Sindroma e “penisit te vogel”

penisi-i-vogel

Tetedhjete e pese  perqind e femrave jane te kenaqura me madhesine e penisit te mashkullit te tyre – sidoqofte shume meshkuj me permasa normale vuajne nga “sindroma e penisit te vogel”

Sipas urologeve, Sindroma e penisit te vogel eshte ideja qe penisi eshte shume i vogel – megjithese ne te vertete madhesia mund te jete normale. Eshte dicka komplet ndryshe nga te paturit e nje penisi qe eshte vertet i vogel ose ne gjuhen mjekesore “mikropenis”.

Urologjister Kevan R. Wylie i spitalit Royal Hallemshire dhe  Ian Eardley i spitalit St. James ne  Leeds, Angli u kerkojne mjekeve te mos qeshin me personat qe kane kete shqetesim per difektin imagjinar.

“Eshte gje normale qe meshkujt te shqetesohen per madhesine e penisit te tyre” thote Wylie.  “Eshte e rendesishme qe keto shqetesime te mos injorohen dhe te rrisin nivelin e stresit dhe preokupimeve tek meshkujt”.

Sipas studimeve te shumta te madhesise,  gjatesia  mesatare e nje penisi te eksituar eshte 14-15.7 cm (5.5-6.2 inch) dhe perimetri mesatar eshte 11.9 -13cm  (4.7 – 5.1 inch).

Mikropenisi zakonisht eshte me pak se 7cm i eksituar (2.75 inch).

Shume pak meshkuj vuajne nga ky problem , e megjithate si pas studiuesve, me shume se 45% e meshkujve duan nje numer me te madh. Padyshim kjo gje ka sjelle ne mbushjen e internetit me reklama, e mashtrime qe premtojne rritje te madhesise.

Studiesit thone se ka shume pak evidence qe keto produkte te zmadhojne penisin.

shendetionline.com

 1. 160 Pergjigje per “Sindroma e “penisit te vogel””

 2. kemi problem me qarjen epenisit
  pas tekemi mardhenje seksuale qfar munde te bejm qe ta parandalojm ket problem

  Nga elma bilalli1 Mar, 2009

 3. presim pergjigj je same te shpejt

  Nga elma bilalli1 Mar, 2009

 4. Pse paska dhe mikropenis qe shikohet me mikroskop. Kete mund ta kene bebet ne barkun e mamit.

  Nga KLAJDI21 Mar, 2009

 5. mikro vjen nga greqishtja,dmth i vogel jo mikroskopik ok klajdi.se s ndodh qe te ekzistoj kjo aq mikroskopik,aahahahahah.c sdo degjojme me ketu,my godddddddddd.

  Nga erjola26 Mar, 2009

 6. e kam penisin 14-15cm a mundi me ba femi a jo tung klm e pres pergjigjjen sa ma shpet

  Nga ardi4 Jul, 2009

 7. Ardi ti shoku munde te beshe femi dhe me 1 cm penis kjo per mua eshte nje pytje hinjorande mefale seshte per te hofenduar faleminderit per mire kuptimin

  Nga toni__dr26 Jul, 2009

 8. tung si jeni
  a ka mundesi me dit së mikropenisi me jaa prish femres virgjinin dhe mikropenisi a i kryn te gjitha nevojat ne mardhenje seksuale perveq ka esht i vogel tung nese ka mundesi me ma kthy pergjegjjen

  Nga arta3 Sep, 2009

 9. dua te di nese ka mundesi per drejtimin e penisit sepse me anon pak majtas dhe kjo gje me shqeteson…..

  Nga loni3 Oct, 2009

 10. madhsia e penisit tim eshte 14 ,50 cm . shpesh her me shqetson ky fakt , a egzisotn ndonje mundis( ndonje terapi) per ritjen e tij per disa cm . flm per mirkuptim . pres pergjigjen

  Nga valoni22 Dec, 2009

 11. madhesia e penisit tim eshte 24 cm si mund ta zvogeloj

  Nga leonard7 Jan, 2010

 12. PO VALON KA DY MUNDESI TE MIRA PER TE BERE NJE GJE TE TILLE.

  Nga besnik12 Jan, 2010

 13. E PARA ESHTE ME TABLETA BIMORE QE NUK KANE AS EDHE NJE EFEKT ME TE VOGEL ANESOR
  DHE
  E DYTA METODE ESHTE ME EXTENDER.
  TE DYJA JANE TE MIRA
  POR ME KOMBINIM TE TE DYJAVE, EFEKTI ESHTE MAXIMAL.
  TUNG

  Nga besnik12 Jan, 2010

 14. hahahahhaa i madh e i vogel boll na del ebouauhauhuahuhaa

  Nga zana22 Jan, 2010

 15. si mund ta ndaloj derdhjen e shpejt

  Nga shkumbimi23 Jan, 2010

 16. tung si je D.r Besniku a ban me dit ku mujm me i gjet tabletat bimore nese ka mundesi adresen me ma dhan ku muj me gjet , me fal por pergjigjjen e dyt nuk po e kuptoj (qka esht EXTENDER)a ka mundesi ma s’qaru ma mir tung klm Flm per mirkuptimin e pres pergjigjen e juaja

  Nga adriani27 Jan, 2010

 17. doktor ku mundem me ble tableta per rritjen e penisit deshiroj pergjigje nga ju okii kthe en imell pergjigjje edhe numrin e teitme kontaktu em tyy oki te pershendes un nuk jetoj neks nasht ma let i gjaj tableta tung

  Nga burimi18 Feb, 2010

 18. ej mos u mashtroni me ksi sende bre por pa lidhje se kto jan vetem rrena me shqetsu popullin mu kon kjo e verte qka po thoj kta mjeket si qka isht ba.nuk din sent kta mjeket aj me dit moti ja u kishin kthy pacientave te vet pergjigjjen po spo don se qka me than edhe nuk po ja u kthen pergjigjjen o njer besoni vetem ZOTIT qka esht nje mos u merrni me ksi thashetheme pa lidhje me falni Doktora po sun mojta a e then ket

