nuk Ka Cikel Te Rregullt Dhe Nuk Eshte E Sigurte Per Ditet E Ovulimit,atehere Mund Te Bleje Nje Parashikues Ovulimi Ne Farmaci. Ky Test tregon nivelin e hormoneve ne urine dhe eshte shume i sakte.

Nqs Deshiron Te Marresh Ca masa Me Tej, atehere kontrollimi i temperatures se trupit Dhe Lengjet te Cervix Luajne Nje Rrol Shume Te Rendesishem Ne Ngeljen Me barre.
Lengjet E Cervix Luajne Nje Rrol Kritik Ne Shtatzani. Ato Mbrojne Spermen Dhe E Ndihmojne Te Levize Drejt Mitres, nepermjet Tubave Fallopian. Ashtu Si Cdo Gje Ndodh Me Ciklin Menstrual, ashtu Dhe Lengjet E Cervix Nderrojne Cdo Gje Ne Pregatitjen E Ovulimit. Do Te Shikoni Diference Te Paster Se Si Ajo Duket Dhe Ndjehet Gjate Ciklit. Ne Fillim Te Ciklit Ndofta Nuk Do Ti Kuptoni,por Pastaj Ato Do Fillojne Dhe Do Te Behen Si Crem Dhe Te Bardha.me Ne Fund Kur Ditet E Ovulimit Afrohen Behen Me Te Pastra,dhe Ato Jane Shenjat E Diteve Te Ovulimit Tuaj, qe Rrekomandohen Per Te Ngelur Shtatzene.

 1. 186 Pergjigje per “Shtatzania-ditet Fertile”

 2. pershendetje shume mire po i sqaroni kete probleme ju lumt

  Nga hanife spahiu berisha23 Oct, 2008

 3. prsh duat e di me teepr epr shtatzanine jam nje muaj shtatzane hera imee pare flm,

  Nga klaudja31 Jan, 2009

 4. edhe me teper publikoni materjale kemi nevoje te lexojme diskutojme rreth ketyre temave ,flm per punen tuajsuksese,ju lutem me trg nje titull libri per nene e femijen.

  Nga klaudja31 Jan, 2009

 5. Pershendetje klaudja,
  Ne ditet e ardheshme do kete tema ne lidhje me shtatezanine. Na vizitoni serisht.
  Flm

  Nga Shendeti Online31 Jan, 2009

 6. pershedetje,
  ju pergezoj shume per kete rubrike dhe qe jeni te gatshem te na ktheni pergjigje,doja te dija se kam nje cikel te crregullt ka raste me vijne me vonese deri ne 10-11 dite,kujtoj qe kryej marrdhenie te rregullta prej 3 vjetesh,cfare me rekomandoni ju dhe kur eshte periudha ime me e mire per te ngelur shtatzene
  ju faleminderit,dhe me falni per kohen qe do tju marr

  Nga ermira5 Feb, 2009

 7. Pershendetje ermira
  me sa po shof ti po mendon te behesh me femije ne mos gaboj. Quhet normal tek femrat kur i mungojne menstruacionet 1 ose 2 here ne vit. Kjo ndodh per shkak te mos-ovulimit, pra kur veza nuk leshohet, sic behet muaj per muaj qe sjell menstruacionet. Crregullimet tek femrat jane pasoje e disa gjerave : stresi, kafeina e tepert, mungese vitaminash, duhani, alkoli, balance jo e rregullt hormonesh madje edhe kur ben fiskulture te tepruar. Femrat me crregullime ne mestruacione keshillohen te ulin stresin, te hajne ushqime te pasura me vitamina. Nqs nuk permiresohen atehere duhet te shkojne te vizitohen tek gjinekologu sepse arsyeja e crregullimeve eshte dicka me serjoze. Ne rastin tend, mendojj qe eshte ide e mire per tu konsultuar me nje specialist, gjinekolog sepse ti ke ndermend te behesh me femije.
  Ana

  Nga Ana10 Feb, 2009

 8. pzeshendetje ju pergezoj shum per ket rubrik jom vjosa jom martu qe ni vjet mesracjonet i kom shum te rregullta kom mardhanje regullisht po nuk po ngeli shtatzene kom qen te gjinekologu me ka thon qe kom cite ne vezore po jon shum te vogla dmth nuk jon rrezik pelcasin vet nuk ndi dhimt as kurgjo une mestracjone ti kom gjdo 32 dit nganjeher i kom 30 dit ju lutem kur e kom kohen e evulacjonit tung flm shum

  Nga vjosa14 May, 2009

 9. pershendetje nga une melisa,kam nje problem te madh,jam e martuar qe 2 vjet dhe qe nje vit e teper po mundohemi me mbet shtatezane por kot,ju lutem kerkoj mendime nga ju
  jam shum e demoralizuar nga jeta
  me duket gjithcka e kot

  Nga melisa27 May, 2009

 10. pershendetje nga une linda,deshiroj te ju pyes kam mardhenie me te dashurin gati 6 vite.a do te kem problem me mbetjen shtatzan.ju faleminderit

  Nga linda3 Jun, 2009

 11. jU FALENDEROJ QE KENI HAPUR KETE RUBRIKE DESHA T’JU PYES KU MUND TA GJEJME PARASHIKUESIN E OVULLIMIT NE CDO FARMACI ? Dhe mund te me shpjegoni si perdoret ky parashikues njesoj si testi i shtatezanise

  Nga Sonila13 Jun, 2009

 12. oj melisa mos u bej merak vetem lere nervozen dhe stresin dhe mos e mendo gjithmone se si nuk po mundesh te kesh bebe. largoje mendjen nga ajo se smund te kesh bebe vetem ki besim tek vetvetja dhe Zoti. ja kalofsh bukur,uroj te gezohesh shume shpejt

  Nga ardita19 Jun, 2009

 13. ekam nje pyejt shum te redesishme kam vanim te mestracioneve ekam ba testin 3 her me ka dal pozitiv amund te ndosh me dal gabim se pa deshir kom mbet jam shum e re flm shum e pres pergjigjen sa ma shpejt

  Nga doruntina5 Jul, 2009

 14. me intereson ne cilat dite duhet te mbrohemi me se shumti gjate muajit para dhe pas ciklit?

  Nga ariana31 Jul, 2009

 15. pershendetje,jam dafja,i kam pas dy cista ne dy vezoret ,njera ka qen me e madhe .Operacionin e kam kryer ne shkup,me llaparaskopi,ka pas sukses.Mujoret i kam qdo30-31dit,jom tu provu qe tre muj me mbet shtatzane po ende skam pas sukses,desha mi dit kur jon ditet e pershtatshme per me mbet,edhe a mos osht qfar crrregulllimi hormonal mbasi nuk jon mujoret qdo 28 dit.

  Nga shendeti online20 Aug, 2009

 16. dua te di kur eshte koha me e pershtatshme per te ngelur shtatezan ose periudha me e mire qe te kem sukses ne shtatzani

  Nga kenda7 Sep, 2009

 17. deshta te pyes :dmtm.ate dite kur secretin e kemi me te paster duhet te kemi mardhenie apo mbasi te mbarojn .ju lutem ma sqaroni se nuk e kam shum te qarte e kam shum nevoje ?!ju lutem!faliminderit per keshilla.

  Nga viola24 Sep, 2009

 18. pershendetje nga buqja deshiroj tju pyes se a mbetet shtatzen nje vajz nese kryen mardhenje seksuale per her te par..pra dmth nese ka prishur virgjinitetin a esht e mundur qe ajo vajz te mbetet shtatzen..ju lutem pergjijuni???

  Nga Buqja5 Oct, 2009

 19. pershendetje,ju pergezoj per keto tema te qelluara,jam e martuar kam nje femi po qe 2 vite dua te ngelem me barr mjeku me ka then qe gjdo gje eshte ne rregull,vezoret jan ne gjendje te mir po ashtu dhe mitra,mitra eshte ne form te shkronjes perveq qe mujoret me vin 2,3 dit para ose mas po kjo tash se fundmi po me ndodh,ju qka me rekomandoni qe te mbetem me barr

  Nga shqetsiona10 Oct, 2009

 20. ju lutem me pergjigjeni kam vones te mestracineve qe 2 jav ciklin gjithmon e kam pas te rregullt jam e martuar nuk jam rujtur sepse dua nje bebe i kam bere 3 teste por me kan dal negativ a mundet te jem shtatzen e testi te mos tregoj ne qoftse kam mbetur ne fund shtatzen ju lutem me pergjigjeni ju falemderit

  Nga vjosa ju lutem13 Oct, 2009

 21. pershendetje desha te pyes se sa koh mund te jet nje femer me infeksion dhe a ka deme nese eshte qe 1-e gjysem shkoj tek mjeku marr barerat kalon 1 ose 2 jav pprap perseritet infeksioni gjinekologjik.a pengon ne mbetjen shtatzan ju lutem me keshilloni diqka me shume pres pergjigjen tuajmenstruacionet i kam me rregull 28-30 dite

  Nga eli27 Oct, 2009

 22. se pari ju pershendes pastaj desha te pyes sa eshte i demshem esheriacoli ne qoftese del gjithmon ne strisho vaginale a ka mundesi te zhduket dhe si,sepse qe 4 vite jam me te kam nje vajz qe 2 vite por tani eshte e pa mundur per me mbet shtatzane mjeku me thot mir je ,por un e shoh veten qe nuk jam mir gjithmon jam me infeksion JU LUTEM KTHEMANI PERGJIGJEN TUAJ e pres

