Fertiliteti – Si mund te shtoni shancet per te mbetur shtatezane

Keni probleme per te mbetur shtatezane? Lexo meposhte si mund te rrisni shancet tuaja per sukses.

Meqense kemi marre mbi 400 e-mail per kete teme vendosem te ndihmojme sadopak. Ju falenderojme te gjitheve qe keni shkruar!

Ne qofte se jeni duke u perpjekur per te nisur nje familje, por pa sukses duke bere disa ndryshime te vogla ne menyren e jeteses tuaj mund te shtoni shancet per nje kontraceptim dhe te siguroni nje shtatezani te shendetshme. Sidoqofte jane disa faktore qe ju nuk mund ti ndryshoni si puna e moshes, probleme ovulimi, probleme me spermen, dhe demtime te tubave te Fallopit.

Ndryshime qe mund te beni

Hani mire: ne qofte se jeni femer, nje diete e balancuar do tu permiresoje shendetin dhe gjendjen tuaj ne pergjithesi dhe kjo gje siguron qe trupi juaj eshte ne gjendje te ushqeje nje femije. Ne qofte se jeni mashkull, ngrenia e ushqimeve te shendetshme eshte e rendesishme ne prodhimin e spermes.

Zgjidhni nje diete te pasur me fruta dhe perime, buke, patate, oriz dhe drithra te tjere, bulmet dhe mish pa shume yndyre si dhe peshk dhe burime te tjera proteinash.

Beni Kujdes me peshen tuaj: te qenit mbipeshe apo nenpeshe mund te nderprese ciklin menstrual dhe te rrezikoje shtatzanine. Nje femer me index trupor (BMI) me 29 ose me shume dhe me 19 ose me pak e ka me te veshtire per te mbetur shtatezane.

Per te gjetur indeksin tuaj trupor pjestoni peshen tuaj ne Kg me dyfishin e gjatesise tuaj. Mjekimet per fertilitet mund te mos jene efektive per femrat qe jane shume mbipeshe apo obese.

Kontrolloni pijen: mjeket nuk rekomandojne pirjen e alkolit. Meshkujt nuk duhet te pine ne menyre te tepruar sepse rrezikojne demtimin e spermes.

Ndaloni duhanin: Duhani dihet qe shkakton infertilitet dhe menopauze te parakohshme tek femra dhe probleme me spermen tek meshkujt. Gjithashtu pakeson shancet per sukses te mjekimeve per fertilitet.

Qendroni aktive: ushtrimet e rregullta te moderuara (si psh ecja me vrull) do ju mbaje ne peshen ideale dhe rrit shancet per konceptim. Ushtrimet ulin stresin dhe rrisin nivelet e endorfines – hormonit qe na ben te ndjehemi mire.

Froskohuni: per prodhim optimal te spermes, testikulat duhet te jene disa grade me te ftota se pjesa tjeter e trupit. Shmangni Xhinset apo te brendshmet e ngushta si dhe vaskave me uje te nxehte dhe saunat.

Puna juaj: profesionet qe ju mbajne ulur per nje kohe te gjate, si psh shoferet ne rruge te gjata apo ekspozimi me kimikate dhe pesticide te ndryshme ndikojne ne cilesine e spermes.

Menaxhoni stresin: stresi nuk shkakton infertilitet por nivele te larta shtresi ndikojne tek cikli menstrual.

Pini acid Folik: gjithe femrat qe perqiqen te kene femije duhet te marrin nje suplement acidi folik 40mcg ne dite per te evituar disa difekte te lindjes.

Kontrolloni mjekimet: disa mjekime mund te ulin shancet per shtatezani, flisni me mjekur tuaj ne qofte se jeni ne mjekim e siper.

Marjuana dhe kokaina ulin prodhimin e spermes.

Gjerat qe smund te ndryshoni

Jo te gjithe faktoret jane ne duart tuaja.

Per femrat

per femrat keto probleme mund te ndikojne ne konceptim:

Probleme me Ovulimin: ndonjehere femrat nuk mund te ovulojne (leshojne veze) ose e bejne kete gje shume rralle. Mund te ndodhe na semundje, difekt gjenetik apo demtim fizik.

Bllokim i tubave te fallopit: per arsye te semundjeve seksuale te transmetueshme, difekt te qelizave te mitres kur vendosen ne vend te gabuar si dhe rezultat i nje operacioni te zones se legenit, psh apandesiti

Mosha: sasia dhe cilesia e vezeve ulet me rritjen e moshesh. Femrat tek fillimi i te 20-tave  kane dy here me shume shance se femrat qe jane ne fund te 30-tave.

Probleme me mitren: mund te shkaktojne mos mbjelljen e vezes

Probleme te tjera mjeksore si : diabeti, epilepsia, tiroidet, dhe probleme me zorret di deshtime te shpeshta me pare.

Per meshkujt

Infertiliteti tek meshkusht shkaktohet kryesisht nga mosprodhimi i spermes.

 • Sasi e paket e spermes, e pamjaftueshme ose cilesi e dobet, sperme qe leviz shume ngadale.
 • Infeksion ose demtim i testikujve, nga mjekimet rediterapi apo demtim gjate aktiviteteve sportive.
 • Infeksion bakterial i meparshem.
 • Operacion psh i hernias qe mund te kete demtuar tubat apo kufisuar funizimin me gjak.
 • Diabeti, mjekimet apo operiacion i rrugeve te urines, mund te shkaktoje dalje retrograde, kur sperma udheton mbrapsht pra shon ne fshikze ne vend qe te dale jashte.
 • Probleme seksuale si psh pamundesia per ngritje.

shendetionline.com

 1. 179 Pergjigje per “Fertiliteti – Si mund te shtoni shancet per te mbetur shtatezane”

 2. Faleminderit per kete faqe. Gjithmone kam kerkuar materiale ne internet ne anglisht, sepse ishte e pamundur te gjeja informacion ne shqip.

  Nga Arta Begolli15 Feb, 2010

 3. Faleminderit shume per informacion. Faqe teper interesante

  Nga Eva Koleci16 Feb, 2010

 4. flm per kete faqe te qelluar,ju pergezoj

  Nga nora8 Mar, 2010

 5. jam 35vjecare femi nuk kampasur deri me tash por tash jam shtatzan isha ne mjek pok mieku metha se jam 2muajsh por femjes ende nuk i re zemra ju lutem nje pergjigje nga ju

  Nga zana emini6 Apr, 2010

 6. jom27 vjecare kom pas nje lindje ne moshen 20 vjeqare ma nuk po mes shtatzan cili mun me kon problemi ju lutem prgjigjjen tuaj e pres

  Nga behare13 Apr, 2010

 7. po me pelqen qe edhe shqiptaret po flasin per gjera te tilla. faleminderit shume!

  Nga liberta19 Apr, 2010

 8. jam nje grua 35 vjeq i kam tri vajza,dhe dua te ju pyes a ka naj menyr se si munem me met shtatzan per djal. Te faleminderoj shum.

  Nga viola7 May, 2010

 9. kam crregullim hormal,afer 2 muaj jam duke pedor terapi,nga gjinekologja.tash mestracionet ce 1 muaj, me jan rregullu, pasi i kisha te cregullta.a do mund te mbetem shtatezen, a eshte problem i madh,ky crregullim,hormonal.jam 27,vjecare, ce 9 muj,qe mundoha me met shtatezen.ju faleminderit.

