Hemorroidet ç’farë janë dhe nga se shkaktohen? (majaselli)

hemorroidet

Ç’fare jane Hemorroidet?

Hemorroidet jane ene gjaku te enjtura ne fund te zorres se trashe. Venat hemorroide jane ne pjesen me ulet te zorres dhe ne anus. Ndonjehere ato enjten dhe muret e venave hollohen tehiqen, dhe irritohen gjate jashteqitje. hemorroidet jane ne dy lloje, te brendeshme dhe te jashtme.

Hemorroidet e brendeshme jane brenda zorres dhe nuk mund ti shohesh apo ti ndjesh. Zakonisht nuk kane dhimbje sepse kane shume pak nerva ndjeshmerie. Gjakosja eshte shenja e vetme e tyre. Ndonjehere ndodh qe hemorroidet e brendeshme zgjaten dhe varen jashte vrimes. Ne qofte se ndodh kjo gje mund ti shohesh ose ti prekesh si nje cope mishi roze i bute, me ngjyre me te celur se lekura rrotull .  Keto lloj hemorroidesh jane te dhimbshme sepse anusi ka nerva te dendura. Zakonisht keto hemorroide terhiqen vete brenda por ne qofte se nuk e bejne kete gje, mund ti shtyni ne vendin e duhur ne menyre delikate.

Hemorroidet e jashtme ndodhen brenda anusit dhe jane zakonisht te dhimbshme. Nqs nje hemorroid shtyped gjate jashteqitjes, mund ta shikoni dhe ndjeni. Mpiksje gjaku formohen tek hemorroidet e jashtme (tromboze) dhe kane shume dhimbje. Kur ndodh tromboze ne hemorroidet e jashtme duket si e manushaqe ose blu dhe ndonjehere gjakosen. Pavaresisht nga pamja e frikshme,  tromboza e hemorroideve nuk eshte e rezikshme dhe zakonisht  iken pas nje jave.  Ne qofte se dhimbja eshte e padurueshme, keto hemorroide mund te hiqen nga mjeku.

Ç’do rrjedhje gjaku e cdo lloji duhet te jete alarmuese per ju sepse mund te jete shenje e semundjeve vdekjeprurese si puna e kancerit te zorres se trashe.

Çfarë  i shkakton Hemorroidet?

“Venat” e dobeta mund ti shkaktojne dhe kjo gje eshte zakonisht e trashegueshme.

Shtypja ose presioni i madh ne bark mund te shkaktoje venat te enjten dhe te behen te ndjeshme te irritueshme. Presioni mund te shkaktohet nga mbipesha, shtatezania, qendrimi ne kembe apo ulur per nje kohe te gjate, shtrengimi ne banje, kolla, teshtitja, vjellja dhe mbajtja e frymes gjate shtrengimeve te lindjes.

Dieta dhe ushqimi kane nje rol kryesor ne shkakun dhe parandalimin e hemorroideve. Njerezit qe kane nje diete te pasur me fiber kane shume pak shance per te patur hemorroide, ndersa  ata qe hane dite ushqimesh te perpunuara nuk duhen te habiten po te shfaqen hemorroidet. Nje diete ushqimesh te thata ose me pak fiber shkakton hemorroide ne dy menyra, krijo shtrengime  gjate jashteqitjes dhe  ngacmon hemorroidet duke prodhuar jashteqitje qe eshte e forte dhe irriton venat e enjtura.

shendetionline.com

 1. 219 Pergjigje per “Hemorroidet ç’farë janë dhe nga se shkaktohen? (majaselli)”

 2. nqs nuk kam gjakderdhje dhe as dhemje nga keto vena te dala cfare duhet te bej?si mund ta shmang daljen e tyre

  Nga alto12 Mar, 2009

 3. kam dhimbje ne zorren e trash kam qen te mjeku per ket semundje
  kam dhimje te mbrendshme mjeku me ka ndimuar boll me disa xhilpera ne zorr te trash te enjturin qa ekam pas jash me ka hup i teri tash kam dhimbje te brendshme nuk di qa te bej kam nevoj per keshillen e juaj nese keni mundesi me ndimoni ju lutem se as ne pun nuk po mundem me shku me xhith deshir ju kisha permbajt keshillave te juaja ju mirpres ni perxhixhje sa ma te shpejt ne ka munsi

  Nga zyber16 Apr, 2009

 4. jam 17 vjeqar dhe kam hemoroide sa kuptova une ne kete kshille nga ju hemoroidet mund te shkaktohen edhe nga ushqimi i dobet apo jo ju flm qe juve shendetionline qe po na jepni mundesi dhe ju lutem qe te me jepni pergjigje nese ka mundesi tung

  Nga samir19 Jul, 2009

 5. jam shtatezani dhe kam hemoroide,po me mundojn shume edhe fundi i barkut po me dhemb,a ka shans te mos me hahet shkak i ketyre,a ka problem bebja prej hemoroideve…ju lutem te me ktheni pergjigje….

  Nga Peza3 Aug, 2009

 6. pershendetje, desha te di se semundja e fistulave a eshte ndonje semundje qe mbart me vete ndonje rrezik te madh nga qka shkaktohet dhe si mund te sherohet ajo>???

  Nga merita14 Aug, 2009

 7. pershendetje te nderuar desha te ju pys edhe une per hemoraidet edhe une tani i kam edhe jam ka perdori keto barna qe mi ka dhan mjeku FAKTU maste edhe Kapsula ne zorren e trashe po kam dhimbje edhe gjakderdhje e pres nje pergjigje

  Nga agim16 Aug, 2009

 8. se pari ju pershendes nga zemra ime e thelle
  .SHUME kohe me pare kam degjurar peer Hemorroidet por nuk dija se qe jam por me anen e kesaj vebi une e mesova tugngngn

  Nga gyrhan14 Sep, 2009

 9. ju pershendes dhe ju faleminderoj pe rkohen qe ndani ne ndihm te atyre qe kan nevoj per kshilla te kesaj natyre,ku edhe une jam pjes e atyre qe vuajn nga kjo smundje.
  qysh para 3 viteve mu jan shfaqur Homorroide ku me pas kam viziruar nje doktorr ne prizeren dhe me ka dhen terapi disa nekcione dhe per nje koh me pat pushuar smundjen,por pas 2 viteve smundja me eshte shfaqur prap dhe prap kam vizituar te njejtin doktorr ku perseri me te njejtat nekcione ( qdo 2 jav nga nje, 6 nekcione gjithsej), por prap se prap enjejta gjendje ne shendetin tim. Tani jam 27 vjeqar jam i diplomuar dhe mundohem qe se paku sherimim shpirteror ta konsumoj perndryshe kam rezerv ti drejtohem qendres klinike universitare, nga pervoja jo te mira te mehershme te disa rasteve per te cilat kom ndiguar dhe jam ne dijeni.
  Une permes kesaj Webfaqeje kerkoj ndonje keshill, sugjerim apo qfardo qe sherben per permisimin e gjendjes sime shendetsore.
  Ju faleminderit per kohen qe ndat per tu marr me hallin tim.
  sinqerisht . keni

  Nga keni26 Sep, 2009

 10. jam nje djale 29 vjec.kam fryerje dhe enjtje ne brendesi te anusit.mezi dal jashte. jam vizituar tek mjeku kam 2 dite me antibiotik.dhe pumade/nuk kam,ndryshim. gjakderdhje nuk kam ..por dhimje te brendshme.ju lutem nga ana juaj te me jepni shpjegim.a eshte hemorroide apo fistul.mjeku me ka thene per fistul fillestare.ka mundesi ta operoj apo jo.cte bej?ju lutem.sa me shpejt/te me jipni pergjigje/me shume respekt

  Nga lorenc24 Oct, 2009

 11. PERSHENDETJE;
  Ne radhe te pare dua tju falenderoj per keshillat tuaj qe po beni per te gjithe ne.
  Ju lutem shume,jam nje djale 30 vjec dhe kam rreth 3 vjet qe po vuaj nga kjo lloj semundje(hemorroidet,)
  Sa here qe shkoj ne tualet per nevojat personale kam dhimbje te medha (ndonjehere te shoqeruara me rrjedhje gjaku) te cilat me vazhdojne rreth 7-8 ore qe me pas te qetesohem.
  Para nje muaj bera nje vizite te mjeku kirurg dhe me tha se kam kete lloj semundje(hemorroide te brendshme dhe te jashtme)dhe me dha disa keshilla per ushqimin qe duhet te konsumoj.Me dha dhe nje krem per tu mjekuar dhe nqs nuk do kisha permiresim duhet te operohesha.Une i zbatova keshillat e mjekut por nuk kam ndonje permiresim.ju lutem shume do te doja ndonje keshille nga ana juaj per tju shmangur operacionit qe me ka rekomanduar mjeku
  JU FALEMINDERIT.

  Nga lorenc1 Nov, 2009

 12. PERSHENDETJE;
  Ne radhe te pare dua tju falenderoj per keshillat tuaj qe po beni per te gjithe ne.
  Ju lutem shume,jam nje djale 30 vjec dhe kam rreth 3 vjet qe po vuaj nga kjo lloj semundje(hemorroidet,)
  Sa here qe shkoj ne tualet per nevojat personale kam dhimbje te medha (ndonjehere te shoqeruara me rrjedhje gjaku) te cilat me vazhdojne rreth 7-8 ore qe me pas te qetesohem.
  Para nje muaj bera nje vizite te mjeku kirurg dhe me tha se kam kete lloj semundje(hemorroide te brendshme dhe te jashtme)dhe me dha disa keshilla per ushqimin qe duhet te konsumoj.Me dha dhe nje krem per tu mjekuar dhe nqs nuk do kisha permiresim duhet te operohesha.Une i zbatova keshillat e mjekut por nuk kam ndonje permiresim.ju lutem shume do te doja ndonje keshille nga ana juaj per tju shmangur operacionit qe me ka rekomanduar mjeku
  JU FALEMINDERIT…

  Nga lorenc10 Nov, 2009

 13. pershendetje dhe falenderime te vecanta per kohen dhe keshillat qe po na jepni;
  jam 29 vjec dhe kam tre vjet qe po vuaj nga kjo semundje (hemorroidet).
  viziten qe bera para nje muaji,mjeku kirurg me dha disa keshilla ne lidhje me ushqimin qe duhet te ha.Kur shkova perseri per vizite te i njejti mjek me tha se ke permiresime por qe te mos vuaj ne te ardhmen duhet ti operoj tani qe jane dhe te fresketa.
  ju lutem shume do te doja nje keshille nga ana juaj-
  cfare te bej?
  te operohem apo te vazhdoj me ate trainim ushqimor qe po bej dhe a ka sherim te plote kjo lloj semundje
  JU FALEMINDERIT

  Nga ARJANI11 Nov, 2009

 14. pershendetje jam 23 vjeqarje kom dhembje te hemoroidev po per here te pare pata rrjedhoj

  gjaku pak mirpo dhimbje tash spo kom a o rrexik a po si tja bej skam bere kontroll anjeher

  Nga gresa19 Nov, 2009

 15. Ju lutem mos e paraqitni emrin as e-mailin tim.
  Vuaj qe dy vite nga hemeroidet dhe kam dhimbje shpine. A jan te zakonshme dhimbjet e shpines tek hemoroidet?