  Nga eli28 Oct, 2009

 23. tung ju pershendes te gjitha nenat qe kan deshir te ken femi gjithashtu dhe une kam deshir te kem nje femi jam e martuar qe 1 vit kam deshir te bes shtazane po edhe une kam provua ende nuk kam sukse nuk eshte kohe e gjat qe kam provu po kam pas pakes probleme urinare kam qen te mjeku kam marr antibiotika prap kam pas djegesim etj..po tash jam ma mir nuk kam kurgjo kam provu prap nuk pata sukse a thu mos eshte ky qellim qe kam pas infeksion ne urin apo jam e ftofne nuk e di po prap po ja n dorr zozi se me marr afer zemer edhe disa shkenctar thojn nuk ben se truri ashtu siq pun edhe reagon e nuk mundesh te mbesesh sa po du me lan anesh po prap mendja aty me rrin po nejse ju perdshendes tung te gjitheve a ka dikush qe kthen ktu pergjigje prej Dr.. qaoo

  Nga idila15 Nov, 2009

 24. jam naimja dua te mbetem shtatzen por ni her per ni her pa sukse i kam pas mestruacjonet dhe pas perfundimit te tyre dy dit pas perfundit pata mardhenje me burr dhe te nestermen ne mengjes kam pas gjakderdhe shum pak 4 dit kam pas pas gjakderdhe por e perzime si me bardh desh ta di i nderuari doktorr se qfar eshte kjoa eshte shenje e shtatzanis a po ndonje gje tjeter pres pergjigjen e juaj ju lutem me respekt naimja

  Nga naime krasniqi20 Nov, 2009

 25. tung deshta ni ndihm nga ju jom e martune qe 1 vit e 9 muje e hale nuk po jes shtatzane e po kam deshir naj ndihm nga ju se qysh me ngel shtatzane me shpejt edhe deshta ni pytje qka jan kto langje E CERVIX ku mi ble edhe qysh perdoren akan efekt te rensishem per mi pi,flmp^per mirkuptim ju pershendes shum edhe pres pergjigje nga ju sa me shpejt

  Nga albina24 Dec, 2009

 26. si te mbetem shtatzane nje udhezues

  Nga meri26 Dec, 2009

 27. ju pershendese fillimishte dhe kam nj pyetje jam e martuar ka 2 vite e 3 muaj kam pas ciste para nje viti por e kam hequr,dua te mbese shtatezan para disa muajve me mundonte shume ky problem tash kam fillu ta largoj nga mendja por prape spo jam e qete me gjithe se te gjitha analizat i kemi ne regull si une edhe burri,i sugjeroj gjithe femrat qe kan deshire te mbesin shtatezan mos ti a vene veshin se kjo mua shume me ka shkaketu problem e sidomos ato qe kan bere vetem nje vite martese te rrin te qeta dashte Zoti te na dhuroj sa me shpejte femij te gjithe atyre qe duan!

  Nga tina28 Dec, 2009

 28. Ju i shpjegoni shume mire ciklet e shtatzanis. Une jam gjinekolog dhe juve ju lumte.

  Nga demokrat9 Jan, 2010

 29. pershendetje te gjithave vajzave qe duan te mbesin shtatezane ,une kame nje vite e martuar e kame patur nje kiste ne vezore jame operuar e keme hequr nje vezore kame 5 muaj qe po provoj te mbes shtatezane po pa suksese ,mesturacionet i kame te regullta desha te me ndihmonit me ndonje keshille se si te mbes shtatezane,ju pershendes e uroje qe te na dhuroje zoti bebushin qe desherojme ,,,,

  Nga arilde12 Jan, 2010

 30. pershendetje jame zana desha te ju pyes a keni ndonje ide perse qe un kam radhen te me vin menstracionet me 18 por sme kan ardhur skam mardhenje me askend mirpo po kam frik ju lutem me tregoni sot osht i 22 e po kam shum frik me ndihmoni pse po ndosh kjo a?

  Nga zana22 Jan, 2010

 31. une jam e martuar ce 4 vjet dhe ce 2 vjet dua te ngelem shtatzan.une jetoj ne gjermani.i kam bere krejt analizat me kan than mir.por buri jem ka problem.nuk depeerton sperma ne vendin e duhur nuk leviz d.m.th.cka duhet te perdor buri ju lutem te me tregoni.flm per mirkuptimin

  Nga beta2 Feb, 2010

 32. desha tua bej nje pyetje,a ka mundesi te mbetem shtatzene nese nuk kam kryer mardhenie seksuale ne vagine,por nga mbrama?

  Nga vesa3 Feb, 2010

 33. deshiroj te mbetem shtatzane provoj qe 1 vit e gjysme por pa sukses,burri im punon jasht dhe nuk ndodhet zakonisht ne shpi dmth nuk kemi mardhenje te rregullta,un me cikel jam mir per veqse nje her ne vit me ndodh te mos kem afer tre muaj kjo zakonisht ndodh ne stinen e pranveres ose ne vjesht per ndryshe kam cikel te rregullt muajt e tjere.te gjihta analizat i kam bere me kan dal mir ne muajin e fundti kam perdourur clomifen per prap nuk kam mbet shtatzane mestruacionet qe prej 6 muajve i kisha ne rregull qdo 28 dit sepse ne pranveren e kaluar kam pas qrregullim nese sme kan ardh 2 muaj e gjysme kam perdourur cykloprogynova pas perdorimit te keti bari i kisha me rregull perdora edhe clomifn por prap pa sukses a mund te me jepni nje rekomandim se qka duhet te veproj te rris mundesi me mbet shtatzane pasi qe nuk kam mardhenje te rregullta qdo tre muaj bej sex vetem dy tre jav me burrin sepse nuk jetojm bashk si mund te rris mundesine per shtatzani.Faliminderit,pres pergjigjje nga ju.

  Nga violeta13 Feb, 2010

 34. CILAT JAN DITET NE TE PERSHTATSHME KUR FEMRA MUND TE MBETET SHTATZANE KUR NUK KA CIKEL TE RREGULLT P.SH NGANJHER QDO 28 DIT E NGANJEHER QDO 30 DIT SI MUND TA DI KUR KAM OVUALACION NGA CILA DIT E CIKLIT DUHET FILLUAR ME I LLOGARIT DITET ME OVULACION

  Nga violeta13 Feb, 2010

 35. sa kohe duhet pritur per nje pergjigjej ju lutem sepse me duket qe pyetjet tona po zbolohen para se ju te ipni pergjigje.Me falni por te gjith jemi hallegjinj dhe na duhen pergjigjej me te shpejta se nje jave flm per mirkuptim

  Nga violeta15 Feb, 2010

 36. pershendetje dhe ju pergezoj per kete faqe qe ndihmon te brengosurat.
  une jam 41 vjeqare,jam martuar qe 1 vit,po tentoj te mbetem shtatezene por kot,mjeku me thot jam mire,kam cikel te rregullt menstrual. ju lutem te me tregoni a eshte ne pyetje mosha ime,a te kem shpresa se mund te mbes shtatezene ne menyre te rregullt,ndonje keshille e juaja ju lutem ndoshta do te me ndohmoje sepse jam shum e brengosur.me padurim pres pergjigjjen tuaj,me respekt te madh per ju malida.

  Nga malida5 Mar, 2010

 37. pershendetje
  me falni ju lutem po per sa kohe me kthehet pergjigjja sepse jam shum e brengosur dhe me padurim pres pergjigjje nga ju.
  shpresoj qe me mirekuptoni.
  me respekt malida

  Nga malida12 Mar, 2010

 38. Malida, teksa perpiqemi tju pergjigjemi gjithe pyetjeve ne adrese tone volumi i korespodences eshte shume i madh. Ne perpiqemi te ndihmojme sa me shume nepermjet internetit, por mundesite tona jane te kufizuara.
  Problemi mund te mos jete tek ti por tek burri juaj. A ka bere ndonje kontroll mjekesor burri juaj?

  Nga Shendeti Online12 Mar, 2010

 39. pershendetje
  ju faleminderit shum dhe ju kerkoj falje,me besoni se ju kuptoj,sepse jemi shum qe ju drejtohemi,jemi shum qe kerkojme ndihmen tuaj.
  Edhe burri im ka bere kontroll mjekesor,edhe atij mjeku i thot eshte mire,por mua vetem me brengose ajo se ndoshta mosha ime 41 vjeqe ndikon ne mosmbetjen time shtatezene.
  Ju kerkoj edhe njehere falje per ngutine time qe tme pergjigjeni.
  Ju deshiroj te gjitha te mirat,me respekt prap malida

  Nga malida13 Mar, 2010

 40. per ata qe e din gjuhen angleze shkoni youtube ,,how to get pregnant fast ”ose nese doni ta zgjidhni gjinijen vajze apo djale ”how to get pregnant with a baby boy or how to get pregnant with a baby girl ”ka keshilla te mjekve apo keshilla nga pervoja e disa grave qe tentonin te mbesin shtatzen, fat te gjithave

  Nga shpresa28 Mar, 2010

 41. gjithashtu keshilla per moshe mbi 40 vjeqare kjo eshte per malida

  Nga shpresa28 Mar, 2010

 42. ju faleminderit shpresa,ju jam shum mirenjohese per ate qe mundoheni ne formen tuaj te ndihmoni.
  me respekt malida

  Nga malida29 Mar, 2010

 43. a mund te me tregoni si te mbetem shtatzen gjat mardhanjve seksuale nuk po di si te mbetem

  Nga arjanita6 Apr, 2010

 44. pershendetje kam deshir te mebetem shtazene dhe jemi duke provar qe 6 muja, kam bere kontrolle tek mjeku dhe me ka then se jam mir
  menstruacjonet i kam te rregullta vetem ndonje luhatje 2ose 3 dit ndonjehere por mjekja me ka then se edht normale nuk e di pse nuk mbetem shtatzen kur mjekja me ka then se edhe ovucit ki ,a mund te ket mundesi qe mos te mbetem shtatzen edhe pse kam ovucit? flm m´bes me shpres te me pergjigjeni sepse nuk po kam mundesi te komunikoj me aske tjeter qe do te me kishte dhen sqarime . flm

  Nga shqipe12 Apr, 2010

 45. cilat jan pozitat me te mira per te mbet shtatezane

  Nga amire19 Apr, 2010

 46. pozita me epershtatshme per te mbet shtatezane

  Nga amire19 Apr, 2010

 47. dua te di pse njerezit jan ekaq te pkaujdesshem sa kryejne mardhenie seksulae pa masa mbrojtese?????????????????????/

  Nga gabriela20 Apr, 2010

 48. Pershendetje dua te ti qe gjate ciklit menstrual kam pasur mardhenje sexuale dhe a ka mundesi te mbese shtatzen? Do te thote a eshte e mundur apo jo?