  Nga kimete20 May, 2010

 10. jam 20 vjeqare qe 2 muaj provoj te ngel; sjtatezen por nuk munedem per nje muajkam pasur dy here mestucionet 10 dhe 26
  ju lutem me ndimoni

  Nga ardiana27 May, 2010

 11. jam bardha nga fr jam martuar qe 10 muaj dhe nuk po ngelem shtatzane mjeket me thon mir je por un kam dhimbje ne anen e majt dhe ne te djatht te barkut shum bile bile ne diten e 14 kam dhimbje em te medha ne dy anet e barkut ju lutem me ndimoni me ktheni nje pergjigjje se jam shum ne hall dua te ngelem shtatzane sa me shpejt ju luetem me ndimoni me ktheni nje pergjigjje tung nga bardha

  Nga bardha dhe omeri6 Jun, 2010

 12. Jam nje 38-vjecare, kam bere nje lindje ne moshen 25, kam rreth 5 vjet qe kerkoj te kem dhe nje femije te 2-te, por e kam te pa mundur. Kma bere vizita dhe kam rezultuar ok, por nuk e di pse nuk po mbetem shtatzan. Ju lutem me thoni nese me ndihmoni me ndonje mjekim qe mund ta perdor pa frike, apo mund te perdor dhe metoden e hapjes se tubave, mqs une lindjen e pare e kam bere me operacion. flm

  Nga majlinda11 Jun, 2010

 13. jam 30 vjeqare jam e martuar qe 8 vite nuk kam femij mjeket me thon mire mestracionet mire ikam pas gjith tash qe 3 muaj vetem ka pak nuk i kam te plota vetem ka dy dit ashtu shum pak kam frik se me lajn a qka esht problemi burrit i kan than pak fara ka nuk e di qka po bahet me mu skam shpresa hiq qi muj me lind najher ndoshta me tregoni diqka sado pak ju faleminderit per mire kuptim

  Nga berna mjaku13 Jun, 2010

 14. faqe shum interesante. po me pelqen shum.i kam dy vajza dhe a ka naj metod mjeksore per me lind djal. faleminderit

  Nga nurka18 Jun, 2010

 15. kam dy vajza a ka nja metod mjeksore qe komandohet per me lind djal

  Nga nurka18 Jun, 2010

 16. Ju pershendes te gjithve,kam deshir tju ndimoj motrave qe smund te ngelin shtatzen,esht nje doktor nga turqia qe ndimon shum ne mbetjen e shtazanis dhe ka shum suksese ja qe nje rast ne familjen time ska pasur femi 20 vjet tash ka 6 muj kan kalur ajo ka qen ne turqi dhe esht shtazen me 3 binajk po ashtu une kam ndimuar edhe di gra qera po ashtu edhe ata kan ngelur shtazen,mendoj kam ndimuar qe ate te provojn deri ne fund qe te ken nje femi apo me shum siq e ka shkrauar allahu. po une mund tju ndimoj me numrat e telefonit dotori normal esht turk perkthesin e ka shqiptar nga maqedonia mund ti merni numrat e teli dhe mund te kontaktoni te tregoni lirisht per deshiren qe keni te keni nje femi mos e zgjas shum numrat e tel:0038970685290 turqi tel:00905357667371 ne di numart kontakton perkthiesi allahu ju ndimoft

  Nga mia21 Jun, 2010

 17. jam mje grua 31 vjece kam nje djal 5 vjec por ce nje vit mundoem me ngel shtatzen por kot mestrACIONET I KAM NE REGULL!UN KAM PROBLEM ME GJIJT NE TE DY GJIJT KAM FIBRIADENOM CDO VIT BEJ MEMOGRAFI DHE MJEKU ME THOT SE SESHT ASGJE SERIOZE MUNDESH ME NGEL SHTATZEN SKE ASNJE PROBLEM;KAM VONUAR ” HER NGA1O DIT PO PASTAJ ME KAN ARDHUR:JU LUTEM ME TREGONI A NDIKON SEMUNDJA E FIBRIADENOMES TE GJIJT TE MOSS NGEL SHTATZEN SE KETU NE GJERMANI DR ME KA THEN SE JO NUK NDIKON DHE OPERACION NUK I KAM BER GJIJT SE IKAM FIBRIADENOMAT TE PAREZIKSHET NUK DUET TI OPEROJ SE SKAM DHIMJE:FLM SHUM NESE ME KESHILLONI DICKA LINDA NGA DEUTSHLAND

  Nga linda5 Jul, 2010

 18. jam 41 vjeqare,jam e martuar qe 4 vite por nuk po mbes shtatezene.i kam bere te gjitha kontrollat mjekesore,mjeku me ka thene se qdo gje eshte ne rregull dhe se nuk kemi nevoj as une as burri te perdorim medikamente sepse edhe burrit pas analizave qe ka bere i ka thene mjeku qdo gje ne rregull.menstracionet i kam qdohere ne rregull.ju lutem nje keshille nga ju,a eshte ne pyetje mosha ime,a te kem shprese se mund te mbes shtatezene.me respekt

  Nga malida7 Jul, 2010

 19. aka mundesi qe te me pergjigjeni ne pyetjet qe km bere me heret nuk po eshih ketu qe mu keni pergjigj as nuk po e shoh ate qe e kam shkruar ju lutem ndosht ju e dini qila ishte pyetja dhe hitoria ime ju lutem te me pergjigjeni me respekt Arbnora ju lutem…

  Nga Arbnore7 Jul, 2010

 20. ju lutemmmmmm
  te me pergjigjeni sa me shpejt ju lutem me respekt

  Nga Arbnore7 Jul, 2010

 21. jam 25 vjecare ce 4 vjet martes nuk mundem te mbetem shtatezen mjeku me thot gjithcka nregull analizat mkan dal mir po akoma smetem shtatezan kam perdor klomifen po sme ka ndimuar.ju lutem me suqeroni dicka dhe me jepni nje ndim ce 2 vjet qe mundohem te mbetem shtatzan.me respekt mika

  Nga mika16 Jul, 2010

 22. pershendetje staf i nderuar dhe juve te gjithave te brengosurave.kete here vetem desha tju pershendes dhe te jap nje kritike.me te vertete eshte faqe interesante por po me brengos ajo se po e shof se vetem po shkruajm kot,sepse pergjigjje nuk po marrim,atehere ju lutem nderrojeni titullin,mos thoni pergjigjjet por vetem lereni komentet sepse vetem komente po lexoj dhe asnje pergjigjje.
  me respekt

  Nga malida16 Jul, 2010

 23. a mund te linde nje mashkull kur nuk i ka te dyja testikujt ,ju lutem nje pergjigje ,po ose jo .respekte per faqen shume interesante

  Nga ina11 Aug, 2010

 24. pershendetje staf i nderuar jam 21 vjeqare jam martuar qe dy vjet para nje vjeti kam abortuar frytin 10 javsh dhe po kam deshir qe te mbes sa ma shpejt shtatzen po u bo nje vit e ma shum po mundohem te mbes po spo kam sukses mjeku me thot qe jam shum mir po pse spo mbetem shtazene faleminderit me resepekt arlinda

  Nga arlinda 2031 Aug, 2010

 25. pershendetje,jam 25 vjecare ka nje vit qe ne vezoren e majt kam nje cist e cila eshte e mbushur me uji mjeku me thote se kete mund ta eleminojme vetem me operacion dhe a eshte kjo pengese qe un nuk mund te ngelem shtatezene ju lutem me ndihmoni respekte

  Nga azra12 Sep, 2010

 26. ju pershendes kam dy vajza deshiroj te kem edhe nje djal po cilat jan shancet me te medheja per me pas djal ju falemderit

  Nga drita13 Sep, 2010

 27. desheroj te di se si mund ta lindi nje djal kam vetem vajza ju pershendes

  Nga nota13 Sep, 2010

 28. jam 30 vjeqe e kom ni obort e nje lindje cezarjane jam tu provu qe 8 muaj te ngelem shtatezane po nuk po mbes pas lindje kom pas probleme me gjendren tiroide para ni viti e kom mar jodin radioaktiv gjendra mu ka stabilizu nuk kom problem ma me gjandren jom ka e perdori ni hormon ne mengjes me mi mbajt stabil hormonet mjeku i hormoneve po me dhot qe je mir nuk mun te mbetesh shtazan gjinokologi po me dhot se ndikon tiroida qe sun po mbet shtazan ju lutem me ndimo faleminderit

  Nga lumi14 Sep, 2010

 29. Pershendetje
  Jam loko nga USA
  pytja
  une jam i martuar dhe mundohemi me gruan te kemi femije po nk po ka sukses
  me tregoni:
  ne cilen dit pas mesturacioneve ka sukse
  -a duhet femra me u derdh
  -a eshte pozita misionare e mire
  -a duhet me i lan spermen mos me u derdh po me lan 1 jav apo 10 dit a ka sukses kjo
  -ju lutemi na dergoni perggjigjen

  Nga Loko17 Sep, 2010

 30. jam 22 vjeqare kisha pas deshir mem tregu si kam shanc te mbetem shtatzan ,cilat dit jon per me pas mardhanje mas mestracjonev i kam pas met 6shtin dhe mu kan vonu met 18 um kan ardh si kam shanca te mbetem shtatzan të lutem me tregoni qka duhet te bëj faleminderit jeni te mrekullushum

  Nga donna21 Sep, 2010

 31. me ktheni pergjigje ju luuuuuuuuutem

  Nga azra27 Sep, 2010

 32. pershendetje jam 27 vjecare jam martuar qe 2vite mundohem me ngel shtatezene po pa sukses sepse kam infektim gati qe nje vit shkoj nepüer mjek barnet etyre me ndihmojn vetem nje koh te shkurt amund kjo me qen penges.me tregoni cfar te bej.ju faleminderit shum.pres pergjigje.