  Nga anonim22 Nov, 2009

 16. pershendetje jam 21 vjeqar kam probleme me hemoroide qe 5 vite dhe kam dhimbje ne jashtqitje ndo nje her edhe gjakderdhje dhe mbas jashtqitjes gjith her i shtyj ne menyr delikate

  Nga vali28 Nov, 2009

 17. pershendetje
  jam ni djal 26 vjeqar. vuaj nga hemoroidet qe tri vite.kjo lloj smundje me paraqitet gjdo dy apo tre muaj.dhe me mban tri dit rresht jasht qitja shoqrohet me gjak derdhje te madhe . kam vizituar ni mjek ne klin por nuk me ka ndimuar aspak veq sa ma beri edhe ma problematik ket pun. gjat gjak derdhjes me humet forca pothuajse krejt. ju kisha lut te me kshilloni per ket smundje ju faleminderit

  Nga jenuz muqa8 Dec, 2009

 18. me jan paraqitur hemormidet gjate shernimit ushtarak.por pas kontrollimiy te mjekitqdo gje ka qen ne rregul.pasterti,mos me ngren speca dhe ushqim te thate

  Nga bibako11 Dec, 2009

 19. ju lutemi mos e paraqitni as emrin as emajlin

  Nga bibako11 Dec, 2009

 20. Une jam shtatzane ne muajin e dyte dhe kam hemorroide.Nuk kam patur dhembje deri pak kohe me pare ,ndersa tani sikur me kane nisur dhembje te lehta. A ndikojne hemorroidet ne shtatzani dhe a mund te bej nderhyrje kirurgjikale une ne kete moment?
  Ju faleminderit!

  Nga ela13 Dec, 2009

 21. pershendetje,kam nje problem goxha te theksuar ne zorren e trashe jam 20 vjeqe,tash kam dhembje sa qe as ulur nuk mund te rri,gjakderdhje nuk kam,,kjo qe me brengos mua eshte se nje kohe jame mire pastaj prape paraqitet i njejti problem,me ngacmon naten, dhimbje te padurueshme dhe duhet te rri ulur vetem ne nje ane,nuk perdori asgje,sepse me heret kam patur problem edhe me jashtqitje,qdo 4 dite kryeja nevojen e madhe dhe me shume veshtirsi kurse tash as ulur dhe te eci nuk mundem sepse kam ngacmime perreth vrimes se jashtqitjes teper te medha,tek mjeku ende nuk po,,guxoj,,te shkoj,edhe pse prinderit me insistojne shume,KESHILLLA JUAJ ,faleminderit shume.

  Nga tina14 Dec, 2009

 22. Pershendetje jam nje djal 22vjeqar dhe vuaj nga Hemoroidet e mbrendeshme dhe here pas here kam dhe gjakosje gjat kryerjes se nevojen nuk kam veshteresi gjat kryerjs mirepo ajo qe me brengos eshte gjakosja kjo gje me ka ndodhurr edhe kur kam qene femije.Kam qene te mjeku perkates me ka kontrolluar me ka dhan barna(Faktu 20mg si dhe mast Faktu)ai me tha se gjat shtrengimit ki plasaritje te zorres dhe pastaj fillon gjakosja.
  Kjo gje po me ndosh zakonisht kur eshte dhe koha e ftohet po me ndodh 3 dit ndoshta rradhazi pastaj nje kohe jo. oki Do te desherijo mendimin nga ju se si te parandalohet kjo gje me qka dhe si te sillem rreth llojit te ushqimit per te ngrene. oki Ju falminderit per keshillat e juaja.Besi

  Nga Besiiiiiiiiiii25 Dec, 2009

 23. jam nje djal 17 vjecar dhe qe nje jac vuaj nga hemoroidet e jashtem kam dhimbje kur jam duke ecur,kur jam ulur,dhe me seshumti kam dhimbje kur jamk ne jashqitje.Nese ka mundsi me me tregu per ekte gje.Jufamelinderit juve shendetionline qe na mundesuat tju parashtrojm pyetje cdo te mir.

  Nga refik9 Jan, 2010

 24. jom nje vajz 16 vjeqare qe 2 vite ankoj pre hemoroideve te jashteme dhe kom gjaderdhje te shpeshta e kam vizitu mjekun disa her dhe nuk kam asnje far ndryshimi a mund te me ndimoni disi qao ju pershendes

  Nga sara13 Jan, 2010

 25. kerkoj nga ju te me tregoni per nje pacijent ose per nenen se e kam pas ne kontroll te ni kirurg eaj um tha qe ka tumor ne zorren e trash e patjeter duhet te operohet por problemi kryesor eshte qe po i mbetke ni kese per kryerjen e nevojes e perjetshme ju kisha lut juve te me kshillonise qa me ba a ka mundesi te kryhet me ndonje bari ju lutem shum me tregoni se qa te bej a te operoj a jo ju pershendes dhe ju uroj pune dhe mos lodhje

  Nga besimi20 Jan, 2010

 26. Pershendetje!
  Jam nje djal 30vjec dhe kam rreth 3 vjet qe me perseriten hemorroidet “BESOJ”. te cilat me zgjasin rreth 3 muaj ne vit e pastaj ikin.
  Gjithmone jashteqitja shoqerohet me nje si mukoze ne fillim (mengjes) dhe pastaj dhe me gjak-rrjedhje.
  Ato me shkaktojne dhimbje ja te medha por me japin keputje te trupit (te mesit kryesisht).
  Gjithashtu me japin nje gjendje qe me detyron te shoj disa here gjate paradites ne tualet…

  Ju lutem shume me jepni nje keshille pasi kjo gjendje me shqeteson shume.
  Faleminderit…

  Nga edi7 Feb, 2010

 27. prsh…desha tju keshilloj kush i ka hemoroidet e jashtme duhet ti lie me indyr te derrit..ju premtoj se kalojn menjeher…

  Nga jetmire12 Feb, 2010

 28. pershendetje…..sa per hemoroidet e jashtme vetem vjam i derrit i sheron….tungi

  Nga esra16 Feb, 2010

 29. Pershendetje!
  Ka 5 jave qe i kam bere hemorroidet operacion. Sa zgjasin zakonisht dhimbjet dhe cilat jane komplikacionet e mundeshme pas operimit? Faleminderit per pergjigje.

  Nga Genta18 Feb, 2010

 30. Pershendetje jam nje vajze 25 vjec dhe po bej gati nje vit qe kam probleme nga hemoroidet une kam nje pune ne te cilen rri 8 ore ulur. Por kohet e fundit sa vjen e po me behen shqetesuese jo gjithmone kam gjak rjedhje por me ka ndodhur disa here hemoroidet shpesh me behen te forta dhe me japin dhimbje edhe kur ulem dhe pas cdo lloj ushqim qe ha ndjej shume fryrje ne bark. Nuk kam mare asnje here mjekim nga ndonje mjek. Ju lutem nqs eshte e mundur te me jepnit nje keshille sepse kjo perjudhe me eshte bere me te vertet stresuese. Ju Faleminderit

  Nga anisa19 Feb, 2010

 31. ju pershendes kam qe 3 muj qe i kam Hemorroidet pa nderpre kam dhimbje gjat jashqitjes perndrishe nuk mundi me i pa dmth nuk duken ne fillim po e tash jo ju lutem me keshilloni cka me ba flm

  Nga besnik22 Feb, 2010

 32. prshendetje mos provoni asgje per hemoroidet e jashtme pervec se dhjam derri,edhe une kam vuajtur pi kesaj smundje po i kam pas te brendshme po tash jam sheru….tungiii

  Nga anna25 Feb, 2010

 33. Pershendetje redaksi e nderuar!!
  Jam Nati klin,djali jem ka problem me jasht qitje djalin e kam 4 vjeq ka fillu qe 7 muaj qe u bajke kapz dhe ka 10 dit nuk dilke jasht .
  Nje dit e kapa vet dhe qita me zor me dal jasht pash se ne zorren mund te ket hemoroide,ju lutem ma jepni nje pergjigjje a mos asht mosha shum e re qe fmiu me pas hemoroide flm

  Nga Nati26 Feb, 2010

 34. Ju pershendes! Desha nje pytje per hemoroidet ,nga vinë dhe kush jan bartesit kryesor.Me qka sherohet dhe a duhet shumë kohë faleminderit.

  Nga besi27 Feb, 2010

 35. Pershendetje, jam 30 vjeqar, dhe vuaj nga hemorroidet e shkalles se 1V, mjeku proctolog me ka sugjeruar intervenimin kirurgjik, por kam degjuar se hemorroidet perseriten, une gjakderdhje nuk kam veten dhembje te barkut dhe fryerje si dhe kam optstipation duhet per te marre llaksativ per tu qliruar, cili eshte mendimi juaj.

  Nga bekim6 Mar, 2010

 36. ahaaaaaa edhe me ne fund e kuptova nuk jam e smur prej kesaj smundje po kam deshir me dit qa esht se shum njerz jan te smur prej kesaj smundje

  Nga xona7 Mar, 2010

 37. vuaj nga hemaroide te brendeshme dhe te jashtme.ju lutem me thoni disa keshilla per ushqimin qe duhet te ha.faleminderit per mirkuptimin.

  Nga neta12 Mar, 2010

 38. jam57vjecar kam hemoroide te mbrendshme kam dhimbje ne lukth xhakderdhje kam nje her ne vitne ka10 dit e njejta xhe i ka vajza hemoroidet e jashtme por ka krurje kapsalluk dhe ateher ka xhakderdhje ju lutem nje mendim

  Nga halil ibraimi13 Mar, 2010

 39. Ju pershendes dhe falemenderit per pergjegje, une vetem deshta te shtoj edhe diqka ne lidhje me hemorroidet e mbrendshme, une kam perdorur shume barna antibiotik si; Amoksicillin, Cefalexin, Orvagil, si dhe supozitorie Faktu, por sherim te plote nuk kam pasur vetem lehtesim te simptomave apo dhembjeve, une kam dhembje te medha gjate jashteqitjes ngelem kapsellek gjdo dite, duhet per te marre llaksativ te ndryshem per ta lehtesuar jashteqitjen, dhe kjo me shkakton edhe me shume mundim dhe dhembje ne zorre te trashe, Une asnjeher nuk kam bere fotografim te zorreve por sipas mjekut specialist Proktologut enkas per kete semundje me ka thene nga kontrolla nga jashte,se ke hemorroide te shkalles se IV, dhe e vetmja shanc eshte opeacioni me llaser,metoda me e avancuar, me anestezion lokal dhe pa dhembje, dhe se nuk dote perseriten me hemorroidet, dhe do te sherohesh plotesisht. Mbeteni te pershendetur dhe shume falemenderit per keshilla.

  Nga bekim14 Mar, 2010

 40. kam nje pyetja me bronkit kam shpesh her frymezenie si munde te sherohem

  Nga kujtim27 Mar, 2010

 41. jom nje vajz 26 vjeqare qe 5 muaj ankoj prej hemoroideve te jashteme dhe kom dhimbje dhe as ulur nuk mun te qendroj,nga nje her zihem edhe kaps dhe 3 deri 4 dit nuk kam jashtqitje kur dal kam dhimbje tw mwdhaja po pa gjakgerdhje. e kam pa nje si puqurr mu ne muret e jashtme te vrimes anale. nuk po di a jan te jashtme a te mbrendsham. a hiqen kto hemoraide a jan te perjetshme dhe me dhimbje te pa durushme. qfar mund te bej te jem rehat pergjithmon nga keto. faliminderit shume.

  Nga shpresa29 Mar, 2010

 42. Jam nje nene e dy femive qe 9 vite kam probleme me hemoroide prej shtatzanise se femiut tim te pare kam shkuar te shume shume mjek,por tani per tani ndihem mire duke ju bere vetes mjek .