  Ju uroje gjithe te mirat

  Nga ida26 Apr, 2010

 49. me intereson si zhvillohet shtatezania me semundjen e arthritit

  Nga linda1 May, 2010

 50. pershendetje flm per kto skjarime shum te mira ishin une skam qka te them esht hera e ime e par qe kam provuar te ngelem shtatzen me burrin tim tash po e pres rezultatin nese jam apo jo qao kaloni mir

  Nga valbina24 May, 2010

 51. pershendetje jam nje zonje nga durresi p31vjece kam nje shshqetsim ne daten 5 prill kisha muajin tim te ciklit me mbajten 3 dite dhe me erdhen prap ne daten 16 prill shkova te mjeku bera heko dhe me tha se isha mire mund te kisha patur ndonje kist dhe kishte plasur vetepo mua deri tani nuk me kane ardhur akoma mestruacionet kam bere 2 teste per 1 jave dhe te dyja me kane dale negaliv ju lutem me ndimoni cfar te beje se e deshiroj nje femi 4 muaj kam qe jam martuar te pershendes dhe gjith te mira

  Nga kela25 May, 2010

 52. Jam shpresa dhe desha te di se a ka mundesi te mbetem shtatzane ne diten e 8 pas mbarimit te ciklit ,falemnderit

  Nga shpresa27 May, 2010

 53. Jam nje zonje 44-vjec dhe kam dy muaj qe nuk me vijne mestruacionet.
  Bera testin dhe me doli negativ .
  Doja tju pyesja se kjo vonese e mestruacioneve mos ndoshta jane fillimet e menopauzes apo probleme hormonale (se kam probleme dhe me tiroidet)Te lutem me jepni nje shpjegim se ndoshta duhet te beje ndonje vizite dhe tek mjeku gjinekolog.

  Nga Tina9 Jun, 2010

 54. ka nje vit qe po mundohem te ngelem shtatzan po nuk po rezultat nuk e d arsyen a

  Nga besa11 Jun, 2010

 55. prsh, desha te dija qe nje femer kur eshte shtatezane,, deri ne cilin muaj te shtatezanise mundet te beje sex, flm

  Nga anonim13 Jun, 2010

 56. kam kryer marredhenie sex me te dashurin tim dhe dyshoj te kem mbetur shtatezen.mensturacionet me kan ardhur nje jave pas kryerjes se marredhenies por muajin tjeter akoma jo.a ka mundesi te kem mbetur shtatezen apo jo??????????????

  Nga marsela marsi17 Jun, 2010

 57. si mundem te betem shtatzan kam pes vjet e gjys qi jum martu as ni her skum bet shtatzane nese kini ni kshill si mundem te bes shtatzane ju lutem me tregoni qfar me nyre te mbetem shtatzane andikon verrvoza edhe stresi mos mebet shtatzane ju falminderit per mirkuptim

  Nga shpresa18 Jun, 2010

 58. mirbrama nga besa desha te marr ni kshill prej juve si mundem te mbes shtatzan kom pes vjet e gjys martes as niher skum bet shtatzane nje inqizim te fell ekum ba per kanalla ai kom te byllur po mir me ka dal burri ni infeksjon te vokel e ka ne spermokram amund te marr naj kshill si mundem te bes shtatzan ju kisha lut naj kshill me madhan edhe andikon nerrvoza edhe stresi mos te bes shtatzan ju falminderit per mir kuptim ju kisha lut ni kshill

  Nga besa21 Jun, 2010

 59. Mfal jam nje vajz 15 vjeqare, dhee kam pasur mardhenie seksuala para nje muaji, mirpo ndihet e shtresuar mos kam ngelur shtatzan, dua te di vetem nje pergjigje ju lutem, menstruacionet me kan ardhur sott, me rregull ashtu para nje muaji, mirpo a do te thot kjo qee eshte gjithqka ne rregull dhe nuk jam shtatzan, d.m.th, nuk kam meunstracion te vonuar, eshte meunstracioni i par pas mardhenjes seksuale, ju lutem nje pergjigje,
  me falni nese kam shkruar si shum,
  Flm

  Nga Besa30 Jun, 2010

 60. ju lutem me tregoni.mesturacionet e fundit i kam pasur me dt 20 qershor.me dt 23qershor dhe deri tani nuk jam ruajtur.kam deshir te kem nje femij.kam disa shenja qe nuk i kam pasur me par qe jan:me meret fryma,lodhem shpejt,me dhemb fundi i barkut,ndonjeher dhe me perzihet,ndjehem pak e keputur.ju lutem me thoni shenja shtatzanije jan?dua te bej dhe testin por kam frik se mos zhgenjehem.me tregoni ju para ju lutem.

  Nga blerina rina2 Jul, 2010

 61. UN jam i martuar qe tri vjet vitin e par nuk kam pas dhe me kan kshilluar nete metod te pozites se sex per me mbet shtatzan:
  Hiqet tepihu dhe dyshemeja duhet te ket drrasa, drrasat duhet nxjerr gozhdat nja 2-3 cm jasht dhe te zhvizhet femra dhe te ulet ne to pastaj duhet ber sex te pakten dy her ne ate pozit kjo behet per shkak se gozhad ngacmon vezoret dhe kapja e spermes eshte me e leht…suksese
  E pa besushme por e vertet tek un, veq keni kujdes ju lutem

  Nga Doktorr: Beni4 Jul, 2010

 62. Nje gja qe kam ndegjuar ka qen edhe vizita qe duhet ber tek ndonje Ilixhe qe te nxehet trupi.
  Por ju lutem askush te mos shqetsohet se Zoti do te ju gezoj me nje fmi ju qe e lexoni kete sepse Zoti din te gezoj ata qe dojn nje krijes te tij, un su kshilloj qe te keni besim te madhe ne vete dhe kur beni sex ju lutem mos mendoni per deshtim por ndihuni mir dhe, dhe besoni Vetes dhe Zotit.
  Zoti ju gzoft me nje djal te shendosh AMIN.

  Nga Doktorr: Beni4 Jul, 2010

 63. pershendetje jam jona nga durrsi 3o vjece kam 4 muaj qe dua te mbetem shtatzane por deri tani azgje kur jane ditet qe mbetet gruaja shtatzane se kam degjuar 13 14 15 16 jane ditete me te mira po si ta llogaris qe nga fillimi ciklit apo diten e fundit te tyre ciklin e kam te rregullt me vine fiks ne nje date te falenderoj gjithe te mirat

  Nga jona6 Jul, 2010

 64. ju lutem me ktheni nje pergj.po e pres me padurim.kam keto shenja qe nuk i kam pasur me par:kam pak dhimje tek fundi i barkut,ndjehem e lodhur.me merren pak mendet naj her.dhe sikur me perzihet.cfar shenjash jan keto.ju pershendes.

  Nga blerina rina6 Jul, 2010

 65. tung jam interesuar, si te mbetem shtatezane dhe cila pozta jane me te efektshme falemnderit

  Nga vali12 Jul, 2010

 66. 1.pershendetje deshta ni pytje si edim me testin shtipiak qe jem shtatzan a duhet mbushur vija e plot apo gjysm me nrrimine ngjyres si edim qe soht negativ si pozitiv ju flm nese mundini pergjigjjen
  2.pas mardhenjes seksuale qe kam pas nuk mjan nalur mesracionet 3 jav qka do te thot kjo ?pergjigjjen nese mundeni ???