  Nga mili19 Mar, 2010

 19. une qka die kae barna per rritjen e penisit .edhe ata gjinden neper shtetet demokratike .ato blehen neper sexi shop .keni krem edhe hapa .qmimi i tyne kushton prej 25/150 varsisht se qfar e merni se na jetojmi ne slloveni edhe ketu te na kae edhe sadush .tung jupershendes te gjithve

  Nga hysen30 Mar, 2010

 20. mirbrema.do ja te beja nje pyetje ne lidhje me penisin.rreth e perqark penisit me kan dale si tip nishanesh ose iraqa (nuk e di se ca jan).dhe kohet e fundit me jan shtuar.me jepni ndonje keshille ose ku mund te vete te vizitohem.flm

  Nga tiku2 May, 2010

 21. si te rris penisin tim ne menyr natyralee?:P

  Nga hasanii6 May, 2010

 22. mundesiosht pergjigjen ne add :flm per mirkuptimm

  Nga hasanii6 May, 2010

 23. e kam penisin pak te vogel,si mund ta rris ?ku mund ti gjej ato produkte.??….do me ndihmoj shum nje pergjigje

  Nga fredo11 May, 2010

 24. jam 16 vjec dhe nuk e kam derdhur asnjehere…mund te me thoni a ka noj rrezik kjo ne pasjen e femijeve pas disa viteve..flm,,,pergjigjen pak shpejt ju lutem…klm
  pergjigjen jo ne adrese sepse nuk e kam me …

  Nga klajdi17 May, 2010

 25. m’falni dua tja bej edhe une njo pyetje si te gjith k’ta vllazerit edhe une jam njeri prejt tyre që e kam pencin te vogel neisie se kom marr metren me matt po a ka munci me dit menyr natyrale a rritet penci jo pe prej krejt hehhe serios po edhe pergjigjjen ne msn si te kejn muncii flm per mirkuptim d….

  Nga hyseni18 May, 2010

 26. me jan shfaqur disa muqrra te vogla ne fillim te kokes se penisit =ku mbaron trupi i penisit e fillon koka—
  pres nje pergjigjje te shpejt sepse kjo po me shqetson
  dua te di se qfar jan keto edhe a shfaqen pasojat prej tyre

  Nga lindi13 Jun, 2010

 27. me jan shfaqur disa puqrra te vogla ne fillim te kokes se penisit =ku mbaron trupi i penisit e fillon koka—
  pres nje pergjigjje te shpejt sepse kjo po me shqetson
  dua te di se qfar jan keto edhe a shfaqen pasojat prej tyre

  Nga lindi13 Jun, 2010

 28. pershendetje doktorr. kame deshire ta kem penisin me te madhe, a ka mundesi qe kjo te behet ne menyre natyrale edhe si, pa perdorimin e barnave.
  nese ka mundesi pergjegjen te ma dergoni ne email.
  pershendetje

  Nga albini19 Jun, 2010

 29. Eiihh .. i madh i wogel .. pun kryn edhe t knaqq:P

  Nga agnesa21 Jun, 2010

 30. e pys mjekun jam i martun kam 2 femi kam 1 pytje shpesh me ndodh se kur te shkoj ne tualet me del sperma nje sasi e vogel jam i brengosen per ket fakt arsyja pse keshtu baj sek normal jam 41 vjeqar po ne raste te rralla me ndodh.

  Nga guri22 Jun, 2010

 31. tung pershendtje ku esht ky lloj bari dhe ma dergoni per mes adreses time dhe sa kushton pershendes

  Nga luli24 Jun, 2010

 32. pershendetje dr. une kam shqetsime se nuk mundem te qendroj gjat duke per seks qka mundem me ba per kete

  Nga billi27 Jun, 2010

 33. pershendetje doktor jam i djal 27 vjeç kam problem me penisin e kam shum te vogel 1cm a ka ndonje ilaç qe mund ta rris te lutem pres pergjigjen tate faleminderit

  Nga landi3 Jul, 2010

 34. Përshendetje Doktor si quhen ato barna dhe ku mund te gjinden per rritjen e penisit dhe EXTENDER.FLM PRES PERGJIGJE NE EMAIL

  Nga meti15 Jul, 2010

 35. mfal doktor a ka mundsi mem tregu qfar lloj barnash ka per rritje tPenisit edhe ku mundem ti gjej nKs…mundsisht pergjigjjen nEmail flm per mirkuptim

  Nga adii17 Jul, 2010

 36. qa u bo me pergjigjje doktorr ? a ka mundsi me dit a jo ?

  Nga adii21 Jul, 2010

 37. me durum e pres pergjigjen e mjekut kom problem me penis um ka hup imuniteti npenis kur ngritet me veshtirsi edhe nuk ka fuqi shum sa qysh ekom pas porpara analizat ikom bo krej mir um kan dal t spermes,urines edhe testoterolin tgjitha ktu ikom bo po qka ubo sdi aka anj kshill me kthy ngjendje qysh ekom pas do te kisha pagu me para sa kish pas deshir nje doktor me gjith qef pres pergjigjen pa durim

  Nga bujar5 Aug, 2010

 38. doktoer kam dy probleme i pari eshte:se kur kam te dashuren pran me krijohet prishja vetvetiy pa prekje…e dyta eshte se e kam penisin rreth 10 cm dhe dua te di a ka ndonje menyr per ta rrit pak.sa duhet te jet gjatesia normale e penisit?

  Nga landi6 Aug, 2010

 39. pershnd.doktor.jam nje djal 16 vjec dhe jam pak i shqetesuar per penisin se e km pak te vogel 13 cm a mund te di ndonje menyer se cfare te bej ose si mund ta rris???flm per mirkuptimin pergj mund te ma ktheni ne email sa me shpejt te jete e mundur…

  Nga frediiii...7 Aug, 2010

 40. pershendetje doktorr.e kam penisin te vogel.ne gjendje te eksituar ai shkon rreth 13cm.A ka ndonje menyre per rritjen e madhesise se tij .Ju lutem me ktheni pergjigje apo me jepni ndonje adrese te klinikes ku mund tju takoj drejperdrejt.Respekte e suksese ne punen tuaj .