  Nuk lodhem shume me ja tepru vetes pra nese lodhem shtrihem pushoi, nuk i le kembet e ftohta i nxej nese i ndi te ftohta, momentalisht po e perdor nje qaj se di nkosove a gjendet po ne londer e blej quhet Fybogel qr pregatitet vetem me uje te ftohte dhe pihet si qaj ndihmon ne trejten e ushqimit kshtu qe hemoroidet qetsohen,dhe nese ndonjehere ndi dhembje qe ndodh vetem kur lodhem shume e perdori nje gel per lyrje anusol cream ose hepatrombin , nuk qoi gjera te renda ne asnje menyre, edhe nuk zgjatem teper kjo terapi e imja qe po e zbatoi qe 4 vite me ka ndihmuar dhe te gjithve ju sygjeroi kshtu te bejne nese njeren prej tyre e leni anash keni me pas probleme sepse une mendoi qe nuk ka sherim tjeter per hemoroide.Mos te harroi edhe ushqimin e pergadis vet sidomos te lenshem dhe shume rralle ha ushqim te gatshem.

  Nga fellenza30 Mar, 2010

 43. FYBOGEL dhe ANUSOL cream ose HEPATROMBIN

  Nga fellenza30 Mar, 2010

 44. e merni kfasac qe e quajn sapun emerni edhe ne kfasac e shtini nga ni andoll e bani sikur raket te temperatures e vnoni ne zoren e trash edhe e keni pa problem hiq veq qe mos te keni gjak derdhje se me to nuk muj meju thanen me vnuese nuk jemi te provum a nese nuk keni gjak derdhe lirisht i perdorni 4ose 5 dit edhe ma dhimje nuk kini ma as penges tung jupershendes

  Nga hysen30 Mar, 2010

 45. jam 25vjecare nuk e di ai kam hemoroidet e jashtme se nuk kam qen ne mjek gjakderdhje kam kur dal jasht por edhe nga njeher behem kaps ju lutem nje mendim

  Nga halil ibraimi31 Mar, 2010

 46. qe nje kohe po vuaj nga hemorroidet e jashtme kam dhembje dhe kuamje qka te bej si sherohem plotesishte, se barnat nuk po me nimojn sa duhet tung klm

  Nga arbenia5 Apr, 2010

 47. jom 36 vjeqare kom dhimbje ne zorren e trash dhe gjakderdhje dhe zorren e kam te krisur deri ne dyten shkall qka muj te perdori se kom dhimbje te medhaja dhe si me kshilloni te sherohem me shpejt ju lutem pergjen ma jepni sa me shpejt

  Nga kumja14 Apr, 2010

 48. me fal me duket pak sa bukfale te shprehem po me vjen keq duhet te shprehem aso soji,qe disa here kurr bahem kaps qe mezi dal kam kapak gjakderdhje kjo me zzgjat ka dy dite po pastaj terhiqet a ben qe kjoo te jet shkak i kapsllokut apo edhe une kam te bej me hemoroide kjo si sot me ka ndodh edhe vitin e kaluar po joo gjat vetem ka 2 dite si te jem kaps nja 3 a 4 dite atehere me ndoodh qe te vrejt pak njolla gjaku po jo edhe aq me trego qe te beje

  Nga jeta23 Apr, 2010

 49. harrova te them mfl se kurr jam kaps edhe shum veshtir dal mfl dal shum trash e ms ndoshta vetem elendoj murrin e zores edhe per ate ndodh gjakderdhja

  Nga jeta23 Apr, 2010

 50. nuk eshte gjakderdhje aq e madhe po vrehen vetem pak njolla gjaku nuk jam tip alarmues po nese eshte puna per alarmim me tregoni edhe qe une se marr tragjike

  Nga jeta23 Apr, 2010

 51. jam 21 vjec dhe kam hemoragji gjate defekimit kam vuajtur me perpara nga kostipacioni gjithashtu gjate defekimit kam ndjesin sikur me cahet dicka ju lutem a mund te me thoni se nga cfare vuaj mos ndoshta eshte homorroid apo dicka tjeter

  Nga eli1 May, 2010

 52. ju lutem me ndihmoni cka te bej per dhimbjet ne zorr te trash kam dhimbje te vazhdimshme ne si duket ne zorr te trash a ka ilac per ket pun me ndihmoni ju lutem

  Nga kreshnik4 May, 2010

 53. jame nje 53 vjevar. Kam nje problem ne zorren e trrashe po nuk e di se cfare eshte. Para 4 vjetesh me del mbi anusin nje kokerr e vogel qe me vone u be e madhe dhe palsi, dhe kishte vetem gjak, pas nja 6 muaj mu be perseri dhe si me pare u ca, po kete rradhe ishte e qelbezuar keshtu mesova qe shkaku ishte birra, nuk kame pire birre per 2 vjet dhe nuk mu cfaq para nje jave mu cfaq perseri pasi piva dy birra, dhe pak spec djegese. Mund te di cfare eshte,kurrimin e saj, dhe rreziqet. Fatmiri 10 maj

  Nga fatmir brahimi10 May, 2010

 54. jam nje 23 vjecare ,kam nje problem me zorren e trashe ,ne fund te saj eshte krijuar nje si pucerr ngjyre vishnje e cila me shkakton dhimbje kur shkoi ne tualet por ajo qe mw shqetson me shume eshte se kur qendroi ulur kam dalje gazi te pavullnetshem nga anusi ppra nuk mund ta kontrolloj .nuk kam shkuar tek asnje mjek ju lutem me ktheni nje pergjigje flm

  Nga suela11 May, 2010

 55. se pari ju pershedes , deshta tju pyes se disa mjek me kan than qe kam hemoroide ,edhe kum perdor barna ,a mund qe hemoroidet te shkaktojn , dhimbje dhe temperatur ne bark ,
  faliminderit shum.

  Nga adi20 May, 2010

 56. se pari ju pershendes kam probleme me zorr te trash kam dhimbje kapak si dhe gjakderdhje ju lutem te me kishilloni flm

  Nga nexhmie hajdari25 May, 2010

 57. vuaj prej semundjes hemoroideve ka kohe 10 vjet po preferoni te bej operacion se mu kan ber tullusum se mu trushtue me shkue ne wc
  ju lutem cka me ber
  flm ne mirekuptim

  Nga Hyrije hyseni29 May, 2010

 58. mirdita ju pershendes motra ime vuan nga homorroidet e jashtme dhe eshte e virgjer .ajo perdor barna nga mjeku .dhe desha tju pyes mos shkaktojn barnta ndonje dem tek virgjiniteti

  Nga kaltrina7 Jun, 2010

 59. kur do ta mare nje pergjigje per pytjen qe ju kame bere

  Nga fatmiri14 Jun, 2010

 60. Jam nje nene 26 vjec.Gjate shtatzanise se 2-te kisha problem kur dilja jasht.Pas lindjes kjo filloi te shoqerohet me gjakderdhje po jo gjitmone.Nuk kam asnje shenje te anusi dhe asnje dhimbje pervecse kur dal jasht, me behet dhe lekura aty afer shume e holle.Duhet te shqetesohem per gjakderdhjen apo ska problem.Ne qoftese po ku duhet te drejtohem dhe cfare analizash duhen bere?Cfare mund te perdor pasi kam dhe femijen me gji?FALEMINDERIT

  Nga anonim16 Jun, 2010

 61. pershendetje jam 20 vjeqare para 1 viti mu jan paraqit hemoroidet jam shum e brengosur kam dhembje gjat jashtqitjes si mundeni te me ndihmoni

  Nga donna24 Jun, 2010

 62. Pershendetje nga Lina.
  Edhe une si shumica e njerzeve ketu vuaj nga hemoroidet.Ato me jane shfaqyr qysh kur kam lindur bebin dmth qe 7 muaj.Kam perdor ilaqe te ndryshme si dhe krema popullor,mirpo pa sukses.Jam vizituar tek mjeku i kesaj lamie ku kam perdor nje terapi sa qe u sherova krejte.Mirpo nje dite kam henger ushqim te thate dhe mu shfaq prap problemi.Sipas mjekut une kam hemoroide te mbrendshme dhe te jashtme.Perdori qdo dite supozitor.Pyetja ime eshte;a eshte rrezik perdorimi i barnave qdo dite pa bere pauze(prej 7 muajve),perderisa femija ime eshte ne gji.
  Faliminderit shume.

  Nga lina29 Jun, 2010

 63. Pershendetje !
  Edhe une si shum te tjer vuaj nga hemoroidet.Ato me jan shfaqur pas lindjes,per nje koh shum te gjat nuk kam shkuar te mjekur duke menduar se me kalimnin e kohes do t`me kalonin.Tani kam shum problem per tyre kam nje fistul te mbrendshme .Tani jam duke u kontrrolluar te mjeku ne Prizeren qdo dy jav nga nje gjilper gjithsej 6.Tani kam permirsim .Gjat mjekimit kom perdor kokrra per hemoroide PILEX .Per nje koh te gjat isha me mir vereja permirsim po tani jam perkeqsuar serish.Mjeku me ka kshillu qe te mos operohem sepse nese operohem do te mbes me pasoja.Do te jem faleminderuese nese me keshilloni !

  Nga Shemsie8 Jul, 2010

 64. pershendetje
  si shum pacijen mua me ka percijell nji fat i nji seri problemesh me hsndetin tim por fatmirsisht te gjitha i kam kalu me vet diciplin dhe me kshillat e mjekut timnga viti 1985 qe isha ne lublan ne sherim i derguar nga klinak e prishtines nuk kam pas probleme shendetsore tash mu eshte paraqitur nji dhimbje ne zorrn e trash pe krurjen e inqizimit mjeku me tha se ke nji hemoroid e fillim te zorres nuk kam gjakderdhje por dhimbje te vogla ne shpejtsi shum te madhe mjeku me tha se ke pak te lenduar bishtin dhe kurgja ma shum ulur kur rri kam problem te trgoj se ne lublan ishe i deguar per nji dijagnoz qe ne prishtin dyshuan se melqija ime nuk eshte ne rregull por atje me dual krejt tjeter meningjit turbukulai i percaktuar ku per ket ketu kisha marr afer 60 doza peniciline e ju e dina sa me kan ndihmu a eshte kjo smundeje e hemoroidit nga ushqimi apo edhe nga vendi i punes qe kam ndejtur ulur shum
  po me preferoj qe te merr barrna private me mjale dhe qaj por une nuk ju besoj shum ketyre gjerave sllovenet ku ende kontaktoj me thojn se qdo sen me foto grafim e jo pa e pr te perdoresh diq e zgjat por me falni ju pershendes

  Nga Naser Kajtazi16 Jul, 2010

 65. para nje viti pas jashtqitjes kam pasur dhimje (djegie) shum te mdha. mirpo un e vizitova nje mjek ne klin kam shkuar tek ai 3 here qe pu quajshin heqja e hemorroideve me vakum, 5 muj kam qen shum mir kam perdorur yndyrna te ndryshme per qamje te te fundit te zorres trash , por tani mu kan shfaq perseri ju lutem te me jepni nje keshill sa me pare, dhe qa me ba a me shku tek ai doktorr apo ti nenshtrohem operimit

  Nga Fiton28 Jul, 2010

 66. Me lejoni tju shpjegoj nje menyre popullore se si te largohen hemoroidet si te brendshmet ashtu te jashtmet, une kam pas probleme me hemoroide por tani qe nje kohe te gjat nuk kam ndonje problem,ilaqin popullor qe do tua tregoj nuk e kam perdorur sepse per momentin nuk kam problem po nese me shfaqen prap do ta perdori, kete perpunim te ilaqit me ka treguar nje njeri i cili ka pas probleme dhe eshte sheruar,
  Si te pregaditet
  Nga druri SHelgje apo (shelne) qe i shkojne deget lart jo deget te cilat jan zvarritur teposhte, i merr disa dege pra te cilat jan duke shkuar lart i then ne copa 15cm, te gjitha duhet te peshojne 5 kg, i pastron mire i qet ne nje tenxhere dhe e mbush me 10 litra uje e mbulon tengjeren dhe i zien , e ben zierjen deri sa uji te bjen ne nivelin e 5 litrav, uji do te merr ngjyren e zeze,pas kesaj deget e ziera i gjuan , ndersa uji i mbetur duhet te pastrohet me ndonje lecke dmth e len me rrjedh vetem uji i paster, e qet ne shishe te qelqit dhe e mban ne frigorifer , pastaj qdo mbramje dhe qdo mengjes nga nje got 0.2dl , nje gote e lengut qe e pijn ne kafiteri,( mbaj mend Alkoholi edhe sendet qe jan djeges jan te ndaluara gjat perdorimit 1 javesh ,ai njeri me ka thene qe ne vendin e tij e perdorin ket lloj ilaqi dhe se prej se e ka perdorur nuk ka pasur kurr ndonje problem…shpresoj qe dikujt do ti ndihmon, prap dua te them qe un akoma nuk e kam perdorur dhe ndoshta do te ishte mire te kkonsultoheni me ndonje mjek apo me diken qe ndoshta e ka provuar kete metode

  Nga g_7 Aug, 2010

 67. ju pershendes te gjithve rreklam nuk po bai por elezova te gazeta ofertasuksesi ni shpallje medikamentin per sherimin e keryre semundjeve .(hemorroideve,zorres se trash) suksesi 90 perqin tel.044286415.ose 049839650 .