  Nga albulena16 Jul, 2010

 67. Ju lutem a ka mundesi te ngelesh shtatzene nese ke mardhenie seksuale gjate ciklit mestrual…

  Nga Era18 Jul, 2010

 68. edhe une kam 7 vjet e martuar kam ber nje fekondacion ne miter dhe me shkoi keq, po pas fekondimit me vien cikli nje dite dhe me iken , ubene gati 4 muaj qe me vijne keshtu, bera nje testt shtatzanie me doli negatv , nuk e di po stresohem jashte mase,

  Nga eli18 Jul, 2010

 69. ju lutem me ndihmoni jam 25 vjecare jam martuar ce 3 vjet dua te ngelem shtatzn ce 2 vjet mundohem po ja qe akoma skam ngelur shtatzan mjeku me thot gjithcka ne regull edhe burit analizat ikan dal mir ju lutem me jepnij nje keshijll poer un kam problem me kerthijnzen kam dhembje te ngadalsuara para ciklit te mesrracioneve amunt te jet ki shkaku qe nuk mund temetem shtatezan

  Nga mika19 Jul, 2010

 70. ju pérshéndes

  Nga adnan salihu21 Jul, 2010

 71. jeni té mrekullushém

  Nga adnan salihu21 Jul, 2010

 72. jam njé mashkull qé edhe jam i martuar qe 16 vite ende nuk kam fémij mjku kam bér kantolla tek mjeku mjeku mé ka théné se sprematezoidi nuk léviz sa duhet qka duhet té baj pres pérgjigjen tuaj ju pérshéndes

  Nga adnan salihu21 Jul, 2010

 73. jam emartuar qe12 vjet nuk kam femij .kam ber kontrolla te ndryshme po pa sukses,jam 37 vjeqare,i frigohem pak edhe moshes,burri i ka analizat mir qdo her.deshiroj te di cilat jan ditet me te pershtatshme per te mbetur shtatezan,ju faliminderit.

  Nga shqipe25 Jul, 2010

 74. pershendetje jam shtatzan edhe dy dit hi muajin e 2 po dua tju pys mjekja mtha qi fmija pom rrin posht a asht rrezik diqka edhe amuj me ba diqka per me shku fmija ma nalt ju faliminderit shum tung

  Nga arta29 Jul, 2010

 75. deshiroj te di kur kam marrdhenie gjithmon rri e shtrir po sperma me derdhet dua te mbes shtatzen per nuk po mundem do te metregoni qfar te bej se nuk po di qe nje vit jammartuar dhe ende nukkammbetur shtaztzen

  Nga elfete31 Jul, 2010

 76. pershendetje jammartuar qe nje vit ciklin e kam me rregull por nuk po mbetem shtatzan dua te me tregoni nje menyr me te mir apo qfar duhet te bej me tregoni ju lutm kthejeni perhjigjjen tung klm

  Nga eliesa31 Jul, 2010

 77. pershendetje jam lora jam 23 vjeqare jam e martuar qe 4 vite e nuk po mundem te ngelem shtatzane,,para nji viti kam pasur qrregullim te menstruacioneve e tash mjeku me ka qit hapa kontraceptiv per rregullimin e tyre,,JU LUTEM A MUNDEN ME MI RREGULLU MENSTRUACIONET KETO HAPA emri i tyre eshte diana.pres nji pergjigje nga ju

  Nga lorena3 Aug, 2010

 78. pershendetie!kam rreth 4 vjet e lidhur ne muajin qershor dhe korrik te 2010 kemi provuar qe te mbetem shtatzen .Me 3 korrik me erdhen periodat mardhenie kam kryer me dt.12,21,26 periodat me erdhen me dt 2 gusht me kan ardh sh ngjyre te erret kafe dhe vetem diten e par me dolen mjaftushem sot jam ne titen e 3 te ciklit dhe pothuajse nuk kam fare zakonisht me zjasin 4 dite nuk eshte se jam futur ne merak se jam ende heret mendoj, po e vetmja gje qe kam merak eshte se une para 4 ose 5 vjet kam abortuar njeher dhe me ka bere pershtypje se abortimi ka qen vetem thjesht me nje gjelper dhe kaq as nje lloj kontrolli tjeter mbas gjilperes te nesermen me erdhen periodat normalisht dhe doktoresha tha mbaruam pune. dua te di ka ndonje pasoj ky lloj abortimi ?

  Nga ina4 Aug, 2010

 79. Nese kryen mardhenie kur je ne diten e fundit te periodave pa masa mbrojtese a ka rrezik te mbetem shtatezane?ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt

  Nga ela7 Aug, 2010

 80. ju pershendes jam 30 vjecare kam nji vajz 6 vjec nji koh nuk kemi dasht me pas femi po tash ce nji vit nuk mundemi ju lutem ndonji keshill mjeku thot se nuk keni probleme

  Nga arlinda20 Aug, 2010

 81. Iom 19 vjeqare menstarucionet i kom pas qdo her vetem 2 deri en 3 dit asniher si kom pas ne dat te caktume vetem para ose mbas…kom pas marrdhenie me te dashurin dikun me 5 gusht mirpo menstruacionet i kom pas heren e fundit me 18 korik e kesaj radhe nuk em kan ardh ende a ka mundsi me kon shtatezon..shenjat ion vetem qe me dhemb barku edhe urinoi shpesh ma heret me ka ndodh iom kontrollu te mjeku me ka thon mundet me ndodh qe kom problem em veshken amo tash po kom frik dhe iom shum ne stres qe iom shtatzon, a ka mundesi qe iom shtaztezon ? Qka mundeni mem thon per kto pres pergjigje…jeni shum shum te mir…Faleminderit shum

  Nga njomza26 Aug, 2010

 82. pershendetje jam e martuar qe 1vit dhe kemi mardhenje te shpesht po nuk mund te ngelem shtatzen si dhe mujoret nuk i kam te rregullta nga njer her per 30dit me vin 2 her nga nje her me vonohen nga 1 jav dhe as nje her nuk kam qen ne kontrroll ju lutem ma ktheni pergjigjen

  Nga dona29 Aug, 2010

 83. jam shpresa kam probleme me menstruacione i kam shum rrall dhe tash jam martuar qe kater vite nuk po mundem te mbes shtatzan problemi im esht tek vezoret
  perdori disa tableta po kam deshir ta kem nje femij

  Nga shpresa8 Sep, 2010

 84. jam matue qe 3 vite dhe nuk ngelem shtatzen
  qa te bej qka te perdori

  Nga besa berisha11 Sep, 2010

 85. Pershendetje ju lutem nese mundeni te me ndihmoni rreth ktij problemi jam e martuar qe nje vit e dy muaj kam nje cikel te rregullt te menstruacioneve qdo 28 tentoj te mbetem shtatzan por nuk po arrij sukses ju kisha lut te me ndihmoni qka mund te jet ne pyetje

  Nga Dhurata22 Sep, 2010

 86. te gjitha ato familje te cilet duan te ken femij edhe mba disa viteteve tju drejtohen spitalit bahceci ne prishtin shum spital i suksesshen per njerz me deshira te paplotesueme dhe qe deshirojn te behen prinder

  Nga drita27 Sep, 2010

 87. prano pershendetjet nga ana im!jam linda dhe jam emartuar qe 2 vjet egjysem prej dites qe jam martuar dua te ngel shtatzane por smundem dot mestracionet ikam me daten 17 por ndodh edhe me heret me vin prandaj desha te di ne cilen dat i bije qe un te ovuloem?te lutem doktor me ndihmo dhe me shpjego do gjera per te ngelur shtatzane?

  Nga linda13 Oct, 2010

 88. Pershendetje.
  Jam 28 vjece.Kam 6 muaj martuar e kemi deshire te kemi nje femije kam bere kontroll tek mjeku edhe ekografi e me ka thene qe cdo gje ne rregull e ka ovulacion.Ajo qe doja te dija eshte a ka ndonje menyre te sigurte per mbetje shtatezen dhe per perdorimin e acidit folik kur duhet perdorur dhe sa duhet perdorur dhe kohezgjatja e marrjes se ti deri ne sa kohe apo deri sa te mbes shtatezen.
  Ju faleminderit po pres pergjigjen tuaj.

  Nga ever15 Oct, 2010

 89. ju pershendes kam problem qe te

  Nga mele15 Oct, 2010

 90. kam problem qe te jes shtatzan kam nje djal 4 vjet e gjysm mbas 2 vitev djalit kam mbet po kam pas abort spontan qe 1 vit eprovoj po akm problem te mbes

  Nga mele15 Oct, 2010

 91. Kam 2 vjet qe provoj te mbetem shtatzane por pa sukses. Mjeket thone qe tubat e fallopit jane te bllokuar, menstr.te crregullta dhe analizat e bashkeshortit nuk jane ne parametra optimale te fertilitetit. bashkeshorti eshte diagnostikuar me varicocele. Cfare duhet te bejme per te pasur nje bebe. pervec invitro, ka trajtim tjeter qe mund te na vije ne ndihme duke pare situaten tone? Faleminderit

  Nga LULU19 Oct, 2010

 92. ju lutem e a keni numer te telefonit te ketij spitali ne prishtin
  JU LUTEM QE KENI NUMRIN E TELEFONIT TE KETIJ SPITALI E SHKRUANI

  Nga lora20 Oct, 2010

 93. tung un edua ta di ne se ka mundesi me mbet shtatzane edhe diqka aka mundesi me dy he r ne muaj menstracionet ne se je martuar dhe ke mardhenie trregullta

  Nga ana24 Oct, 2010

 94. pershendetje tani po shkruaj per te dyten here ndoshta edhe po ju merzis por nese keni mundsi te me ndihmoni ndokush per ditet fertile cilat mund te jen per mua nga nje cikel 28 ditesh ne pritje te pergjigjes suaj faliminderit per mirkuptim

  Nga Dhurata7 Nov, 2010

 95. me falni por ju lutem mè ndihmoni jam ne hall para njè muaji kam ber njè operacjon e mè kan hekur njè pjes te miteres a mundem te ngel shtatzane se kam njè vit qe e provoj por nuk ngel edhe donja tju pyes dicka a esht problem te krysh mardhenje cdo nat per te ngel shtatzan ju lutem me ktheni pèrgjigje klm e flm

  Nga blerina12 Nov, 2010

 96. per me e dit se cilat jane ditet fertile gjeje ne internet vetem shkruje DITET E OVULACIONIT edhe te tregon nese nuk mundesh me gjet te tregoj une si dhe qysh
  te pershendes

  Nga lora14 Nov, 2010

 97. pershendetje jam dona jam martuar ne korrik,me 26gusht kam pasur mestruacjonet e fundit me 26 shtator kuptova se jam shtatzen dhe me 26tetor kam abortuar femijen.gjindem ne itali kontrollat i kam pas te rregullta por kam pasur gjakderdhje me ngjyr kafe.tashi me kan ardhur mestracjonet e para me 26.1.2010 dhe po provoj te ngelem shtatezen.nese ngelem shtatzen lus zozin,deshta tju pyes juve i/e nderuar a esht problem qe menjeher pas mestruacjoneve te para po provoj per shtatzeni a paraqet ndonje problem,ju lutem me ktheni pergjegjje.ju pershendes dona prizren.