  Nga xhevi7 Aug, 2010

 41. doktor te lutem me thuaj a ka ndonje menyr per rritjen e penisit se e kam rreth 10 cm te gjat.pres pergjigje

  Nga landi8 Aug, 2010

 42. a ka ilace ne farmaci per rritjen e penisit

  Nga albani16 Aug, 2010

 43. ckemi doktor a ka ndonje ilac per rritjen e penisit se e kam te vogel jam 22 vjec.pres prgj.

  Nga tori25 Aug, 2010

 44. o cuna,nqs ajo qe kryeni mardhenie ju do,edhe 1 cm po ta keni do ti pelqeje,mos e stresoni veten me budallalleqe,po perpiquni ta shijoni ate moment e mos u merrni me i vogli apo i madhi!

  Nga elisa19 Sep, 2010

 45. prsh doktor, ju lutem me keshilloni ndonje ilac per rritjen e penisit qofte edhe popullor ose farmaceutik, por qe te kete efekt, pa efekte anesore.

  Nga lori22 Sep, 2010

 46. doktor jam nje djale 16 vjec dhe kur penisi esht ne ereksion shkon deri ne 13 cm…….ky fakt me shqetson dhe me bezdis duke pasur shok qe e kan sh me te madh………dhe me vjen turp nqs me del rasti per me krye marredhenie sepse e kam te vogel………ju lutem ktheni pergjigje sa me shpejt

  Nga bruno24 Sep, 2010

 47. kam penis te vogel amundem me rrit ju lutem mundesisht mem tregua qysh edhe ku muj me ble gjana per rritjen e penisit pergjigjen doktorr mundesisht ne i mell

  Nga toni25 Sep, 2010

 48. prsh doktor jam 19 vjec dhe kam 1 penis shume te vogel rreth 10 cm ndersa i ckrefur 5 cm ku mund te
  gjej tableta per rritjen e karit te lutem doktor se po kaloj ne derpresion jam akoma i virgjer klm
  pres 1 pergjigje pozitive .

  Nga landi6 Oct, 2010

 49. duha te di si munde te kem nje penis te madh cfrare me keshilloni te perdor per te aritur nje gje te tille ju lutem me shpjegoni pres pergjigje

  Nga xhevat8 Oct, 2010

 50. doktor jam nje djale 30 vjec dhe kur penisi esht ne ereksion shkon deri ne 13 cm…….ky fakt me shqetson dhe me bezdis duke pasur shok qe e kan sh me te madh………dhe me vjen turp nqs me del rasti per me krye marredhenie sepse e kam te vogel………ju lutem ktheni pergjigje sa me shpejt

  Nga xhevat8 Oct, 2010

 51. egzistojne produkte te dilla ne KOSOVE a ?
  nese po njoftomni me ndonje Email
  po mendoj per EXTENDER edhe ato barerat natyrale..???

  Nga arben20 Oct, 2010

 52. ooooo u knaqa tu kesh ka po lexoj vallahin bre djem as une se kom shum te madh veq spo ma nin per ket pun 15 cm e kom veq duhet me dit qysh me ba sex nuk don me than me pas penisin e madh e me ba sex te mir edhe me penis te vogel bahet sexi i mir veq perafersisht po thom qe e kom 15 cm se se kom mat kurr veq qetash um keni shti me mat

  Nga Mitrovicali22 Oct, 2010

 53. pershendetje doktor si je aje mire si ja kalon une kam deshir me patur penisin ma te madhe se qe tashti per momentin e kam mirepo kam deshir me bo ate rritje ne menyre natyrale nese ke mundesi mem udhezu se si une mundem me rriten penisin ne menyre natyrale dhe qka une duhet te perdori dhe se ku mundem ti blej ato qe ti me udhezon me i perdor te pershendes dhe besoj se do me kthesh pergjegjeje gjitha te mirat

  Nga nexhi23 Oct, 2010

 54. e dua sa me te madh se vetem i madhi me kenaq po pate mundesi me shum me kenaqin 2 se dua ta ndjej lezetin ne trup e kjo me ben vetem me 2

  Nga arta1 Nov, 2010

 55. arta por nvaret qfar lloji i femnes osht se ka shum lloje te femrave qe e kan himenin ne fillim te vagines po ka edhe qe e kan shum ma thell edhe penisi nuk munet me deprtu.ka femra edhe pse kryejn mardhanje sexuale por himenin nuk e kan te pelcit kshtuqe nuk duhet meu qudit ka shum lloje te femrav

  Nga emona4 Dec, 2010

 56. si mund ta zvoglojm penisin

  Nga marjo4 Dec, 2010

 57. pershewndetje jam 15 vjec dhe e kam karin 11 centimetra te gjate kur eshte i eksituar dhe 2cm i paeksituar a eshte normale kjo gje dhe a eshte nje madhi e vogel per moshen time

  Nga qwe8 Dec, 2010

 58. hahahahaha pse e vrisni menien morr burra penisi mesatar esht 14-15 cm un e kam 17 dhe skam noj favorizim te madh nga nonji me 15 po msoni ta beni sexin ska te bej penisi

  Nga xhimi27 Dec, 2010

 59. pershendetje ,,jam nje djal 19 vjec e kam penisin te kthyer ne anen e majt dhe gjatsia arrin ne 12-13 cm i fryr ,,dhe dua qe ta rris penisin tim ,,dua te di cfar barnash te pij ose cfar mund te bej tjeter?????dhe ku mund te drejtohem per te bler keto barna dhe si e kan emrin ,,flm te gjithve ,pres nje pergjigje sa me shpejt …

  Nga roi30 Dec, 2010

 60. ju persh.gjithve njerz edhe une e kam ket problem e kam penisin e vogel qe me vjen turp amo kur bej seks me ngritet taman po jetoj gjermani por nuk ka m mujt te gjej ilaq per rritje se per qmim se kam pytur vetem ta gjej iu kisha lutur mjekve qe din e ma gjejn ket ilaq per rritje dhe te me shkruaj ne imel timin mirkuptim njerz.