  Nga cani11 Aug, 2010

 68. ju deshiroi sherim sa ma shpeit te gjithve tung nga cani nga prishtina

  Nga cani11 Aug, 2010

 69. pershendetje jam 30 vjeqare kam probleme me zorren e trash hemoroidet i kam po nuk ndjej dhembje ne to vetem kam temperatur ne zorr edhe gjat jashqitjes kam sekret apo si ta quaj ju lutem me ndihmoni qka duhet ber

  Nga fitnete11 Aug, 2010

 70. pershendetje kam kruarje ne fundin e zorres,me qeteson shpelarja me uje te ftohte dhe procto synalar tub,por perseri me shfaqt.

  Nga arjan12 Aug, 2010

 71. jam 50 vjeqare dhe ne kam te qitur si form mishi jasht zorres se trash edhe kjao tash 5 muj mu ka shfaq edhe kam krurje te madhe kohe pas kohe ,Ulun kam shum mundim kur rri prej dhimbjes
  Qka me preferoni te perdori dhe nga qka duhet te ruhem ne ushqim

  Nga sala17 Aug, 2010

 72. mos tjuven marre kerkuit sit keni problem dishka me trum shkoni te mjeku se 1dit muvanu nuk ban se pilezoi rrastet ktu shumica juvjen turrp meshku te mjeku

  Nga cani19 Aug, 2010

 73. nuk kam gjakderdhje dhe as dhemje vetum pak keto vena te dala cfare duhet te bej?si mund ta shmang daljen e tyre telutem me kthee pergjitgj

  Nga ibrahim23 Aug, 2010

 74. here pas here me shfaqet nje si dhimbje therese ne brendesi te anusit e cila eshte ceshtje sekonde por ka rreth 4 5 vjet qe me shfaqet. kohet e fundit kam pas pak si gjakosje por shume te lehte,ndersa sot pata gjakderdhje.jam 18 vjec cfare mund te kem???????? a kam rrezik tumori?me ndihmoni ju lutem me ktheni prgj.me respekt

  Nga anisa30 Aug, 2010

 75. mirmbrema .i kam hemoroidet.. dhembje nuk kam por koh mbas kohe kam gjakderdhje ,kame problem me jashtqitjen.JU LUTEM ME NDIHMONI si duhet te reagoj

  Nga baki9 Sep, 2010

 76. kam probleme me hemoroidet e brendshme ne dy anet e anusit,njeherit edhe me thartine ne lukth po ,koheve te fundit kam problem edhe me jashteqitje prej hemoroideve qka duhet te bej qe ti largoj keto edhe a eshte shume rrezik apo jo .
  Falemnderit shume

  Nga Mentori(nese ben mos e publikoni)10 Sep, 2010

 77. nje here ne 3/4 muaj kam probleme me zorren e trashe me majasellin kam dhimbje shume, me ndodh dhe te keme gjakderdhje ndonje here. me ndimo te lutem e kam shume problem

  Nga xhensila12 Sep, 2010

 78. Pershendetje

  Une kam personalisht probleme me hemoraide, qe d.m.th. dalja e zorres jashte, dhimte, gjak derdhje te koh pas kohshme si dhe problemi kryesor kapsi.Une kam qene te Dr.U.B. ne Kline i cili ban lidhjen e tyre ne menyre laserike dhe ne fillim kur kam shku kam qene ne shkallen e III dhe kam qene shume keq, mirpo i kame bere disa lidhje pastaj kam perdorur krema si Modules pastaj supozitor Faktu e shume te tjere por efekti ka qene i ngadalshem mirpo kam pase permirsime deri diku.Problemi ma i madhe eshte kapsi ku tash jam tu pi qaj Bekunis i cili po e ndihmon jashteqitjen.
  Ju kisha propozu me shku te dr Uke Berisha ne Kline edhe shiqone se ndoshta do te ju ndihmoje.

  Flm

  Nga beti-fr me 14.09.201015 Sep, 2010

 79. me falni …por dua nje informacion se jam ne hall un kam vite qe kam nje hemorraide te jashtem… kokerr,,, dhe nuk e di a ka nai kure qe mund te behet sepse me bezdis fakti qe e kam ,,,

  Nga ana10 Oct, 2010

 80. pershendetje kisha pas deshir te di a a sht e mundur me prej majesilit mu fry shum bark edhe me pas te vjellura joo me vjell po veten me tardh me vjell

  Nga hatigje12 Oct, 2010

 81. nje pergjigjje ju lutem per pytjen

  Nga Shemsie13 Oct, 2010

 82. Persh , jam Brikena 30 vjec, kam fryrje barku shpesh here, kjo me ndodh pasi ftohem ( lagem tek kembet ose po te dal pas dushit ) dhe shoqerohet me gazra . me ndodh dhe qe s dal jashteqitje per 2 3 dite dhe pasi dal kam gjakderdhje. Ju lutem me keshilloni dicka , per nje vizite etj , ju faleminderit.

  Nga Brikena13 Oct, 2010

 83. jam 24 vjeqare dhe para 1 java pata problem me homorraide jom ftoh dhe kam pas kolle ni koh gjate dhe pas kesaj kom vjrejt se kam homorraide kisha pas deshire mem ndimu mem tregu qa me perdore si me largu kto

  Nga lulja17 Oct, 2010

 84. pershendetje jam nje djale 27 vjec kur dal jasht dal me gjak prej shum kohesh si tja bej ta ndaloj kete ju lutem me kheni pegj faleminderit

  Nga miri6 Nov, 2010

 85. kemoroidet e jashtme pa dhimnje pa gjakderdhje po vetem kroje ju lutem nje metod per sherimin e tyre qe te mos dalin kurr isha te mjeku ineksione kum marr por kot ju lutem per pergjigjje ju faleminderit

  Nga dani9 Nov, 2010

 86. jam 37 vjeqar po vuaj nga hermoroidet qe 1 muaj her me gjakderdhje e her pa jam duke perdor edhe barnat doksicilin edhe rifadin kam qen i shtruar ne spital e aty me jan lajmruar prap hermoroidet dmth i kam pas ama 2 3 dit jo ma shum e tash jam ne gjendje te keqe shum jam duke perdor faktu edhe hepartombin ju luem me ndihmoni ju prsh shum avniu

  Nga avni11 Nov, 2010

 87. Hmorroidet e di qe me barna nuk sherohen ket ta dini te gjithe, ato me barna veq lehtesohet pak dhimbja nga to.
  per me u sheru njher e pergjithmon nga keto duhet ber operacion me i hjek ato.
  Tani ka mjete te mire teknologjike aparatura qe mundesojn lidhjen e tyre, nje gje te till e kam bere edhe une dhe kam pas shume sukses dhe tani jam shume mire.
  Kam pasur shume problem me hemorroide por tani jam shume mire, nese doni qe te i jepni fund njeher e pergjithmon problemeve me hemorroide vizitojeni mjekun me te mire ne Kosove ne kete lemi Dr. Uke berisha, nga Klina ka kliniken e tij “MEDIAJA” une tek ky mjek kam bere operacion me nje aparatur shume te sofistikuar qe ben lidhjen e tyre.

  Nga Besi5 Dec, 2010

 88. pershendetje,kam nje problem edhe une ne zorren e trashe jam 33 vjeq,kam dhembje sa qe as ulur nuk mund te rri,gjakderdhje nuk kam,kjo qe me brengos mua eshte se nje kohe jame mire pastaj prape paraqitet i njejti problem,me ngacmon naten po ashtu edhe diten, dhimbje te padurueshme dhe nuk mundem te rri ulur vetem ne nje ane,nuk perdori asgje,me heret kam patur problem me jashtqitje mu deshte shume kohe derisa perfundoja edhe nje shtrengim i fort gjate tere kohes,tash as ulur dhe te eci nuk mundem te rri sepse kam ngacmime perreth vrimes se jashtqitjes dhe si nje djegje,tek mjeku ende nuk kam qene,ju lutem me tregoni se si mundem te veproj qe te kem me lehte ta kaloj kete situacion dhe si te veproj me tutje qe te mos me perseritet,Ju falimenderit

  Nga Blerimi7 Dec, 2010

 89. jam nje djale 28 vjec kam mbi 3 vjete qe vuaje nga hemoraidet sa her qe dal jashte me fryhen dhe me shkakton dhimbje te forta.shpesh here del dhe gjake.Jame mjekuar disa here por pa rezultate per tu sheruar.Mjeket me kane thene per ty operuar por ka ndonj lloje menure tjeter sherimi per te mos vajtur tek thika.me respekt Kristi flm.

  Nga kristi8 Dec, 2010

 90. PERSHENDETJE nga Enveri jam smut nga hemoraidet ni koh kam pas gjaderthje dhe aq shum sa qe jam frigu shum mos po jes krejte pa gjaksi po tash kam problem tjeter se ka fillu zora me dal perjashta e kam vizitu mjekun dhe me ka kshillu me perdor barnat faktu [sapun edhe krem ne fishit me perdorim ne zor] aq shum jam i brengosur sa qe as gjumi nuk po me mer edhe qe 8 dite kam lan punen nga merzija sonte kam hyr ketu dhe sonte shenova ket msn ne qofte se ka naj kshill jam ne gjendje me zbatu gjdo kshille ,, je faliminderit

  Nga enveri10 Dec, 2010

 91. K koh e gjat qe vuaj nga hemoroidet por ka 3 dit qe kam gjak derdhje.Ju lutem me ndihmoni si ta ndal gjakderdhjen

  Nga riki11 Dec, 2010

 92. pershendetje
  qfare barera te perdori per hemoroide dhe a mund te sherohen me barera ju lutem sqaroni

  Nga zija23 Dec, 2010

 93. edhe un kom probleme me gjakderdhje kur dal jasht por kjo m ka ndhodh qe 2 dit saher qe dal jasht kom gjakderdhje edhe kom dhimbje…pergjigjja e duhet me ardh me e-mail a qysh se kty spo shoh qe po pergjigjet kerkush ?

  Nga beni24 Dec, 2010

 94. vuaj nga homorroidet.kame vetem nje po te madhe rreth 4 cm. ju lutem me thoni pse disa dite me pare se te me vi cikli mestrual semurem nga kapslleku. mund te me ndihmoni duke me thene si mund te kurohem. ju faleminderit per keshillat e vyera qe na jepni!

  Nga neta26 Dec, 2010

 95. a eshete i demshem qaji circolina,per dobesim dhe jashtqitje???