  Nga dona26 Nov, 2010

 98. e pres pergjegjjen tuaj em pa durim se kam filluar te provoj qe nga dje te mbetem shtatzen edhe pse mjeket ktu me kan thon mundesh em provu menjeher prap po kam dyshime dhe dua te di a mundem pas nje muaji abort muajin e dy te tentoj te ngelem shtatzen,ju lutem me tregoni e pres pergjigjejn tuaj em pa durim…

  Nga dona26 Nov, 2010

 99. kam nevoj per ndihmen juaj kam deshir te kontaktoj me juve por sa ma shpejtju lutem nese e keni do nje numer telefonit ose me kontaktu ne premjet msn adresen e keni ju lutem nj leter me numrine juaj ose do nje adres.falenderimet nga zemra per mirkuptim.

  Nga elvira bajraktari26 Nov, 2010

 100. se pari pershendetje edhe une e kam te njejtin problem si te gjithat motrat edhe une jam e martume qe nje vit kam shum deshir me mbet shtatzan por spo kam sukses sepse kam rpobleme me infeksion kam mar terapi jam ehsru po prap spo mundem sepse edhe qafen e mitres e kam prap por gjinekologu me ka than ska problem po une po kam frik nese kish pas dikush te njejtin rast ju lutem let me jep nje kshill nese ka mundsi

  Nga gana30 Nov, 2010

 101. DONA te pershendes nga prizreni as nje dit mos e le me te ik shfrytzo deri ne maxsimum kohen e lir nuk kije qare pa ngel shtatzan edhe ska pas nevoj me pyt ne ket faqe pa pergjejge tu e pas tezen gjev doktorresh te pergjithshme dhe shum prevoj pune ne KS TE UROJ SUKSES

  Nga TETKA14 Dec, 2010

 102. KESHILLA

  Nese Mestuacionet i ke cdo 28 dit ateher, numeroherimi nis prej dites se pare dhe ketu ovuluimi eshte prej dites 11, 12 , 13, 14, 15.Nuk dihet sakt kur ndodh ovoluimi por mendohet ne mes te 28 ditshit apo nese i ke 30 ditshit mvaret ti ne sa dit ke perioden. Prej dites qe te vijn mestruacionet ajo eshte dita e pare dhe me radhe numero deri diten e 14 apo 15 mvaret a i ke ne 28 dit apo 30 dite perioden.

  Shtatzan mund te ngelish edhe heren e pare qe kryen mardhenie.Mjafton qe burri apo i dashuri juaj te derdhet brenda.

  Shpresoj te kem qen e kjart

  Nga erm16 Dec, 2010

 103. faliminderit per kshilla po un po du me dit ma gjersish a muni mem tregu se ku mun ti gjej kto kshilla per mbrojtje te shtatzanis te pa deshiruar

  Nga antigona17 Dec, 2010

 104. kam qe 6 muj qe mundohem te mbesss shtatzanee por nuk mundem qka te boj ju lutem me ndihmoni

  Nga dorentina17 Dec, 2010

 105. pershendetje kam nevoj te di me shum rreth mundesive per te mbetur shtatezene nuk kam njohuri shum, perveq mjeteve mbrojtese sa ka mundesi per me met shtatezen nese kryen mardhenje te pambrojtur, kam pasur mardhanje pa mbrojte tash jom ne dilem spo diqka me be jem mbrojt sa kem mujt po nuk jemi te sigurt me rrespekt nora

  Nga nora5 Jan, 2011

 106. Gjate aktit seksual per te mbet femra shtatzene a ka ndonje problem ne orgazmen e femres, pra nese femra arrin orgazem para se mashkulli ta leshon spermen brenda vagines se femres apo nese femra e arrin pasi mashkulli leshon femren, pra si ndikon orgazma e femres ne pranimin e spematozoideve te mashkullit per tu mbarsuar.
  FLM

  Nga medimar10 Jan, 2011

 107. pershendetje jam 23 vjeqare jam e martuar qe 1, e gjys nuk e di pse nuk muj me met shtatzan normal prej se jam martu kam provu me met edhe nuk arri,hapa kurr skam mor,as duhanin se pi as alkoholin, kam ba kontroll te mjekja krejt rregull jam se une jetoj gjermani ama se di ku asht problemi,normal ciklin e kam pas rregull qe 3 muj pom vanohet pari muj mu kan shty 10 dit dytin muj 7 dit tretin muj 5 dit mu kan shty te falmderoj shum tung

  Nga hatigje27 Jan, 2011

 108. jam i martuar qe 4muj nuk po muj me pas shatatzani te sukseshe kur osht koha ma e mir per shtatzani. apo qfar hapa duhetet me perdor nese jem me infekson apo i ftohur flm mirkuptim.

  Nga goni1 Feb, 2011

 109. hi,, i been married and i would like to get pregnant i been trying for the last9 months,but could not get pregnant, my menstruation cycle is normal every 28 to 30 days,, this month my period didnt show upp, i took the home test, came out negative,, could i be pregnant, pls respond a,s a p, respect

  Nga lindaZY2 Feb, 2011

 110. pershendetje, jame 29 vjeqare, qe 4 vite jam e martune, kame qrregullime te ciklit qe 4 vite prej si jam martu, ma heret nuk e kam pas kete pr0blem p0 tashe hiq nuk kam cikle deri ne 6 muaj kam prit e nuk ma kan ardhe meustraci0net vetem me k0krra 0se me ineksij0ne me vijne, mjeku me ka thene e njeri kanall eshte i mbyllure,mjeku p0 me prefer0n me mete shtatezan me ineksij0ne me duket keshtu e quan (insiminim), e kam pr0vura njeher p0 nuk kam pase sukses tashe me duhet me pr0vu edhe nje her. JU kisha luTE JUVE SI STAFE I KETI F0RUME TE ME TREG0NI SE QFAR MASASHE DUHET TI MARRE. ciklin e meustruaci0nev nuk e kame vetem me k0krra me vjen cikli.0KE tungggggggg shpres0j te ma ktheni pergjigjjen sa ma shpejt

  Nga haxhere hetemi9 Feb, 2011

 111. jam 42 vjeqare kam pas 2 aborte e kam nje vajz deshiroj te kem edhe nje femij po nuk po mbetem shtatzan.i kam pas mestracionet e rregullta po pas abortimit te dyt kam qrregullime her me vin pme vones e her her para kohe.kam qen te mjeku me ka then se nuk kam kurfar problemi per te mbetur shtatzen gjithqka asht ne rregull por nuk po mbetem a mun te me tregoni se ne cilen dit pas mestracioneve mund te mbetem shtatzen

  Nga vita10 Feb, 2011

 112. pershendetje jam e martuar qe 6 vite ni here kom met shtatzane jasht mitres para 5 viteve km met aptet para njo 4 mujve edhe kam pas deshtim apet tani me kan than me poh ni fotografim qaf te mitres edhe aja mka dal mir ju lutem me ndimoni qaduhet me vepru per te betur shtatzan a mundet me ndiku edhe stresi edhe nervoza pershendetje

  Nga viki11 Feb, 2011

 113. sa her duhet me bo sex per me qen shtazene,dhe nese ki provu nje =her ni nat a duhet sperma qe qdo nat te tejkaloj ..ju faleminderit shum

  Nga drita18 Feb, 2011

 114. pershendetje a ka mundesi te me ndihmoni , mu jane vonuar mistracionet qe 1 jave kam bere ne teset shtatzanie me doli poztive dhe isha te gjinekologu me tha se sa po kishe filluar shtatezania ,por problemi eshte sepse un kam pas nje raste vdekje dhe kam perdor qetesus venoz edhe hapa per qetesim … a eshte rrezike per femijen edhe a lejohet aborti me qene se eshte fare ne fillim

  Nga esa20 Feb, 2011

 115. pershendetje! jam e martuer dhe kam 7 muaj qe tentoj te mbetem shtatzane.por nuk kam pas rezultat .kam bere kontrolle te mjeku dhe kam perdorur 40 kokrra utregostan 100mg.sapo i mbarove te 40 kokrrat dhe dua te di nese kam mundsi te mbetem shtatzane tani apo do me duet te mar dhe nje kur tjeter ju lutem me ktheni nje pergjigje sa me shpejt.faleminderit jam ne pritje te pergjigjes suaj.