  Nga elmedini8 Jan, 2011

 61. ti cika mir (arta)a tka ci dikush vampirski seks po mendoj met bo me tu aj pidhi si ato petllet nzejtin qysh fryhen ajo>?
  met shti ndor brit tdhomin oj lock e shishme spaske ra nkar qysh duhet pom duket bye bye

  Nga vullnet8 Jan, 2011

 62. un jam 17 vjeqare nuk merrna me ksi sene i madh i vogel un kur e kam humbur virgjinitetin tim aj ka pasur nje kar mesatar po kryesorja esht te knaqesh ne sex flm
  e a munesh ne menyr natyrale me rrit penisin tlutem pergjigjen kthema nemailin tim sa ma shpejt

  Nga edona22 Jan, 2011

 63. emrin e kokrrave qe ndihmojn ne zgjatjen e penisit

  Nga sabedin25 Jan, 2011

 64. hej .. shum shpejt mastruboj.. seriozisht e kom kur um prek femra ka penisi meniher mastruboj se di hala jom i virgjer a munet me kan kjo ?

  se shum shpejt mastruboj ju lutem pergjigjen sa ma shpejt ne hotmail

  Nga une25 Jan, 2011

 65. ej me e rendesishme ne marredhenie eshte performanca, sa me i madh te jete penisi aq me pak rezistence ka dhe pasi prishet i duhet me shume kohe te ngrihet prap, ndersa me i vogel reziston me shume, un e kam afersisht 12-13cm po ama kur kam bo seks, e kam bo partneren me fol me vete, madhesia vlen vetem kur partnera eshte kurve e klasit boteror dhe keto lloj femrash edhe kemben po tu fusesh nuk ndjejne gje.. ‘_’ nqs kryen marredhenie me nje vajze normale dhe jo kurve qe ka shku me gjysmen e qytetit ateher madhesia nuk ka shume rendesi..keshtu qe mos e stresoni shume veten..

  Nga shqiptari26 Jan, 2011

 66. pershendetje dr. a mund te ma dergoni me imail emrin e ilacit dhe ku mund ta gjeje se edhe une si te gjithe derguesit e kam kete problem.penisi im ne ereksion shkon 13cm pres pergjigje faleminderit.

  Nga mondi28 Jan, 2011

 67. O djema mos te ua ndin more se femrat i knaq i vogel a i madh i trash a i holl. duhet me dit me perdor at viron sikur duhet , se madhesia nuk lun rol te madh

  Nga mendi13 Feb, 2011

 68. Pershendetje. ju lutem me ktheni nje pergjigje se jam ne hall shume te math.? jam 21 vjec dhe e kam penisin 13 cm. ju lutem ma shpjegoni dot, dhe cfar duhet te bej per te ndryshuar.? pres pergjigjen tuaj. faleminderit.

  Nga sokol18 Feb, 2011

 69. SI MUND TA RRIS PENISIN SE E KAM PAK SA TE VOGEL DHE DUA QE TA KEM ME TE MADH,A KA NDOJE MUNDSI QE TA RRIS PAK.
  PERS PERGJIGJJE.

  Nga KIMI2 Mar, 2011

 70. prsh te gjitheve jam nje djal ne moshen 14 vjece dhe kam filluar mardhenie seksuale me nje dashnoren time dhe du me dit se “a te demton gje derdhja e spermes nen moshen 18 vjece”pres pergjigje flm

  Nga bobi23 Mar, 2011

 71. Pershendetje Doktor,
  penisin te eksituar e kam 13.5 dhe jam i interesuar qe ta rris edhe 3 cm,a ka far ilaci i cili e zgjat edhe pak penisin dhe nese ka pres nje pergjigjje nga ju cfare eshte dhe ku mund ta gjeje me e ble,edhe nje pyetje tjeter ndodh qe gjat mardhenjes seksuale me partneren time ndoj here e kryej shpejt 7,8 min deri ne 10 min max,ndoje here shkon edhe deri ne 45min seks dhe nuk e kryej a eshte kjo normale apo jo.
  pres nje pergjigjje nga ju Doktor.

  Nga Dardani26 Mar, 2011

 72. kam problem me penisin nuk me behet me forme kur duhet eshte shum i butë dhe i vogel cfar më këshilloni të përdor ju faleminderit për ndimën tuaj

  Nga xhevat30 Mar, 2011

 73. SI MUND TA RRIS PENISIN SE E KAM PAK SA TE VOGEL DHE DUA QE TA KEM ME TE MADH,A KA NDOJE MUNDSI QE TA RRIS PAK.
  PERS PERGJIGJJE.

  Nga xhevat30 Mar, 2011

 74. SI MUND TA RRIS PENISIN SE E KAM PAK SA TE VOGEL DHE DUA QE TA KEM ME TE MADH,A KA NDOJE MUNDSI QE TA RRIS PAK.
  PERS PERGJIGJJE.JU lutem.

  Nga bertani11 Apr, 2011

 75. dua vetem nje pergjigje te shpejt ne emailin tim .. te lutem me rekomando ndonje ilaq per zmallimin e penisit se e kam te vogel

  Nga ridi11 Apr, 2011

 76. Pershendetje,jam 19 vjeqar,kam penisin shum te vogel,3-4 cm, kur me ngritet 7-8, ju lutem me tregoni a ka ndonje menyre qe te jet me i madh sepse brengosem shum,lexova qe mund te rritet me perdorimin e disa barnave bimore,cilat jane ato me shkruani ne email sa me shpejt,Faleminderit

  Nga LEONARD25 Apr, 2011

 77. phuuuuuuuu qka jeni bo shqiptare njo dy kari i vogel kari i madh
  po maje qate kar qka ta ka fal zoti .
  Para disa vitesh kam qene me disa shoke dhe kshyrshi filma porno kerkush nuk thojke
  qfare p…i. dh.aa po phuuuuuuuuuuu qfare kari
  aahhaahah
  une per veti e kom 13cm po kon pe shti ndore si lepri.