  Nga aurola4 Jan, 2011

 96. pershendetje kam problem me hemoroidet kur kam jashtqitje por vetem nese kam ne mengjes zgjat deri ne mbramje kur bie ne gjum te nesermen osht krejt ne rregull por nese kam ne mbramje edhe bie mejher ne gjum nuk ka problem fare

  Nga remzi19 Jan, 2011

 97. kame nje dhimie ne krahun e maite cila me shqetson sa her qe ha buke.. gjithashtu me jep dhimie edhe kur eci dhe me dhembe me shum,, mbasi nxier te gersitura nga goja ajo me liron por jo te me iki e gjithe dhimia,, para disa koheshe jame mjekuar nga hemoraidet edhe nuk kame me shenja te tilla,, vec se kame shume shqetsime,, cfar duhet te bei??/
  nga mastora….
  ,,,,mastora17@yahoo.com

  Nga Mastora S27 Jan, 2011

 98. kame nje dhimie ne krahun e maite cila me shqetson sa her qe ha buke.. gjithashtu me jep dhimie edhe kur eci dhe me dhembe me shum,, mbasi nxier te gersitura nga goja ajo me liron por jo te me iki e gjithe dhimia,, para disa koheshe jame mjekuar nga hemoraidet edhe nuk kame me shenja te tilla,, vec se kame shume shqetsime,, cfar duhet te bei??/
  nga mastora….
  ,,

  Nga Mastora S27 Jan, 2011

 99. a eshte i demshem qaji cirolina per dobesim dhe jashtqitje?

  Nga liria7 Feb, 2011

 100. Kam problem me hemoroidet .. qe 2 vite ket vit kam problem me shum mu kan shfaq me shum se vitin e kaluar … hemoroide te brendshme edhe te jashtme …. sa me largohen pas disa dite prap me lajmrohen,…. te mjeki skam shku asnje her…. vetem kam perdor faktum mas….sdi qfare masti apo ilaqi te perdori…a din dikush mem tregu qfare te bej ?
  pres kshillen e juaj ?

  Nga Suzi7 Feb, 2011

 101. un vuaj nga kjo semundje ju lutem me thoni si mund ta kuroj ne shtepi.

  Nga klemi8 Feb, 2011

 102. jam nje vajz 23 vjeqe qe 3 muj me jan paraqitur hemorroidet kam gjakderdhe me jan paraqitur edhe jasht edhe kam dhimt shumm shum te msdahaja

  Nga tina9 Feb, 2011

 103. Edhe une jam e semure nga hemoroidet kam gjakderdhje edhe dhimbje te madhe kur kryj novojen, a dini cfare duhet te ha, qe ta kem me lehte?

  Nga Arta10 Feb, 2011

 104. un vuaj nga kjo semundje ju lutem me thoni si mund ta kuroj ne shtepi plz.

  Nga klemi14 Feb, 2011

 105. edhe un vuaj nga homoroidet e jashtme,gjindem ne kroaci kjo eshte hera e peste qe me peraqiten po ksaj here mas nji muji mu kan perserit edhe kam dhimbje ma shum kurse gjak derdhje skam ju lutem me tregoni se ne qfar duhet ruajtur ne ushqim. faleminderit shum

  Nga beqa21 Feb, 2011

 106. ju lutem doktor kom nji problem qe po e prishi ajrin vjen era keqe nga barku apo nuk e di kom bo kontroll mjeku me ka jep barna nexiam po kurfare efekti apet era e keqe po vjen as mjeku nuk e di nga vjen kjo ere ju lutem me ndihmoni ku do qe jom e prishi ajrin e ndoti.. flm

  Nga naimi24 Feb, 2011

 107. kom problem me ere keqe qe vjen nuk e di nga vjen nga barku apo goja amo po e prishi ajrin dhe me hund nuk nije kurrfare arome?qa osht problemi ju lutem me ndihmoni

  Nga naimi24 Feb, 2011

 108. si mund te heqen hemoroidet a mund te heqen

  Nga arsina28 Feb, 2011

 109. jam 45 vjeqar kam problem me hemoroide me del zorra jadh si kokerr e misrit dhe kam gjakderdhje jam kan te mjeku kam bo ni inqizim te zorres se trash dhe mjeku me tha lutu zotit qe sa smuj e keqe mi dha nji mast dhe hapa po skam kurfar ndryshimi prap kam gjakderdhje her pas heri dhe me del zorra e trash jasht si tja boj dhe si sherohet flm

  Nga ramadan1 Mar, 2011

 110. kam nje vit qe kam hemorroide t brendshme por qe dalin dhe jasht,nuk kam dhimbje por kam pak gjakderdhje kur dal jasht,si mund ti parandaloj a jan t rrezikshme per semundje te keqe

  Nga besi5 Mar, 2011

 111. Pershendetje! jam nje vajze 21 vjecare , dhe kam hemoroide te jashtme ashtu sic i shpjegoni edhe ju , dhe shpesh here gjate jashtqitjes kam gjakderdhje, kam filluar te konsumoj shpesh kivi sepse me thone se ndihmojn ne jashtqitje, nderkohe nuk kam kryer akoma nje vizite mjeksore. Mund te me jepni ndonje sugjerim ju lutem, jam ne merak! Faleminderit!

  Nga erjola13 Mar, 2011

 112. babi im i ka hemoroidet e ka bo inqizimin e brenshem dhe i ka dal tumor malinj.ju lutem ni perghigjje te shpejt se qka me vepru.i ka 53vjet.

  Nga medijana19 Mar, 2011

 113. ju vij ne ndihme besit.
  ju keshilloj te perdoni mish iriqi te zier bashke me lengun,pasi eshte perdorur nga un dhe ka dhene rezultat te menjehershem.ku kisha gjakderdhja majasil

  Nga mira28 Mar, 2011

 114. pershendetje doktor kam nje pytje jam nje vajz kam dhimt prej hemoroideve kjo shkaktohet kur behem kaps qka duhet te perdori per mi sheru hemoroidet te pershendes. pres pergjegjijen.

  Nga moza30 Mar, 2011

 115. pershendetje
  jam 27 vjeq kam probleme me hemoroide te jashtme ato qe po bohen si tullum aty, po dhimbja te mdhaja nuk ka po kam penges kur rij kom apo kur punoj hera e par qe mu kan shfaq qka duhet me perdor edhe a sherohen kto .flm

  Nga labinot1 Apr, 2011

 116. kam hemoraide te jashtme,kam rreth 7 vjet qe po vuaj,ju lutem nga ana juaj mund te me thoni se cfare kure duhet te perdore?
  A ka ndonje sherim pa u operuar pasi mjeku me ka thene qe nuk i kam shume aktive hemoraidet por gjithsesi duhen operuar.
  JU FALEMINDERIT

  Nga Elvisi5 Apr, 2011

 117. ishalla asht semnudje qe mundesh me mposht

  Nga leotrim15 Apr, 2011

 118. Urgjent Jame operuar para 2 ditve ne shkup prej hemeroideve tani kame gjakderdhje shume mjeku me ka then qe eshte normale??? ju lutem me tregoni nese eshte normale kjo pune?

  Nga ilirjana18 Apr, 2011

 119. pershendetje te gjithve edhe une vuaja nga kjo smundeje dha kam gjak derdhje nga jash qitja une ju pereferoj me marr nje vaj i farez se zezes quhet ajo prodhet vetum ne shtet arabe per ket ilaq ka than pejgamberi a.s eshte sherim per qdo smundje per veq vdekjes ju kisha perederu ta perdoroni kit vaj gjendet edhe ktu ne ks lypni neper gjamia ku shesin literatur fetare.

  Nga nga remi19 Apr, 2011

 120. kam hemoroide te jashtme dhe kam dhimbje te shumta,eshte hera e dyte qe me paraqiten por kete radh me shum dhe me shum dhimbje.ka qen te mjeku familjar dhe me ka propozu disa ynyra dhe FAKTU po aspak nuk me kan ndihmu,para 3 viteve me jan largu pas gjakdherdhjes,por tani ka 5 dite dhe nuk me jan ndal dhimbjet.Nese kish pas mundsi me me ndihun ne keshilla mjeksore

  Nga hysi20 Apr, 2011

 121. kam hemoragji dhe besoj kjo me ka ardhur pasi kam qene kaps dhe mezi dilja jashte,nuk kam dhimbje,dua te di a eshte problem nqs te ndodh nje hemoragji e cila te shqetson dhe kur me perpara ske vuajtur nga kjo.a mund te perkeqesohet dhe si mund ta parandaloj ne menyre te tille qe mos ta lejoj te avancoje?tek cili mjek duhet te vizitohem?flm

  Nga ino11 May, 2011

 122. Pershendetje,une vuaj shume prej Hemeroideve qe 4-5 mu kan shfaq shume edhe dhimbje shume te madhja kam,une i kam te jashtem,qka me keshillon me ba ?Une pres pergjegjen tuaj

  Nga Sanija Morina18 May, 2011

 123. mua me esh lajmruar hemeroida e jashtme qe 4 dit dhembje nuk kam vetem me esh e ajur deshta te me kshilloni qfar te bej .

  Nga Egi20 May, 2011

 124. Pershendetje edhe un vuaj nga semundja e hemoroideve te jashtme qe nje koh te gjat dhe kam shum dhembje gjate jashqitjes e cila ndodh shum rralle 10 a me shum…pres pergjigje ju faleminderit

  Nga Angel26 May, 2011

 125. Pershendtje doktor. jam 27 vjec.keto 2 javet e fundit kam pasur gjakderdhje kur dal jashte.vetem disa pika gjaku,gjakun e shoh edhe te mpiksur kur bie poshte.nuk kam dhimbje vetem gjakderdhje te lehte.a ka mundesi qe kam hemorroidet,si parandalohet gjakderdhja.ka dite qe ndjej keputje ne trup.
  Ju falenderoj.

  Nga iani7 Jun, 2011

 126. Ju lutem a mund te na tregoni qfar barnash apo q’lloj ushqimi duhet me perdore per me evitu smundjen e hemorroidet.Gjak derdhje nuk kam po kam dhimbje shum te medhaja qe nuk me len te rri rehat pres nje pergjigjje .

  Nga lavdim13 Jun, 2011

 127. edhe une vuaj nga hemoroidet apo majasili kam gjak derdhe te shumta dhe dhimbje te mdha pastaj deshta te marr informacion nga ju dhe nese mundi te me jepni ndonje kshtill te me ndihmoni?

  Nga isa sadiku19 Jun, 2011

 128. pershendetje doktor.jam 35 vjec.kam nja dy dite qe ndjej nje si dhimbje te brendeshme ne krahun e djathte ne funt te barkut.cfare munt te jete?ju faleminderit.