  Nga jorida24 Feb, 2011

 116. pershendetje!jam jori kam 7 muaj qe tentoj te mbetem shtazane kam ber dhe kontrolle te mjeku dhe me ka dhene nje kur utrogestan 100mg .i mbarova te 40 kokrrat dhe dua te di nese tani jam gati kam mundsi per te mbetur shtatzane /?ju lutem me kthen inje pergjigje.flm jam ne pritje te pergjigjes suja

  Nga jorida24 Feb, 2011

 117. pershendetje kam nje pytje ju lus te me pergjigjeni jam e martuar qe nje vit tani jam munduar te ngelem shtatzen cilkin e kam pasur gjith brenda 28 diteve tani me eshte vonuar 37 dit me ditet e ciklit te kaluar dua ta di a eshte e mundshme te jem shtatzen kam urinim te shpesht dhe shtrengim barku

  Nga valja..3 Mar, 2011

 118. Pershendetje !
  dua te di se cfare vizitash duhet te bej perpara se te ngelem shtatezene.

  Nga mirela13 Mar, 2011

 119. p.r.sh kam nje pytje 4 dit me kan vonu mestracionet edhe sot me kan ardhur a mundet me u kon shtatzane a jo ndersa asnje her smjan vonu ju kisha lut ma jepni nje pergjigje tung

  Nga olsa17 Mar, 2011

 120. pershendetje jam mertuar qe 5 vite dhe nuk kam mbetur shtatzan kma ber dhe kontrolle te mjeku me ka dhan utrogestan 100mg por deshta ta di se deri sa mundem me perdor keto barna dhe nese mbetem shtatzan a asht dishka keq per beben ju lutem me ktheni pergjigje.flm

  Nga maki18 Mar, 2011

 121. doktor un jam ni vajz 22 vjeqare gjat ciklit kam shum dhimbje nuk po e di pse jam konsolltu me ni dr po aj mka tham me shku ne ordilanc se si te na shipart kam me pas problem tan jeten po desha ni pergjigje perj jush

  Nga antigona20 Mar, 2011

 122. pershendetje… jam 23 vjeqare edhe nuk po muj me mbet shtatzen dua ta di per qka nuk po muj une jam ne rregull… jam kan te mjeku jam kontrollu me ka than nuk te ka ra sperma e burrit tend bash kuduhet edhe ka provu shum here aty me derdh po nuk ka ra aty per me mbet une shtatzen nese keni mundesi mem tregu si eshte mundesia reale ndryshe flm tung..

  Nga edona krasniqi20 Mar, 2011

 123. ka qe 3 dit qe mjan vonuar mestacionet nuk kam ndonje shenj te shtatzanise po frigohem ah mos kam bet shtatzan nuk me esht derdh mbrenda po kam frik jam e fejuar nuk dua te mbetem shtatzan kam pas me 28 shkurt mestanoicet po mardhanje kam bo me 5/7/10/13/17 kto dit ah ka mundsi te kem mbetur ju lutem khtemni pergjigje po ju pres flm

  Nga nga bana31 Mar, 2011

 124. psh …ju lutem nese mundeni tme tregoni sa me shpejt se a esht e mundur qe nje femer gjat ciklit te menstruacionit te ngele shtatzene…sepse un kam degjuar qe nuk esht e mundur disa dit para dhe mbrapa menstruacioneve…ju flm

  Nga drita1 Apr, 2011

 125. ku shikohen pergjigjet e pytjeve qe bejn njerezit e tj …apo nuk mund te shikohen…vin ne adrs e emailit?

  Nga drita1 Apr, 2011

 126. pershendetje a ka mundesi te me ndihmoni kam nje pytje, si te mbetem shtanzan kur une gjate mardhenjeve shum rall ariej ta kryej aktin seksual dhe a mund te mbetem shtatzan ciklin im eshte zakonish 26 dit ndodh edhe 28 dit ka ndonje preparat qe me ndihmon… dhe pytja tjeter gjate perdorim,it te antibiotikeve duhet te mbrohem apo nuk eshte ndonje rezik per shtatzani

  flm pres pergjigjen ejuaj nga vlora

  Nga vlora8 Apr, 2011

 127. pershendetje jam 22 vjeqare emartume qe dy vite para ni viti mu fryke barki dhe urinojsha shum rrall veq kur ufrysha mvike me urinu jam kan te gjinekologi mka than se tu kan formu do kime mrena edhe ato se lajn urinen me dal jasht mika qit do hapa mi perdor per shtat muj po un ikam perdor vetem trre muj se erdha nitali po tash jam urinoj nermal po kam dhimt kapak nbark naten epar te martes se kam pas mardhanje me burr nuk kam derdh gjak hiq po kam pas dhimt shum edhe hala kam dhimt sa her tkem mardhanje edhe qe dy vite spo muj me met shtatzan kur jam kan te gjinekologi per urin se trregova mka kontrrulu me ultraza mtha se mitren eki mir vot ethmis iki mir deshta te mkshilloni ju cila asht koha me epershtatshme per me met shtatzan edhe pse po kam dhimt shum kur po kam mardhanje epres pergjigjjen tuaj tung nga ylli

  Nga ylli11 Apr, 2011

 128. perhsndetje ju pergezoj se pari.deshta nje pyetje.jam 19 vjeqare ka 3 vjet qe jam martuar mirpo 2 vjet e 7 muaj jemi mbrojtur qe mos te ngelem shtatzane mirepo tani kishim pasur deshir por nuk po arijm dot te mbarersimi i femijes.gjdo muaj shpresojj dhe ne fund deshperohem.dua te dij me shummm lidhur me shtatzeni.faleminderit………

  Nga elda15 Apr, 2011

 129. pshd a ka mundesi me me dhan nje ndim jam e martume gati 4 vite kam deshir qe te jes shtatzen por nuk mundem kam be kotroll te nje mjeke me ka then qe jam mir por nuk mundem te jem shtatzen ju lutem ma jepni nje ndim ju lutem shum

  Nga mine17 Apr, 2011

 130. pershendetje te perzemerta nga une arjeta.kisha pas deshir te me kshilloni si tja baj qe te mbetem shtatzan.qe nje muaj jam kan mu ngjesh e jam parit qe te mbetem shtatzan po u gezova se mu vonuana mestrasionet 6 jav po ne fund u deshperova .po mas dy jave me erdhen si shejim ma jo qa duhet te bej.kisha pas deshir te me ndihmosh te me pergjigjesh

  Nga vjollca27 Apr, 2011

 131. Nese kryen mardhenie kur je ne diten e fundit te periodave pa masa mbrojtese a ka rrezik te mbetem shtatezane?ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt

  Nga nga nita3 May, 2011

 132. ju lutna na tregoni ku munem mi ilixu pergjigjjet qe ni muj epres pergjigjjen ejuaj ju lutna ma jepni ni kshill

  Nga ylli11 May, 2011

 133. Ju lutem dua te di nese femra kur kryen mardhenje per here te par mbetet shtatezan

  Nga Xhuljo17 May, 2011

 134. pershendetje ju lutemi nese keni mundesi te me tregoni sa dit para ciklit menstrual nuk mund te mbetemi shtatzen, me daten 02.05 e kam kryer ciklin menstrual dhe zakonisht mbas 21 dite me vin prap qe i bie me dt. 23.o5 por kam pas nje mardhenje me dt. 16.05 dhe po droj qe mos mbetem shtatezan, nuk kam shenja vjellje lodhje etj por po dyshoj…flm per mirkuptim

  Nga linda18 May, 2011

 135. pshd jam 31 vjeqare jam me salpingitis e martuar qe 4 vite kam dashur femij por ne fund asht gjetur diagnoza,lus mjekun qka te bej tani ,diagnoza esht caktu ne beograd por tani smuj te shkoj atje ju lutem me tregoni qfar te bej te 2 tubat fallopiane jan te deformuara jan te kalueshme kam perdor shum antibiotik qe 4 vite por pa sukses kaloni mir e pres urgjent pergjigjen

  Nga wiola19 May, 2011

 136. Pershendetje, shpresoj ne nje pergjegjie sa me te shpejt per arsye se kam bere mardhenije me te dashuren para 4 dite dhe nuk deshirojm qe ajo te mbetet shtatzen, nese ka mundesi te me tregosh se qka duhet te bejm per ta kuptu nese eshte mbet ajo shtatzen ose jo edhe a eshte mundesija qe ne kete afat te hershem te dihet mesiguri. Nese kuptohet se eshte shtatzen a ka mundesi me prish shtatzanien dhe cilat jan metodat me te lehta. Me nderime

  Nga Jeton23 Jun, 2011

 137. pershendetje jam sida .i keshilloj te gjitha femrave qe duan te mbesin me barre te bejn kontrolle gjithashtu dhe burrat te bejn analizat e spermes . sepse edhe mua me ka ndollur kjo gje po pres nje femi nga 7 vite por akoma jo se i ka problemet burri . burri eshte operuar ne varikocele dhe tani po mer nje kuro i kan dhon shpresat qe me kte kuro mund te permisohet sperma ishalla . i uroj te gjitha femrave te behen sa me shpejt nena se eshte gjeja me e bukur te behesh mami

  Nga elsida26 Jun, 2011

 138. ne kto 10 vjet e fundit me shum e kan problemin burrat keshillohen te shkojn te andrologo qe te bejn vizitat jo vetem femrat

  Nga elsida26 Jun, 2011

 139. a mundet me dit nje femer qe esht shtatzane paj ardh menstruacionet vetem me ndonje shenj s.psh.kokrat e gjoksit te jen me te mdhaja java e par

  Nga linda18 Jul, 2011

 140. me respekt linda

  Nga linda18 Jul, 2011

 141. jam martu qe 6 vite edh qe pes vite duha te mbes shtat zan cila dika ma mundsime mbet shtatzan flm .