  Nga esa28 Sep, 2010

 33. a mund te ngelem shtatzen 8 ose 5 dit para ciklit mestrual?

  Nga tina2 Oct, 2010

 34. ju lutem me tregoni a ka mundsi te mbetem shtatezen 5-7 dit para ciklit mestrual

  Nga tina3 Oct, 2010

 35. jam e martuar qe 1 vit po shtatzan nuk po muj mbes kam pas nje problem po edhe aj u zgjidh nje cist e kom pas po tash mu ka largu si mundem me mbet shtatzan un qaoo me dergoni pergjigjje

  Nga LINDA VUSHTRRI8 Oct, 2010

 36. pershendetje jam 30 vjeqare kam nje pytje jam e martuar qe 5 vite ne fillim nuk kam dashur te mbetem shtatzan ndersa tash deshiroi menstracionet i kam gjdi 30 o 31 dit nga nje her me vonohen edhe me shum dej ne 10 dit nuk e di ku eshte problemi kam qen te mjeku po mir me ka thon .
  a ka mundesi me met shtatzan menjeher mas cilkit ? se me kan then se nje jav para ciklit e nje jav mas ciklit nuk ka mundesi me met .
  Pa durim pres pergjigjne .ju faliminderit

  Nga rajmonda25 Oct, 2010

 37. doktor te lutem mund te mu pergjigjesh ne ket pyetje.jam nje vajz 20 vjeqare dhe i dua shum femijet dhe kam deshir qe tash per vit te ri te mbetem shtatzen.shum gra ikom ndequar mos u jep mbas femijve shum.se nuk bon.qfar don me than qe idua shum femijet dhe kam deshir te kem femij.ashkakton kjo ndonje gje

  Nga dona4 Nov, 2010

 38. Doktor jam 18 vjec dhe kam probleme me derdhjen e spermes ndonjehere nxerr ndonjehere jo.

  Nga kristi16 Nov, 2010

 39. ju lutem me ndihmoni kam deshir ta kam nje djam me tregoni si muj me pas

  Nga lina kuqi19 Nov, 2010

 40. JU pergezoj per faqen eshte nje faqe shum e mir te pakten kemi literatur shqipe per qdo gje qe na nevoiten ju faliminderit qe na e mundsuat kete por une kisha pas nje pyetje te lutem doktor nese mund te me ndihmoni jam 21 vjeqe dhe dua te ngelem shtatzan tani nje vite e gjysme por akoma nuk arrij dot spo mund te kutpoj problemin pasi qe qdo gje nga analizat me kan dal mir si mua ashtu dhe bashkshortit po ndoshta dhe nuk po mundem ta dij se kur mund te jen dietet e ovulacionit per mua ciklin e kam qdo 28 dite dhe me cikel qendroj 7 dite kur mund te kem dietet e ovulacionit nese mund te me ndihmoni pres pergjigjen faliminderit ne mirkuptim ju pershendes

  Nga Dhurata27 Nov, 2010

 41. jam 28 vjeqare kam dy vajza kam deshir ta kem edhe nje djal po nuk e di a ka naj mundesi qe ta provoi te mbes edhe njeher shtatzan e te jet djal te lutem me ndihmoni nese po si

  Nga besa1 Dec, 2010

 42. kam dy vajza dua te di se si mund te bej nje djale

  Nga bona3 Dec, 2010

 43. ju lutem me ktheni pergjigje.faleminderit

  Nga bona3 Dec, 2010

 44. prsh jam nje vajz 23 vjec problemi im esht ky se para 6 vitesh mbeta shtatzene dhe e deshtova pa dashje mirpo kam 3 vjet pa kryer mardhenia me burr per shkak te emigrimit pasi ai te vij amund te mbetem shtatzene perseri ju lutem me ktheni pergjigje se kam degjuar shum njerez qe nuk kajn mundur te bejne femije me me respekt ilda

  Nga ilda14 Dec, 2010

 45. jam emartuar qe 13 vite dhe nuk po jes shtatzan julute te me kshillono si te jes shtatazan ju faleminderit pres per gjigje ne majll ju faleminderit shum

  Nga hika15 Dec, 2010

 46. jam 21 vjetshe kam nje qik nje vjet po du me met shtatzane po nuk po jes mustracionet naj her me vonohen 2 muj ose 3 nuk di se qka esht problemi ju lutem me ndimoni psh.nga brukselli te lutem me perxhixhuni pytjes

  Nga sara kurtishi16 Dec, 2010

 47. a kam mundesi me met shtatezen,e kam pas marrdhenien ne diten e 8-9 pas menstruacioneve

  Nga nita21 Dec, 2010

 48. jam ne grua 39 vjeqe kisha deshir te mbes shtazan e ne korik te viti 2010 mbeta po kur shkova ne kontroll mejku me tha je shtazan po je sikur { voja pa te kuq] shtazan isha ama fryt nuk kisha. abortova ama shum jam merzit shum e dojsha at femij. Ju lutem nese mundeni me me tregu a mosha esht ne pytje a shka ishte ai problem, kur nuk kisha ni me u kon shtazan a fryt nuk ka. tregoni ju lutem arsyjen edhe a mundem me mbet prap shtazan.

  Nga hana11 Jan, 2011

 49. prej dites se par kur te vijn mistracionet duhet me llogarit kur te bahen 12 dit deri 17 eshte ma let me met shtatzen qat,her bijn qelizat vtem duhet mu nxe bukur shum me sex per mi kup qelizat

  Nga toni18 Jan, 2011

 50. te lutem me ndihmo nese ke mundesi jam 37 vjeqare. provoj qe 2 vite me mbet shtatzen por pa sukses se burrit i kan then qe spermen e ke te dobt por ky e ka nje djal.e une i kam mestrecionet e rregullta, te lutem a ka mundesi qe une me mbet shatzen me pa durim e pres pergjegjjen tende

  Nga dija24 Jan, 2011

 51. pershendetje kam ni djal 4 vjet qe 1 vit kam abortu se nuk po mbes shtatzene mjeku me ka then se je mir ju lutem me ndimoni me nje pergjigjje dhe cilat dit jon me te mira per te mbetur shtatzen

  Nga lule15 Feb, 2011

 52. a ka mundesi me mbet shtatzan kur te merr hapa kunder shtatzanis,por njekohesisht esht smur dhe merr hapa tjer kunder dhimbjes se kokes,a mujn mu perzi hapat dhe me mbet shtatzan,edhe kur fillojn me ju nal mestracionet pasi te mbet shtatzan,

  Nga titi21 Feb, 2011

 53. ka qe 1 vit qe jam martu ende spo muj me pas mardhenie me burin shkaku esht se kam dhimbje te padurueshme kam qen disa her te mjeku me thot ske asgje me tregoni ju cka duhet te bej ju lutem pres pergjigje kalofshit mire

  Nga tina23 Feb, 2011

 54. pershendetje po e vertet asht se asht mjeki turqi qe ndimon me met shtatzan une jetoj gjermani asht ni shoqe e jemja edhe ajo 18 vite ska pas thmi tash e ka djalin turqi asht kan e mjekt se kan dit pse sasht met shtatzan gjith tuj than mir mir ,e per me pas djal une kam ni qe me mor me sod buke mmi ba me uj mu pastru posht ban djal se d methan po tu fryshin vot e djeve po pelqen kaj tem tung

  Nga hatigje9 Mar, 2011

 55. une kam bere inseminimin mas 12 dite ko me shku per ta bere analizen a jam shtatzana por kam deshir ta di a mundem masi nje jave ta kuptoj ndoni shenje qe me jep ndoni shpres qe mundem me qen shtatzane ju lutem te me shkruani sepse jam ne ankth te madh une e bera inseminimin per arsye se nuk kisha durim te pres ende meqense provova te mbes shtatzan per 3 vite po pa sukses sa i perket te gjitha analizat e mundeshme i bera une dhe burri te gjitha jan shum mire po nuk erdh deri te shtatzania flm

  Nga berrna11 Mar, 2011

 56. Pershendetje.A mund dikush te dije se a mund te kete femra sukses me vetem nje embrion te transferuar me metoden IVF?A keni degjuar per ndonje rast te tille?
  Ju FLM.