  Nga elton horanlli30 Jun, 2011

 129. pershendetje doktor jam 37 vjec dhe vuaj prej 1viti kam shum krruajtje dhe me zore dale jashte ju lutem me jepni ndonje kehill se po vuaj shume ju falenderoj

  Nga altin shehaj30 Jun, 2011

 130. a sherohen hemoroidet

  Nga islam6 Jul, 2011

 131. persgendetje doktor une jam 21 vjeqare kam probleme me hemoroidet mu kan paraqitur rredh 6 muaj kur e kryej nevojen ka 2 jav qe kam gjakderdhe po ashtu me ka dal perjashta zorra trash kam trullim ne kok edhe dhimbje po ashtu edhe ne shpin kam dhimbje a kisha muit me u sheru por pa operacjon ju lutem nj epergjigje se vuaj edhe nga merzija tash me ju faleminderit

  Nga bana15 Jul, 2011

 132. dhe nuk di se ku mund ta gjej pergjigjen nga doktorri

  Nga bana15 Jul, 2011

 133. pershendetje edhe une kisha nje pyetje per sa i perket majasellit…kam shume probleme me majasellin dhe kam djegje si edhe gjakderdhje gjate nevojave…cfare ushqimesh duhet dhe nuk duhet te konsumoj?? ju lutem me ndihmoni…faleminderit

  Nga nailja6 Aug, 2011

 134. kam hemoroide qe disa vite kam provu qdo lloj barnash, me del zorra jasht nganjehr kam shum dhimbje te mdhaja. kam qen para nje muji te nje mjem ne shtime i cili prodhon barna vet ntyrale , aj me ka mar me garancijon qe me mem shheru mi ka mar shum pare , po veq sa ma keq jam prej se i perdori barnat e tij

  Nga mentori17 Aug, 2011

 135. me 1995 ikam patur smundjen e hemoroideve dhe ate te jashmen, me shum kujdesë jam sheru dhe ma kurr skam patur, kamperdor barnat faktu edhe yndyr edhe kapsulla por shkaku asht kjo saher jam pastru me uj te nxeht dhe pas pastrimit jam fshi me leck e ateher jam ly me yndyr e ekam vu kapsullen keshtu rregullish kur .Keshtu une i kam hjekur dhe ma kurr skam patur dhe qdo ushqim e ha pa problem te hemoroideve se tjera smundje kam mjaft por jam i moshuar kam dal ne pension perkah vjetersia .Pershendetje tegjith te interesuarve….

  Nga xheladin Ibrahimi21 Aug, 2011

 136. tung desha me dit ata qe kan pasur sukses se me qfar barna jan sheruar barna popullore apo te mjekut desha ni pergjegje te vertet se vuaj nga kjo semundje prej vitit 99 kam probleme vetem kur bej nevojen 24 ore mandej me largoet

  Nga beli21 Aug, 2011

 137. kame nje vajze 9vjece dhe ka raste kur del jashte ka pake gjakderdhje ju lutem me se mundet te kurohet faleminderit

  Nga manjola24 Aug, 2011

 138. Pershendetje.Kam 2 dite qe kame hemoragji kur dal jasht. Dhimbje nuk kam… Ne se me ndihmoni me ndonje keshill. Faleminderit.

  Nga miri28 Aug, 2011

 139. nqs nuk kam gjakderdhje dhe as dhemje nga keto vena te dala cfare duhet te bej?si mund ta shmang daljen e tyre

  Nga klajdi5 Sep, 2011

 140. pershendetje te gjithve edhe une vuj nga kjo smundje por kisha pas deshir do kshilla qka mos me hanger PASUL SPECA TURSHI BIBER SALLATA ME UFULL mos i hani keto kurse qe bajn mir ushqime jan qumshti kos (llallt) kumbllat me i zi e me pi ujin e kumbllave kan shum efekt keto ushqime. por edhe vjami i derrit ndihmon shum shum shkrijeni vjamin edhe beni copa tew vogla si raketa e futni ne frigo edhe qdo dit futni ne zorr trash keni permisimi shum po thuja se nuk vuani ma ju deshiroi sherim te gjithve sa me te shpejt.

  Nga artoni11 Sep, 2011

 141. Persh.edhe une desha te dija se nga se shkaktohen hemorroidet?jan te rrezikshme per shendetin dhe sì mund te sherohen,se dhe une kam ne pjesen e jashtme qe prej tre vjetesh?ju flm

  Nga Eduart21 Sep, 2011

 142. pershendetje,jam 45 vjet kam hemorroide nga jashte po pa rjedhje gjaku.Me jepni nje keshille si te veproj

  Nga ana28 Sep, 2011

 143. Interesant se si mjekt ne Kosov edhe ne Shqiperi nuk po kan ilaqe per ket smundje,kha ne Norvegji une i kum pas hemroidet dhe me ni ilaq mu kan hjek mas 2ditev..Po tash spo di se si mjav spijegu se qysh e quhen :S Ama pershembull (Alcos-Anal 25 stikkpiller), (Xyloproct salve) Ja ni link prej ni apoteke ne Norvegji : http://translate.google.com/translate?hl=no&sl=no&tl=sq&u=http%3A%2F%2Fwww.vitusapotek.no%2FSykdom-og-plager%2FMage-og-tarm%2FHemoroider%2F Ishallah juv men

  Nga labi3 Oct, 2011

 144. un kam dhibje shum edhe kam problem me shtrengim e gjoksit edhe jasht qitja kam shum dhibje te nyjeve te kebev te midisit eshe shum shpejt ftofna ju lutm me kishilloni

  Nga sabo4 Oct, 2011

 145. edhe un jom e smur nga hemoroidet qe 4 vjet nuk kam dhimbje te medha dua te me keshillosh se qka te bej qka te perdori

  Nga SARA5 Oct, 2011

 146. jam 17 vjeqar , jam i semur me hemorroide,kam te enjtura ne regjionin anal por skam dhimbje e as kruarje,te enjturat shfaqen pas qdo nevoje te kryer.Po ashtu kam veshtirsi me kryerjen e nevojes.Nuk jam duke konsumuar kafein apo vitamin C.Dua te di se a eshte i domosdoshem opearacioni per ket lloj semundje apo mund te menjanohet edhe permes medikamenteve??

  Nga Avdyl7 Oct, 2011

 147. pershendetje.ka shum vite qe vuqj nga hemoroidet e jashtme kam vizituar mjekun me rekomandoi te perdor diklofen ne zorren e trash dhe faktu mast gjat kohes qe perdor kto jam me mir mirpo pas nje koh kam dhimbje te medha dhe esht e pa pumdur te kryej nevoj ju lutem te me ndihmoni se cfar duhet te bej.falemnderit

  Nga ramadani8 Oct, 2011

 148. ju lutem ku muj ta mar pergjigjen.kam vajzen 16 vjeq, hemoroidet para nje muaji i jan lajmeru gjat kryerjes se nevojes ka dhimbje dhe gjakderdhje ju lutem a mund te me ndihmoni

  Nga amanda17 Oct, 2011

 149. ju lutem ku muj ta mar pergjigjen.kam vajzen 16 vjeq, hemoroidet para nje muaji i jan lajmeru gjat kryerjes se nevojes ka dhimbje dhe gjakderdhje ju lutem a mund te me ndihmoni.

  Nga amanda17 Oct, 2011

 150. pershendetje kam shum probleme me kapslluk qfar ushqimi preferohet

  Nga erind gashi21 Oct, 2011

 151. jam 25 vjeqare kam problem shum te madh me hemoride me kan dal jash po kam shum dhimbjen tregom me qka me ly apo qka me bo tregom klm..

  Nga shkurta22 Oct, 2011

 152. pershendetje kam nje hall te madh jan nene e dy femijeve gjat lindjes se dyt me ka dal zorra jasht, mbas tri dite te lindjes kam bo nje lloj operacioni ne klin por fatkeqsisht nuk kam pas sukses tani kom shum dhembje gjagderrdhje muk kam ama jan shum te fryta sa qe kam shum veshtiresi edhe me i ly me mast sepse jan te brendeshme po perdori faktu edhe gjdo dit nga nje injeksjon per dhembje, ne operacion po frigohem me hy qfar me kshilloni ju. ju faleminderit. ju lutem mos ta publikoni adresen

  Nga alba27 Oct, 2011

 153. prshd jam 22 vjec.. gjat mbarimit te jashqitjeve kam pak gjakderdheje dhe dhimbje ca mund te tregoj kjo ase a keni ndonje adres mjeku ku mund me u vizitu ….flm

  Nga juli27 Oct, 2011

 154. ju lutem ni pergjigje>me kan dal emoroiden shum per the kam dhimbje mjeket me kan than se per operim po mas operimit thujn se prap kan me dal me tergoni me qka me ly se teper mkan daj?flm per kuptimin

  Nga zarif29 Oct, 2011

 155. Pershendetje,
  kam shume probleme me jashtqitje,gjakderdhje te vogla, dhimbje te medha edhe enjtje anale ndoshta hemoroide edhe te brendshme, po ashtu edhe kapsllek koheve te fundit.
  Tani frigohem edhe te kryje nevojen se mos po del zorra jasht ngase qe 2 jave kam probleme shume me kapsllak, qfare te beje. Akoma nuk e kam vizitu mjekun ngase jetoj (Studioj) jashte Kosoves momemantilsht. Ju lutem ma jep ndonje rekomandim se qfare te beje deri sa ta caktoj takimin me mjekun tim ketu.

  Nga Linda2 Nov, 2011

 156. prsh. kam pprobleme me zoren e trashe dhe nga ajo qe lexova me lart problemi im ishte homoroide te brendsheme qe zgjaten jashte gjat kryerjes se nevojes dhe pastaj futen brenda.. si mund te sherohem prej kesaj ? nese kishit pat mundesi me ma dergu pergjigjen ne emailin tim ,,

  Nga omer9 Nov, 2011

 157. Pershendetje
  Pak a shum te njenjte gje kena gjithe, mendoj se une jam pak me ndryshe;)
  Jo shpesh here me ndodh qe jashtqitja eshte me gjak?
  Mendoj se pikerisht shembulli im eshte nga ushqimi i thate qe konsumojme cdo dite,?

  Nga Turi11 Nov, 2011

 158. pershndetje jam e smute perj zorres trash qe 2 vjet kurr skam pas problme perpara edhe vitin ekalum isha shtatzan edhe filloj dhmbja shume e madhe ne zorren e trash edhe gjith her kisha gjakderdhje mas jashqitjes edhe shum dhibje shkova te mjku dhe bera kontroll kta me than se nuk ki hemoride po nje rrisk te vogel por eshte smudje kronike me than mi dhan disa qira edhe nje kerm edhe asgj smu kan ndimu edhe 8 muj isha me dhimbje e gjakderdhje pastaj 4 muj mu largu e tash kam lind por prap mu kan lajmru isha te mjku me than prap se kjo eshte rrisk nuk operohet rrall po beni nje dijet pini ma shume dhe perdorni qira postrisan aku edhe krem po kjo s akalon lajmrohet perp eshte nje smudje kronike po tani sa me kalon kjo dhibje nje 2 javer 3 me bran pastaj 10dite jam mire prap me lajmroht kam shum dhibje ju lutem me troni si te veproj kam shume nevoj per kshilla bej dijet nuk ha shume pije shum amo parp koha si po ftoft pom parqitet ju falmderit

  Nga arta gjermani23 Nov, 2011

 159. ju pershendes nga zemra i kam lexuar disa pyetje nga qytrtaret po desha tju pyes per hemoroidet a shkaktojne probleme gjate mardhenjeve sexsuale ju lutem te me tregoni jufalemnderit per mirkuptim.

  Nga nga imeri 24 dec 2o1123 Nov, 2011

 160. pershendetje. fakti qe kam here pas here hemoragji te vogla nga anusi(gjak i paster) dhe besdisje gjate defekimit do te thote qe kam hemorroide.kam probleme me konstipacionin.

  Nga blerta11 Dec, 2011

 161. Te lutem deshta ta di se cfare te beje se kam nje problem me zorren e trashe ne jashte qitje sa here qe dal jashta me cahet dhe me rrjedh gjak dhe kam dhibje te madhe shum sa qe nuk mundem ta duroj,me cahet dhe me behet sikur ta kisha prere me thik te lutem me trego se cfare kam nuk po mundem ta gjeje se cfare kam te doktori kam qene me ka thene qe duhet me ba aparacio po tuna se cfare eshte te lutem dhe njehere tregom se cfare te bej.