  Nga aferdita24 Aug, 2011

 142. pershendetje edhe une jam e martuar qe 2 vite jetoj gjermani i kam ba kontrollat te gjinokologi ktu krjt mir jam
  ama shtatzan nuk jam hala ku kesh qetash ks kesh te ni gjinokolog dhe me shkruv tableta KLAMETOL 50MG KTU DUHET PI PREJ DITES SE 3 TE CIKLIT 2 HER DITJE KA 1 EDHE QETU FOLAN 5MG KTU 1 DITJE KA NJA NI MUJ I PIN TJETRIN MUJ JO ISHIN QE PO NDIMOJSHIN ME MET SHTATZAN VAZHDOJN 2 OSE 3 MUJ ME TA UNE JAM KAJ MAR HALA SE DI A JAM A JO TUNG JU PERSHENDES:

  Nga hatigje31 Aug, 2011

 143. deshta me dit a ka tableta per tubat fallopiane bllokuara apo duhet mu operu faliminderit

  Nga sevimi31 Aug, 2011

 144. pershendetje
  desha te ju pyes se kam vones te ciklit per 4 dite dhe mjeku me ka preferuar te marr cyclo- progynova.sepse me heret kisha probleme per 1 shtatezani por tani me eshte rregulluar cikli qe 1 vite .desha te pyes a bene deme cyclo progynova nese veq jam shtatezen.
  flm per pergjigjen tuaj

  Nga dita2 Sep, 2011

 145. pershendetje une kam nje problem qe 1 muj me vien nmestruacionet e kafta kam qen te gjinekologja po me ka then qe nuk osht diqka e rrezikshme deshta me pyt a osht normal kjo qe mka ndodh a duhna me mar barna,gjinekologja mka shku cyclo progynova mi pi diten e pest te ciklit mestrual

  Nga hateme8 Sep, 2011

 146. harrova me cek qe une jom 21 vjeqare

  Nga hateme8 Sep, 2011

 147. pershendetje deshta tju bej nje pytje jam 21 vjeqare dhe jam e martuar qe 1 vit dhe kemi mardhenje te rregullta thuja se 3 vite dhe deri tani kemi perdor masa mbrojtse per shtatzani tani deshirojm te kemi nje femi dhe kam nevoj per ndihmen tuaj doktoresh heren e par qe kemi provuar rezultati ishte negativ nga se me erdhen mestracionet tani dmth heren e 2 kur provuam sa t jem e shtrir eshte mir gjithqka kur zgjohem ne kembe sperma del jasht heren e kaluar me pak dhe ndodhi pas 2 dite shum pak kurse tani si jam ngritur n kembe me ra e gjith sperma ju lutem me ndihmoni a kam ndonje problem apo qfar po ndodh jam ne pritje nese me vin perseri mestracionet dua te bej nje kontroll te gjinekologu po ende eshte heret edhe 2 jav nuk e kam kohen e nuk po mundem te pres deri at her nga meraku t lutem me trego nese ka mundesti t falemderit shum diten emir

  Nga dija9 Sep, 2011

 148. Pershendetje ,ju uroj per ket faqe deshta te bej nje pytje me te fejuarin kemi biseduar dhenuk jemi te pajtimit tash per tash te kemi femi ,dhe vendosem te marrim barna qe jon prej dites se par te ciklit mujor ,po nuk e dim se sa jon te sigurta dhe jo te demshme , i fejuari ka deshir te derdhet mrena a ka mundesi te mbetem shtatzane pai i perdori baranat ju lutem me ktheni pergjigjeje flm nga ju

  Nga olta15 Sep, 2011

 149. Pos pini barna diana se ju trashin shum katstrof jan.

  Nga Nora2 Oct, 2011

 150. veten pini qaj macina trava kush ka probleme me shtazani edhe minstracione ka sukses

  Nga Nora2 Oct, 2011

 151. pershendetje..shpresoj qe mund te me ndimoni jam nje vajz 22 vjeqare dhe kam pasur 4 aborte. ky i fundit me ka ndodhur disa dit me pare doktoret me dhojn se femija nuk po rritet dhe se ana ime e femis asht e vogel a mundem un me mbet shtazan e mos em abortu tlutem me ndimo e me nje shpres se po vdes nga merzia falimenderit

  Nga esa5 Oct, 2011

 152. mendoj qe 10 dit epara pas ciklit mujor dhe ditet e fundit jane shum te rrezikshme per te mbeter shtatezan,,,eshte e preferueshme me pas kujdes ne ket aspekt se nuk lojra me fryt kujdes!!!ju faleminderit

  Nga valoni21 Oct, 2011

 153. jam martuar qe dy vjet heren e par pas 9 muajveqe kam tentuar te ngeli shtatzan kam pat sukses pas 7 jave kam abertupas abortit qe 8 muaj tentoj te ngeli shtatzan po nuk po mundem.mjeku me ka dhan perdori barna per rritjen e vezeve pas terapis me ka kontrolluar ne eho dhe vezet kan qen te mdhaja dhe ne rregull dhe pastaj kam marr inekcionin per te ndodh evulimi at dit dhe te nesermen kam kry mardhanje dhe me jo dhe nuk kam ngel shtatzan qka mund me kan problemi.mestracionet i kam me rregull.ju lutem me sqaroni

  Nga vjosa23 Oct, 2011

 154. pershendetje ju kisha lut me shiku qet kalendar gjerman shkruni ne googel eisprungkalnder
  pastaji klikoni ne Eisprung-Kalender – urbia.de pastaji jav qet kalendarin e i jepni shenimet edhe jav qet se kur muni me jet shtazan ok

  Nga nora24 Oct, 2011

 155. pershendetje jam adelina nga zcicrra,jam e martuar qe 1 vit e gjsme,jam ruajt deri ne muajin qershor po prej mujit qershor deri me tani ne netor nuk ngel shtazan kam ber kuntroll tek gjinekologja me ka then qe jeni shum mir veq duhet te prisni,ju lutem deshta pergjigjje nga ju me pelqen si si ju pergjigjesh tjerve,pres pergjigjje sa me te shpejt ju lutem nga lina nga zvicrra.

  Nga adelina2 Nov, 2011

 156. qe 3 jav jam ka vjelli edhe jom lig shum jam shum e lodhur po kohen per e mistracioneve e kom edhe 5 dit mem ardh desha ta di mos ka gjasa te jem shtatzan

  Nga mira16 Nov, 2011

 157. Pershendetje te gjithve une jam anita nga usa lajmrohem qe 8 vite jam martu skam pas femi edhe une jam lut qdo dit te kem nje femi skam lan vend pa shku e mu kontrollu te gjith me kan than se je mir por deri kysmet Allahu ka per te gjith po ju kisha lut juve qka keni deshir te metni shtatzane merrne win tkuqe qe zihet edhe e vloni mbi shporet edhe para se me ra me flet avulloheni me te edhe me pas mardhanje sexuale me burr 10 dit rregullisht po mos me u pastru deri te nesrit mengjes besoj se dot ju ndimoj un keshtu kam provu edhe qe ka dasht zoti kam nje femi kaloni mir te gjith tung

  Nga Anita18 Nov, 2011

 158. kam bere dy aborte jam 21 vjeqe nuk po mundem te ngel shttzene a kam mundesi te ngel apo jo ju lutem me tregono ne abortin e dyte kam pas probleme sepse kishte prekur dy vezoret qe i ka demtuar me operuan ne bark mi hoqen dhe dy vezoret e demtuara tani jam mire po a do ngel me shtatzene pres pergjigje flm greta mentori

  Nga nga greta 18 nov 2011 ku18 Nov, 2011

 159. Pershendetje jom Kaltrina nga mitrovica ekom ni pytje jom shtatzane ne javen e 5 dmth kom pas mardhenje me bashkshortin dje mbreme dmth pas mardhenjes kam pas pak gjakderdhje jo shum ama a kishit mujt mem tregu a osht REzik naj send per Foshnjen ….

  Nga kaltrina2 Dec, 2011

 160. jam martu qe7muj ngela shtatzan mirpo me viq ne bark femija dhe u desh me e pastru si me sugjeroni ju zotri mjek duhet te kem mardhenje dhe kur mund te ngeli shtatzan prap se pastrimin e kam ber para 2 muajsh dhe kam ber mardhenje me burin dhe nuk ndij dhimbje por nuk e dij kur mund me ngel prap shtatzn .ju faliminderit per mirkuptimin

  Nga semra3 Dec, 2011

 161. Pershendetje, doja te dija pas sa muajsh mund te filloj nje shtatzani te shendetshme pas nje operacioni te kreyer para dy muajsh ne heqjen e shpenetkes? Ju lutuem me jepni nje pergjigje sa me te shpejt shum flm

  Nga Xhesi4 Dec, 2011

 162. A mund te mbetet shtatezene femra 1 dite pas kryerjes se periodava, nese mashkulli e len spermen brenda ne barkun e saj???