  Nga Era12 Mar, 2011

 57. jam martuar qe 6 muj po spo mundem me mbet shtatzan me thoni kur eshte koha ma e mir per me mbet shtatzan kur tem vin metracijone kam dhimbe ne fund te barkut ju lutemi me tregoni qao faleminderit

  Nga albina15 Mar, 2011

 58. ju lutem nje pergjigje pres qe tre muaj muaj gati dhe nuk kam asnje pergjigje ju lutem te me ndihmoni sado pak nje ndihm paksa te vogel bile ju faliminderit per mirkuptim

  Nga Dhurata18 Mar, 2011

 59. pershendetje jam vali jam e martuar qe 7 vite ende nuk kam femije te gjitha kontrolle i kam bere bashk me burrin fatebardhesisht te dyte jemi mire kam provu me insemenim por kot as qe mjeku me ka thene se rasti i juaj eshte i pa spjegueshem te dyte me qene super e mos me mujt me mbete shtatzene qudi por ju lutem me ndihmoni ju qka duhet me bere …..!!!! vali

  Nga vali25 Mar, 2011

 60. pershendetje jam vali jam e martuar qe 7 vite ende nuk kam femije te gjitha kontrolle i kam bere bashk me burrin fatebardhesisht te dyte jemi mire kam provu me insemenim por kot sa qe mjeku me ka thene se rasti i juaj eshte i pa spjegueshem te dyte me qene super e mos me mujt me mbete shtatzene qudi por ju lutem me ndihmoni ju qka duhet me bere …..!!!! vali

  Nga vali25 Mar, 2011

 61. pershendetje jam tee jam e martuar qe 9 vite i kam dy qika qika madhe i ka 7 vjet e gjys e vogla i ka 4 vjet e ma nuk po muj me met shtaqzan e kam deshir edhe ni her me mbet shtatzan per ni djal po nuk po mundna ma me mbet shtatzan ju lutna me tregoni qysh me mbet edhe ni her shtatzan per ni djal, flmm

  Nga tee25 Mar, 2011

 62. Pershendetje, jam 30 vjeqare e martuar qe 6 vite po femi nuk kam ende mjeket po na thojn se mire jemi edhe une edhe burri ,kam ber te gjitha kontrollat+ hsg por mir krejt ju lutem qfar te bej tash me tregoni deshiroj te me japni ni pergjegjeje ….

  Nga meri30 Mar, 2011

 63. jam 25 vjeqare dhe kam 5 vite martese asnjiher skam mujt me met shtatezen pas 5 vite kam provuar me transfer kam pas sukses ama pas 2 muaj kam pas deshtim se su zhvillu beba.pse nese mundeni memm spjegu me transfer kam pas sukses e kshtu natyral jo.

  Nga mirjeta30 Mar, 2011

 64. ju lutna ma ktheni pergjigjen ju faleminerit

  Nga teee1 Apr, 2011

 65. ju lutem ma ktheni pergjigjjen ju flmmm per mir kuptimm

  Nga teee6 Apr, 2011

 66. pershendetje !
  jam ledi 34 vjec dhe kam 2 vajza , deshiroj te kem nje djale .si mund te realizoj deshiren time ? mund te me ndihmoni ju lutem

  Nga ledi7 Apr, 2011

 67. pershendetje,jam nje vajze qe kam nje lidhje prej 10 vjetesh por jeta ime seksuale ka 7 vjet prej dites se sotme qe ka filluar, kam 4 muaj qe provojme per femij por asnje rezultat,mund te me thoni duhet te behem merak dhe te me thoni ndonje mundesi qe mund te ngelem ju flm ju uroj vec te mira.

  Nga eri7 Apr, 2011

 68. ju lutem ma ktheni pergjigjjen ju faliminderit per mir kuptim flmmmmmm

  Nga teee8 Apr, 2011

 69. jam neda dhe jam 25vjec po provoj qe te ngelem shtatzane por me pare kam ber nje deshtim mund te ngel perseri dhe cfar duhet te pi qe te gelem shpejt ,ju lutem me ktheni nj pergjigje .
  faleminderit

  Nga neda10 Apr, 2011

 70. ju lutem qi te ma ktheni pergjigjen sa koh duhet me prit dej te ktheni pergjigjjen ju lutem me tregon ju faleminderit per mir kupti

  Nga teee12 Apr, 2011

 71. Pershendetje,jam 27 vjeqare,kam pasur dy aborte spontane,kam bere te gjitha analizat e nevojshme dhe pergjithesisht mire me kane dal,tash provoj qe disa muaj te mbes shtatzene,ju lutem me tregoni cka duhet te bej qe te te rris gjasat te mbetem shtatzene,me respekt Lena

  Nga elena13 Apr, 2011

 72. Pershendetje! Jam Juna, 34 vjec po provoj prej 4 muajsh te ngelem shtatezene. Madje kam pire dhe 2 muaj clomidet por asgje. Jemi vizituar te dy me bashkeshortin dhe cdo gje ne rregull. Ju lutemi a mund te na ndihmoni pak me shume ju lutem. Feleminderit

  Nga Juna16 Apr, 2011

 73. kam tri vajza ju lutem te me tregoni nje menyr per djal ju lutem ju pres me dergoni ju lutem nje pergjigje

  Nga rukije xhuzi17 Apr, 2011

 74. kam nje vajze dhe tani deshiroj te kem nje djal.Kerkoj te di se cilat jan ditet mas menstruacioneve qe duhet filluar ne fillim ne mes apo ne fund pres pergjigje

  Nga nita30 Apr, 2011

 75. kisha pas deshir me ba nji pytje une ikam 3 femij ma sekam ndermed me gjet masi qe ti vin mistracjonet gruas prej dites tar qe i vin sa dit masi qe ti kryn esht rrezik per shtatzani pe ruj boll po pokam deshir kaniher meja lan kapak hahha tu kisha lut cilat dit jan qe sesht rrezik pa u mbrojt per mos me mbet tregom ne imel me msm jufaleminderit dhe ju pershendes

  Nga luli4 May, 2011

 76. ju lutem shum per ket pyeqe nese keni njohurij kam pas nje rast specifik lidhur me nje femer vigjine ajo me thoshte se eshte vigjine edhe e provova mir po nuk pati gjak derdhje tash jam ne dishim aka femra vigjine cka nuk kan gjak derdhje edhe nese ka femra virgjine pa gjak derdhje cfar mund te ngjejsh pas sekxit kjo pergjigje me nevoitet shum nese eshte ee mundur te me jepni sqarime sa me shpejt te me dergoni ne imel ju falemenderit klm

  Nga armendi18 May, 2011

 77. une i kam 3 vajza ma e vogla vajz i ka 4 vjeq . e nuk po muj tash me mbet shtatzane po kom deshir me lind djal.e neper mjek kam qene po mkan then se nje infeksion i vogel mundet me qen ose te ti ose te burri po une kam perdorur antibiotik tani jam mir un edhe burri po prap nuk po kem sukse .mos ndoshta esht edhe mosha une jam 35 vjeqe .po une me vajza nuk kam pase ani problem ju lutem te me kshilloni diqka se qysh kisha mujt me mbaet e me lind djal falemin derit shum ju pershendes

  Nga drita25 May, 2011

 78. pershendetje dr
  Jam fatma.prej 8 muajsh po perpiqem te ngelem shtatzene por ende asgje.Kur fillova te mos ruhesha me(nuk kam perdorur as un dhe as partneri im asnjhere kontraceptive)pata disa probleme me barkun,ne fund te barkut ne anen e djathte kam patur shum dhimbje.Kam bere kontrolle si eko ,analiza e cdo gje me del ne rregull.Periodat i kam gjithmone te rregullta me cikel 28 dite.
  do tju lutesha te me ndihmonit me nje keshille tuajen