  Edhe ni send harrova ” Nuk Eshte me Rendesi Lapsi a oshte i madh po a dine me Shkrujte ”

  Magjistari nuk e bon magjin po shkopi. :D
  kaloni mire

  Nga Genci1 May, 2011

 78. mirdita nga gazim edhe mua te njejton perblem me shqetsoni qe nga 2007 eh kendeja edhe un vujai per te njejtiin perbleim me mini-penisi shum kish pate deshire me dite si me rrite ne qfer aspekt me udhzohet ok ju pres nga ju te me tregon

  Nga gzim3 May, 2011

 79. kur bej sex prishem shpejt heren e pare, cfare kure me sugjeroni qe te kem nje kohezgjatje me te madhe te prishjes, madje disa here mezi ngrihet, si i behet per kte problem.

  Nga genti4 May, 2011

 80. tung dua nje pergjigje kam penisin pak te vogel dhe me jan shfaqur disa puqrra te vogla rreth tij i kam 15vjet a ka mundesi qe mu rit penisi pres pergjigje me te shpejt tung klm..>????

  Nga liridoni 4may,20115 May, 2011

 81. kam nje problem kam dy vite se penisi im nuk hunxhet meka mbet cut dhe me ven turp te heci ekam 22 cm ju lutem me ndimoni nese dini dicka ju falinderit

  Nga xhimil10 May, 2011

 82. pershendetje e kom penisin 10cm qysh nuj me rrit ma te madh dhe a muj me ja prish de dashures virgjinitetin kthema pergjigjen

  Nga burimi15 May, 2011

 83. pershendetje si mundem me rrit penisin ma te madh se ekom 10cm dhe amuj me ja prish virgjinitetin naj femres ju lutem mem tregue ku me gjet tableta

  Nga burimi15 May, 2011

 84. jam 27 viec dhe penisn e kam 7
  cm aka ndo nji hilac per rritjen e penisit para 7 vete jam bere synet se nuk me hapesh koka tani jam mir po te lutem me ndimoh ose po pate munci me ler numrin e telefonit te lutem me ndimoh me kthe pergjigje sa me shpejt

  Nga miljano15 May, 2011

 85. i vogel por spotist jo i madh ee pa marifet kjo eshte roli krijesor duhet te dish te punosh mir ne ket profesijon jo sall fut ee qit por shqiptarve ju duhet te lexoj librin ee komasutres aij te meson se si te bosh sex klm

  Nga sheki tetov18 May, 2011

 86. e kam pensin 15 santin du me ba 2o e quysh?

  Nga kaltrini22 May, 2011

 87. shum te mir jeni

  Nga kaltrini22 May, 2011

 88. pershendetje mjeshter desha veq nje pytje e kam pecin 15 santin e deshta veq ta di se kur te martohna a i del grujes teme boll 15 santin kthe pergjigje veq a i del ta di qao

  Nga lili22 May, 2011

 89. djem mos tja u nin kur te jete kari mbi 10 centin e knaq femnen mbi 10 eshte edhe me mire. por sa i perket me e rrite karin ne menyre natyrale nuk ka kjo eshte rrene. muni me e rrite veqe me operacione plastike deri ne 3-4 cm.une karin teme e kame 18 cm.

  Nga elvisi29 May, 2011

 90. te nejtin problem kam dhe un a ka ndonje ilac per rritien e penisit. pres pergjigje

  Nga aldo30 May, 2011

 91. a mud te ritet penisi desha ta di me ktheni pergjigje ju lutem

  Nga albania2 Jun, 2011

 92. tung doktor,a ka mundesi ta di se deri ne cilen mosh rritet penisi,pres pergjigje ju lutem

  Nga gjimi7 Jun, 2011

 93. tung doktorr nese do te kishte mundesi te me ndihmoni rreth ketij problemi per rritje ne menyr natyrale jam 16 vjeqar

  Nga grimi12 Jun, 2011

 94. a ka mundis me ma tregu naj video kam deshir ta shof se si prishet nje femer pa mar parasush qka esht.

  Nga hay15 Jun, 2011

 95. pershendetje doktro doja vetemnje pytje me jan dal tri puqrra te vogla perfuni kokes se penisit dhe jam shetsu qka mund te ndodh pres pergjigjien tuaj flm.

  Nga artoni23 Jun, 2011

 96. un 17 vjec jam… 21 cm e kom shyqyr zotit….desha me dit, der ne ca moshe zgjatet…???

  Nga bruno23 Jun, 2011

 97. si quhet tabletat per rritjen e penisit .pres pergjigjjen ju lutem dhe ku mund ti gjej ato ?

  Nga ardi26 Jun, 2011

 98. prsh kam penisin pak te shkurter (13 cm) me tregoni si mund te rris ku mund ti gjej produktet pres nje pergjigje te qart flm per mirkuptim

  Nga arben10 Jul, 2011

 99. une i kom 17 vjeq edhe penisi im asht 17 cm,po kja ska lidhje se edhe me pas ma tvogel nuk ka rendesi,se fm e ka vaginen rreth 6-8 cm kshtu qe nese asht dikun rreth 13 cm i del boll asaj,

  Nga Nderim11 Jul, 2011

 100. pershendetje si mund te rris penisin se e mam te vogel

  Nga oltjan koci14 Jul, 2011

 101. si muj ta zvogloj penisin se shum te madh e kam mun te me ifermoni se shum e pidhin piiii qajj shum

  Nga kuta15 Jul, 2011

 102. Hahahaha , qka e keni more shqetsim rritjen e penisit ,,, sjam mjek po kam lexu pak ,
  Kshill ngritje (kam lexu) Kur t kryni mardhanje mos e kryni shpejt por para se me te ardh sperma ndalone dy nje min… mbajeni te quar , pastaj vazhdoje prap pa u derdh para se me t ardh ndaloje… njejt kshtu 4 her e beni , pastaj pas 4 x e ndjerr spermen,, ka efekt ngritje.
  Ne tush, e mban ujin jo shum te ngroht normal… e mban ne maje t penisit per disa minuta deri sa te dhemb….. Ska efekt nga barnat, (Nuk i kam provu) po ma merr mendja qe nuk ka aq efekt krahasuar me Natyralen(Praktiken)….