  Nga doni14 Dec, 2011

 162. mos gaboni mu operu se prap dot keni problem

  Nga agim16 Dec, 2011

 163. ka 4 vite qekom lind dhe mbas lindjes kom pasur dhimbje shum ne zorr te trash vetem kur te krysha jashteqitejen nja 6-7 muj shum kom pas tani mu pate hek po kur e kom linde femijen e dyte apet mu ka lajmru dhimte po jo si sevtema tevogola tash vajza mi ka ba 3 vjet kom dhimte po jo shum bili nganjehre nuk ni dhimte fare veq rrall qe kom dhimte amo pak jo sikur para 4 vjeteve gjakdredhje nuk kom nganjer um kruhet ju lutem kthemani pergjigjigjen

  Nga lumja31 Dec, 2011

 164. ju lutem me ndimoni selam alikum

  Nga lumja31 Dec, 2011

 165. pershendetje desha tiu pyes une kame hemoride te mbrendshme por nuk me mundojne shpesh po me kruhen ashtu dhe po kon disa dhimbje dhe deshta me dite si mund ti sheroj keto

  Nga beni11 Jan, 2012

 166. Pershendetje!Te lutem deshta ta di se cfare te beje se kam nje problem me zorren e trashe ne jashte qitje sa here qe dal jasht me cahet dhe me rrjedh gjak dhe kam dhimbje,te lutem me trego se cfare kam?ka ndonje terapi qe mund ta bej individualisht?te doktori nuk kam qene per kete prb.Ju faleminderit shume!

  Nga Mikeli12 Jan, 2012

 167. Kam problem me lukth qe tri vite, perdori rregullisht omeprazol 20 mg ne mengjes.
  Dg. Reflux ezophagus

  Qe nje vit kam problem me jashtëqitje, fryerje barku dhe ushtim ne zorr, shpesh ndegjoj zhurma dhe sikur kur te shperthen dicka, shtërngim etj.

  Tani kam problem me zorren e trash, kam vizituat mjekun ka konstatuar se

  Dg. Fissura chronic canalis

  Jam duke perdorur:
  Ung Modolex dhe
  Supp Delmason

  Kam bërë Irigografi, nuk vërehet ndonjë ndryshim apo mbyllje, e tërë zorra e trashë e lirë.
  Nuk po vërej ndonjë përmirësim, kam dhimbje ne pjesen e poshtme te barku, mjeku me ka sygjeruar te operohem

  Kërkoj këshillen dhe rekomandimin tuaj

  Me respekt

  Nga Keni13 Jan, 2012

 168. pershendetje kam dhimbje te brendshme po shum te rralla zakonisht pas jasht qitjes faleminderit.

  Nga blerimi13 Jan, 2012

 169. a mund te me ndihmoni …ndonjeri prej jush qe i ka hemoroidet a keni dhimt te barkut shume te medha dhe mfalni per shprehjen po a i del dikujt nevoja e madhe e kuqe si keqap….se une jam ne hall kam dhimbje shume te medha dhe po perdor bartera me baze bismuth…ju faleminderit

  Nga Sandra14 Jan, 2012

 170. jam 30 vjeqar,qe disa vite vuaj nga hemorroidet,por qe 2 muaj kam ma shum dhimbje dhe gjakderdhje,kam ngacmim sikur gjilpera,ju lutem nje keshill..

  Nga naim osmani19 Jan, 2012

 171. kam dhimbje te brendshme sikur me shpojne me gjilpera dhe vazhdimisht zora e trashe qendron ne tension .acarohet shume pas jashteqitjes edhe pse bej perdite banje pas jashteqitjes

  Nga koli23 Jan, 2012

 172. kom dhibje barku

  Nga nuhi24 Jan, 2012

 173. jam

  e 33vjeqare dhe i kame hemoroidet nukame shume dhimbje nese nuke ha ushime te yndyrshme ate herit kame dhimbje edhe te barkite

  Nga sheri27 Jan, 2012

 174. jame 33vjeqare dhe 10vite i kame hemoroidet dhimbje te mdhoja nuke kame vet kanje her kame dhimbje po kisha pasen deshire me tregue aeshte ndonje gje serioze ( flm)

  Nga sheri27 Jan, 2012

 175. flm per kshillat ,, si te sherohen apo te ndalen gjakderdjet e mbrenshme ?

  Nga iliri29 Jan, 2012

 176. mfal jam i semure nga hemorodiett jam 17 vjeqar 2 her kam pas problem po tash me mu kan sheruar hemoridet amund te dalin nga vrapimi oseushtrimet fizike edhe nga sauma te lutem let me tregon dikush

  Nga Fisnik2 Feb, 2012

 177. kam 4 dit qe kam dhimbje ke vrima anale dhe kam nje kokerr te vogel afer vrimes.me jepni nje keshill ju lutem

  Nga bledi9 Feb, 2012

 178. jam nje grua 48 vjeqare,jetoj ne gjermani ne nentor,kam pasurdhimje shum me than mjekte se zorra qorre,3 mjekt e dhan ket propozim,mirpo pas operacioni un e pash qe nuk kishte qen ne pytje zorra qorre po zorra e trash,ku me eshte ber nje keputje pej 15,cm e eshte lidhur me te hollen,pas opracioni bra pytje se qa ka qen problemi,me eshte thanur se ka qen ne pytje kallja e zorres se trash,mirpo nuk me treguna se nga vjen deri te kallja e zorres se trash,tani te them te drejten ndihem mir,mirp kam frik mos ka qen ndonj lloj tumori

  Nga nerimane12 Feb, 2012

 179. kam nje hall te madh kam tet vite qe jam operuar nga hemoroidet kam qen mir pa tash kam gjakderdhje qdoher kur shkoj ne tualet mjeket me thojn qe kam nje lloj tumori ah mund te jet vetem maisil.pershendetje ma te perzemrta Besi

  Nga besim13 Feb, 2012

 180. bledi dhimbjet anale dhe kokra e vogel jan signale hemoroidesh

  Nga dila14 Feb, 2012

 181. jam ni vajz 30 vjeqare dhe vuj qe 2 vite nga hemoroidet qe 3 muj jam shum keq me del zora jasht kam shum dhimt kur e kry nevojen me ka than mjeku qe kam edhe polip ju kisha lut per nje pergjigjje se a sherohet kjo edhe a guxoj mu operu a kam sukses mbas operacionit jam shum keq spo mundem me qendru ma kam humbur ne pesh dhe mka hup apetiti ju kisha falenderu per ni pergjigje te shpejt

  Nga dita17 Feb, 2012

 182. Jam 21 vjeare dhe hemoroidet me jan shfaqur qysh ne moshen e re i kam 2 vajza edhe gjat shtatzanis i kam pasur po mBas lindjes me jan zhdukur po tani me jan rishfaqur perseri.Hemoroidet jan jashtzakonisht te dhimbeshme dhe jan te dala jasht anusit ju lutem pergjigjuni nese ka mundesi shpejt sepse dhimbjet jan aq te padurushme .Ju faliminderi.

  Nga vildane19 Feb, 2012

 183. PERSHENDETJE JAM NJE VAJZE 17 VJECARE NGA DURRESI DHE KAM NJE PROBLEM .. QEKUR ME KAN ARDHUR PERIODAT ASNJEHERE NUK I KAM PASUR TE RREGULLTA ME VININ NJE MUAJ PO DHE NJE JO POR KA DISA MUAJ QE ATO ME VINE SHUME RRALLE GATI NJEHERE PO DHE 2 JO .. DHE JAM SHUME E SHQETESUAR PER KETE SEPSE SE FUNDMI KAM PASUR EDHE GJAKERRJEDHJE NGA ZORRA E TRASHE NUK KAM PASUR DHIMBJE ….A MUND TE ME KESHILLONI SE CFAR DUHET TE BEJ JU LUTEM JAM NE PRITJE TE PERGJIGJES TUAJ …

  Nga ANXHELA21 Feb, 2012

 184. Psh te thella… Ju falenderoj per ndihmen qe na jepni… Ndodhem ne Londer Dhee vjen turp qe te drejtohem diku per kete problem… Por kam dhimbje Dhe gjakderdhje gjate jashtqitjes… Cfare me keshilloni??? Faleminderit

  Nga Qamil22 Feb, 2012

 185. bashkeshorti im vuan qe tet muaj nga hemoroidet nganjeher po ka edhe gjakderdhje ka perdorur produktet faktu po nuk ka ndonje ndryshim ju lutem pergjigjuni nese ka mundesi me shpejt ju falemderit.

  Nga kaltrina23 Feb, 2012

 186. gjithashtu edhe une ekam te njejtin problem me hemoroid ikam te jashtme dhe kam ne disa raste edhe gjak derdhje aka mundesi sherimi kjo smundje edhe kisha shtu qe na mashkujt apet ekemi me let te shkojm ne vizit te mjeku por femrat nuk edi

  Nga shema23 Feb, 2012

 187. ju qe keni problem me jashtqitjen[kapslleku],ju propozoj te perdorni nje lloj vaji e qe xhindet neper xhdo barnatore,e ai quhet,,vaj parafin 100ml,ose ne xhuhet tjera[parafino masllo,ulje apo oil].Kjo eshte nder keshillat e mija,sepse edhe un kam vuajtur nga hemoroidet e m,brendshem.Kam qene edhe ne spital,por xhdo here para ngrenjes se ushqimit duheshe me perdor ket lloj vaji,nuk ben dam vetem letson nga jashqitja.Une perdori edhe disa barna tjera ;tableta phlebodia 600mg qe 5 ditet e para nga 3 tbl.ne dit, mandej xhdo dit nga 1 tbl.para ushqimit te menghesit.Un thuajse jam sheruar. Falenderimi i qoft ALLAHUT qe tna sheroft nga kjo semundje…

  Nga dilaveri25 Feb, 2012

 188. se pari pershendetje jam nje 42 vjeqar vuaj qe nje koh nga hemoroidet ,perdori fakt yndyr dhe supozitor mirpo me ndihmon ama jo shum , ne kohen e fundit kam pas pak gjakdedhej kam dhuimt vetem kur kryej nevoj fiziologjike .me keshilloni si tja bej me rrespekt

  Nga DANI PRISHTINE28 Feb, 2012

 189. kam dhimbje ne bark dhe zoren e trash shum pas lindjes me jan shfaqur hemoroidet dhe po kam dhimbje a ka mundesi tum ndihmoni

  Nga zana28 Feb, 2012

 190. une kam hemoroide qysh nga mosha 17 vjet tash jam 33 vjeqe por nje kohe te gjat nuk kam pasur problem e tash me jan shtura probllemet po me ajen shpesh gjakderdhje kam por shum rrall ndonjeher por me teper me ajen edhe me djegje kam me respekt nora

  Nga nora krasniqi29 Feb, 2012

 191. un jam 25 vjeq kam lindur femiun e para para 2 viteve dhe mu kan shfaqur herromoidet ju kam nenshtruar operimit i kam hek ama perseri mu kan perserit kshtu qe mos behi merak se ketu perseriten ehde po te beheni 3 4 her operacion nuk ka gje per tu shqetesuar harrova mju tregu se jam operu ktu ne ch ka qen op veq ma kan pre shum let kshtu qe nuk kini shka shqetesoheni eshte semundje e leht me respekt elaaa

  Nga ela3 Mar, 2012

 192. Pershendetje jam 35 vjec dhe kam hemoroide, zakonisht me acarohen nga e ndenjura shume ne kembe dhe kam gjakderdhje por vetem kur rri shume ne kembe per shkak te punes qe kam. Ju lutem mund te me thoni per ndonje ilac apo krem qe mund ta marr ne farmaci? Faleminderit Albin

  Nga albin3 Mar, 2012

 193. jam nje grua e martuar jam 22vjet gjendem ne zvicerr edhe un ankohem nga hemoroidet e mbrendshme vetem kur kam jashtqitje kam gjakderdhje dhe kam dhimt gjat jashtqitjes….a mundeni te me nhihmoni..nga eli