  Nga Fatma29 May, 2011

 79. ju lutem te ma ktheni pergjigjen flmmmmmm

  Nga tee30 May, 2011

 80. jom emratuar qe 5 vjet e gjys dhe provoj me mbet shtatzane po spo jes prej qe jom martu nuk kom cikel te rregullt kur kam qen qik i kum pas me rregull qdo muj 4 muj kum perdor kokrra mi rregullu mesteracionet po masi i kryve kokrrat jon thirr provera prap sum erdhen me rregullu cikli sa kesh tu i perdor kokrrat shum mir qdo 3 jav si i kryva kokrrat e pata vaktin mem ardh po dyjav mu vanun a ka shanc qitahs me mbet shtatzane kur po kom mardhanje me burr po e shti ni jastak ner kuka per mem met sperma mbrenda edhe spo qohna der ne mengjes

  Nga arlinda31 May, 2011

 81. jam 23 vjeqare pres pergjigjjen tuja me respet

  Nga arlinda31 May, 2011

 82. shum ju lutna mema kthy pergjigjjen

  Nga arlinda31 May, 2011

 83. desha ta baj nje pyetjee… mas 1 muajii martes kam mbet shtatzann.. por kur i bana 2 muj shtatzanii mjekuu mtha qe fmija ska rrahje te zemres zemra nuk eshte ka i funksionnonn e kamm jekk… masanej kur shkova tek mjekuum tha qe e ke ni cistt 4 cm. poo a ka gjasa tashh gjat ksaj kohe qe jam ka i perdori hapat me mbet shtatzann apo pa u jek ajo smuna e hapat qe jam tu perdor jan orgametril nese mundeni mem kthyy pergjigjjee me respekt era

  Nga era31 May, 2011

 84. nese nuk ia derdh spermen te dashures ka munsi me ngel shtazan ,,,,

  Nga klevis1 Jun, 2011

 85. tung jam mimoza jetoj ne franc para 2 vite kam qend shtatzan por ekam orbetu fmijen sepse nuk a gjvillu dhe qe athet nuk kam mundur te mbes shtatzan para1 muaji ekam ban nje operacijon sepse me kan than qe kur ekam orbetu fmijen ani muka ngjit desht te ju pyes aka mundesi qe kjo te jet arsyja qe skam mundur te mbes shtatzan ju lutem kthmani pergjigjjen ju falenderoj tung

  Nga mimoza11 Jun, 2011

 86. kam dy vajza si mund te lind djal ju lutem me ndihmoni

  Nga sara16 Jun, 2011

 87. a mund te mbetesh shtatzen me virgjinitett.

  Nga artiola25 Jun, 2011

 88. ju lutem vetem nje pytje ikam 3 vajza te mrekullushme deshiroj edhe nje djale a eshte mundesija qe ta zgjedhim gjinine e bebes ju faliminderit

  Nga teuta1 Jul, 2011

 89. jam ne moshen 43 vjeqare jam e martuar se 5 vite po kontrollohem rregullisht po nuk kam sukses mestracionet i kam ne rregull,ju lutem a kam shpres qe te mbetem shtatzane a esht ne pyetje mosha

  Nga elsa4 Jul, 2011

 90. kur me kthehet pergjigjja ju lutem

  Nga elsa4 Jul, 2011

 91. jam 33 vjeqare i kam dy vajza dhe deshiroj qe te kem edhe nje femije por eshte e pamundur pasi qe i kam disa cista te vogla ju kish lutur nese mund te me pergjigjeni lidhur me kete pyetje
  faliminderit

  Nga arta5 Jul, 2011

 92. jam 43 vjeqare nuk po muj te mbetem shtatzan jam e martuar se 5 vite a kam ende shanc te mbetem shtatzan edhe a esht ne pyetje mosha te mjeku shkoj rregullisht jetoj ne gjermani mire me thot mjeku por sukses deri me tani nuk kam ju lutem te me ndihmoni me nje kshill

  Nga elsa6 Jul, 2011

 93. kam derguar dy komente por nuk kam pergjigje ju lutem a do te kem pergjigjje pres me shpres qe do te ma jepni nje pergjigje

  Nga elsa14 Jul, 2011

 94. jam 26 vjet qe 6 vite jam martu po ala skum met shtatzan po e kam ni vizore po edhe ate e kam gjys te mbyll a munem me met shtatzan ju lutem me dimoni

  Nga vlora17 Jul, 2011

 95. kam dy vajza dua te lind nje djale a ka ndonje menyre qe mund te me ndihmoni?
  ju lutem me ktheni pergjigje

  Nga eda19 Jul, 2011

 96. oj eda ormofsh po buri jem u mbejt tu bo vec gjem me mu ija ben ni gjal me at ok ju dhash ndihm mu thoni se su ndejfim

  Nga seksi bom18 Aug, 2011

 97. jam 41 vjeqe jam e martuar qe 7 muj por kemi jetu me heret gjithsej 2 vite me burr e kam pas nje abort me heret por tash nuk e di se qa ubo nuk po jes apo mos eshte ne pytje burri se eshte me diabet apo edhe mosha ime tash me respekt nga une edhe e pres pergjigjjen nga ju

  Nga niza19 Aug, 2011

 98. Pershendetje flm per kete faqe.jetoj ne gjermani provoj Te le gruan shtatzene qe 4vite por Pa sukses mjeket thon gjithqka ne regull esht qfar mendoni ju?pres pergjegjeje nga ju!.me Respekt

  Nga Meti21 Aug, 2011

 99. pershendetje

  mundeni me me rekomandu ndonje nga medikamentet qe mundem me let me mbet shtazane pasi provoj nje kohe te gjate dhe smunem dy her kam qen shtazane dhe dy her kam pas abort me respekt

  Nga lola22 Aug, 2011

 100. tung jupershendes jam 22 vjet qe 2vjet mundohem membet shtatzan ende nukam asgje mjeku methot mir vetem mensracionet sikam merregull qfar duhet te bej metregoni julutem

  Nga lina23 Aug, 2011

 101. pergjigjet kumundem meilexu

  Nga lina23 Aug, 2011

 102. pershendetje ju kisha lut mundesisht kur esht koha ma e mir pas ciklit per me met shtatzen qe keni mundesi mem tregu? nga ana mjeksore jam krejt ok me mestracionet si kom me rregull po me kan than qe mundesh me met shtatzen edhe pse cikli me vonohet nga nje her dej ne 3 muj mas shummm e tash spoedi qka po bohet jam ber merak podu se paku nje femij ta kem me tregoni ju lutem si me vepru kaloni sa me mir ciaooo.

  Nga tinki 26.08.201126 Aug, 2011

 103. Tung po ne nuk po edim se ku mundemi ti lexojm pergjigjjet ju lutemi na tregoni mos te shpresojm me shume flm per respekt

  Nga niza27 Aug, 2011

 104. ku dhe kur na e kthen pergjigjejen ju lutem ka 2 muaj qe kam quar disa pyetje po nuk di ku ti lexoj pergjigjejet apo a ka mundsi te me tregoni me respekt elsa

  Nga elsa2 Sep, 2011

 105. jam 1 femer qe 5 vjet jam martu shum kam deshir me met 7 zane ama nuk muj se burri e ka spermen e dobet ju lutem mem tregu qfar te baj ju prshndes

  Nga rijad4 Sep, 2011

 106. Ju pershendes jam 25vjeqare po e provoj qe 2vit te mes shtatzan por ende nuk jam.kam ba sdisa kotrola te mjeku po me thojn mir ju lutem me ndimoni se qka te baj pershendetje

  Nga Rifa11 Sep, 2011

 107. KAM DY VJZA DUA TA BEJ EDHE NI DJAL QKA ME SYGJERONI TE BEJ ME RRESPEKT DOONA

  Nga DOONA12 Sep, 2011

 108. pershendes ,kam deshir te mbes shtatzenpo ka qe dy her qe humbi shtatzanin ,niher ne mujin e tret ,ese dyti ka dy muj qe humba shtatzanen ne mujin e dyt e jan 44 vjeqe a kam mundsi te mbetem prap e ta qoj deri ne fund shtazanin….flm

  Nga meribane13 Sep, 2011

 109. pasi qe lexova shum komente ketu qe paska femra qe nuk ngelen shtatzen at’her ketu vihet ne shprehje mungesa e spermes mungesa e shtypjes se spermes at’her nese eshte e interesuar dikush qe te kete femij mund te paraqitet ne kett add arlindd@hotmail.com pa keqkuptime.