  Nga Dardani_18 Jul, 2011

 103. doktor jam 24 dhe penisin e kam 8cm.si mund ta rris.a ka ndonje terapi per rritjen e penisit.falemnderit per mirkuptimin.pres pgj.

  Nga aleksi22 Jul, 2011

 104. Mire bre njerze te gjithe e keni nje pyetje-shqetsim lidhur me gjatesine por Mjeku nuk u lajmrua dhe nuk dha asnje pergjigje lidhur me Barnat se cilat jane per Rritjen e Penisit.

  Do te ishte mire te lajmrohet dhe te jepte nje pergjigje se cilat jane ato barna sepse me sa me kujtohet ne fillim ishte paraqitur me pseudonimin Besniku.

  Nese vertete dine diqka lidhur me kete qeshtje eshte mire te jepet nje informate me e detajume sepse dikushe seriozisht ka kesi probleme, nuk bene te qeshet me problemin e dikujt, fatkeqesisht jemi mesuar me bo hajgare per gjithqka!!!

  Nga Dardan1 Aug, 2011

 105. ilaqqe per rritjen e penisit doktor,. a ka a jo

  Nga elvisi3 Aug, 2011

 106. Pershendejtje doktorr e kam penisin paksa te vogel
  cmund te me rekomandoni per rritjen e tij dhe ne disa cm dhe a kan keto ndonje efekt anesor.faleminderit

  Nga Serxho4 Aug, 2011

 107. a ka no nje tablete ose no nje menyre tjeter per te ritur penisin e kam 12cm,pres nje pergjigje e vleresoj pergjigjen tuaj

  Nga sebastian6 Aug, 2011

 108. vdekshi ju qe keni penisa… vajzat e sodit nuk merziten shiqir zotit ka kallejna plot hahahahah hihihihi u qifshi me kalli heheheh

  Nga seksi bom18 Aug, 2011

 109. jam 17-18 vjec e kam penisin 13,5cm……kam nevoj te degjoj menimin e nje mjeku per kto permasa per kte mosh ju lutem pres nje pergjigje se jam sh i stresuar …nqs mundeni te me ktheni pergjigje ne fb se vetem ate kam …flm per mirkuprimin

  Nga neli20 Aug, 2011

 110. pershendetje kam nje problem te madh te pakten keshtu e mendoj une , kam penisin 29 cm cfar te te bej se sa vjen e me zgjatet mosha ime esht 31 vjec , disa femra i kam ber per uj te ftohte tani e mbaj te lidhur dhe dhe sdi si te bej , kam frik se me ngelet ndonje femer ne dore ju lutem me ndihmoni faleminderit .

  Nga kastriot22 Aug, 2011

 111. a ka ndonje menyr per rritjen e penisit pres pergjegje

  Nga ardi24 Aug, 2011

 112. pershenddetje aka mundesi me dite se qfare tabletash duhet me ble per rritjen e penisit si quhen ,aka ne kosove ,dhe nese po kur duhet mej perdore dhe sa kohe duhet mej perdor dhe sa eshte sukesesi i tyre dhe ajan natyrale qe nuk bejn deme ne organizmin e njeriut ju kerkoj pergjigje adekuate serioze ju flm per mirkuptim

  Nga fatoni25 Aug, 2011

 113. .

  Shqiptar gjatesin e dijes se penisi vlen ma shum ma shum…..

  Nga natyrali4 Sep, 2011

 114. dr jam 20 vjec e kam penisin shume te vogel dua qe tem zmedhohet cfar lloj barnash mun te perdor ose te pkten nje ilc popullor flmn per mirkuptimin pergjigjen te lutem mos e dergo ne email.

  Nga mico6 Sep, 2011

 115. te lutem perdgigjen posht komentit tim

  Nga mico6 Sep, 2011

 116. e kam pas 17c tash e kam 19c .po e kam pas lidh ni teg te vages 1kg qe mat/ 1muj dit e kam mbajt lidht per kari. 2cm u rrit e sguxova ma shum

  Nga ferizajlia6 Sep, 2011

 117. hej ju quna mos e lodhni veten shume i madhe e i vogel njesoje eshte vetem le ti shtjer edhe pjeset tjera te trupit ne perdorim se na exiton shume me vjen keq per ato quna qe e kane nen 10 cm tung kenaquni me ate qka keni nga linda

  Nga linda20 Sep, 2011

 118. penisi rritet deri ne 7.5 cm mos u boni merak esht ilaqi po spo bonnn me folll

  Nga leo26 Sep, 2011

 119. mesoni o shqipetar te shkruani shqip.