  Nga eli4 Mar, 2012

 194. mirdita a mundet dikush te me ndihmoj kam 4 vite qe vuaj nga hemoroidet e jashtme dhimbje nuk kam as gjakderdhje … nuk kam qen ne asnje mjek nese kish mujt me me tregu se qka te perdori qfar lloj barnash

  Nga ARTA6 Mar, 2012

 195. ju lutem me ktheni nje prgj sa me shpejt..para nje viti pata prob qe pas jashtshqitjes me rridhte gjak sikur hapej ndo1 plage e madhe nga kjo humbje e madhe e gjakut prej nje muaj kalova ne anemi.u vizitova ne nje kirurg dhe me tha qe jane hemoroide dhe duhet te operohesha,bera nje vizite diku tj dhe tha qe kisha thjesht nje gervishtje dhe me dha ilace.pasi e mbarova kuren gjaku me ndaloi duke mbajt dhe djeta.pas 2 muajsh ky prob me filloi perseri dhe kam nje vit me kete prob por nuk jam vizituar me se eshte vizite shume e sikletshme…sipas mendimit tuaj dhe sipas ankesave te mia ju lutem me thoni ca mund te kem dhe ca mund te bej

  Nga anna11 Mar, 2012

 196. ME FAL, DESHTA TE PYS, KUR PO DAL NE BANJO, PO KAM GJAKDERDHJE DHE KAM DHIMBJE, ME DJEG SHUM, KUR NUK JAM NE BANJO ME PAK, FLM

  Nga geni15 Mar, 2012

 197. bashkshorti eshte 33 vjeqar kurr perpara skapas probleme qe 1 vit po ka probleme me zorr te trash dhimtnuk ka vetem gjakderdhje ka pojo shum shp[esh ka qen te mjeku i kaperdor disa barna ka bo ni ingjizim te zorres i ka than hemoroide tembrendshe po ky gjithmon pasi qe e kryn jashtqitjen i del si zorr jasht po menje ngjyr po pasnjekohe te shkurt ajo hyn mbrenda qe ki mundesi me me ndihmu se ka problem te madh tani ju ka bo edhe si kompleks mejep nje kshill se si i largohet mos mepasproblem mo faleminderit

  Nga hyrija16 Mar, 2012

 198. edhe un kam ket semundje ju lutem nse keni mundesi te me tregoni se qfar barna m dueht te perdor faleminderit

  Nga Jeta16 Mar, 2012

 199. un kam ber herr operacion ama pas 1 viti mu kan perserit me kan then se dhjami i derrit te ban mir un e perdori kam pak letesime e perdori qe 1 jav po i pres rezultatet ju kisha sygjeru edhe juve te njejten gje me respekt ela

  Nga ela18 Mar, 2012

 200. pershendetie kushe me ndimon per kete problem . mua me kane nisur dhimbjet e barkut ka 1 muaj dhe jane te lokalizuara fundi i barkut dhe nga mrapa .dhe akme fryrje te barkut kame gazra .disa here kame edhe hemoragji gjaku te kuqe .pore edhe jashqitja nuke eshte e regullt .ndonje here kapse .e lengezuar .dua te di hemoraidet a japin keto probleme kaqe te dhimbeshme apo eshte gje tjeter kame bere vizita te mjeku kame mare disa tubeta per anusin por dhimbjet nuk pushojn kame meputje te trupit .nuk kame oreks kame renje te peshes dhe jame shume i merzitur gjate gjith hohes. ju lutem me ndihmoni cvare mude te beje .

  Nga toni25 Mar, 2012

 201. Nese keni problem perdorni “Hepatrombin H” (ne zorren e trash) 3 her ne dite pas qdo shujte.

  Nga Kujtim25 Mar, 2012

 202. ju pershendes e kisha nje pyetje per ju jam e semur nga zorra etrash para disa vitev me kan then qe i kam hemoroidet kurse tash me thon qe nuk jan hemoroidet por nje varr e mrendshme semundja quhet esisura cfar don te thot kjo semundjea esht lloj kanceri apo dicka tjeter

  Nga edita26 Mar, 2012

 203. ju lutem pres pergjigje se jam shum e semur

  Nga edita26 Mar, 2012

 204. kom probleme me hemoroide ka ma shum se 3 vjet me dalim me shum ka pranvera dhe vjeshta me shum kam dhimbje te madhe sa me veshtersi dhe eci nuk kom gjak derdhje por vetem dhimbje ju lutem me tregoni se qfar mund te bej qe mos te me shfaqen kurr me prej pergjigjjen tuaj

  Nga nga lora30 Mar, 2012

 205. ju pershendes kom nje pytje jom ber operacione prej homoroideve qe 6 jave por ende nuk jom sheru plotesishte sa merre kohe pas operimit me u sheru plotesishte,operacioni qe e kom ber thirret hemoroider marisker,pres pergjigjjen tuja

  Nga robi30 Mar, 2012

 206. pershendetje jam nje 28 vjeqare kam kruarje te hemoroideve te jashtme rreth anusit a eshte lloj majaselli apo qka pres pergjigjje klm

  Nga rita3 Apr, 2012

 207. pershendetje jam nje 28 vjeqare kam kruarje te hemoroideve te jashtme rreth anusit a eshte lloj majaselli apo qka pres pergjigjje klm

  Nga rita3 Apr, 2012

 208. ju lutem me tregoni qka eshte majasili ne lukth dhe a mundet te shkaktoj edemat e kembeve pasi qe asnje mjek nuk e din nga me vin te ajurat e tmershme ne kembe,se fundi me than se vuaj nga majasili ne lukth dhe kjo mi ngacmon veshkat,kam shum probleme njera eshte se ne tere trupin kam kruarje si lloj alergjie ju lutem ma ktheni per gjigjjen se jam ne hall shum te madh,FLM

  Nga SHQIPJA3 Apr, 2012

 209. kam nje keshill per juve qe jeni te semur nga hemoroidet un kam vuajtur 16 vite nga hemoroidet shka skam perdor ne jet asgje nuk me ka ndimuar as mjeket as ilqet por kam ndegjuar qe ne prizren te kosoves esht nje profesor dhe aj ben ilqe nga rrenjet e bimeve dhe esht sherues kam shkuar te aj dhe ikam marr 30 euro kushtoj per nje jav mi pi dhe qe 2 vjet nuk kam kurrfar problemi nese jeni te inetereson ju ndihmoj email adresa bjondinapz2009@hotmail.com

  Nga aferdita9 Apr, 2012

 210. Te nderuar zoterinj desha tu pershendes te gjitheve qe vuani nga hemoroidet qe eshte nje kurim dhe ai eshte caji Kantarion. Eshte teper I sukseshem dhe teper efikas. Mund te blihet ne farmaci apo edhe shitore normale. Ose edhe mund te mblidhet ne ambiente malore. Provojeni duke e pure su caj dy tri here be dite. Mbi te gjitha rastet ka pasur sukses, provojeni edhe ju larg operimit provoje cajin kantarion ose lule jeshilen.

  Pershendetje
  Dr.Beni

  Nga Dr. Beni9 Apr, 2012

 211. Pershendejte dhe un kam po kete problem siq duket me hemoroide te mbrendshme, eshte hera e dyt qe po me ndodh hera e par me ka ndodhur para 2 muajve kam pasur gjak derdhje jo shum pak dhe dhimt kam pasur shum shum pak dhe nuk mu duk diqka serioze mirpo po ket nat pasi shkova ne toalet e verejta qe prap kam po te njejtin problem dmth me gjak derdhje mirpo dhimt jo dhe ne fillim nuk e vrejta, pastaj fillova te kerkoj per ket problem dhe gjeta po ket sajtin e juaj dhe po ju shkruaj qe tme keshilloni se si te veproj tash e tutje a duhet te perdor donje barne apo me shum te kujdesem per ushqimin se qka duhet te ha dhe qka jo
  ju lutem te me tregoni pres pergjigjen tuaj sa me shpejt dhe besoj qe do tme ndihmoni :)

  Nga edi13 Apr, 2012

 212. Pershendetje jam 29 vjec dhe kam nje shqetesim. kam prej 1 muaji qe kur shkoj ne tualet (per kryerjen e nevojave personale) kam dhimbje dhe gjakosje e cila nuk zgjat por eshte vetem ne momentin e jashteqitjes.
  ju lutem me jepni nje pergjigje pasi jam shume shqetesuar.

  Nga Njela19 Apr, 2012

 213. hallo un du meju tregu un jam ne germani kum ponu konobar e ikum pas 2 her hemoridat di her jam ba uparacijon ethe treten her deshta muba ama nukubana po jam shnosh pi hemuridave se kum pi mjalt me tame po ethe kum hnger shpesh sup tomate jemeka me lang ethe mjan hek hemoridat nu besoni se jam shnosh pe jemeka me lang ethe me tamel e mjalt ju pershendes provoni qeto sene qaikum shkrujt jeme me lang ethe tamel me mjalt

  Nga balo koblenz19 Apr, 2012

 214. Pershendetje jan Bashkimi nga Prizreni edhe rasisht hyna ne kit faqje edhe e pash qe kish shum persona qe ishin zor nga kjo smundje e hemoridet.Dhe une kam qen shum keq qdo kush e din se as ul as rat nuk mundesh me nejt edhe kam pas gjak derdhje kur shkojsha per nevoj edhe mik mas miki nita per ni ilagj natural edhe shkova e mora te ni shok edhe e mora ni ilaq 2 lita me pi per dy dit me ka ndal gjakun edhe,edhe ka qe ni vit qe nuk kam probleme me hemorite ma per qdo ndim qe mundem me jau bah ma dergoni ni e-mail pershendetje

  Nga Bashkim20 Apr, 2012

 215. nese mundem me ju ndimu ka mu mundu se e di qka esht kjo smundje me dergo ni e-mail ju pershendes edhe ju uroj sherim sa me te shpejt bashki_pz@hotmail.com

  Nga Bashkim20 Apr, 2012

 216. un ruzhdiu kam pas probleme me hemoroide shum por shpetimi im ka qen antibiotiku i ish jugosllavis ( ampicilina ) pra ju kisha preferu q ta provoni per hemoroide pa gjak derdhje me gjak derdhje skam pas problem pra saher kam pas problem ME HEMOROIDE 2ose 3 tableta kuq ezi jan kan meniher me kan ndihmu shum n per momentin n kosov ka ampicilin tableta po nuk jan sikur ato para 20 viteve e prodhim ikujt jan kan nuk edi inshalla me emrin lartmadherishmit ALLAH po gjeni sherim

  Nga ruzhdi24 Apr, 2012

 217. Pershendetje jam 23 vjeq dhe vuaj nga h. kam jashqitje te shoqruar me gjak dhe te zorshme dhe dhimbje ju skam qen te mjeku hiq.

  Nga sadri6 Jul, 2013

 218. Pershendtje nuk kam pasur kurr probleme me hemoroide. Asht hera ime e par e kam vrejtur nje te jashtme afersisht 4-5cm nuk kam dhimbje a mund te ne tregoj dikush se a duhet te shoj te mjeku patjeter apo vetvetiu do te zhduket plz pres pergjigjje

  Nga dodaa10 Sep, 2013

 219. jam 35 vjeqe kam problem me hemoroidet a ka mundesi nje keshill

  Nga raim14 Sep, 2013

 220. kam problem me hemoride dhembjet nuk kam por kam djegje gjat nevojes… dhe ndonjeher kam me zor jashtqitjen . zorra e trash me del jasht ndonjeher .perveq kesaj kohve te fundit po kam kruje ne regjionin per rreth dhe ne zoren e trash ; per veq kesqaj afer zores po kam plasaritje te shoqeruara me krurje . mund te me jepni ndonje keshille .

  Nga ibush26 Feb, 2014

Posto një koment