  Nga arlind20 Sep, 2011

 110. Pershendetje. Jam 28 vjeqare kam probleme me tuba i kam te bllokuar mjekt mi kan vrejt me HSG, po mjekt po me thojn qe i kam te vdekur keshtu qe po dojn me mi hjek krej ose me mi blloku per me mujt me ba IVF, po me intereson a mujn mu vrejt permes HSG qe tubat jan te pa efektshem s.m.th te vdekur. Ju pershendes

  Nga SEBI20 Sep, 2011

 111. ne rast se sperma ka probleme dhe nje psjes me e madhe e qelizave jan te pa levizshme.. ka mundesi qe femra te mos mbet shtatzane?? dhe sa perqind ka te mbes shtatzan?? flm

  Nga gesti21 Sep, 2011

 112. Quhem Naser jam nga GJilani kam probleme me spermoide kam qene edhe te mjeku e ka bere edhe ingjizimin e spermoideve por me kane dale te vdekura te lutem me keshillo si duhet me i ngjalle spermoidet qe clat me kane dale te vdekura kam provuar qdo lloj ilaqi por pa sukses te lutem ma rekomandoni ndonje ilaqe te cilen munden me u ngjall spermodet jam shum i brengosur shum te cilen nuk po muj me pase femi temin te lutem me ndihmo se faqja juaj po me pelqen shum vetem te ju i kam shpresat me nderime Naseri nga GJilani.

  Nga naser23 Sep, 2011

 113. Schanca ma e madhe per nje femer te jet shtatzan asht ne diten e 14 nese iki 28 dit ndermjet menstacioneve. 2 dit para se ti lshon trupi vot dhe 1 dit pas qe ika lshu.
  Nese nje femnes i vin menstracionet me 1 dhe tjetren her i vin me 28. perafersisht me 14 i lshon trupi vot athere mes 12 dhe 15 jan shancat me mbet shtatzan. Farat e mashkullit mbesin te gjalla te nje femen dej ne 72 or.
  Ktu deshta vetem mejau shqaru pak :)

  Nga Leta26 Sep, 2011

 114. pershendetje jam arbresha qe 1 vit jam e martuar kam qrregullime te mestracionev dhe jam paksa me pesh te tepert deshira ime esht qe te ngelem shtatzane kam qen te mjeku me ka than mir je mi ka dhan do hapa jam tu i perdor tash kam fillu paqeten e 2te ku qendron porblemi edhe amun pasi ti kryn mestacionet edhe je tu i perdor hapat amunesh me met shtatzane ju lutem pergjigjjen kumund ta gjej qao nga arbresha 5,10.2011

  Nga arbresha sahiti5 Oct, 2011

 115. ju lutem te ma kheni pergjigjen

  Nga lina6 Oct, 2011

 116. jam arbresha ju lutem pergjigjjen ku mund ta gjej ose ma ktheni pergjigjjen ne emajl ok qao nga arbresha

  Nga arbresha sahiti7 Oct, 2011

 117. jam 23 vjeqare qe 2 vjet e gjys jam martu.para 7 muajsh kam mbetur shtatzen por kam abortuar pas 2 muajsh sepse nuk mu ka zhvillu beba.tani qe 3 muaj po provojm me bet shtatzen po pa sukses.nganjeher po kam dhimbje ne anen e djatht te siperm te barkut.ju lutem me jepni shpjegime qka mund te jet kjo dhimbje dhe pse nuk po mundem te mbes perseri shtatzen???flm ju pershendes

  Nga linda8 Oct, 2011

 118. ju pershendet dona jam 35 vjeqare qe 2 vite jma maru nuk mundem me mbet shtatzan kam pas kontrolla te mjeku kam vez pak kam perdor hapa prej 1 jen ba 4 vez a mund te me ndihmoni a rriten ma shum a ka shanca te kam suksese ju lutem me ndihmuni qfar asht mir te baj tash per nga ju faleminderit mer mir kuptim

  Nga dona12 Oct, 2011

 119. ju lutem ku na ktheni pergjigjjet dhe kur

  Nga dona12 Oct, 2011

 120. jam 40 veqare skam lindur as nje here jam e posa martuar kisha dashur te ti sa i kam shanset per te mbetur shtatezene a eshte kjo moshe problenatike qe te mbetesh shtatezene .ju lutek kema pergjegjjem me respekt

  Nga besa20 Oct, 2011

 121. pershendetje jam 26 vjeqare para 4 viteve kam qen shtatzan ne muajn e 3 kam deshtuar tani spo mbes me shtatzan kam qen te shum mjek me kan than qe ke pak vez te femive ato spo rriten jan te pjekura a mund te me ndihmoni qka me perdor apo qka me ba se qe 4 vite vetem neper mjek jam ju faleminderit nese me ndihmoni

  Nga eli22 Oct, 2011

 122. Jam 48 vjeqare nuk kam femijë ne moshen 29 vjeqare kam mbetë shtatzen 3 here mbrenda vitit kam obortue nga nje depresion i rende nga malltretimet qe kisha nga ish i dashuri.Jam martue mandej mbas 10 viteve mandej jam operue nga kanalet e mbyllura ne mbas 2 viteve,Mitren e kam mire edhe vezoret simbas mjekve qe kam kontrolla,a kam gjasa me nje fekondim artificial me mbet shtatzane.Shanci i fundit ndoshta ne jeten time.Ju lutem ma ktheni pergjegjejen.

  Nga fatushe22 Oct, 2011

 123. nese nuk i ki testikujt e zbritur dhe ki sperm shume dhe me vrudh te madhe a eshte normale kjo

  Nga arjtoni24 Oct, 2011

 124. jam 25 vjeqare jam e martune qe 1 vit kam deshir te mbes shtazan mestracjonet kaniher me vanohen kur e baj testin me del negati barki me dhemb shum qdo dit ju lutem me ndimoni si te bes shtatzan mu ka ba si smuj nqdo dit ment i kam veq si te mbes shtazan ju lutem me ndimoni si tja baj qe te bes shtazan

  Nga egzonita31 Oct, 2011

 125. ju pershndes desha nja kshill nga ju kam dy vajza e kam deshir me pas edhe ni djal mas vajzes te dyt kam pauzu 3 vite e tash qe 5 vite mundohem me met shtatzan e nuk po munem qka me kishishit preferu te beja ka ndiku pauzpauzu te mjkeu jam kan um ka than qe je mir papatesti mir um ka dal ama me met shtazan spo muna edhe jam shum e stresune

  Nga eriona3 Nov, 2011

 126. ju lutem me ndihmoni si keni mundsi jam e martuar qe 9 vite skam femij dua shum e kam deshir te kam nje femij po spo mundem te kam tregomni si esht mundsija me e mir per te ngelur shtatzan burri e ka spermen te dobt un vezoret i kam pak ma te mdha lu lutem keshilllomni e tregomni ju faleminderit

  Nga nora9 Nov, 2011

 127. jam 21 vjeqare jam martuar qe 3 muj edhe nuk po mundem me mbet shtatzane ka ndodh qe 2 her se po kam dhomt nga 1 jav a mos osht qekjo arsyeja dua ta di mendimin tuaj me respekt.egzona.sh

  Nga egzona sh.11 Nov, 2011

 128. Ju pershendes, kerkoj nje ndihme nga ju mjek i nderuar jam 29 vjece dhe desha me lind djale a ekziston ndonje mundesi apo jo.

  Nga peti15 Nov, 2011

 129. jam 27 vjeqare i kam dy vajza e faleminderoj allahun per to po tash po kam deshir me provu me mbet shtatzan po te tretin femi kam deshir me pas djal ju lutem nese kini ndonje keshill per mu qka duhet mo provu ne ate drejtim

  Nga resa15 Nov, 2011

 130. ju prshendes jom 28 vjeqare qe 10 vite nuk jom rujt por shtatzane nuk kam mbet e di qe te uen sosht ne rregull qe 10 vite pa u rujt edhe mos me met shtatzane qka me kishit kshillu….