  Nga filia29 Sep, 2011

 120. hey oj lind qysh e pate emailin ti ,dalim naj here dyluftim edhe pi shina krejt pjest ne perdorim :P haha

  Nga afrimi4 Oct, 2011

 121. o doktor ka ndonje ilac qe te rit karin.kthe pergj

  Nga sssss5 Oct, 2011

 122. Prsh te gjithve.deshta me ba nje pyetje persa i perket sexit .si mundem me e zgjate sa ma shume derdhjen ?nuk duroj shume.flm per mirkuptimin

  Nga Matrix5 Oct, 2011

 123. Penisi i madh eshte me i embel , lere ti Linda qa thua ,

  Nga egzona18 Oct, 2011

 124. Matrix per tu zgjat sexi sa me shum te kisha preferu kur je tuj ba Sex me ba Mledhje ne matematik 4+8=? 5+9=? 13+54=? e kshtu me radh ….! e kur te vjen me u Derdh nisja me shumzue qiti vetit zor ;-) pershendetje kosova

  Nga kosova31 Oct, 2011

 125. Kari sa ma i madh me i keq per femra sepse kari madh kur derdhet ma nuk qohet kollaj edhe është i bute ndersa kari mesatar rrin qut shum edhe shum i fort kjo i vyn femres per tu kenaqur me sexin po shqiptart e kan mendjen me perfitue shum e mendojm qe me karin e madh kryn pun nuk eshte keshtu kari vogel qendron gjat edhe shpesh kari madh shkurt e rrall ne sex … bye

  Nga kosova31 Oct, 2011

 126. edhe une kam nje shqetesim pasi qe me duket qe madhesia e penisit tim eshte e vogel, me intereson te iformohem a mundem me rrit edhe pak

  Nga loli9 Nov, 2011

 127. Jam mbi 50 vjeç. Jam ne gjendje te mire shendetesore. Bej seks mire por deshiroj qe te bej me shume, sepse kam nje te dashur te mire.
  A mund te perdore viagren dhe si.Si mund ta largoj stresin ne momentin e berjes sex sepse shpesh me mundon sa qe nuk arrije ta perfiundoj normalisht. Pershendetje.

  Nga M. zmijani12 Nov, 2011

 128. kam nje problem doktor te lutem me ndihmoo, e kam karin vetem 9 cm te ngrehur,, me vjen turp prej te dashures , ka nje muaj qe me thot te bejm sex dhe i shmangenm , jam akoma i virgjer te lutem , me thuaj si ta rris te pakten te kaloj kufirin e 10 cm.. te lutem

  Nga xhevi12 Nov, 2011

 129. prsh doktorr e kam penisin e vogel a ka ndonje ilaq qe ta rris ate po pa efekte ansore po pres nje pergjigje pozitive….

  Nga kristian22 Nov, 2011

 130. ju lutem mendoni mire para se te beni nje koment nuk eshte e drejt te vlersoni per diqka pa pasur dijeni apo pervoj sepse dikujt mundeni me i shkaktu stres.po ju them te gjith atyre meshkujve qe mendoj qe penisi i tyre eshte i vogel te mos shqetesohen e te mos turperohen se knaqesia seksuale nuk nvaret aspak nga permaset e penisit flm

  Nga fati ferizaj27 Nov, 2011

 131. doktor desha ta bej nje pytje nese esht e mundshme mund te me tregosh se si mund ta rris karin e kom 19 cm e kam deshir ta bej me te madh mund te ma dergosh ne email pergjigjen te lutem

  Nga strixi15 Dec, 2011

 132. jam nje djal 27 vjec dhe nuk jam prishur akoma a thua kam nje problem

  Nga gjoan17 Dec, 2011

 133. ju pershendes te gjithve mashkujve qe pasni kaq shum probleme me penis,dhe them te drejten ne sex ka shum rendesi madhsija e penisit por me shum ka rendesi se si dini te punoni me te dhe ta knaqni nje femer,pra suksese te gjithve klm nga Kanada

  Nga Ema kanad19 Dec, 2011

 134. doctor e kam 13cm te ngref karin dhe si mund ta bej me te madh flm

  Nga ardian cukali2 Jan, 2012

 135. doktor e kam penisin 14cm dhe dua ta bej me te madh te lutem mund te me sjesllesh pergjigjen emailin tim

  Nga arturi3 Jan, 2012

 136. une jam 27v. edhe e kam penisin e vogel, kam pas shume mardhenje sexuale me femra, por asnje femre nuk me eshte ankuar, mos e vritni mene per ket pune, problemi eshte si duhet te behet sex,, klm

  Nga roni1013 Jan, 2012

 137. oo njeerzzzzz
  une e kam 22 cantin mu ka rrit tu bo sex shumm
  e kom pas 18 qetash 22 mu ka bo :D
  mos u bohi vesvese

  Nga Dardan15 Jan, 2012

 138. e dua fort sexin nuk asht randsi a asht imadh apo i vogel duhet mjeshtrija se si vepron

  Nga kuqka e plake (97 v.)19 Jan, 2012

 139. prsh doktor,, si quhet dhe ku mund ti gjej tabletat per rritjen e penisit te lutem kthe prgj ne email

  Nga xxx20 Jan, 2012

 140. prshe doktor aka munsi memtregu se si muje me qet ilaq apo hapa per me rrit penisin tlutem se shum jam ka kerkoj por kerkushe nuk po mund me ma kthi pergjigjen?

  Nga mevludin28 Jan, 2012

 141. Papilloma virus eshte nje semundje e penisit.
  Si duhet te kurohet ky virus?
  A ka rruge per largimin e ketij virusi?

  Nga Pali nga Lezha.30 Jan, 2012

 142. e kam ni problem me penisin tim nuk po me qohet problemin e kam qe 10 dit flm pres pergjigje

  Nga nika1 Feb, 2012

 143. une jame vetem 15 vjeqar dhe penisi im esht me duket se shum i vogel … a esht tek gjithkush keeshtu dhe gjat kohes qe vjen rritett a po esht diqka per tu shqetsuar :P:P pres prgj ….