  Nga Riiina8 Dec, 2011

 163. si munde mbes shtatezen jam 20 vjeqare nje vjet martes kam qen ne mjek me kan dhen mir po shtatezen nuk jam julutem problemi mendoj mosesht se ekam pak te smadhuar nje qelis mashkullore po mjeku azqe sme ka dhen per te perdorur ju lutem me tregoni qka duhet perdorur per ta svogluar ket qelis ju pershendes jeta

  Nga jeta10 Dec, 2011

 164. pershendetje jom du
  ke provuar me mbet shtazen po provoj qee tre mujaj po spo mbes, pas aktit qdo here rri rat po edhe pas nje ore kur zgjohem gjithnje me del sperma jasht, a eshte e nevojshme me shku te gjinokologu

  Nga melina14 Dec, 2011

 165. ne dt 16 Dhjetor kam perdorur postinor si dhe po ate dite me erdhi cikli pak pasi une e kisha pire,dhe pas 10 diteve pasi me kishin ikur ,personi im tenton serish, frika ime me e madhe eshte sa jane mundesite per te ngelur shtatzane? faleminderit

  Nga ola28 Dec, 2011

 166. Prsh. Kam pothuajse 14 dit qe m ka kaluar cikli dhe dua t ngel shtatzan. Sa jan mundesit q t kem nje sukses pozitiv ju lutem m ktheni prgj.

  Nga Egli Klaudja serani12 Jan, 2012

 167. pershendetje jan shpresa e kam ba testin me ka dal poxitiv dy muj me jan vonuar ndresA disa mjek me than je 4 javshe ne ultraxe nuk po vrehet fryti,disa me thojn nuk je fare nuk e di jam shume e shqetesaur,a mundeni te me jepi nje keshill, te faleminderit.ju lutem me ktheni nje pergjigjje

  Nga shpresa14 Jan, 2012

 168. mirmbrema uroj te jeni mire,kam nje deshir shum te madhe per te ngelur me barr mirepo pas kontrolles se bere mjeku me tha qe jam pak sa e ftohur dhe me pershkroj disa injeksione dhe hapa per te pire.Qka me kishit sygjeruar ju qe une te mbetem shtatezene me shpejt se eshte e vetmja enderr qe kam???
  Me respekt lola.

  Nga lola21 Jan, 2012

 169. pershendetje,ne daten 13 janar mbusha 17 vjec dhe ate dite kam kryer maredhenie per here te pare me te dashurin tim,ne fillim ai perdori mjete mbrojtese por ne fund jo pasi me tha qe e kishte ne dore vete te derdhej apo jo brenda,dhe gjithmone derdhej jashte…ju lutem do te doja te dija a ka mundesi te kem mbetur shtatzene pasi nuk me kane ardhur periodat ne daten e duhur dhe jam shume e frikesuar,a eshte normale kjo vonese apo duhet te shqetesohem? faleminderit per kohen,ina

  Nga ina22 Jan, 2012

 170. pershendetje jam dona .ka 8 muaj qe provoj me mbet shtatzanee mir po i kam pas ciklin e qrregulluar po qe 3 muaj mu ka rregullu kam pas sekretcion me er kam qen te gjinekologuu um ka preferu te perdori meclom a mund ndodh qe nuk mund te mbes shtazan shkaku i ndonje infeksioni sepse mjeku me kan than se gjithqka esht ne rregul

  Nga edona23 Jan, 2012

 171. Pershendetje per ju
  Jam nje grua 49 vjeqare,pa femije deri para 5 -6 muajsh periodat i kisha te rregullta tani me jane qrregulluar ,kam bere vizite te gjinekologu me thot qe jam mire,edhe pse ndoshta eshte vone ju lutem a ka mundesi qe te ngelem shtatzene.
  nga besa 03.02.2012

  Nga besa2 Feb, 2012

 172. tung ju pershendes jam 37 vjeqare jam e amrtuar qe 1 vit e gjysem nuk kam femij mund dikush te me tregoj a osht en pytje mosha a po qka ciklin e kam te rregullt 28 ditesh deshiroj te kem nje femij ju lutem me ktheni pergjigje nese dikush dij te me tregoj se si te mbes shtatzane

  Nga xhena7 Feb, 2012

 173. jam 36vjeqare po kam shum deshir qe te jem shtatezane po nuk po muj me nge qdo her qe kam mardhanje me burin sperma me del jasht nuk ri mbrenda ndersa mustracionet i kam qdo her me regull ju pershendes shun dua nj pergjigje

  Nga mimi8 Feb, 2012

 174. Pershendetje per ju ;jam sevi qe ne moshen 15 deri ne moshen 20 nuk me kan ardhur mestruacionet vetem nje here kam shkuar te doktori e me ka then nuk ke gje por kishe nje trup te shendoshte nje dite mami po bente muhabet me nje shoqe e i tregoi asaj e me qoi te nje grua ajo ishte dietare qe nga ajo dite per 5 vite rreshte me erdhen te rregullta por ka dhe kruarje na poshte shume edhe sot .para 1 vit e gjysme jam martuar mu kan ndaluar fare dhe jam vizituar nuk ke gje cfare te bej se dua te bej femi me respekt sevi

  Nga fatmir kopani gjinokolog9 Feb, 2012

 175. ju falenderoj shum per ket tem qe po gjejm mbeshtetje tek ju flm shumm un jam ni moter qe po kam qef me shpre nje deshir me me mundon jam emartum qe 3 vjet 2vjet jam ru skemi dash fem tash po kam qef me ngel shtzan po ekot spom ralizohet jam kan te gjinokologja kam ber kontroll qka i perket nje femne me met shtzan mikan qit hormon e rritur tash jam tu per dor barna per kat me tregon ju lutum a shkon ko e gjat per mu sheru per kat ju pershende shum flm shum.

  Nga arbenita18 Feb, 2012

 176. pershendetje, quhem jonida dhejam 19 vj, jam e martuar me italian dhe jetoj ne itali ngaq sh vjert. ka nje vit qe po kerkoj te mbetem shtatezen ,mestruazionet i kam te regulla 28dit, ketu akoma nuk kam ber vizit se me ka then gjinekologu qe do shqetesohemi pas nje viti, cfar mund te bej?? ndonje nga ju di t’me ndimoje???gjith te mirat!!

  Nga jonida19 Feb, 2012

 177. pershendetje une quhem nora ka nje vit e ma shum qe mundohem me mebet shtatzan po nuk po mundem doktorri me ka then se je mir une jetoj ne gjermani une kam qen shtatan para 2 vjete po kam abertu 6 jav i kam pas mos ndodh edhe kjo mostraionet i kam ne rregull ju lutem me tregoni diqka tung

  Nga nora24 Feb, 2012

 178. tung une jam xilja qe ni vit e me shum deshiroj te mbetem shatzane po nuk po mundem une jetoj ne gjermani doktorri me ka than je shum mir nuk po di se qka me ba mostracionet i kam ne regull kam qen para 2 vitev shtatzan 6 jav po pa sukses she jam pastru po kam frik mos po ndikon kjo ju faleminderit tregomni diqka ju lutem tung

  Nga fazile24 Feb, 2012

 179. pershendetje ,jame e martuar gati nje vit dhe deshiroj te mbetem shtatezen ,kam qene te gjinekologu me ka vizituar kam perdorur barna per hormone the me ka thene qe jam suhm mir ,mirpo prap i kam aps me rregull si gjeth,gjate marrdhenjeve spermen nuk e mbaj as niher mos eshte kjo ndonje problem a po ku mund te jete.
  ju faliminderit

  Nga besa29 Feb, 2012

 180. jam violeta kam 34 vjet kak shtatzanin e 4 jam ne javen e 40 a esht rrezik diqka ne ket koh

  Nga violeta22 Mar, 2012

 181. pershendetje: Doja te dija se utrogestan 100mg capsules cfare efekti ka kur perdoret per te ngelur shtatzane.

  Nga carolina23 Mar, 2012

 182. jam e martuar qe 3 vite nuk muje me mbete shatzen mestracionet i kam qdo 3 jav po kam shum pak ju lutem me shqaroni pake te mjek jam kan mir me ka thn

  Nga blerta gjemajli28 Mar, 2012

 183. pershendetje ;Mund te me tregoni ju lutem ,mbas sa javesh duhet ber nje test shtatzanie ,per te pare a jam shtatzane apo jo ,;

  Nga vali3 Apr, 2012

 184. mustracionet mu kan vonu kom edhe 4 dit koh e qka me bo per meme ardh ma shpejt qka me perdor si barn a diqka kam ber mardhenje me burin po aj nuk ka lshu as nipik mrenda nga sperma qka me keshilloni ju du nje pergjigje te shpejt

  Nga emira13 Apr, 2012

 185. dua tjua bej nje pytje nese ka mundesi shummm shumm shpejt te me pergjigjeniii ju lutem .. un me te dashurin tim nuk kam kryer mardhenie seksuale tamam mardhenie , aj eshte shprazur ne mua jo ne brenda vagines time por me lart aty afer ?:( . ju lutem te me tregoni a mund ashtu te ngelet shtatzene apo joo ju lutem shum shum shummm.. dua ta diii se jam ne hall .:(

  Nga ARLINDA KASTRATI20 Apr, 2012

 186. prsh te gjithve cilla femen qe ka cista ne ves te mer ni luge te hes mjalt edhe pak zimt edhe perzin se bashku edhe hane qedo megjes ka ni luge mjalt me pak zimt 1 muje dit te perdor kini me pas sukses edh kan me ju vjek cistat kert

  Nga kosovarja3 Jun, 2013

 187. prsh te gjithve cilla femen qe ka cista ne ves te mer ni luge te hes mjalt edhe pak cimt edhe perzin se bashku edhe hane qedo megjes ka ni
  luge mjalt me pak cimt 1 muje dit te perdor kini me pas sukses edh kan me ju vjek cistat kert .

  Nga kosovarja3 Jun, 2013

Posto një koment