  Nga nita16 Nov, 2011

 131. Pershendetje ,kerkoje nje keshille nga ju te nderuar ,kam 4 vajza the deshiroj te kem nje djal po nuk po e di se si ,pres ndihme nga ju faliminderit

  Nga valbona16 Nov, 2011

 132. Ekam nje Pytje nqofse ka mundsi te me ndihmoni kam obortuar ni femi e tasht jam shum keq dhe nuk po muj te mbetem shtatzan aka mundsi per pergjigjen nqofse ka mundsi falimderit..

  Nga aferdita20 Nov, 2011

 133. a ban me dit ku jan pergjigjjet

  Nga anaa3 Dec, 2011

 134. jam 34 vjeqar spermen e kam te dobet me kan then qe vera e bardh rit levizshmerin e spermes dua t di a asht e sakt apo jo flm shme pres peergjigjjen e juve flm shume

  Nga ALBAN6 Dec, 2011

 135. doktor i dashur ju lutem me ndimoni jamnje vajz 21 vjeqare jam e martuar qe 2 vjet egjys 6 muajt e par jam rujt e pas gjash muajve nuk jam rujt po nuk po muj me met shtatzan jom ba marak shum jom kon te mjeku mjeku me ka than qe je pak e ftohr ju lutem me ndimoni kam nevoj te di arsyen ju lutem me ndimoni rreth ksaj

  Nga hana11 Dec, 2011

 136. ooo ju qe keni deshir me met shtatee edhe qe jeni mir keshtu nga ana emjekut ju boni edh nj kontrroll te hogja esht nj ogj n prizren ka shumsukses per ksi raste esht n lagjen ortakoll te rrethiqaty n te djathe besoj qe keni me pas sukses klm

  Nga festimi19 Dec, 2011

 137. ju pershendes shum doktor per ket faqee . mir poo pataa nej pytjee qfar duhet qee te perdoresh per sepermen see shum tee dopt ekom.ju kisha lut qfar duhet ber qee tkesh sukses . juu pershendes pres pergjigjjen.

  Nga GENCI21 Dec, 2011

 138. jam 29 vjeqare kam nje djal 4 vjet po une po provoj qe 6 muaj me met shtazen po nuk po mbes tableta se mika dhen mjeku parasetembetem shtatezen po i perdori julutem ma jepni ni keshill

  Nga luljeta21 Dec, 2011

 139. ti luljeta dhe te gjitha femrat lajmrohuni ne ket nr tel 044531109 per qdo pytje do tu pergjigjem ju mirpret doktori

  Nga afrimi2 Jan, 2012

 140. jom 24 vjeqare jom e martuar skom fmi qe 8 vite dashta me pyt doktorrin gjithqka me thojn qe osht ne rregull po un spo mbes shtatzane qe 1 vit skom ba kontrolla dashta me dit ao osht ne rregull faleminderit

  Nga albanaa4 Jan, 2012

 141. jam 27 vjeqe,nuk mund te mbetem shtatzan se burri im ka spermen e ngadalshme 20%i ka te gjalla dhe te tjerat te vdekura,qka muj me ba me ju permirsu sperma?ju lutem ma jepni nje pergjigje

  Nga linda10 Jan, 2012

 142. jam 27 vjeqe,nuk mund te mbetem shtatzan se burri im ka spermen e ngadalshme 20%i ka te gjalla dhe te tjerat te vdekura,qka muj me ba me ju permirsu sperma?ju lutem ma jepni nje pergjigje

  Nga linda më 10 Jan, 2012

  LINDA UNE JAM DJALE DHE E KAM PASE TE NJEJTIN PROBLEM SI BURRI JUAJ PO U DASHTE TI HY NJE LLOJE RRUGE SI OPERACION AMA JO BASH OPERACION ME ME SHPERTHYEN NE MES TE KEMBE TEK VENA KRYESORE DHE ME ANE TE KAMERES DHE NJE GYPI DEPERTUAN TEK GUPI LARTE NE BARKE DHE LESHUAN DIQKA QE E HAPI KANALIN TJETER TE SPERMES DHE I FORCOI DHE PAS 1 MUAJI E LASH GRUAN SHTATEZANE A NUK ISH FARE VESHTIRE ME MENJEHERE JAM NGRIT VETEM ME THAN NJA 3 DITE E PARA MOS ME PAS MARREDHENJE E ME JAN MU GRUMBULLUE NUMRI I TYRE E UNE DUROVA NJA 5 DITE
  nderimahmeti@live.at qe ke ndonje pytje ma tteper me shkruaj ne mail inbox

  Nga nderim ahmeti24 Jan, 2012

 143. ju pershende shume kisha pase deshire me dite i kam 3vajza te mrekullushme,kam deshire te kem nje djane,desha te di per qka nuk muje me ba djane,a asht probvlemi te burri apo te une ju lutem pergjigjejen sa meshpejt

  Nga zana2 Feb, 2012

 144. pershendetje jam 21 vjecare tesh nji vit e gjysem jam e martuar por kam provuar te mbes shtatezan tesh 10 muaj por asgje mesteracjoner me vonohen 2,3muaj kam shkuar te mjeku me ka then te gjitha ne rregull.por burri esht kontrolluar dhe dhe analizat e spermes i kan dalur 12miljon dhe mjeket i kan then me ber nji aperacjon tek kanalet a thu mundet te permirsohet apo jo,dhe cfar ilacesh mund te perdorim ju faliminderit.

  Nga vali14 Feb, 2012

 145. kam gati qe 5 muaj qe dua te ngel shtatzene ndonjehere mendoj se jam mirpo prap me vijne mistracionet me ka dhene mjekja hapa acid folik mirpo nuk i kam pier regullisht a thua per ket arsye sen mbetem shtatzene

  Nga genta15 Feb, 2012

 146. Jam nja grua 34 vjeqare po mundohem te mbes shtatzen po pa sukses nuk jam kontrolluar te mjeku sps jam martuar qe 4 muaj ,,dua te mbes shtatzen po pa sukses ju lutem me ndihmoni,,pres ndonje kshill nga ju

  Nga Mimoza19 Feb, 2012

 147. ju lutem a mund te me tregoni si duhet bere per te lindur nje djale

  Nga mimi23 Feb, 2012

 148. jam 27 vjece kam nje vit qe mundohem per te ngelure shtatzan,por pa sukses,te lutem me ndihmoni.

  Nga ela26 Feb, 2012

 149. Përshendetje , jame nene e 3 vajzave te mrekullueshme , dua te kem edhe nje djal , ju lutem me ndihmoni si ka mudsi te kem edhe une nje djal ? A ka diqka qe nuk shkon tek une apo tek bashkeshorti ,Ju lutem nese ka diqka me tregoni .Pres me padurim pergjegjejen

  Nga beqe28 Feb, 2012

 150. ju lutem ku mund ti gjej pergjigjet e dhena
  se nuk po i gjej dot ju lutem falemnderit

  Nga mimi28 Feb, 2012

 151. ju lutem me tregoni se mund ti gjej pergjegjet se nuk po di ku jane .