  Nga besfort8 Feb, 2012

 144. tug doja taeja ne=jepytje doktor.akamudsi mu rrit peisi me produkte apoveq ja reklama televizive mashtrim

  Nga imeri10 Feb, 2012

 145. doktorr une e kam penisin e vogel ku ka me ble barna me mu rrit dhe a ka ne Kosove dhe Ku?
  Te lutna e pres pergjigjjen

  Nga wisky11 Feb, 2012

 146. Pershendetje doktorr,deshta ta bej nje pytje pytja osht e njejt sikurse e shumices si mund ta kem KArin e madh qfare jan ato tableta bimore edhe ku muna mej ble,pasi qe dihet qe shiptart qijn fort ani me bo edhe me rrit karin kena mej myt grat krejt ,haha pres pergjigjen sa ma shpejt qe osht e vertet bakshish naj kojshike ropt ski rren :D

  Nga Ramiz11 Feb, 2012

 147. pres pergjigjen sa ma te shpejt ne email

  Nga Ramiz11 Feb, 2012

 148. qfar ilaqi me pérdor pér me u vonu me u derdh ma shénon emrin e ilaqit

  Nga edmond16 Feb, 2012

 149. une e kom penisin 17cm por po kom qef me rrit edhe pak a ka nej metod se si me rrit dhe si apo veq me ilaqe nése me ilaqe qfare edhe ku ka me i ble ne kosov

  Nga edmond16 Feb, 2012

 150. une jam bere synet dhe e kam penisin te vogel car ilaci duhet te perdor per te rit penisin me dergo ne email plz

  Nga mateo3 Mar, 2012

 151. prsh…problemin kryesor qe e kameshte se masturboj(derdhna shumeshpejt),a ka najmenyre me e zgjat procesin e seksit derisa ta kryej?flm per mirkuptim

  Nga digitali17 Mar, 2012

 152. kam nevoj me rrit penisin si mund ta bej ju lutem te me tregoni

  Nga xxxx20 Mar, 2012

 153. une jam 15 vjeqr kam penisin shum te vogel si duhet ta rris ata tlutna doktor pergjigjumi ta di shum per ner

  Nga besim21 Mar, 2012

 154. doktor kur baj seks me zgjat procedura afersisht 30 minuta pastaj prishem dhe penisin e kam 18cm jan normale keto fm

  Nga baci29 Mar, 2012

 155. pershendetje, jame 25 vjeqar kame penisin 15cm, cfare mund te perdor per ta ritur.
  Pres pergjigje
  Prishtine…

  Nga oki2 Apr, 2012

 156. un e kam penisin 28 cm a ka ndonje ilac per zvogelim se nuk me pelqen kaq i madh

  Nga visi7 Apr, 2012

 157. Une jam 25 vjeqar deshta tju pyes qfar mund te kem ka ni koh se mu kan paraqit rreth penisit edhe ne penis disa si te them si lloj lythi nuk me dhambin as kurgjo veq desha ta di se qfar mund te jem e pres pergjigjen tuaj ne imail flm.

  Nga fatmiri12 Apr, 2012

 158. rolandi doktorr a ka mundsi mem tregu per rritjen e penisit dhe si ta zgjas knaqsin seksuale per pak koh

  Nga Rolandi15 Apr, 2012

 159. e kom ni problem ne penis um kan dal do sikur puqrra te vogla nuk jon te kuqe kur mu qohet ato ma dallohen.
  Ju lutem kthene pergjigjen sa ma shpejt edhe a hiqen ato a duhet me shku te naj mjek edhe ku?

  Nga Pa emer27 Apr, 2012

 160. i nderuar me jep te lutem nje perxhixhje ne problemin tim qe me duket serioz me Shum nga vajzat qe kam pasur ne mardhenje merziten nga un se nuk mundem me u perfundu shpejt rundet e mija zxhatin perafersisht nga dy or dua te di a eshte kjo ok.apo duhet te shkoj te ndonje mjek nese po me thunu cilit mjek ti drejtohem falemenderit per mirkuptim.

  Nga koronado3 Jun, 2013

 161. Te nderuar te rinje! Si meshkuj dhe femra!
  Me lejoni te shpreh pak njohuri qe di, nga shkenca e mjekesise!
  Shkurt:
  Nuk ka rendesi gjatesia , gjeresia apo perimetri ,sepse 5(pese) fazat e nje marrdhenie duhen qe te zhvillohen, por e rendesishmja eshte pjesa aktive per ti realizuar pa ndererje dhe rregullishte nga e para deri ne ejakulacion!
  Mos e derzoni veten direct tek organet gjenitale pa u formatuar, pa u zhvilluar: Ngritja gjenezike …, Ereksioni
  …Ambjenti i vagines eshte ne pH acid , kurse materiali biologjik mashkullore (sperma) eshte me pH bazik!
  Duke bere te mundur perplasjen ne momentine duhur , nepermjet receptoreve nervore, realizohet relaksimi (ngopja) edhe pse deshiron/ apo paraqitesh si i pa ngopur!
  Prandaj eshte faktori MATERAL(sperma) i derdhuri, duke realizuat te gjitha fazat pa shkeputje!
  Kjo quhet ngopje momentale…!
  Pa pastaj?!
  Duhet nje moment pauze, pushimi qe te aktivizohet perseri …5 fazat!
  Per dijeni:
  Qe te behet e afte per fekondim nje qelize seksuale duhen 60 dite dhe”konzervohet” ne tubat e testeve Bashke me sekretet e gjendrave aksesore (3) te meshkujve : Prastates, Vezikulare dhe Bulbouretrale perbejne spermen qe eshe e afte te rezistoj deri ne fekondimine e vezes, ne kete amjent shkaterrues acid!
  Prandaj ushqeheni, zgjidhni, perkushtohuni dhe realizoni fazat pa shkeputje !
  Mos u shqetesoni per permasat, por per cilesine!
  Shqetesuese tek meshujt eshe para impotenca( E parakoshmja) Mungojne mekanizmat e transportit!
  Shqetesuese eshte se i duket tek parnerja e saj nuk i’a realizon dhe behet manjek duke dale jashte kontureve njerezore, apo duke cenar familjen me te gjitha te keqijat e saja!
  Ju duhet te paraqini menehere tek Andrologu per te marre asistencen profesionale, per te bere korigjimet e nevojshme, per te jetuar me gjate ne qetesine shpirterore!
  Shqetesimet e partnerit, fillimishte duken te egra dhe si e pa ngopur, por perfundimi eshte rezultativ!

  Nga Metush19 Mar, 2014

Posto një koment