  Nga beqe29 Feb, 2012

 152. pershendetje ju lutem mund te me thuani si mund te kem nje djal sepse kam dy vajza te mrekullushme
  ata cdo dit me thojn mami kue dot na e gjejsh nje vella.me ktheni pergjigjen ne emajlin tim
  ju falemnderit

  Nga niba29 Feb, 2012

 153. prsh jam 21 vjece dhe dua femije..a mund te kem ngelur shatzene nese e kam provuar 4 dite para se te me vine menstruacionet,dhe a mund te kem ngelur edhe pse ato me kane ardh ne date.ju lutem me ktheni pergjigje se jam merzitur…

  Nga elisa3 Mar, 2012

 154. pershendetje kam rreth 7 muaj qe provoj te ngelem shtatzane po kam nje problem ne jeten time kurre nuk me kan arrdhun mesturacionet ne menyre naturale vetem ne anete kokrrave tani ka 2 muaj qe nuk me kane arrdhur mesturacionet kam bere testin por negativ.theksoj qe jam 23 vjeve

  Nga eliona3 Mar, 2012

 155. komplimente per kete faqe web…un jam nje 25 vjecare tashme kam nje djal 5 vjec mbas lindjes se djalit tentova te mbes shtazen por me veshtiresi ja arrita fatekeqesisht ne muajin e 3 te shtazanis nga nje hemoragji e humba femijen..qe ateher po tentoj po nuk arrij te mbes shtazen..i kam ber te gjitha vizitat dhe me kan dalur shum mir…shum flm pres me padurim pergjigjern tuaj…

  Nga brikena4 Mar, 2012

 156. jam nje vajze 22 vjecare qe dua me pas nje femij.deri me tani jemi perpjekur shum por asgje une tani po marr dy lloje hapjesh qe quen clomid -lytenil dhe acid folik jam shum e shjetesuar se kam dy vjet e gjysem e martuar dhe asgje …..une ne fillim kisha proleme me mestruacionet i kisha te cregullta .po tani ikam te rregullta me ndimoni ju lutem me nje keshill si duhet te veproj se e dua me gjith shpirte nje femij me respekt viola

  Nga viola24 Mar, 2012

 157. jam 33 vjeqare deshirot te mbes shtatzan po nuk mundem

  Nga blerta gjemajli28 Mar, 2012

 158. un i kam dy vajza edhe kam deshir me pas edhe ni femi por esht e pa mundu
  qe 2 vite provoj por kot
  edhe dy her kam perdor klomifen
  por ska
  shans

  Nga dona31 Mar, 2012

 159. une jam 27 vjecare kam shum deshir me lind nje femij,para 2 viteve kam patur abort spontan,e tash spo muj me ngel shtatzene.i kam ber vizitzt ne mjek analizat me dalin mir.pres sa me shpejt pergjigje.shum respekte

  Nga sanije ejinas31 Mar, 2012

 160. Pershendetje jam tina jam 19 vjeqare qe dy vjet jam martu dhe nuk kam ngelur shtatzene ne moshen 17vjeqare jam martu i kam pasur te rregullta mestruacionet por prejse qe jam martu nuk i kam ma. Kam qen neper mjek por nuk me kan than asgje vetem se je e re. Prejse qe nuk me vijn me rregull mua, kam shtu shum pesh kam pas 60kl tash i kam 75kl. Kam qen te mjekt ne zvicer ne itali ne ks asgje sme kan than deshira ime eshte qe te mbes shtatzene sa ma shpejt asgje tjeter edhe pse jam e re ju kisha lutur juve nese keni ndonje ide me ma sgjaru ju falimnderit.

  Nga tina4 Apr, 2012

 161. se pari ju pershendes jam 39 vjeqare i kam dy vajza te cilat i kam lind me operacion a mund te me ndihmoni si mund te lind nj djal …pres pergjigjent tuaj ne email flm per mirkuptim

  me respekt moza prishtine

  Nga mimoza6 Apr, 2012

 162. e kam ni djal qe 4 vjet po spo jes shtatzan qe tri vjet jam tu desht me jet shtatzan po spo jes po shkoj kotroll te mjeku po mir pom thot e shtatzan spo jes kam qrregullime mestracjonev ka tre muj kater nuk pom vin a dini deshka si te jes shtatzan

  Nga lida10 Apr, 2012

 163. pershendetje jam e interesuar te di ku mund te jet problemi qe nuk mbetem shtatzen qe 2 vite martes a mund te jet problemi qe kam me homoroide apo- e pres pergjigjjen tuaj

  Nga anela11 Apr, 2012

 164. pershendetje jam nje grua shtatzan 5-6 javshe dhe kam shum hemoragji doktorret me kan than qe nuk e dim nese e ke ne zhvillim apo jo shtatzanin por ju lutem a mund te me tregoni a esht e mundur te deshtoj pa pas dhimbje dhe nese e kam ne zhvillim si mund te shpetoj pa deshtuar . ju lutem me ktheni pergjigje faleminderit .

  Nga shqipe18 Apr, 2012

 165. jam lena kam ni vajz 4 vite dhe ma nuk po muj me mbet shtatzhan ju lutem kallxonum per qka muj me met me rrespekt ju pres pergjigje

  Nga albulena21 Apr, 2012

 166. kan mi vajz 4 vjeqare dhe ma nuk po muj me mbet shtatezan ju lutem tregomni diqka mjeket po me thoj ki pak infekcion e nuk munesh me mbet shtatezan deri te heket ju lutem tregomi diqka

  Nga saranda21 Apr, 2012

 167. inderuar mjek shum faqe e qellume e shum e kuptushme amo kisha pas qef me dit diqka ma konkret nese kishit mujt me me ndimu jam martu qe 3 vjet ne fillim nuk kam pas qef te jes shtatzane po nket vit po me mjekime jam tani ne rregull kam ngel shtatzane po kam pas abor ne javen e 6 abort konkretisht jam pastru me 27 mars si pasoj e mos zhvillimit te bebes nga infeksini sa paraqet rrezik te provoj perseri te mbes shtatezen ku skan kalu pothuajse nje muaj aka munsi te me paraqitet e njejta gjendje ju lutem te me jepni pergjigje se kam shum nevoj me me ndimu pasi qe burri se kam nonstop ne shpi punon jasht ju falem nderit shum per munsin qe po na jepni.

  Nga tesa21 Apr, 2012

 168. nese ka munsi te me ktheni pergjegje ne email

  Nga tesa21 Apr, 2012

 169. me intereson a ndikojne gjenet ne percaktinim e gjinise se femijes. shkurt kam deshir me lind nje djal, por disa me kane thene se nga datlindjet e mia dhe te burrit nek ka gjasa me lind se gjenet percaktone vetem vajza per 3 vitet e ardheshem. a ka keshilla per te lind djale. sigurisht vullneti i Allahut eshte mbi te gjitha.
  me respekt,

  Nga juriste24 Apr, 2012

 170. ju lutem tregomni mestracionet um kan ardh me 25 prill kur pjeket veza me cilen dat me provu me mbet shtatzan asht me se mir ju lutem me tregoni flm.

  Nga albana27 Apr, 2012

 171. ju lutem kur mundeni te ma ktheni pergjigjjen ku mundem me gjet pergjigjjen ju lutem me tregoni flm albana

  Nga albana29 Apr, 2012

 172. jam nje vajze 19 vjec.kam 6 muaj qe provoj te jem shtatezen por pa sukses.cfare duhet te bej me ktheni nje pergjigje ju lutem

  Nga mira29 Apr, 2012

 173. menstruacionet i kam te rregullta po cfare duhet te bej qe te mbes sa me shpejt

  Nga mira29 Apr, 2012

 174. me ktheni nje pergjigje sa me shpejt ju lutem

  Nga mira29 Apr, 2012

 175. A BEHET ADN E FEMIJES QE NE EMBRION DITET E SOTME DHE SI ESHTE PROCEDURA DUHET LEJA E TE DY PRINDERVE APO MUND TA BEJ CDONJERI PA DIJENINE E TJETRIT
  FLM GLEDI !

  Nga GLEDI14 May, 2012

 176. Shum faqe e Mir ju falenderoj

  Nga Hatja28 May, 2013

 177. jamni vajz 28vjeqare jam martu qe 1vit provoj te mbetem shtazan po ende skam sukses kam pas dy her vonim te mestracionev si mun te mbetem shtatzan sa me shpejt ju lutem nje pergjigjje

  Nga lentiona15 Jul, 2013

 178. jamkan e jam kontrulluar po me ka than qe ke infeksion me ka pastru tash mu ka hek infeksioni kam marr edhe inekcione edhe barnasi mud te mbetam dhe ne cilen dit mun te mbetem shtatzan ju lutem nje pergjigjeje

  Nga lentiona15 Jul, 2013

 179. prsh.jam 29 vjece edhe kam dy vajza por do te me pelqente qe te kisha edhe nje djal mund te tregoni ndonje informacion si tja bej?flm

  Nga joanas.b.24 Sep, 2013

 180. Jam beta deshta me dit,kur e kom kohen e ovulimit kam dhimt ne vezoren e majt,kam qen te mjeku me ka then cist,a esht nornal me dal cist kohen e ovulimit,dmth veza pom bahet cist ne ved se mu fekondu

  Nga Beta12 Oct, 2013

Posto një koment